Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

samsung kod madjara za 60tak e je bestbaj ssd od 120gb,mada uver vredi doplatiti tih 4k za crucial od 256gb.
 
hummingbird:

moze malo vise detalja o riknjavanju?koliko i kako si ga koristio?nemas slucajno podatak koliko je istrpeo upisa?
Nalazio se u laptopu koji je korišćen za razvoj (različiti alati za razvoj i virtuelne mašine). Prilikom uključivanja nije više video SSD i ako je do trenutka kada je prethodno bio isključen radio bez ikakvih problema. Ne, nemam podatak koliko je imao upisa.
 
a sta je sa podacima sunce ti???
 
nemam ni najmanju ideju sta mu se desilo.da kazem struja,bio je u laptopu,problemi sa strujom bi pojeli mnogo toga pre nego sto bi ssd stigao na red.mozda neka nategnuta montaza,mada opet ne verujem da bi roknuli portovi na ssd-u pre portova na laptopu...

mucak,gremlini,jedino objasnjenje,nemoguce da je pretrpeo neki preveliki upis tako koriscen.
 
Ni meni nije bilo jasno šta mu se desilo i zbog čega je prestao da radi. Pomenuti laptop od tada radi skoro dve godine i sve na njemu funkcioniše bez problema, tako da to sa strujom sigurno nema veze. Nategnuta montaža nije sigurno jer ništa ne natežem i navlaćim prilikom montiranja hardvera. Što se tiče količine upisanih podataka ni to ne verujem da je problem jer imam još jedan laptop i desktop računar u kojima su takođe SSD-ovi i koji se mnogo više koriste nego taj u kome je bio Kingston SSD, a kod njih se nešto tako nije desilo, mada su u njima Samsung SSD-ovi (840 Pro).

Zaista nemam ideju šta se tu desio osim da jednostavno nisam ima sreću s tim primerkom SSD-a (čitaj bio mućak). :)
 
Imama Vertex 3 od 128gb, uzeo bi nešto veće a dao devonci za laptop Vertex. Dva pitanja, ovaj Vertex je obična desktop verzija, može li u laptop? Drugo pitanje, šta sebi da uzmem od 200-256gb? Nisam ništa pratio od kako sam uzeo Vertex bio. Bitno mi je da je pouzdan.
 
Moze u laptop,isto je to. Uzmi crucial mx100 256gb ili samsung 840 evo 250gb.
 
Imama Vertex 3 od 128gb, uzeo bi nešto veće a dao devonci za laptop Vertex. Dva pitanja, ovaj Vertex je obična desktop verzija, može li u laptop? Drugo pitanje, šta sebi da uzmem od 200-256gb? Nisam ništa pratio od kako sam uzeo Vertex bio. Bitno mi je da je pouzdan.
Osim ako nemaš neki specifičan laptop kod kojeg je mesto za hard disk po visini manje od 10mm, apsolutno nema nikakvih problema da se smesti. Što se tiče novog SSD, već si dobio preporuku Cruical MX100 ili Samsung 840 EVO.
 
A hoću li osetiti razliku u brzini i dugotrajnosti u odnosu na vertex 3? Ja sam razmišljao o Samsung 850 pro, mada mu je trenutno cena osetno veća... Kad bih ga uhvatio na nekom sniženju.
 
Neces nista specijalno osetiti vecu brzinu, jedino ces osetiti komociju na 256Gb.
Ne moras uopste uzimati PRO i EVO je dobar i Crucial MX100 je dobar a i najjeftiniji...
Izuzetno mali broj korisnika moze zaista imati koristi od 850pro verzije u odnosu na 840evo ili mx100.
Nama obicnim korisnicima to zaista ne treba ali jeste fino imati...
 
Neces nista specijalno osetiti vecu brzinu, jedino ces osetiti komociju na 256Gb.
Ne moras uopste uzimati PRO i EVO je dobar i Crucial MX100 je dobar a i najjeftiniji...
Izuzetno mali broj korisnika moze zaista imati koristi od 850pro verzije u odnosu na 840evo ili mx100.
Nama obicnim korisnicima to zaista ne treba ali jeste fino imati...

A jel neću imati problema sa trajnošću sa Evo serijom? Taj računar radi u proseku 20ak sati dnevno... Razna keširanja su na tom disku i generalno dosta čitanja/pisanja...
 
A jel neću imati problema sa trajnošću sa Evo serijom? Taj računar radi u proseku 20ak sati dnevno... Razna keširanja su na tom disku i generalno dosta čitanja/pisanja...
Sad ne znam kakva sve keširanja i koliko upisuje na disk, ali ne bi trebao da imaš bilo kakvih problema.
 
Kad si kupio Vertex, Da li ti imas i PRO (ne secam se a da ne trazim po textovima), koliki su, sta mislis kad ces kupiti naredni ssd, koje velicine i naravno po kojoj ceni, a koja ce generacija oni biti ako su evo, pro i mx100 recimo 4. (ili vec to 5.) generacija... Dakle potrajace sigurno 2 g...
Pa za 1g testiranja i neprestanog upisivanja i brisanja ovi sto su testirali ssd-ove nisu uspeli sve da ih ubiju, jos rade, neki...
Ne da su im Tb i Tb upisali, vec su stigli do petabajta...

Evo moj M4 radi vise od 3g, svaki dan izuzev kad nisam kuci (more, neki put ...), istina normalan kucni rad, nezahtevan rad...

Pazi ako tebi nisu problem novci, slobodno ti kupi 850PRO, najbolji je ali ako ti nije mrsko ustediti i imati potpuno dobar ssd onda slobodno evo ili mx100. ;)
 
hmm kupim samsung evo 840 250gb a ono pise 238 il tako nesto gb ,jos kad ocita neki program sa instalacionog diska i podesi neku rezervu ispade 209 gb radno....:S:
 
Ne, ima ~232GiB formatirano. Svi proizvođači diskova/SSD-ova poštuju SI sistem tako da je 1GB=1.000.000.000 bytes, a 1.073.741.824. GiB nije GB.

232,83GiB=250.000.000.000bytes=250GB po SI sistemu.
 
Poslednja izmena:
Kad si kupio Vertex, Da li ti imas i PRO (ne secam se a da ne trazim po textovima), koliki su, sta mislis kad ces kupiti naredni ssd, koje velicine i naravno po kojoj ceni, a koja ce generacija oni biti ako su evo, pro i mx100 recimo 4. (ili vec to 5.) generacija... Dakle potrajace sigurno 2 g...
Pa za 1g testiranja i neprestanog upisivanja i brisanja ovi sto su testirali ssd-ove nisu uspeli sve da ih ubiju, jos rade, neki...
Ne da su im Tb i Tb upisali, vec su stigli do petabajta...

Evo moj M4 radi vise od 3g, svaki dan izuzev kad nisam kuci (more, neki put ...), istina normalan kucni rad, nezahtevan rad...

Pazi ako tebi nisu problem novci, slobodno ti kupi 850PRO, najbolji je ali ako ti nije mrsko ustediti i imati potpuno dobar ssd onda slobodno evo ili mx100. ;)

Probaću da se strpim ako se pojavi 850 na nekoj akciji or something...
 
Kupiš MX100 od 512GB i nemaš problema sa količinom upisa kad imaš toliki NAND na raspolaganju :)

A i MX100 512GB košta otprilike kao 850 Pro 256GB.
 
to generalno jeste obmana godinama. proizvođači bi trebalo da reklamiraju formatiranu veličinu diska, ili bar da je naglase...
 
ma daj ti to mene otpakuj pusti taj gib glib i ostalo ocu 250 bre!!!
evo sad videh zeznuli su me i za hard wow hvala , sutra je ponedeljak taman idem u prodavnicu da im se .....:whip:
 
Poslednja izmena:
jel bi mogli potrošači da se udruže i tuže proizvođače za obmanu, šta mislite?
 
Bilo bi zanimljivo ako ništa drugo. Jer to računaju pogrešno, i nije u redu. Za RAM se tačno računa.
 
@zeroni

Ti to ozbiljno? Pa tako je otkad postoje hard diskovi...
 
ma daj ti to mene otpakuj pusti taj gib glib i ostalo ocu 250 bre!!!
evo sad videh zeznuli su me i za hard wow hvala , sutra je ponedeljak taman idem u prodavnicu da im se .....:whip:

Vrlo teško možeš da tužiš nekog zato što poštuje SI sistem jedinica. Prefiks giga znači 10^9 nečega, tako je propisano po SI i proizvođači to deklarišu.

Možeš eventualno da tužiš Microsoft zašto koristi GB oznaku za 2^30, tj. piše gigabajt za gibibajt.

Interesantno da se na svakih par meseci nađe neko ko bi da isteruje pravdu i pokreće istu temu koja se vrti od kada je prvi put (pogrešno) upotrebljen prefiks kilo za 1024 bajta.

http://sh.wikipedia.org/wiki/SI_prefiks#Ne-SI_jedinice

Za posledicu, Međunarodna elektrotehnička komisija (IEC) je usvojila nove binarne prefikse 1998. godine, formirani od prvog sloga decimalnog prefiksa plus 'bi'. Simbol je decimalni simbol plus 'i'. Tako da je sada jedan kilobajt (1 kB) jednak 1000 bajtova, gde je jedan kibibajt (1 KiB) jednak 210 = 1024 bajtova. Slično tome, postoje mebi (Mi; 220), gibi (Gi; 230), tebi (Ti; 240), pebi (Pi; 250) i eksbi (Ei; 260)
 
Poslednja izmena:
neko mora da bude odgovoran za to da kad ti kupiš 120gb drive možeš da koristiš 107. neka ih prave od lupam 130 da bi ti bilo dostupno 120 ako ih prodaju kao 120. ili neka postojeće prodaju kao 107gb diskove.
 
Nazad
Vrh Dno