Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

100% greska. Skinite sa sajta patriot ssd toolbox. Samo u njemu su pouzdani podaci.
 
Poslednja izmena:
Postavio sam SS testa AMD SSD 120GB R3.
Uzeh ga danas.Mene je izasao nesto manje od 5 somica.
Nekako bih napisao,SSD-ic za pocetnike :)
Nije los,lepo dize sistem,sve brzo radi.
Iskreno,ocekivao sam da je gori,ali nije toliko los.
 
Imam sada laptop u kojem je hard, i hteo bih da uzmem SSD od 250 da ga zamenim. Da li treba nesto da znam pre nego sto to odradim, pretpostavljam da koriste isti slot, da su iste velicine, ili gresim mozda? I da li imate neku preporuku sta uzeti, vidim spominje se neki patriot za 7000, to mi deluje kao odlicna opcija. Ili mozda samsung evo?
 
Uzmi slobodno Patriot Blast, za laptop je više nego odličan. Ako želiš da zadržiš i stari HDD, trebaće ti i caddy koji se ubacuje umesto dvd-a, ako ti ne ipak ne treba jednostavno samo zameniš HDD sa SSD-om.

Edit: Moj Blast stigao, ali se nešto čudno dešava sa njim - svi programi ga vide kao Patriot Blaze :zgran:?! Otvoriću posebnu temu o tome i okačiti slike.
 
Poslednja izmena:
Taman se odlučih da naručim iz e**i Patriot Blast 120GB za konfiguraciju iz potpisa i reko aj da sačekam da forum dođe sebi i sad vidim ovaj od 240GB za samo 7000.
U suštini skrpio bih se nekako i za 850 EVO od 120GB ali ne znam koliko mi je neophodan pošto računar slabije koristim i bukvalno mi smeta samo taj odziv od hard diska. Dakle ništa profesionalno, spektakularno nije potrebno.
Jel taj Patriot Blast 240GB onda trenutno najisplativiji?
 
^ Više puta ponovljeno - bez sumnje Blast 240GB. ;)
 
Vrisnuo mi je hdd na laptopu (pavilion g6 1165sm), sad treba da uzmem novi, ali ne znam šta mi je bolje. Nije mi kapacitet toliko bitan, ne skladištim mnogo stvari. Prošli hdd mi je bio 320gb, retko kad sam imao preko 150gb podataka. Od igara igram samo Football manager i PES, skidam filmove i serije, ali ne jurim neki zajeban kvalitet i obično brišem posle gledanja, a elektronska biblioteka i ostalo za faks mi zauzimaju do 10gb-a. Mislim da mogu da funkcionišem normalno s 120 ili 160gb. Instalirao bih win7.
Najbliži sam opcijama dva i tri, najviše zbog cene, jeste mi budžet 6 hiljada, ali mi zaista ne treba 500gb-a HDD. Ako imate neke druge predloge rad sam poslušati. Takodje, ako neko zna neke pouzdane dobavljače iz Madjarske, koji se oglašavaju na kupujemprodajem.com ili nekom sličnom sajtu neka predloži, pa da i njih kontaktiram.

1. Hard disk HDD SATA2 2.5" 5400 500GB Seagate SpinPoint ST500LM012, 8MB 2godine garancije - 5700.00din

2. Hard disk HDD SATA2 5400 160GB Seagate SpinPoint 2.5" ST160LM003, 8MB 2 godine garancije - 3600.00din

3. SSD SATA3 120GB Patriot Blast 560/425MB/s, PBT120GS25SSDR 3 godine garancija - 4100.00 din

4. SSD SATA3 120GB Kingston V300 450/450MB/s, SV300S37A/120G 3 godine garancija 5200.00 din

P.S. Ako sam promašio temu, slobodno neka neko od admina prebaci gde valja.
 
Patriot Blast od 240GB, bio je za 7000din. Malo preko budžeta, ali vredi.
 
Pojavio se Blast 120gb za 4,099 u poznatoj radnji koga zanima
 
Trebalo - ne trebalo, nemoj manje od 240GB za laptop...
 
Vidim da je patriot blast 240gb još uvek 7k u prodavnici, sad sam nekako najbliži tome. Nije mi žao, daću tih 1000din više, 240gb mi deluje taman, ka malo bolje razmislim. Samo me malo me brinu komentari korisnika, vidim da vraćaju proizvod često. :(
Ovako nešto.

a7f2a500ec937af049dc6db5d4db167d.png

afb364e51a2cec5764c42b757702a42c.png

f22cd7e5dfc2acd784f26326a82486a6.png

41133cfec9500639c9b131bde2b86e5c.png
 
Poslednja izmena:
Poruci ga online pa ga mozes zameniti ili uzeti novac nazad ako ti zapadne primeraj koji ne radi kako treba.
 
Moze na oba nacina.
 
6300 са 3 год гаранције.. Јел ок?

uploadfromtaptalk1463307326558.jpg

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
pa nije kad za 7k imas ssd od 240gb isto 3 god garancije ;)
ili za 4k od 120gb pa vidi da li se isplati to tvoje

i ovo vec pise par postova iznad
 
А квалитет тих од 240 за 7?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
? Kvalitet? Pa isti kontroler ti ima i taj Fury (ako se ne varam) kao i Blast.
 
? Kvalitet? Pa isti kontroler ti ima i taj Fury (ako se ne varam) kao i Blast.
Ајде јел можеш да ми даш линк за тај од 240 за 7 на који ти мислиш?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
?! Gde sam govorio ja o ceni? :)
Nevertheless, imas upravo za 7k i dalje preko web shop-a u radnji na W.
 
Kontroler nije isti, a i nand takodje. Fury - sandforce 2281 + mlc (kao i v300), Blast - phison s10 + tlc.
 
Cek znaci to Za 4K je prevara? Nije blast nego blaze?
 
Cek znaci to Za 4K je prevara? Nije blast nego blaze?

To je model od 120GB, on bi trebalo da je u redu, onaj o kome smo pričali je 240GB i 7k.

Izgleda da jeste Blast, ali sa upisanim generalijama od Blaze-a u čip. Nije ništa kritično, ali jeste brljotina, za mene dovoljan razlog da ga menjam (biće posle u ww outletu još jeftiniji ;). I izgleda da nije u pitanju neka prevelika količina, za sada.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa SanDisk SSD Plus serijom (SDSSDA-120G-G25 ili SDSSDA-240G-G25)? Pretpostavljam da je u pitanju DRAM-less disk ali nisam uspeo da nađem nijedan review na netu koji bi otkrio i koji kontroler koristi kao i kako se ponaša u radu.
 
To je model od 120GB, on bi trebalo da je u redu, onaj o kome smo pričali je 240GB i 7k.

Izgleda da jeste Blast, ali sa upisanim generalijama od Blaze-a u čip. Nije ništa kritično, ali jeste brljotina, za mene dovoljan razlog da ga menjam (biće posle u ww outletu još jeftiniji ;). I izgleda da nije u pitanju neka prevelika količina, za sada.
Moj Blast uzet prosle nedelje u WW je - pravi Blast. 12.2 fw stigao sa njim - najnoviji dakle. Uporedio sam CDM test mog prethodnog Blast-a koji je imao fabricki 12.0 fw. Ovaj sto je sada stigao je 30% brzi u CDM. Posebno 4K Q32 razbija u razlici (30 vs. 209 MB/s sada).

A to sto ste zaboli su sigurno slucajno zabrljali da je upucan u EEPROM Blaze identifier i verovatno serijski broj, a da je hardver normalno BLAST kao i pakovanje. Desava se krastavac, masovna proizvodnja, kinez u trecoj smeni zadremao...
Bitno je da Patriot za sada ima odlican 'record' da ne se ne sluzi prevarantskim metodama kao sto to redovno cini Silicon Power.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno