Šta je novo?

BIOS crash!!!POMOC!!

Sometimes

Slavan
Učlanjen(a)
18.07.2004
Poruke
107
Poena
319
Instalirao sam VistuX64 i koji me djavo terao da update-ujem bios preko AsusUpdate-a iz nje.
Prijavio mi je gresku pri flashovanju, morao sam da resetujem bios i sada corsokak!!

Nece da reaguje nista, samo se upali i to je to.Nece ni sa CD koji sam dobio uz plocu da pokrene Asus CrashFree Bios 3 koji bi trebao da vrati bios na originalnu verziju!!!

U pitanju je maticna ploca Asus P5B. Probao sa i sa jumperima da uradim clear CMOS ali uzalud.

Molim vas ako je neko imao slicnog iskustva da mi pomogne!!
 
Da li znas gde mogu da nadjem programator i ko to ima?
 
Ljudi nasao sam coveka koji resava problem :

#Flash Spas
Biosi Flash, oživljavanje!
Programiranje i otključavanje bios-a, EpRom-a, Pic-ova. Servis i flashovanje
ploča, LapTop-ova, video kartica, DvD rezača!
Programiranje FirmWare-a na DVD-u(RegFree), PDA.
Nadogradnja, zamena, otkup!
Servis. i na terenu, dijagnoza besplatna!

Ilija tel.: 011 3972 607 ili 064 11 30 744.
 
Javi se Ledenom, sigurno ce ti pomoci :)
 
Tu sam , javi se i resicemo.
 
Ili cika Pera :D Ali posto se Ledeni vec javio racunam da si resio problem :)
 
Mogo bi da resis taj problem ako neko od tvojih prijatelja ima istu takvu plocu.Skines cip koji drzi bios ploce sa one koje radi stavis kod tebe upalis i onda vratis posstojeci!!!
 
Mogo bi da resis taj problem ako neko od tvojih prijatelja ima istu takvu plocu.Skines cip koji drzi bios ploce sa one koje radi stavis kod tebe upalis i onda vratis posstojeci!!!

A ovo je savet za ploce iz koje godine? A i problem je vec odavno resen.
 
To je savet za sve ploce na kojima postoji sansa vadjenja chipa i opet vracanja.Na kojima nije integrisan.Eto toliko!!I zavisi u koj godini ti zivis!
 
Poslednja izmena:
To je savet za sve ploce na kojima postoji sansa vadjenja chipa i opet vracanja.Na kojima nije integrisan.Eto toliko!!I zavisi u koj godini ti zivis!

Ne sporim da je OK savet, ali da li si proverio da li je vadjenje cipa na zivo moguce na P5B pre nego sto si postovao? Na vecini novijih ploca to nije moguce ;)
 
Vrlo je moguce da je problem bio izazvan na relaciji Vista X64 Asus Update koji je najverovatnije 32bit aplikacija. Trebalo bi obratiti paznju, kod tih aplikacija koje update-uju BIOS iz windowsa, verzije OSeva koji su podrzani od strane aplikacije. Slican problem mi se desio kada sam pre par godina odradio BIOS update uz pomoc MSI Live Update aplikacije iz Win98.
 
ja sam samo hteo da dam savet,da covek resi problem na brzaka.Da se neko ne bi bogatio na tudjoj muci.Pozdrav!!!

Svi ovde pokusavamo da pomognemo da se rese problemi, samo tvoj nacin nije bio primenjiv u ovom slucaju :)

Kod velike vecine (necu reci bas svih, jer ne mogu biti siguran) modernih ploca BIOS cip je zalemljen, i hot-swap nije moguce odraditi.

NFH :wave:
 
Ako imate AMI bios na ploci, izbegavajte flash iz windowsa.
Sa Award flasherom nikad nisam imao problema, ali Amiflash se tripuje nezavisno od toga koji je windows i ploca.
Ne znam zasto to ne rese vec jednom, ali na plocama razlicitih generacija sam sretao taj problem i uvek se desi ista greska i pravac programator.
 
Nazad
Vrh Dno