Šta je novo?

Bezicno povezivanje PC i Hisense TV (Pomoc)

Raf991

Poštovan
Učlanjen(a)
10.03.2016
Poruke
226
Poena
80
Molim za pomoc, nikako da resim problem.
Jedan Hisense TV mi je udaljen dosta od PC, nije moguce povezati HDMI kablom, zelim bezicno kako god je moguce.

Tv je Hisense 55A7500F ima Miracast, ali na PC izgleda da nemam, ne znam kako da ukljucim tu opciju na Win11, kada udjem na Prijecting to this PC pise da nemam Miracast, potreban je adapter? Imam i box od Hiperneta.

Da napomenem da preko Chromecast ne funkcionise lepo sve.

Sta je potrebno da uradim da povezujem Desktop i TV bez kablova?
 
Imas bezicne transmitere za HDMI, ali su poprilicno skupi, tipa 50ak eur i vise od toga.
Sta zelis da prikazes na tv?
Ako je pustanje video materijala, onda imas resenja kao sto je plex.
Ako ti treba da ti prikaze PC ekran bez obzira sta je na njemu, tipa gaming, onda ce ti hipernet box pomoci. Za nvidia graficku instaliras moonlight na box, a na pc aktiviras nvidia game stream.
AMD ima istu opciju i svoju aplikaciju, ali meni ona ne radi toliko dobro.
Idealno je da hipernet box bude na kablu, a ne preko wifi
 
Имаш на алију повољне хдми фибер каблове.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam.
Treba mi iskljucivo za video sadrzaj, filmovi, serije i slicno, ni za sta drugo.

Trenutno imam opciju da pustim film direktno sa SSD, prepoznaje i Hisense TV i Hipernet box uredjaj. Samo sto kada pustim preko box uredjaja nece, samo izadje obavestenje na tv da ne moze da se pusti video.
Na Hisense TV lepo radi, pusti bez problema, ali problem je sto ne mogu prevod da ucitam.

Untitled.png

Za plex nisam cuo, sada cu da istrazim kako funkcionise.
 
Hvala vam.
Treba mi iskljucivo za video sadrzaj, filmovi, serije i slicno, ni za sta drugo.
Nije konkretno vezano za rešenje problema ali možda i jeste.Za ovo što ti treba kupiš android box i uživaš bez maltretiranja sa raznim cast-ovima.Imaš ih za 20-tak € na aliju koji rade odlično ovo što tebi treba.
 
Da napomenem samo da sam instalirao plex i na Hipernet box i takodje sam probao i sa plex aplikacije koju ima Hisense TV, i na Hisense app je slika mnogo kvalitetnija, bolja, sa vise boja, dok je na Hipernet box ok slika, ali nije to to.
Da li to zavisi od kvaliteta box uredjaja?
 
Na hisense ugrađene aplikacije imaju svoje kolor profile. Sve mogu da menjam za source, ali ne i za te app. Kada slučajno stisnem netfllix dugme, bljesne crvenilo,iskopa mi oči.
Možda ti je to razlika u bojama, drugačije podešeno na dva source-a.
Ako je u pitanju baš kvalitet, to je opet pitanje za plex temu, mada ne bi trebalo da bude toliko vidljivo. Tome plex i služi, za slabe uređaje da dobiju video.
 
Da li pricamo o istoj stvari.Ja sam lap top bezicno povezao na sledeci nacin.Prvo Input(daljinski) izaberes deljenje ekrana.Dalje na lap topu u donjem desnom uglu imas mali ekran,klikom na njega otvara ti se novi prozor,conekt.Sacekas neko vreme dok se tri polja na tv aktiviraju i to je sve.Na lap topu se pojavi Hisense VIDAA.
Postoji i opcija na lap topu zajedno tipka Windows i P i onda pratis instrukcije.Najbitnije je da si u podesavanju na deljenju ekrana.
Ako sam promasio temu molim administratora da ukloni post.
 
Da li pricamo o istoj stvari.Ja sam lap top bezicno povezao na sledeci nacin.Prvo Input(daljinski) izaberes deljenje ekrana.Dalje na lap topu u donjem desnom uglu imas mali ekran,klikom na njega otvara ti se novi prozor,conekt.Sacekas neko vreme dok se tri polja na tv aktiviraju i to je sve.Na lap topu se pojavi Hisense VIDAA.
Postoji i opcija na lap topu zajedno tipka Windows i P i onda pratis instrukcije.Najbitnije je da si u podesavanju na deljenju ekrana.
Ako sam promasio temu molim administratora da ukloni post.
Kada sam tako pokusavao nije htelo, verovatno zato sto PC mora da bude konektovan na WIFI kao i TV? Ne moze preko kablova?
 
moraju da budu u istoj mreži, npr. u okviru rutera. primer: moj TV nije na WiFi, samrtfon jeste, oba uređaja su u istoj mreži, i radi cast (mirror)

no, kako god, ovaj AnyCast baš i nije kao Chromecast, da pustiš direktno video na TV. više radi kao preslikavanje sadržaja sa ekrana
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno