Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Stigao je sa SAFM01.6, posle sam azurirao.
Nema problema, evo slika i sa safm01.6. Samo da naglasim da ne bi doslo do zablude: masina je stara (socket am3: phenom II x6 1055t + sb850), win7 sp1 x86-64 i standartni msahci driver, kod intela bi bile sigurno vece performanse.
SAFM01.6:
Pogledajte prilog 196124
Pogledajte prilog 196125
SAFM01.7:
Pogledajte prilog 196126
Pogledajte prilog 196127

Hvala! Kad stignem izvadicu ovaj moj Ignite pa na azuriranje preko windowse-a jer nemaju bootabilni tool ili direkt za Linux... xD

Inace i meni je AMD chipset gde sam ga testirao a produkciono radi na SATA 2 / Intel.
.
 
Sta je najbolje uzeti od navedenih:
- Intel 535 (120/240gb)
- Corsair force series LE - 120GB
- ocz trion 150 - 120gb
- ocz amd radeon r7 - 120gb?
 
Poslednja izmena:
Intel i ocz amd imaju mlc, corsair i ocz trion imaju tlc u sebi. Za corsair nema ništa o kontroleru. Ja bi na tvom mestu, prvi ili četvrti, zavisno od cene
 
Pa nekako mi intel privlacniji, a i jeftiniji (65CHF naspram 73CHF za ocz amd). Video sam da je mlc kod njih. Cak je intel i jeftiniji nego ovde kod nas, a i garancija je na strani intela (5god naspram 4).
 
Poslednja izmena:
Da se javim samo da je za Blast 240 uvažena reklamacija.Uzeo sam Transcend 370S
 
Negde je rekao zbog storahci , meni skoro mesec dana Patriot Blast 120GB odlicno radi , do sada sam sigurno odradio windows.old instalacije Windows 10 5-6 puta , za svaki build novi windows.
 
Paznja: svako ko ima kaspersky antivirus treba da zna, da on dnevno zna da pise i po 30+gb, sto moze biti opasno pogotovo za ssd sa tlc.
 
Objasni, linkuj ...
 
ako toliko uspe za dan da ispise,svaka mu cast,meni ne bi bilo zao diska
 
Pozdrav svima, citao sam zaadnjih 30-40 strana ove teme. Hocu da ubacim ssd u svoj HP ProBook 4530s, pa me interesuje da li ima smisla kupovati nesto skuplje od ovog S55 za ovaj racunar (u pogledu brzine)? Racunar koristim za svakodnevnu razonodu, brzi hdd mi najvise treba za pokretanje "glomaznih" programa tipa Matlab ili Android studio.
 
Pa ne znam da li si planirao kedi za HDD, ali u svakom slucaju razmotri SanDisk X400 512GB.
 
U kedi cu stari hdd, a nisam mislio toliki hard, neki model od 240-250 Gb. I da li neko zna moze li u radnji da se kupi taj kedi (ne preko kp ili oglasa) i ako moze, sta da guglam?
 
Imas Sandisk Z400S 256GB na kupujem prodajem sa 5 godina garancije 8000 i nesto dinara.
 
Nije toliko bitan novac koliko da ne kupujem nesto sto mi nije neophodno. Ako ima smisla (da se osjeti brzina pri svakodnevnom radu), dao bih do 100 eur, ali ako cu samo moci da kazem da imam Intel/Samsung sdd, a da se u smislu brzine ponasaju isto ili slicno, onda cu kupiti jeftiniji.
 
Pa u tom slucaju, "silikonko" i vozi ;) Nisam siguran da li za Z400S daju 5g garanciju, ali moze i on da udje u izbor, a dobija i nekih 16GB vise kao i MLC NAND, samo je malo sporiji posto nema DRAM cache, ali mislim da se to ipak toliko ne oseti u realnom radu.
 
Poslednja izmena:
Samo jedno pitanje na brzinu. Da li me bilo sta iz ove teme zanima :D : brzine, nandovi, kontroleri... posto ce ssd biti zakacen na sata II plocu(p5q)?
 
ne.samo da nema preteranih problema,a do sad bi vec isplivali i za s55 i za blast.
 
Lepse mi izgleda patriot :), tako da ga uzimam sutra. Hvala na brzom odgovoru.
 
zato sto je manje vise isti narocito za tebe,a kosta vise.jedino ako ti znaci tih 16gn vise onda z400s
 
@jovanda
Valjda zato sto mozes da uzmes jeftiniji ssd obzirom da ti je SATA2 ploca.
@hedgehog ili bilo ko
Koje su prednosti z400s u odnosu na s55?
 
Do sad sam bio ubedjen da je najjeftinija varijanata bas Patriot Blast 120gb (e**i). Moze neki hint?
 
a,sori,mislio sam da mislis na 240gb diskove.u svakom slucaju ako ikako mozes ocepi se za s55 240gb,malo je to novca vise za dupli kapacitet.

malada:

u sustini 16gb vise za koliko se secam 1400 din vise.ostalo obicne smrtnike ne dotice ni najmanje.ako ste bas paranoicni,uzmite sa neta,dobro ga opteretite dan-dva,ako ne zadovolji samo ga vratite i uzmite sledeci skupi disk.
 
Nazad
Vrh Dno