Šta je novo?

BestBuy ploča Z77

vnikolich

Cenjen
Učlanjen(a)
07.02.2011
Poruke
13
Poena
154
Interesuju me razmišljanja na ovu temu, koja Z77 ploča nudi najviše za naš novac? Nije važan proizvođač ali je naravno važan kvalitet.
 
Ne znam za ASRock, ja imam Sabertooth i poprilicno sam zadovoljan. Naravno odmah sam skinuo thermal armor jer su ona dva mala ventilatorcica nesnosno bucna, stvarno ne znam ko to moze da trpi toliku buku :). Drugo ne znam sta, radi bez greske, jako stabilna i bas dosta opcija u Bios-u za OC (mozda i previse :p). Imao sam manji problem kada sam ubacio 2x8gb Mushkin Redline nesto je pobrljavila ali update bios-a i clear cmos-a je resio taj problem.
 
Ja sam uzeo G45, i sve je super sem što nema PCI slotove, bolje rečeno, nisam video na vreme i sada ne mogu da zakačim svoju zvučnu :(
 
Imam Asus P8Z77-V Pro i smatram da je to jedna od najboljih ploca za te pare...
 
Kod mene je ASRock Extreme 4 i mogu reći samo jedno: S A V R Š E N O ! ! !
 
Vlasnik sam AsRock extreme 4 ploce u kombinaciji sa 3570k i mogu samo da se slozim sa clanom @svesifre, savrsena ploca i daleko best buy po meni u svojoj klasi! :)
 
Planirao sam uzeti Gigabyte GA-Z77-DS3H, ali sam danas na jednom sajtu video zver od ploce - ASrock Z77 Extreme4.

Zanima me kakva je Extreme 4 za overclock posto uzimam i5 3570k? Iznesite predloge ako ima nesto drugo, a bolje u istom cenovnom rangu.

Bitno je da ploca dobro funkcionise sa overclock-ovanim RAM-om posto cu raditi u Adobe-ovim programima. Kasnije cu kupovati graficku sa CUDA tehnologijom.
 
Pa za 120 i kusur evra ne mozes da nadjes ni jednu plocu kao sto je asrock extreme 4 sa pozlacenim kondezatorima i sa svim mogucim prikljucima?
A Extrene 6 cak ima i ata prikljucak sto je izvrsna ploca za nekog ko ima stariji hard sa podacima :D
Sa toga po raznim sajtovima i testovima sije klasu do 200eura i vise :D
verovatno postoji razlog za jadnu ponudu u Srbiji.

Molim te reci mi na osonvu cega si zakljucio da je BESt BUY extreme 4?
http://www.emmi.rs/php/products/comparePopup.php?productId1=22317&productId2=21656
 
I moj glas ide za P8Z68-V PRO/GEN3 iako nije Z77 posto je referenca BB a video sam da nova na oglasima moze da se uzme za 100e sto apsolutno ulazi u kategoriju BB a i ja sa njom nemam nikakvih problema poslednjih godinu dana , 2500k na 4,33 drzi lagano, ne greje se preko 35c u idle je nekih 27c. Znam da je starija ploca ali u odnosu na Z77 je dosta jeftinija a nije toliko losija ako je uopste losija.
 
Pa za 120 i kusur evra ne mozes da nadjes ni jednu plocu kao sto je asrock extreme 4 sa pozlacenim kondezatorima i sa svim mogucim prikljucima?
A Extrene 6 cak ima i ata prikljucak sto je izvrsna ploca za nekog ko ima stariji hard sa podacima :D
Sa toga po raznim sajtovima i testovima sije klasu do 200eura i vise :D

Z77A-G43 ima tantalum core jezgra i military class III standard komponenata, THX standard zvuka... WOW ... poenta je da su to ploce u istoj klasi i da MSI kosta €99 a Asorck €120 i kusur...
 
Nazad
Vrh Dno