Šta je novo?

Best horor fps ever

  • Začetnik teme cesar millan
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nista meni tu nije bilo tako strasno.Samo kliknes desnim i stvori ti se onaj lepi crveni laser.
 
Condemned- vrh...SistemShock znam da je extra, al nazalos' nisam probao...AvP-moj omiljeni...my prescious...Undying je isto dobar...
Hteo bih i da pomenem nivo Shalebridge Craddle u Thiefu3...nije FPS, u nivou se ne ubija NISTA, a jedan je od najjezivijih nivoa u igrama ikada...
 
The suffering 1 & 2 - Fenomenalno, mada malo kako prica odmice, pocinje da gubi na intenzitetu, ali ipak itekako odlicno...
Undying - Pocetak = fantazija (posebno za svoje vreme, kada je izdata), ali kako se prica odvija, i radnja i feeling postaju sve "obicniji"...
Call of cthulhu - Odlicna prica i koncept (ipak je u pitanju H.P. Lowecraft "original prica") sa "sirovim" i "ne-klasicnim" strahom, mozda malo bolja izvedba ne bi toliko uticala na kasniji "pad" dozivljaja, ali ipak vrlo-vrlo dobro, cak obavezno...
Cold fear - Fenomenalna uvodna prica i pocetna atmosfera (a bogami i kasnije), ali veoma lose reseno upravljanje prosto ubija dobar feeling, cak do te mere da na kraju popiz#@s i (na veliku zalost) te tera da ostavis igru daleko pre kraja (koji i nije los)...
FEAR - Izuzetna klaustrofobicna i "cudna" (the Ring-like) atmosfera, na pojedinim (skript) mestima, fantasticni "flash" momenti i fenomenalan feeling, ali kako radnja odmice, jednolikost nivoa i neki dodatni smarajuci elementi (na veliku zalost) dosta smanjuju inace odlicni dozivljaj...
Doom 3 - heh, mozda malcice i "pravog" feelinga, ali samo malo, i samo na pocetku... ostalo je baaaad......
 
Shalebridge Craddle... ah the Shalebridge Craddle... to i "The Ghost Haunts at Midnight" iz Vampira su dva najjezivija iskustva koja sam ikada iskusio u igrama.
 
Poslednja izmena:
"The Ghost Haunts at Midnight iz Vampira"...to je iz "the masquerade"?Ce da probam...
 
nex999 je napisao(la):
Hteo bih i da pomenem nivo Shalebridge Craddle u Thiefu3...nije FPS, u nivou se ne ubija NISTA, a jedan je od najjezivijih nivoa u igrama ikada...
bravo dobro si se setio stvarno vrh nivo mislim da su dizajneri igre gledali Kairo aka Pulse vise puta
 
Poslednja izmena:
A da, FEAR. Potpuno sam zaboravio. Par puta sam skocio sa stolice zbog one male. Joj kad se setim onog dela kada silazis niz merdevine i cim se okrenes ona se pojavi. :shock:

Eto, a hteli ste da obrisete thread. :p
 
Agilni je napisao(la):
Shalebridge Craddle... ah the Shalebridge Craddle...


Uh,sad me podseti.Sledio sam se dok sam igrao taj nivo.
 
Ma i Doom 3 je bio dosta "jeziv" mada sam se i od F.E.A.R.-a par puta stvarno "iscimao"... Noc, svuda tisina oko vas osim zvuka iz slusalica, sa svih strana oni jezivi zvuci... Bogami bilo je gusto! :)
Inace ima mnogo boljih horor igara drugog zanra... (npr. avantura - valjda se seca neko "Phantasmagoria"-e) :)
 
Poslednja izmena:
Necu nikad zaboraviti u System Shock-u 2 naravno igrao sam sa slusalicama i na pocetku igre cujem neko mi dise na uvo okrenem se u igri ono "zombi" usro sam se od straha, a u Undying-u ostala mi je u secanju ona scena kad ides kroz hodnik prema ogledalu i vidis odraz nekog iza sebe naglo se cimnes nema nicega...
 
Za igora2 koji ne zna dal' da place il' da se smeje

http://www.gamespy.com/articles/561/561382p5.html
http://www.mobygames.com/genre/sheet/genreId,102/
http://en.wikipedia.org/wiki/System_Shock
http://pc.ign.com/articles/161/161087p1.html
http://www.scifi.com/sfw/games/sfw4696.html

Ako te mrzi da citas evo nekih citata:

"Despite being technologically superior, System Shock was still outsold by more mainstream action games of the time, most notably Doom and various so-called Doom clones, with only 170,000 copies sold."

"Their latest foray into the first-person shooter world, System Shock 2, is an amazingly well crafted example of the genre that combines raw action with horror and suspense to deliver a gameplay experience that is very different from anything else on the shelves."

"As exciting as it is hard to classify, Shock's unique blend of first-person action, role-playing adventure, and horror is enthralling."

Pa procitaj malo i informisi se pre nego sto pocnes da pises takve komentare.

Na GameSpy listi Top Ten scariest games SS2 je na 6-om mestu :p
 
Da vazi.
Samo sto ja nisam citao komentare nego igrao ss2 2000-te cim sam stekao Hardware za to, pa ga presao jedno 5-6 puta do danas, pa intenzivno pratio situaciju sa lgs i eidosom, pa postao najveci fan deusex-a, pa se primao na igru, jos uvek cekam nastavak, gledam sta ce biti sa bioshockom ;)
Znaci odigraj sistem shok2.
Onda ces shvatiti koji je to zanr. Te nebuloze tipa "horror fps" ostavi za doom3 i slicne nebuloze.
Opisi na gamespy nekome ko je igrao ss2 znace kao lanjski sneg.
 
igor2 je napisao(la):
Znaci odigraj sistem shok2.
Onda ces shvatiti koji je to zanr. Te nebuloze tipa "horror fps" ostavi za doom3 i slicne nebuloze.

Ok gdin-e "najveci fan".... Odigrao sam "sistem shok2" i (znaci :d ) nije bilo potrebno da ga odigram 5-6 puta da bih shvatio koji je zanr. Ajde da rezimiramo da ne bi bilo dalje nesporazuma. SS2 je action, adventure, RPG - cyberpunk/dark Sci‑Fi & survival horror (MobyGames). Uostalom pogledaj ostale komentare ...

Znaci :d odigraj jos jednom (7-mi put), mozda ce ti biti jasnije. Poz.

Opet citiram autoritet u game industriji MobyGames
 
Blade of Darknes nije hooror igra, mada ima delova sa kosturima, zombijima, demonima, orkovima i sl. Štaviše, igra nije strašna, već je uzbudljiva. Ali... onaj deo kada u zamku prođeš ona dva jaka dark wariora i kreneš da uđeš u crkvu. A onda, dok ideš ka stepenicama, krene muzika, sa sve zvonima i ta melodija koja prosto:zgran: ...ma nemam reči.
Možda nije adekvatan primer, ali ja se strašno ložim na scene koje izazivaju jezu, a ne događa se apsolutno ništa u samoj igri...samo "šetnja".;) Ako se tu naježiš, to je vrh. Ono strah na prepad...pa to može i "mali žuti" u Vietkongu:D .
Pozdrav.:wave:
 
Ja mislim da od svih igara koje su ovde navedene, najbolje su:
Doom 3
Fear
Suffering
 
off-topic: mislio sam da se ovaj thread do sad vec biti ugasen. sto nije? :)
 
jel se seca neko witchwavena? jes da nije shooter vec makljanje, ali je za to vreme znao na trenutke da ispreseca
 
cesar millan je napisao(la):
off-topic: mislio sam da se ovaj thread do sad vec biti ugasen. sto nije? :)
nemoj sada da likujes, da nije nas koji smo ga razradili bio bi sigurno, ali ne ugasen/zakljucan vec kratak i pun kritika na tvoj racun :)
 
Cold Fear je meni bio cool igra ali kao sto kaze Cwelle upravljanje ko na konzoli...
Inace od novijih igara Condemned mi se svideo opasno. Cudi me da nisam osedeo...
Suffering sam i zaboravio... Odlican je.
 
pogresno si me razumeo, drago mi je sto je thread koji je poceo nikad gore krenuo ok, thanks to you all ;)
 
kruder je napisao(la):
Ok gdin-e "najveci fan".... Odigrao sam "sistem shok2" i (znaci :d ) nije bilo potrebno da ga odigram 5-6 puta da bih shvatio koji je zanr. Ajde da rezimiramo da ne bi bilo dalje nesporazuma. SS2 je action, adventure, RPG - cyberpunk/dark Sci‑Fi & survival horror (MobyGames). Uostalom pogledaj ostale komentare ...

Znaci :d odigraj jos jednom (7-mi put), mozda ce ti biti jasnije. Poz.

Opet citiram autoritet u game industriji MobyGames


Hah.
Nisko prozivanje sa "kolko puta treba da ukapiras" ostavi za drugi forum.

ss2 ne zasluzuje da se stavlja u isti kosh sa doom3, undying (koji jeste maltene perfektna igra) i to je sve
 
igor2 je napisao(la):
ss2 ne zasluzuje da se stavlja u isti kosh sa doom3, undying (koji jeste maltene perfektna igra) i to je sve


Niko nije ni stavio ss2 u isti kos sa doom3. Rasprava je pocela o tome da li je ss2 horor (tj da li ima elemente horora) ili ne. Po meni jeste. Toliko. Poz.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno da niko nije spomenuo dve legende, Return to Castle Wolfenstein i Half-Life...
 
igor2 je napisao(la):
Hah.
Nisko prozivanje sa "kolko puta treba da ukapiras" ostavi za drugi forum.

ss2 ne zasluzuje da se stavlja u isti kosh sa doom3, undying (koji jeste maltene perfektna igra) i to je sve
Tačno tako. Doom 3 i Undying su među najboljim igrama svog vremena. System Shock 2 je jedna od najboljih igara svih vremena.

RazbojNick je napisao(la):
Neverovatno da niko nije spomenuo dve legende, Return to Castle Wolfenstein i Half-Life...
Horor igre?
 
Sta je hororisticno u Half-Life-u? Nisam odigrao celu igru vec samo malo na pocetku, pa me bas interesuje koje to elemente horora ima?
 
filipenko je napisao(la):
Daaa? Pa nisu bas ni uspavanke. Ja sam se vise strecao na RtCW nego na Undying, najvise zbog zvuka...
Cwelle je napisao(la):
Sta je hororisticno u Half-Life-u? Nisam odigrao celu igru vec samo malo na pocetku, pa me bas interesuje koje to elemente horora ima?
Za mene je horor kad se ziv isecem, a ne samo da gledam kreature. Ima HL trenutaka kad ti iskoce na 2 cm od nosa kojekakve karakondzule posle sasvim mirne atmosfere.
 
Poslednja izmena:
I ja se isečem živ kada je noć, vodim Traxex, a iskoče mi iz zasede Balanar, Pandaren i Rhasta, pa opet ne smatram Dotu horor igrom :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno