Šta je novo?

BeotelNet

Jel radi dobro preko celog dana Beotel VDSL?
Razmišljam ako mi Telekonj stavi CGNAT slučajno da pobegnem kod Beotela. Daju javne adrese svim korisnicima a i sa sve statičkom adresom je manje nego što sad plaćam telekomu.
Imam samo internet 50/8 na 300m od isturenog stepena, tako da ne bi trebalo biti problema sa samim DSL-om, ali onako još jednom da proverim kakva su iskustva?
 
ADSL funkcioniše super. Orion ima jeftiniju cenu od Beotela za vdsl.
 
Nakon dve godine kod Beotela istekao mi je ugovor, ali su mi dozvolili da ostanem kod njih po staroj brzini samo na prepaidu. To je bilo pre dva meseca i od tada brzine konstantno opadaju. Imao sam 50/8, a teoretski maksimum je bio 65000kbps. Sad mi je maksimum na liniji 39000kbps, a net je sa 50 pao na 31Mbps. Nakon što su kontaktirali Telekom i nakon što je Telekom priznao da je do njih to jest da je "osnovana sumnja" ispravna (to je sada maksimum na liniji) dalje se ništa se nije promenilo niti ovi iz Beotela hoće dalje da se ganjaju sa Telekomom. Ujeo vuk magarca.
Bilo bi zanimljivo kontaktirati Tele bandu da vidim ako se prijavim za njihov VDSL od 50Mbit šta bi rekli. Nešto mi kaže da bi se parica čudnovato oporavila. Mada ni za Beotel nisam toliko siguran da me ne pokušavaju prisiliti nazad na postpaid sa ugovorom.

Evo par sličica kako je to išlo vremenom:



 
Istu muku mucim s jednim prikljuckom. aDSL 20/1 (kazu ne moze jace tj vDSL)
Radila konekcija do leta 18/0,8 kao singerica, godinama. I sada naprasno radi max 13/0,8
Beotel me zavlaci preko mail-ova 2 meseca.

Ne zele da reaguju.
Uskoro dolazi Orion optika na tom mestu a onda ta-ta.
Ne znaju i ne zele da nauce da posluju. Sve je krenulo niz brdo, onog trenutka kada su se Verat i Beotel spojili.
 
Fino od Beotela je što su mi makar odmah smanjili cenu pretplate za 200rsd.
 
Ja ih upravo gazim za to. I to cu traziti umanjenje retroaktivno.
Nego nece da se dopisuju sa mnom. Ne odgovaraju na mail-ove vise :) Moram ici do poslovnice kad budem imao vremena, jer se prave blesavi.

Pare nisu problem, problem im je jalovo poslovanje.
Svaki racun izmiren u roku. Dok je Verat bio, uplacivao i po par meseci unapred jer su davali mesec gratis (valjda 5+1 bilo? davno bese)

edit: dodati parametri
Screenshot from 2021-12-20 14-58-21.png
 
Poslednja izmena:
Nakon dve godine kod Beotela istekao mi je ugovor, ali su mi dozvolili da ostanem kod njih po staroj brzini samo na prepaidu. To je bilo pre dva meseca i od tada brzine konstantno opadaju. Imao sam 50/8, a teoretski maksimum je bio 65000kbps. Sad mi je maksimum na liniji 39000kbps, a net je sa 50 pao na 31Mbps. Nakon što su kontaktirali Telekom i nakon što je Telekom priznao da je do njih to jest da je "osnovana sumnja" ispravna (to je sada maksimum na liniji) dalje se ništa se nije promenilo niti ovi iz Beotela hoće dalje da se ganjaju sa Telekomom. Ujeo vuk magarca.
Bilo bi zanimljivo kontaktirati Tele bandu da vidim ako se prijavim za njihov VDSL od 50Mbit šta bi rekli. Nešto mi kaže da bi se parica čudnovato oporavila. Mada ni za Beotel nisam toliko siguran da me ne pokušavaju prisiliti nazad na postpaid sa ugovorom.

Evo par sličica kako je to išlo vremenom:



Mozes li da napravis screenshot tvojih DSL parametara da mogu da uporedim sa mojim.

Trenutno imam javnu IP adresu na Telekomu (još), ali ko zna kad će da me "zavrnu". Imam u ponudi na moj mts za 200 dinara statičku IP, ali em ne koristim rutiranje na njihovom ruteru (koristim bridge), pa ne znam šta bi se desilo da kliknem da aktiviram statičku, osećam da ću izazvati tim klikom neki "pičvajz", a i nešto su mi se smučili, ali preazi mi se na Beotel samo ako to vredi (uz UO od 12 meseci max).

Godinama koristim 50Mbps VDSL ovde, radi uvek tolko, nisu se nešto menjali parametri linije, a dugačka je kako su iz Telekoma rekli 305m.
 
Sa ovom marginom 7.3 db to je max što možeš da izvučeš!
 
I meni je adsl radio oko 13-14 mbps a neko vreme nakon toga ne više od 7/8, navodno je Telekom tako namestio. Pisao i ubedljivo se sa obe strane. Za tu adresu nazalost nema nikakve alternative, previše je udaljeno od lokalnog wifi provajdera a ostali nemaju mrežu ni blizu. Ispali jesu fer, to plaćam 799, bez uo je pa neka stoji. Bolje neki net nego nikakav, a svuce se fino gb i sa tom brzinom.
 
Kolege forumaši, u poslednje vreme često se dešava mom rođaku da nestaje net, kada sam ušao na ruter stoje ne dodeljena IP adresa, kaže da u poslednje vreme su prevršili svaku granicu normalnosti jer mu internet previše puca u poslednjih godinu dana, doduše ne plaća puno ali što je mnogo, mnogo je. Zanima me šta je problem, konkretno od jutros(od 9h kaže) nema dodeljenu IP adresu...
 

Prilozi

  • IMG_20220219_140817.jpg
    IMG_20220219_140817.jpg
    141.1 KB · Pregleda: 50
Kod Beotela sam bio još od Verata i nisam imao takvih učestalih problema, ali ako se desi da mi pukne link, pozovem call centar i oni ga puste kad je 8/35 bio down.
 
Danas je bio prekid neta.
Od negde ~12 pa do 18-19h. Tada sam primetio.

Zvao par puta call centar i dobio poruku automata - Internet pristup je otezan usled problema nadprovajdera.
Mts korisnici u mom okruzenju nisu imali prekid.
 
Po logu na My Beotel, kod mene je prekid bio od 14:50 - 18:30.

Retko kad sam primetio pucanje za ovih nekoliko godina koliko ih koristim, ali sam imao otežano otvaranje stranica, što sam više torenata dodavao u klijent. Kada sam prešao sa qBittorent na uTorrent i ograničio broj half open konekcija, mnogo je bolje radilo. Jedino što mi je linija takva da se usled šuma SNR smanji nekad i ispod 6, pa kad primetim da internet otežano radi, otvorim stranicu modema, sačekam minut da vidim da li SNR značajno varira pa restartujem modem, posle čega se on poveže na neku manju brzinu, ali opet ne manje od ugovorene.
 
To manje od ugovorene je relativan pojam :D
 
@Sunshine4747 Beotel zakupljuje mts optiku isto kao Telenor. Orion ima svoju, ali dok sam živeo u Novom Sadu 2018. bili su u fazonu dođi u poslovnicu i tamo ima spisak. Ako na adresi postoji priključak, ok, ako ne, neće ni na 150m u blizini da ti ga razvuku.
 
To manje od ugovorene je relativan pojam :D
Mislim na to da se modem sinhronizuje na oko 20Mbps a ja dobijam 14,3 kada testiram, što je približno kad se 15Mibps pretvori u Mbps. Praktično bez overhead-a.

@uji Otkad to važi za Beotel da zakupljuju Telekomovu optičku infrastrukturu?
 
@nocniduh moguće od prošle ili preprošle godine, ali zasigurno znam, kad sam pitao koleginicu sa Dorćola, rekla mi je da može da uvede Beotel optiku, ali će joj veza svejedno ići preko Telekoma, a ona bi htela da ih se reši, pošto katkad ima višečasovne prekide zbog „radova".
 
Dakle može samo internet bez fiksnog?
Uz trenutne akcije od 12 meseci po dinar nije loša ponuda, ali predugo trajanje UO.... 36 meseci. Orion i dalje bolji odnos ulozeno/dobijeno.
 
Beotel ne zakupljuje opticki kabl od mts-a. Beotel ima svoju malu infrastrukturu na Vracaru u blizem krugu bivseg sedista, Borislava Pekica, i odatle ne mrda vec nekoliko godina. Za ostatak Beograda ne znam, ali kako nevoljno ulazu novac u opremu, verovatno da nemaju. Srbija bez Beograda? Nedosanjani san Beotel-ov.
 
Trenutno Beotel ima adsl akciju <15 Mb/s za 890 din. mesečno uz test period do 14 dana za raskidanje UO ako vam se ne sviđa int.
Meni lično treba na jednoj lokaciji gde imam Rig stabilan internet a da nije SBB kablovski koji često ima prekida i moram ga zameniti.
Inače zvao sam i Orion oni imaju isto neku akciju 10/1 za 1050 din. mes. ali bez UO. Kontam pošto svi preuzimaju od Telekoma adsl
i ako su ovi to sve podesili na 10/1 (realno to je 8-8,5/0,8) za koji god adsl provajder da se odlučim u principu isto dobijam što se tiče
stabilnosti i cene eto tu su negde manje više skoro isti svi. Telekom i Supernova pošto su sada ista firma i dalje cepaju sa cenama...
plus UO im je mislim na 24 mes.
 
Poručio sam ga upravo, čekam opremu da mi stigne pa ćemo videti kako će da radi...
Uglavnom mislim da neće biti nekih problema za ovu brzine, bitno mi je da sam što je
moguće više online...
 
Stiglo danas, prikopčao i za sada radi... ali parametri na mojoj liniji nisu baš bajni...

Capture.PNG
 
Baš loši parametri - daleko ti je centrala, ali za tvoju namenu, verovatno će da radi.
 
Koлико вам очитава на ADSL брзину преко wifi конекције ?
Trenutno Beotel ima adsl akciju <15 Mb/s za 890 din. mesečno uz test period do 14 dana za raskidanje UO ako vam se ne sviđa int.
Meni lično treba na jednoj lokaciji gde imam Rig stabilan internet a da nije SBB kablovski koji često ima prekida i moram ga zameniti.
Inače zvao sam i Orion oni imaju isto neku akciju 10/1 za 1050 din. mes. ali bez UO. Kontam pošto svi preuzimaju od Telekoma adsl
i ako su ovi to sve podesili na 10/1 (realno to je 8-8,5/0,8) za koji god adsl provajder da se odlučim u principu isto dobijam što se tiče
stabilnosti i cene eto tu su negde manje više skoro isti svi. Telekom i Supernova pošto su sada ista firma i dalje cepaju sa cenama...
plus UO im je mislim na 24 mes.
Та акција постоји две године, само што су негде ћушнули у угао сајта па се не види.
Пре више од две године то је била акција Verat-net-a, пошто су фирме спојене, сад рекламирају као Beotel aкцију.
Мени је УО истекла, рекли су ми да не може да се потписује уговор већ се плаћа месец за месец.
@nocniduh moguće od prošle ili preprošle godine, ali zasigurno znam, kad sam pitao koleginicu sa Dorćola, rekla mi je da može da uvede Beotel optiku, ali će joj veza svejedno ići preko Telekoma, a ona bi htela da ih se reši, pošto katkad ima višečasovne prekide zbog „radova".
Сви обећавају оптику, а Србија пуна коаксијалних каблова.
 
Jel radi net na Beotelu? Adsl mi veceras nema net vezu a call centar pukne cim odaberem opciju.
 
Nazad
Vrh Dno