Šta je novo?

BF2 vs BF2142 vs ostali

Vlasterx

Čuven
Učlanjen(a)
23.01.2004
Poruke
4,992
Poena
740
Sve bi bilo u redu kada bi oni rekli da nece vise da pruzaju podrsku za BF2, i tada bih se razocarao ali bi smo barem znali na cemu smo. Mada ne znam zasto ne bi, igra je po meni jos uvek na vrhu... verujem da je vise ljudi igra nego 2142.

Pa neće nikad da kažu "e od danas nema više BF2", pa da prestanu da dobijaju pare od igre ;)

Sigurno više ljudi igra BF2, ali to je samo zbog tematike igre. Malo ljudi voli SF. Po svim ostalim kriterijumima, koji su ljudima opet manje važni od tematike, BF2142 je daleko kvalitetnija i izbalansiranija igra, čak i uprkos tome da je izbačena samo da bi otela deo $ kolača od Quake Warsa.
 
Pa neće nikad da kažu "e od danas nema više BF2", pa da prestanu da dobijaju pare od igre ;)

Sigurno više ljudi igra BF2, ali to je samo zbog tematike igre. Malo ljudi voli SF. Po svim ostalim kriterijumima, koji su ljudima opet manje važni od tematike, BF2142 je daleko kvalitetnija i izbalansiranija igra, čak i uprkos tome da je izbačena samo da bi otela deo $ kolača od Quake Warsa.

Kako dodje do ovog zakljucka, majke ti?
 
Pa neće nikad da kažu "e od danas nema više BF2", pa da prestanu da dobijaju pare od igre ;)

Sigurno više ljudi igra BF2, ali to je samo zbog tematike igre. Malo ljudi voli SF. Po svim ostalim kriterijumima, koji su ljudima opet manje važni od tematike, BF2142 je daleko kvalitetnija i izbalansiranija igra, čak i uprkos tome da je izbačena samo da bi otela deo $ kolača od Quake Warsa.

E stvarno, vec 100 postova si nakupio samo kudeci BF2 :trust: ako ti se ne svidja ne igraj ako se otvori topic sa ovakvom i slicnom tematikom kazi nesto i nemoj se ponavljati ... U redu je , volis vise bf 2142 i ti smatras da je bolja ali vec smaras sa pljuvanjem.

I pozeljno je da ako si toliko kivan na bf2 da o istom nista ne pises, pusti onima kojima znaci nesto da pisu ;)

ja sam prestao bilo sta da pisem na temu BF2142 ;)

p.s. samo mi se cini " po iskustvu " da ce opet biti " replike "
 
pa mora da se trudi na sve nachine da dovede nove igrache, vidis da mu je sa Civilom i uspelo :d
logicno je da je igra kvalitetnija i izbalansiranija od prethodne verzije, kao sto je i bf2 kvalitetniji i izbalansiraniji od Vietnam-a a ovaj od 1942, zamislite da nije tako, na sta bi to lichilo :)

Mada, svaki drugi BF manje popularan, i Vietnam i sad 2142
 
Poslednja izmena:
Zasto bre igrate te limunade, bolje predjite na DOD.:-devil-:
 

Gde je moje pivo, bre? :trust: :d

2142 nije los za povremenu razonodu.
1942 je i dalje, po mom misljenju, najbolja igra Battlefield seriala. Razloga je mnogo ali najbitniji je max izbalansiranost. Da ne bude zabune,pricam o oficijalnim kartama.
 
Cuti bre...ti si stalno bio gore negde...i nemas pojma sta se na zemlji desavalo :D
 
To pitanje o izbalansiranosti, definitivno je stvar licnog afiniteta, i svaka ocena je subjektivna. Tako Over misli da je 1942 naj, Ji i ja verovatno cenimo da je BF2 najbolji, dok Roboto misli isto o 2142. Misljenja sam da o tome ne vredi raspravljati, neke stvari ti vise ili manje leze, pa prema tome i formiras stav. Ja, licno, nisam igrao 1942, Vietnam nesto malo, Desert Conflict malo vise, dok BF2 cepam, evo skoro pa 2 godine. 2142 sam probao, ali je puno bug-ova i digao sam ruke, jer ne zelim da ponovo prezivljavam "decije bolesti" i cekanje patch-eva kao sto sam to cinio sa BF2. Sa druge strane, mislim, da obe igre i BF2 i 2142, imaju isti engine, samo texture i modeli se razlikuju. Sad, kako jedno izbalansiranije od drugog , zaista ne razumem? Mozda Roboto misli na mape, oruzja....ako je to onda po meni nema izbalansiranije, i bolje mape od Karkanda.

Sto se tice popularnosti, BF2 je trenutno na vrhuncu i tu se slazem sa Ji-jem, treba pogledati www.game-monitor.com, i videti rezultate:

1. BF1942 - Total Players/Max: 757 / 22,480 (3.37%),
2. BFVietnam - Total Players/Max: 252 / 6,897 (3.65%),
3.Total Players/Max: 9,860 / 160,831 (6.13%) ,
4.Total Players/Max: 5,318 / 78,131 (6.81%).
 
Poslednja izmena:
Lista ti nije kompletna, pa ponovo kachim da ne bude zabune...

BF1942 - Total Players/Max: 946 / 23,000 (4.11%)
BF Vietnam - Total Players/Max: 277 / 6,986 (3.97%)
BF2 - Total Players/Max: 10,931 / 162,401 (6.73%)
BF2142 - Total Players/Max: 5,694 / 78,611 (7.24%)
 
Lista ti nije kompletna, pa ponovo kachim da ne bude zabune...

BF1942 - Total Players/Max: 946 / 23,000 (4.11%)
BF Vietnam - Total Players/Max: 277 / 6,986 (3.97%)
BF2 - Total Players/Max: 10,931 / 162,401 (6.73%)
BF2142 - Total Players/Max: 5,694 / 78,611 (7.24%)

HVALA :)
 
Igrao sam BF2142 Beta Demo i nije mi nesto ostavio pozitivan utisak, a sto se tice popularnosti mislim da je i problem sto se ne moze igarti na narodnim serverima, bar kod nas u nesrecnoj Srbiji problem je dati oko 40 jura za igru.
BF2 igram konstnantno vec 2 god, od kako je izasao, na netu od decembra 2005. i stvarno to je to.
Veliki pozdrav svim zaljubljenicima u BF serijal:)
 
E stvarno, vec 100 postova si nakupio samo kudeci BF2 :trust: ako ti se ne svidja ne igraj ako se otvori topic sa ovakvom i slicnom tematikom kazi nesto i nemoj se ponavljati ... U redu je , volis vise bf 2142 i ti smatras da je bolja ali vec smaras sa pljuvanjem.

I pozeljno je da ako si toliko kivan na bf2 da o istom nista ne pises, pusti onima kojima znaci nesto da pisu ;)

ja sam prestao bilo sta da pisem na temu BF2142 ;)

p.s. samo mi se cini " po iskustvu " da ce opet biti " replike "

Ako je to tebi teško da čitaš raspravu o tehničkim aspektima igre i u svojoj glavi ograničeno vidiš samo pljuvanje, molim te preskoči te poruke.

Nema potrebe za replikom koju ti očekuješ, a ni sa svađama. Ja BF2 ne "pljujem" već jednostavno tvrdim da je engine igre lošiji od onog koji postoji u BF2142, makar taj noviji bio i samo nadograđeni BF2, kao i da su mnoge druge stvari bolje rešene u BF2142. Da je BF2 napravljen sa svim onim što postoji u BF2142, ta igra bi bila fantastična. Sa druge strane, zbog SF tematike nema problema sa realističnim balansiranjem oružja i jedinica i otud i bolji balans mnogo čega u samoj igri. Na žalost, SF nije privlačna tematika svima, a ratovi po Iraku i raznim pustinjama su uvek proizvodili hype među igračima i otud veća popularnost starije igre. Ima tu još faktora kao što su urbani mitovi "zli EA", "zle reklame", "zli boosteri", "zla statistika" i još po nešto. krastavac, loš marketing EA koji im se obija o glavu. Čisto da znate, "zle reklame" su najavljene i za QW, ali tamo zbog drugačijeg zvaničnog saopštenja Splasha i ID-a ljudi uopšte ne kukaju, čak naprotiv, a na kraju krajeva - nema ama baš nikakve razlike između tih reklama i onih u BF2142.

Što se tiče svih tih lista popularnosti, tako je uvek bilo sa mnogim igrama. Čak i zbog toga što je KANTEP prvi na listi bio dugo vremena, to ne govori ništa o njegovom kvalitetu kao što i sami znate, a isto je i sa BFom 2.


@Ji - mene uopšte ne zanima da vrbujem bilo koga ovde jer me ne zanima igranje sa njima kao što možda to vas ostale zanima - organizovanje po svaku cenu. Ako se nekad nađemo na nekom serveru, ok, ako se ne nađemo, opet ok. Ako nekoga zanima nešto o igri čisto zbog njega samog, meni nije teško da mu bilo šta napišem. Jedino uživanje koje ja imam iz toga je razmena ideja sa ljudima koji igraju isto što i ja. Ako nikog ne zanima, ja neću pisati i kraj priče.

Poslednje što mogu da kažem je da me zapanjuje koliko mnogo ljudi iskrivljenih shvatanja ima ovde. U svemu vidite neko pljuvanje, zavere i ostala sra**a. To je vaš problem, a ja takve gluposti više neću odgovarati, već ću lepo te ljude na ignore i a u p.m.
 
Poslednja izmena:
salim se malo, koji ti je :)
mene npr. zanima avijacija u bf2142, ali nesto mi je bilo kilavo i u onom demou
tj. kakva je u odnosu na ranije naslove?
 
Kao sto roboto kaze,SF tematika je ta koja me je odvratila od bf2142.
Tu je sto se mene tice pocetak i kraj price kad je bf2142 u pitanju.
 
salim se malo, koji ti je :)

np ;)

mene npr. zanima avijacija u bf2142, ali nesto mi je bilo kilavo i u onom demou tj. kakva je u odnosu na ranije naslove?

Avijacija je dosta slabija nego u ranijim naslovima i ne može onoliko da dominira mapom, a svodi se na letelice koje se ponašaju kao heliši iz BF2 što se tiče naoružanja i kao malo sporiji, ali stabilniji harrieri što se tiče letenja. Da li ima razlika u odnosu na demo, stvarno ne znam, odavno ga nisam igrao. Po onome što sam čitao iz tekstova vezanih za zakrpe, sada ih je teže naciljati sa PVOom, ali lakše oboriti jer su rakete jače nego ranije.

Kao sto roboto kaze,SF tematika je ta koja me je odvratila od bf2142.
Tu je sto se mene tice pocetak i kraj price kad je bf2142 u pitanju.

I to je skroz ok i kao što sam rekao - to je glavni razlog zašto BF2142 nije toliko popularna igra. Isto je prošao i BFV u poređenju sa BF1942, iako je tehnički bio daleko bolji.
 
@ ROBOTO

covece ti si poceo ko DRIVER sa Konzolama, kad god neko spomene igranje na PC ovaj kaze bolje su konzole :d sve da je i u sali mnogo je ... a sve da je ne znam kako tehnicki potkovano opet je mnogo.

Apsolvirali smo tvoje shvatanje igre BF2 te te ovim putem molim u ime male igracke zajednice da nam ne pomazes vise :p

Uzivaj u Bf 2142 al ne na ustrb BF2
 
Poslednja izmena:
Da je BF2 napravljen sa svim onim što postoji u BF2142, ta igra bi bila fantastična.

Na sta konkretno mislis? Na zilion unlockova? Igra je radjena na istom enginu i nimalo se ne razlikuje "tehnicki" of BF2. Sta vise BF2142 je poznat kao mod za BF2. Najveca prevara EA...prodaju mod za 50$.
Pazi ja sam igrao BF2142 4 meseca od dana kada se pojavio (ne kod nas naravno)...svaki bozji dan po par sati....i na kraju mi je doqur*ilo. Jednostavno igra nema onaj smek kao njeni predhodnici. Sednem u walkera i kraj price...ili branim Titan sa milion gaymora...i eto brdo fragova.
Jos jednom, ja ne tvrdim da je igra losa, ali brzo dosadi. Inace igra je dozivela pravi debakl kada je u pitanju kompetitivno igranje. Svi jaci klanovi su u startu presli na BF2142 (ukljucujuci i moj) ali posle samo par meseci smo digli ruke. Jednostavno nije to igra sa dinamikom starijih battlefield izdanja.
Sto se Vietnama tice...toliko je tehnicki bolji od BF1492 da nisu uspeli da ga pokrpe i na kraju su digli ruke (DICE&EA).
Sve u svemu BF1942 je izasao ako se ne varam sada vec davne 2001 i pune 4 godine je bio popularan. Tesko ce njegovi naslednici to dostici.
 
Ljudi, u pitanju je igra, a ponašate se kao da je to stvar zbog koje se vredi svađati. Mislite šta hoćete, ja nemam nameru da se svađam sa vama niti da vam dokazujem bilo šta, a pogotovo nemam nameru da "vrbujem" bilo koga od vas jer me online igranje sa vama ni malo ne zanima. Na kraju krajeva moje već formirano mišljenje ne možete da izmenite tako da džaba trošite tastaturu. Problem pronađite u sebi i u tome što ne možete da prihvatite razmišljanje i činjenice koje vam nisu po meri. Sa druge strane, ja sam SVE već napisao, a ne volim da se ponavljam u ovakvim besciljnim raspravama. Ako vas nešto zanima, pretražite lepo forum i nađite moje ostale poruke i odgovore za sva pitanja koja ste postavili ovde.

Ova tema je sama po sebi loše izvučena iz konteksta, tj. starije teme i jedino što može da se postigne sa njom je još flejma. Zbog toga ja u njoj više nemam nameru da učestvujem, a vi ako hoćete da se ponižavate dalje kroz sitne dečije prozivke, samo napred.

Ako nekog zanima BF2142, postoji tema i tamo ću bez problema odgovoriti na pitanja svakome koga ta igra interesuje dok se ne pojavi QW retail, posle toga - zbogom BFu.
 
Zasto zbogom savrsenoj igri? :D
 
Nazad
Vrh Dno