Šta je novo?

Kućna multimedija Best buy TV za osrednji budzet

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

No_LiMiT

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2007
Poruke
453
Poena
380
Treba mi preporuka za tv. Trenutno imam 42" 1080p lg kupljen 2015 god.
Mislim da je max koji moze da mi stane 55" ali to je sa ofrlje mjerenjem, moram preciznije izmjeriti (ne mogu da sirim prostor za veci tv) nego mi ne ide mjerenje dijagonale nesto.

Glavno mi je da je 4K i 120hz, naravno uz to bih volio slika i boje da su sto bolje, input lag nizak itd.. najradije bih LG oled uzeo ali ovo ce da bude prelazni tv na dvije-tri godine, i manje nadam se, jer planiram da se selim pa cu tada i veci kupiti a u ovom stanu sam ogranicen s prostorom a i radije ne bih placao 1000+ eura. A i nikad ne znam sta cu s starim TVom, ne znam prodaju li se polovni a vec svuda imam ok televizore pa ne mogu da ponesem na selo fazon jer sam vec to odradio :D

Koristio bih ga primarno za gledanje serija, filmova pa igranja PC i ps5 igara.

Budzet je fleksibilan ali kao sto rekoh pozeljno sto manje, pa sta bude najbolji odnos cijene i ovog sto mi treba onda to. Bas slabo pratim TV industriju pa ni ne znam stanje kakvo je sem da je LG bio kralj oleda i najbolja kupovina godinama.
Evo bacih pogled na kp i vidim c12 lg 48incha malo ispod 1000e sto mi je na prvi pogled vise nego sto sam planirao ali ako je best buy.. ne znam, zato mi treba savjet.

Edit: hisense u8h sjetih se preporuka za njega, ako mi 55 moze stati? Mada vidim eu verzija da je losa, tcl 835?
 
Poslednja izmena:
prvo definiši budžet. nekome je osrednji budžet 600, nekome 1.500€

što se dimenzija tiče, izmeriš koliko ima mesta u predviđenom prostoru (širina i visina). od izmerene širine oduzmeš 20+ cm (bočno treba da bude slobodno barem po 10 cm, što zbog ventilacije što zbog pristupa kablovima) i to ti je otprilike max širina za TV.
znači, gledaj TV po širini, ne po dijagonali 😁

4K i 120Hz tj. HDMI 2.1... pa ne znam da li ima za manje od 800€ 50+ inča
 
Ima TCL C735 i to da mu ostane za soundbar :)
Ja sam ga dugo mjerkao ali sam na kraju ipak otišao na oled
 
Poslednja izmena:
Imali smo skoro temu.. 4k / 120Hz/ HDMI 2.1 / VRR .. pobednik je bio
SAMSUNG QE55Q80BAT, sa istom cenom kao i jeftiniji serije Q70 (oko 95.000 din ).
Sto rece kolega budzet ?
 
Pogledacu te teme, hvala. Budzet mi je fleksibilan ali radije ne bih davao 2000e+ jer mi je taj tv privremen, posle ne znam dje ce. Volio bih ispod 1000e da bude.

Najradije bih 500 600e platio al mrka kapa tu sto se kvaliteta tice, zato rekoh best buy, odnos cijena:kvalitet pa koliko god da je. E onda ako ne uzimam na kp mogu i povrat pdva pa eto dodatna usteda :)
 
Mali updejt jer hocu da kupim sad, 113 sirina 111 visina, nije da je totalno zatvoren vec s jedne strane "udara" sto koji je visine 12 cm tako da je ostatak slobodan a sa druge strane otprilike isto s visecim elementom jednim.
Znaci i dalje ove preporuke iz threda najbolje ili? Evo gledam ovaj tlc, 55" sirina bude 1126 mm iliti 112.6 znaci knap hm nijedan od ova dva elementa ne moze da mrda pa ko zna kako bi 55" stalo :D
 
Ako si lepo izmerio dimenzije otvora - NECE stati, TCL C635 55" je dimenzije 1227 x 765 sa postoljem. Vrlo slicnih
dimenzija su i svi ostali TV-i ove dijagonale.
U tom smislu ako je nemoguce promeniti raspored namestaja .. smanji ekran .. na 50"
Ostajem pri preporuci za Samsung Q80 , zatim TCL C735... pa tek onda C635 . Razlike u ceni medju njima su oko 100E.
Naravno LG C2 48" je za apsolutnu preporuku, ali cena je oko 1000E u radnjama
 
Ne moze nazalost nista da se pomjeri, sto je fiksiran kao i viseci element i za njega jos dodatno police zakucane 😔
Ne smeta meni ni manje od 55 samo da ispunjava kriterijume, sad cu ove sto ste pomenuli da vidim i tacne dimenzije nadjem.

Edit: vidim ima 50 incha od tcl i samsung modela al teze ih je naci u prodaji. I tcl je 200-250e manje od samsunga, ne znam jel samsung bolji toliko? Gledam na KP, u radnjama samsung je oko 750e u drugoj 1000 lol
 
Poslednja izmena:
Ne mogu edit vise ali da, vidim od 50 incha tcl kao sto aleksandar rece je 60hz, meh. Da vidim na samsung mogu li da vratim pdv u ovoj radnji pa mozda njega onda. Mada evo i za njega pise negdje 120 negdje 50hz da je... mislim 120 da napisu za seriju a model izgleda da je kao tcl sto je.

Smor, gledam dalje onda sta ima, sony kd50x80 djeluje ok, vidjecemo..
 
Poslednja izmena:
Na zalost nisam obracao paznju na 50" modele ... i Samsung i TCL su 60Hz kao i Sony kd50x80.
Znaci jedino najskuplji komad LG C2 ostaje na 120Hz , ukoliko odlucis da prekoracis budzet.
 
Bas duhovito, coveku trazimo TV koji staje u odredjeni prostor.. ustanovimo da ni jedna 55" NE STAJE .
Predlozis TV koji smo vec apsolvirali i ostanes bez komentara .. procitaj post od pocetka pre nego das smisleni odgovor.
Nazalost, ono sto sam proverio u dimenziji oko 50" ostaje samo LG C2 OLED sa 120Hz .. naravno ima i skupljih SONY-a , Samsunga ....
 
Ima sada na Ananasu neki LG Oled 48" 86000. Ne znam da li je to taj sto spominjete, pogledaj.
I tcl od 50" je oko 45000
 
Znam nego mi je van planiranog budzeta al vidjecemo evo, i sony x85k mi je iskocio kao kandidat prvo al cekam neke vijesti pa cu onda odluciti sta da uzmem i kad :)
 
Сам олед нема алтернативу, ништа друго нема тако добру слику (за сада). Једини проблем може бити страх од бурн-ин и онда треба тражити у правцу лцд тв.
 
Jeste, LG oled 48A23LA .. odlican TV ... nema 120Hz kao C2, ali ga je i RTINGS sjajno ocenio
Naručio sam ovaj tv, treba da mi stigne za koji dan. Moj LG 49SK7900 pre neki dan poplaveo, posle 5.5 godina, nije mu bilo spasa :(
Jel imaš ovaj TV ili si samo ispratio testove, pošto sam čuo da ti oled LG paneli umiru kao od šale?
Nisam hteo da idem veći od 49, pošto mi se ovaj perfektno uklapao i imao sam budžet 800-900 evra,pa sam ovaj izabrao,a i sad je granacija 5 godina.
Na KP sam našao za 800 evra, al nisam hteo zbog 100e više da izgubim +3 godine garancije kakve-takve.
 
Nazad
Vrh Dno