Šta je novo?

BeotelNet

Voždovac, proradio u 19:12.
 
Da li još nekom trenutno ne radi internet? Optika u pitanju.
A koliko vidim ni beotel sajt ne radi.
 
Meni net radi, sajt Beotela ne. (VDSL)
 
Da, @nocniduh lepo reče, ni ja ne koristim default DNS.
 
Ja sam stavio 1.1.1.1 i 8.8.8.8. Nemam neki poseban razlog. Nekada sam koristio oba Guglova. A ne bih ni menjao Beotelov da se nije to desilo pre neki dan.
 
Imao sam nestabilan internet od 23h. Ujutru restartovao ruter i radi normalno.
 
Od pre par dana imam problema sa Beotel adsl. Evo npr. kad ulazim preko kucnog wi fi u Maxi ili Lidl aplikaciju kaze da nema interneta.Na drugim wi fi mrezama i mobilnom internetu otvara.O cemu se radi?
 
Pozdrav narode!
Ja migrirao tasta sa MTSovog VDSLa 20 Mbit na Beotelov VDSL 20 Mbit i imam utisak da je kvalitet veze znatno pogoršan.
Maks brzina je 16 Mbit a u pojedinim trenucima padne i ispod 10.
Pustio sam neki trajni test brzine i na njemu se vidi da ti padovi brzine dolaze u talasima: prvo padne DL pa se stabilizuje i padne UL pa se on stabilizuje i ponovo padne DL....
Kada kažem "stabilizuje" mislim da vrednost poraste na preko 50% one navedene u ugovoru.
Uzeo sam za tasta ADSL kod Beotela bez ugovorne obaveze pa me zanima kakva su vaša iskustva?
Koje su vam uobičajene brzine na 20 Mbit VDSL?
Da li ima smisla cimati Beotel da poprave link?
Da li ima smisla vratiti se kod MTSa?
 
Ima smisla cimati Beotel. Samo pisanim putem.
Kako Telekom namerno neće rešiti , onda tu komunikaciju i snimljene brzine preko Ratel Net testa podneseš Ratelu.
Ratel će pritisnuti Beotel a ovi preneti Telekomu Ratelov zahvet i nešto će uraditi na poboljšanju ili te makar vratiti na stabilan adsl.

Iz iskustva pišem, na lokacijama u ZR i NS.
 
Da sam znao da je takva situacija, dva puta bih razmislio pre migracije...
Nemam čak ni snimljene parametre mreže dok je bio MTSov ADSL...
A ko kontroliše brzinu paketa?
Ako pređem na brži paket (recimo 50Mbps) da li će to da mi garantuje barem 25Mbps?
Da li tu promenu paketa radi Beotel na daljinu ili tehničari Telekoma u centrali fizički?
 
Ima smisla cimati Beotel. Samo pisanim putem.
Kako Telekom namerno neće rešiti , onda tu komunikaciju i snimljene brzine preko Ratel Net testa podneseš Ratelu.
Ratel će pritisnuti Beotel a ovi preneti Telekomu Ratelov zahvet i nešto će uraditi na poboljšanju ili te makar vratiti na stabilan adsl.

Iz iskustva pišem, na lokacijama u ZR i NS.
Ratel neće ni pipnuti telekom. Ja svima pišem da telekom zeza, meni niko ne veruje. Sve iz razloga da bi prešao u mts.
 
Hoće ,samo mora sve da se dokumentuje. K'o za sudsku parnicu.
E sad što Telekom uvek može naći izgovor...
Da sam znao da je takva situacija, dva puta bih razmislio pre migracije...
Nemam čak ni snimljene parametre mreže dok je bio MTSov ADSL...
A ko kontroliše brzinu paketa?
Ako pređem na brži paket (recimo 50Mbps) da li će to da mi garantuje barem 25Mbps?
Da li tu promenu paketa radi Beotel na daljinu ili tehničari Telekoma u centrali fizički?
Svaku promenu brzine aminuje Telekom.
Beotel tu dođe kao reseler.
 
Raspad. Danas u Zrenjaninu katastrofa saobracaj. Skoro citav dan sam na mobilnom hot-spotu.
 
Preko Beotela ne mogu da pristupim Gigatron sajtu. Još neko?
 
Ne radi i dalje.
Chrome
Version 113.0.5672.92 (Official Build) (64-bit)
Guest mode:

This site can’t be reached

The webpage at might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address.


ERR_HTTP2_PROTOCOL_ERROR

Firefox 113.0.1 (64-bit) , obrisana istorija i kolacici, + pokusao hard refresh (Ctrl + F5)
Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to www.gigatron.rs.

The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.
Please contact the website owners to inform them of this problem.

Learn more…

Edit> Ne radi mi ni preko mobilnog, kad koristim local wifi. Preko Data radi
Edit2> Na poddomenu http://blog.gigatron.rs/ dobijam poruku o odrzavanju.

Režim održavanja​

Trenutno obavljamo planirano održavanje​



Nadamo se da ćemo uskoro biti ponovo online. Hvala vam na strpljenju i izvinjavamo se zbog eventualnih neprijatnosti.
 
Poslednja izmena:
Nisam ništa dirao i proradio pristup Gigatron sajtu. :unsure:
 
Ma ovi iz mts sve rade da bi ostale ubili u pojam... Da mi je da vidim da 50 % odu od njih makar na mesec dana, pa makar više i ne koristio telekomunikacione usluge nikad...
 
Nazad
Vrh Dno