Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

"go ssd" - "sa dodatnom opremom", lepo ti napisao a ti citirao, u opremi je razlika a isti je SSD. E sada ja mislim da onaj kablić i to još USB 3.0 bi mi dobro koristio, ako ne za SSD za neki stari hard iz laptopa i sl...
 
"go ssd" - "sa dodatnom opremom", lepo ti napisao a ti citirao, u opremi je razlika a isti je SSD. E sada ja mislim da onaj kablić i to još USB 3.0 bi mi dobro koristio, ako ne za SSD za neki stari hard iz laptopa i sl...

mislio sam izmedju kingstona koji sam ja ranije naveo i samsunga koji je on naveo nema razlike u performansama osim u ceni 1000din. je jeftiniji samsung
 
E tu već ima razlike, i to povelike! Pročitaj njihove tredove i razlike u kontrolerima SF i Samsung (sličniji Marvell-ovom po ponašanju).
 
Imam sam evo 120 na sata 2 ploči p35 praistorijski čipset. Oko 280mbs upis, čitanje malo brže. Radi kao zmaj, daj bože da bi se na sata 3 videla razlika, u radu.
 
Damas sam kupio za macbook pro patriot pyro 120gb za 6800, mislim da je to najbolja kupovina. A pre par meseci sam platio hiljadu manje za kingston od 60gb, tad nijr bio ovaj
 
840 Evo 250gb ili Crucial mx100 256gb? Razlika u ceni je oko 30$ a i ovaj Crucial je MLC.
 
MX100, naročito verzija od 512GB koja ima performance kao M550, a cenu nižu od Samsung TLC uređaja.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanjce, bas nisam u toku u poslednje vreme zbog posla. Drugar hoce da mu bacim ssd od 120 gb u laptop i da prodje sto jeftinije moze. Laptop je HP Probook 4510s, ja nesto kontam po cenama da uzme Ili 840 Evo ili Kingston HyperX. Neki savet/predlog?
 
Treba mi neki jeftin SSD 250GB citanje/upis oko 500MB/s do 100-150 eura, citam u drugoj temi Samsung 840 (koji se tu uklapa) ima neki bug.

Koje modele da pogledam, moze i linkovi.
 
Samo jedna strana unazad... Crucial mx100.
 
Nije ni samsungu neki veliki bug, najavili su da ce ga srediti novim fw, softverske je prirode, inace sami radi za sve pare ali mx100 je recimo bb (zbog cene prvenstveno)...
Samija jedino ima vise u ponudi, stalno su prisutni, a crucial je znao da nestane na neko krace vreme u proslosti (interval "nestanka" se smanjuje stalno).
 
2 godine vec koristim Crucial M4 128GB i prezadovoljan sam. Mislio sam da predjem na 256GB no kada ponovo razmislim nije mi ni potreban veci prostor na SSD-u. No posto sam vec odlucio prodaju M4-ke, mislim da svejedno ne gresim kupovinom novog i novom garancijom od 2 ili 3 godine umesto nesto manje od godinu koliko mi je jos ostalo na M4. Nisam pratio scenu neko vreme i eto sada i ja razbijam glavu da li uzeti 840 EVO ili MX100. MX100 je 500-600din. jeftiniji, 8GB veceg kapaciteta ali i godinu dana krace garancije ...dok nisam siguran hoce li ovaj Samsung biti tip-top ako se izbaci novi firmware ...
 
^ MX100 iz Mađarske ima 5 god garancije, a iz Srbije -- 2 god.
 
Koliko često crkavaju SSD-ovi da vam je garancija toliko važna? Ja nisam obraćao pažnju na to jer nisam stekao utisak da su SSD-ovi problematični, svoj sam kupio u Beču, nisam ni računao na garanciju niti znam kolika je uopšte.
 
Ssd-vi riknjavaju kao i sva ostala potrošačka elektronika. Ni više ni manje. Govorim na osnovu velikog uzorka servisa sa naših prostora.
 
^ Da kupujes onda za sebe, da li uzeo od "madjara" sa 5 god ili u SRB sa 2 god? Ista (MX100) ili niža cena (Evo 840) kod "madjara".
 
Ja za sat vremena idem da kupim Evo 120gb od Mađara :)
 
A koji to bug ima samsung?
 
MX100 meni su napisali tri godine garancije .
 
Uzeo ja Samsunga, nadam se da će sve biti ok :)
 
Nije mi to neka pouzdana garancija iskreno, a i da je stvarno resiva vece je rekao bih cimanje i oduzimanje vremena nego ga kod nas vratiti, koliko god ovo mozda i ludo zvucalo ... :)
Ako je posrednik u prodaji ("madjar") i dalje tu, nemaš nikakve troškove za ostvarenje garancije. A ako ne, možeš preko nekog ko inače ide u HU. Meni 5 god zvuči kao jako dobar deal. ;)

MX100 meni su napisali tri godine garancije .
U SRB? Ko?

Uzeo ja Samsunga, nadam se da će sve biti ok :)
Kupio bas u Mađarskoj? Imao povracaj poreza (pri sledecoj kupovini)? Garancija na EVO 840 3 godine?
 
Kupio od čoveka sa KP, dobio garanciju, sve u fulu :)
 
Nazad
Vrh Dno