Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Jos jedna vrlo relativna stvar te mi nisu jasne pojedine "ostre" reakcije na temi (koju danas intenzivno iscitavah)... Biras izmedju novca, pouzdanosti, brzine, kapaciteta, garancije i vrlo lako od 4500 mozes da odes do 15000 i shvatis da si tek tu dosao do best buy-a... Evo recimo ja nisam kupio Blast 120gb niti cu zbog nepouzdanosti i nije mi problem, ako sam recimo odlucio da mi taj kapacitet zadovoljava potrebe, da dodam jos 1500 din i uzmem Transcend za koji sam dobio preporuku i procitao jos u temi da je uz 850 EVO dobra kupovina. Ali mi je problem da platim isti kapacitet 3000 vise recimo ako cak i za manji novac mogu da kupim duplo veci ssd. Lako se i "logicno" dodje do toga da je realni best buy 100e overall gledano. Ali za te pare bih npr. mogao da ubrzam oba kompa koja imam umesto jednog. Oba se koriste za internet, muziku... Ne pravimo svi iste kompromise. Nekome je i 1500 din vise za Transcend umesto Blasta smesno ulaganje.
 
Poslednja izmena:
Nekome "nije problem" zarad 1500-3000rsd reskirati (vrlo izgledno na zalost) da posecuje servis i u garantnom roku se aka sa zamenom (ssd se nigde ne popravlja vec menja, barem kod nas), a neko ni za 10k rsd ne bi da mora bilo sta cackati po hardveru (a vala i softveru) kad jednom namesti sve ...
Svako bira prema svojim finansiskim i intelektualnim sposobnostima.
 
Tako je sve zavisi od potreba i mogućnosti. Evo ja sam npr. napravio prošle godine kada sam radio clean install sistema, particiju od 120GB na kojoj mi je bio sistem i posmatrao da li mi je to dovoljno i konstatovao da nije. Sada kada sam hteo da nabavim SSD, bio sam siguran da će mi to biti knap ili čak i malo. E sada kada znam kapacitet mogu tražim svoj best buy. Naravno takođe sam ustanovio da mi SSD treba samo za operativni sistem.
Ako ćemo da špekulišemo o "best buy" pojmu možemo da kažemo da je to najbolji proizvod za dati novac (pričamo i dalje o istom kapacitetu). E sada da li je realno porediti proizvode iz različite cenovne kategorije? npr. 850 EVO (12000) i 850 PRO (17500) i 370S (10800) i sl.... svaki nosi određene karakteristike: brzina, dugotrajnost, garancija, podrška, brand i sl. I tu nastaje problem u određivanju "best buy" opcije. Dakle, sagledaj svoje potrebe i mogućnosti i odluči.
 
Poslednja izmena:
Ljudi moze savet, 370s ili Z400s koji od njih ima sensor za temperaturu? po performansama su tu negde ..
 
Koliko znam sensor za temperaturu imaju oba. A po performansama nisu bas slicni, transcend ima jaci kontroler sm2246en, sandisk sm2246xt dram-less. + Transcend na 256gb kapacitetu moguce da ima brzi nand (toshiba 19nm 64gbit), ako nisu nista menjali - vise ne mogu da pratim sve te izmene.
 
Trans uzimam ne mogu vise da mislim [emoji41] mada ni onaj V300 nije los al opet raspali sf2281 nebi ja to vise kupovao, ali zato od dodatne opreme full set. Ne znam zasto ali mi je bitno da bas ima mlc [emoji41]
 
Suzio sam izbor na 850 evo i 370s od 250/256 GB, međutim sada razmišljam i o uv400 0d 480GB a otprilike je to i najviše što bih dao za ssd.

Voleo bih da čujem vaša mišljenja.
 
Moze mala pomoc,koji ssd uzeti od navedenih:
- KINGSTON 240GB SSDNow UV400 SATA3 2,5" SUV400S37/240G
- SANDISK 256GB Z400s SATA3 2,5" SD8SBAT-256G
- PATRIOT 240GB Blast SATA3 2,5" PBT240GS25SSDR

Citao sam temu,pre toga sam mislio da znam koji cu,posle citanja,ne znam.Sa cenom su svi priblizno isti...
 
Kako sad stoje stvari: ja licno pre bih uzeo z400s. Inace bilo koji mozete.
 
Iz inata bih uzeo 370s. Samsung je promenio nand, a cenu spustili nisu.
Ako cemo ozbiljno: samsung je mozda malo brzi u radu, duza garancija, ali skuplji (u prodavnici, kod madjara +- ista cena), dobra brzina zbog velikog "slc cache", a i izvan njega solidan (~300mb/s). Transend uz toshiba 19nm 64gbit nand - vrlo solidan, ali da li su opet menjali nand ne mogu reci (mozda sad i sandisk koriste).
Kingston uv400 od 480gb... Spor je izvan "slc cache". Bolje kod madjara uzeti 500gb samsung 850evo za 130 evra - i kapacitet veci i brzina i izdrzljivost nanda - overkill za taj novac.
 
Evo cisto da javim da sam uzeo Kingston UV400.

Evo i dva testa ako nekog zanima.

1GB
1gb.jpg

8GB
8gb.jpg
 
Koji kapacitet? Jel moze test hdtune file benchmark (10gb)?
 
Poslednja izmena:
Pa lepo piše koji je kapacitet u CDM-u...
 
U pola 6, verovatno... :d
 
Pozdrav svima,

hocu da uradim upgrade na kucni laptop HP Pavilion I5 sa 8 GB RAM + Nvidia gravicka tako sto da ugradim SSD dok HDD da prebacim kao drugi disk mesto postojeci DVD drive.

Laptop koristim za privatne potrebe, najvise filmova i slike i po neka strategija :)

Nisam neki poznalac sta treba da gledam kod SSD pa laicki izabrao sledece modele i podredio kako smatram da su best buy:

1. SanDisk X400 SSD 256GB 9.300 RSD 5 god. garancija
2. Kingston HyperX FURY SSD 240GB 9.700 RDD 3 god. garancija
3. SanDisk ULTRA II SSD 240GB 9.100 RDD 3 god. garancija
4. SanDisk Z410 SSD 240GB 8.200 RDD 3 god. garancija
5. Kingston’s SSDNow V300 8.500 RDD 3 god. garancija
6. Kingston’s SSDNow UV400 8.000 RDD 3 god. garancija

SanDisc vidim da su vlasnistvo na WD sta daje neka sigurnost, dok X400 je jedini SSD za te pare koi ima 5 god. garancija i 256GB.
Ne znam bas sta rade te kontrolore kod Kingston ali SanDisk izgleda da to nema...:type:

Molim kolege koi su vise upucene da daju svoje mislenje i savete :)
 
Ne podržavaju svi kontroleri i njihovi firmveri, prelazak u stanja, sa smanjenom potrošnjom, što je bitno kod laptopa tj netbuka. Bilo je u jednom revju, da naprimer kontroler od Triona 150 nema to. Evo, šta kažu za SanDisk Z410 : The Z410 also features one of the lowest power draws of any SSD in the industry, consuming less power in both active and low-power/slumber modes

http://www.thessdreview.com/daily-n...z410-client-ssd-optimized-everyday-computing/


Ja bi u svakom slučaju, neki od san disk modela, da sam na tvojem mestu
 
Evo da dopunim i info za kontrolore:

1. SanDisk X400 SSD 256GB 9.300 RSD 5 god. garancija - Marvell 88SS1074
2. Kingston HyperX FURY SSD 240GB 9.700 RDD 3 god. garancija - SandForce SF-2281
3. SanDisk ULTRA II SSD 240GB 9.100 RDD 3 god. garancija - Marvell 88SS9190
4. SanDisk Z410 SSD 240GB 8.200 RDD 3 god. garancija - Silicon Motion SM2256S
5. Kingston’s SSDNow V300 8.500 RDD 3 god. garancija - SandForce SF-2281
6. Kingston’s SSDNow UV400 8.000 RDD 3 god. garancija - Marvell 88SS1074
 
Šta je bolje od ovih modela:

Amd R3
Silicon Power s60
Patriot Blast

Ili ima nešto trece za 40eur/120gb?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Od tih preporuka za Blast. Takođe, za Silicon Power S55 Slim (isti kontroler i memorija kao u Blast). S60 svakako zaobiđi.
 
Poslednja izmena:
Ako nije kasno: na kp kod digital trigger (fante) ima samsung 750evo 250gb za 68e. 3god garancije. To je najbrzi ssd sa planarnim tlc, kontroler kao kod 850evo.
 
Mnogo je kume, ovo ce biti sistemski disk gde posle instaliranja operativnog sistema i par uslužnih programa neće biti prakticno nikakvog upisa. Tako da nema potrebe za nekim vanserijskim SSD-om.

Elem, posle malo obrtanja telefona ispostavilo se da su bolje cene u radnjama nego kod trgovaca sa KP ali da ni trgovci ni radnje nemaju skoro nikakav izbor jeftinih drajvova. Skoro kao da im je isti dobavljač. Na kraju, od ponuđenog je uleteo S55 u domacoj radnji za 40-ak EUR.

Hvala obojici članova na pomoći i preporukama.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ako nisam greskom pritisnuo - to je odgovor bio za Skorpion.
Inace s55 sa phison s10+tlc (ako opet nesto nisu menjali) nije los izbor - isti kao i patriot blast.
 
Zna li neko da li 120GB AMD Radeon R3 520/360MB/s SSD ima senzor za temperaturu?
 
Nema. R3 je dobar za izbegavanje. Proizvodjac je Galt.
 
Poslednja izmena:
Zar je Silicon Motion SM2256KX na AMD ​RADEON ™ R3 120G SSD toliko los? AMD je ozbiljna kompanija ne verujem da djubre uvaljuje korisnicima?
 
kupicu ovaj ssd najverovatnije Kingston’s SSDNow UV400 da li bi to bila dobra kupovina ?
 
Mnogo je kume, ovo ce biti sistemski disk gde posle instaliranja operativnog sistema i par uslužnih programa neće biti prakticno nikakvog upisa. Tako da nema potrebe za nekim vanserijskim SSD-om.

Elem, posle malo obrtanja telefona ispostavilo se da su bolje cene u radnjama nego kod trgovaca sa KP ali da ni trgovci ni radnje nemaju skoro nikakav izbor jeftinih drajvova. Skoro kao da im je isti dobavljač. Na kraju, od ponuđenog je uleteo S55 u domacoj radnji za 40-ak EUR.

Hvala obojici članova na pomoći i preporukama.

Hvala na cemu?!

ruski rulet sa pistoljem i metkom u okviru....jpg
 
Nazad
Vrh Dno