Šta je novo?

Hardver Benq Zowie XL2546K ili Alienware AW2521HFLA?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Shomi22

Čuven
Učlanjen(a)
29.09.2013
Poruke
517
Poena
605
Moja oprema  
Laptop
Alienware Area-51m
Tablet
iPad Pro M1 12,9” (2021)
Mobilni telefon
IPhone 12 Pro 256GB
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pošto mi klinac već nekoliko meseci sedi na grbači da mu uzmem Benq monitor iz naslova, samo njega i ni jedan drugi, a ja sam pre za Alienware, prvo zbog brenda, a potom i zbog cene (mogu da ga uzmem za skoro duplo manje para) interesuje me u čemu je tolika razlika između ova dva modela, da jedan košta sa popustom 430e (regularno 500), a drugi mogu da nabavim u outletu, skinut sa 359 na 250. Koliko vidim oba imaju 240Hz što je danas postao glavni parametar. S obzirom da nikada nisam jurcao za hercažom, već mi je bila bitna samo najkvalitetnija moguća slika koju oko može da registruje, dakle kontrast, osvetljenje, kristalno jasne boje, kapiram da ovde ima kompetetnijih u poznavanju monitora od mene, pa molim za pomoć. Oba su gejmerska, znači po automatizmu nema ništa od onoga na šta sam ja navikao, pa mi je teško da prelomim u svojoj glavi da vredi istresti 500 evrića za 25” monitor.😳
 
Pokušavam da mu objasnim već neko vreme, ne toliko zbog novca, već zato što mi Dell uliva više poverenja po pitanju kvaliteta. Doduše nije baš klinac (zovem ga tako od milja), svakako on će dati pare, pošto zarađuje (ili ću ga možda častiti;) krastavac, kad je zaslužio, a nije mi ni prvi ni poslednji put), ali bez obzira na to, ne bih voleo da nasedne na plaćene recenzije i kupi stvar koja ne vredi taj novac, zato me i interesuje šta je toliko čarobno u tom monitoru za razliku od drugih, dosta jeftinijih. Ne igram igrice, pa nisam u toku.

PS: kupio bi ga on sam u Beogradu da ga ima na lageru, ali pošto sam ja u Holandiji, cima mene, a svako će uštedi koji dinar, a možda i sve.:rolleyes: Svaki put me radi na foru: “ja ću ti dati pare”.
 
Poslednja izmena:
Dell ne pravi svoje panele, vec ih kupuje od drugih firmi, LGa, AU Optronics, koje inace idu i u Benq.
Ako imaju iste kartakteristike, onda je u pitanju bacanje para. ALi ako sam placa, treba ga pustiti da sam uzme za svoje pare ono sto hoce, koliko god to glupo bilo

Napomena-Benq ima losiju sliku jer je TN ali bolji response time. Bitno za CSGO i generalno FPS, za ostalo glupost
 
Za panele znam, a inače cepa CSGO.
Samo je pitanje, pošto su sličnih karakteristika, kod Benqa je 0,5ms, a kod Dell-a 1ms, koliko je to u realnosti uopšte primetno. Oba kidaju. Takođe “lošija slika” i to je bitna stavka, jer ne igra igrice non stop, već po neki put sa društvom opale po koji meč.
Što se para tiče, svaki put kad uzme neku glupost, ja se nerviram. Šta ću kad je to jače od mene, roditelj ko roditelj, ne voli ni kad mu dete baca pare koje je samo zaradilo:)
Dakle, da se vratim na temu.
Pošto ovde ima iskusnih gejmera, zanima me za i protiv, i šta bi na kraju bio vaš izbor.
Najbolje bi bilo da se javi neko ko ima ove monitore, pa da čujem utiske iz prve ruke.

PS: tražeći Benq naišao sam na ovaj Alienware, ali i MSI Optix MAG251RX je oko 300e, Acer Predator XB253Q GW nešto manje… što sad Benq da bude najskuplji:unsure:
Ako se ispostavi da stvarno nema boljeg, u šta sumnjam, nemam ništa protiv, uzeću mu Benq.
 
Nema sumnje da je taj Benq najbolji monitor za CS GO, i ocigledno je da sin tacno zna sta hoce. Brzi je od tih jeftinih 240hz IPS monitora, a brzi je cak i od 360hz IPS monitora. Takodje velika prednost tog Benqa je DyAc, koji stvarno radi odlicno.

Naravno ima tu i dosta kompromisa. TN ima nizi kontrast, i losije uglove. Adaptive sync i DyAc ne mogu da se koriste u isto vreme, i tako dalje.

Sve je stvar perspektive, da hoce neki dobar all round monitor verovatno bi gledao 1440p 144hz IPS, koji su takodje jeftiniji od Benqa, ali kazem opet deluje da zna tacno sta hoce.
 
Ne sumnjam da zna šta hoće, čim se uhvatio njega ko pijan plota. Nego, interesuje me da li je ta razlika u CSGO toliko očigledna da može drastično da mu poboljša igru, ili realno može i neki drugi da mu završi posao, s obzirom da ne verujem da je sad neki profi igrač, a pri tom da bude mnogo bolji all round. Pa neće valjda igrati samo CSGO celi život.:) Pročitao sam negde da mu je slika “mnogo” lošija nego kod konkurencije, a bojim se da su te vrhunske karakteristike za CSGO samo na papiru, dok je u realnosti sve to manje-više slično. Šta je sa ostalim igricama, ili je to monitor pravljen samo za taj CSGO? Upitan je i kvalitet brenda Benq (mnogi se žale da se nisu baš proslavili nekom dugotrajnošću) u odnosu na nešto krštenije. Da li je tolika razlika u ceni opravdana, kada se sve uzme u obzir, pa makar i na uštrb brzine (i ostali nije da su baš toliko sporiji)? Ili zaista vredi kupiti samo njega? Verujem da sad razumete poentu, pošto možda u prethodnim postovima nisam bio konkretan. Ako je stvarno toliko najbolji, onda tu nema dileme.
Ja sam možda malo ”prohujao sa vihorom”, ali u moje vreme se znalo šta je high-end.😉
 
Kvalitet Benq brenda definitivno nije upitan. A za razliku, pa to je sad individualno. Razlika definitivno postoji, sad da li je on dovoljno dobar da je primeti u to necu da ulazim. Sto se tice cene naravno da razlika nije opravdana, kao sto nije ni za bilo koju drugu high end komponentu u pc industriji.
 
Hteo sam da otvorim novu temu, medjutim vidim da se ovde vec prica o Alienware AW2521HFLA.
Shomi burazerce, ako zelis podeli gde si nasao njega za 250 ako je u Srbiji, jer mi to definitivno resava dilemu sta da kupim.
Takodje, izvinjavam se sto ti spamujem temu, a nisam dovoljno strucan da ti pomognem oko tvog izbora.
 
@jurodivi, vidim iz tvojih postova da si u toku i da pratiš hardware, a kapiram da si i gejmer, pa kaži ti meni onako pošteno, ako stavimo novac po strani, šta bi ti izabrao za sebe. Mislim na best buy, a da pokrije što više toga.:)
Hteo sam da otvorim novu temu, medjutim vidim da se ovde vec prica o Alienware AW2521HFLA.
Shomi burazerce, ako zelis podeli gde si nasao njega za 250 ako je u Srbiji, jer mi to definitivno resava dilemu sta da kupim.
Takodje, izvinjavam se sto ti spamujem temu, a nisam dovoljno strucan da ti pomognem oko tvog izbora.
Nije u Srbiji već u Holandiji, Alienware, vidim da su malo digli cenu za nekih 30-ak eura.
Pošto imaju neku foru da stalno dižu i spuštaju cene u outletu. Spuste i drže nekoliko dana, pa dignu i što je najgore, neko ko ne prati redovno često se upeca. Juče a i par nedelja u nazad je bio, čini mi se 259e. Mislim, treba reagovati kad dostigne neki realni minimum.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta smatraš "gejmerom", heh...
Kad bih morao da biram između ta 2, uzeo bih Alienware prosto zato što je IPS. Razlike u brzini odziva sumnjam da će iko videti golim okom a zadržavaš prednosti IPS panela nad TN...
 
Hvala, druže. Isto sam razmišljao. Dell je Dell, pa čak i da je skuplji pre bih se odlučio za njega.
Možda grešim, ali čini mi se da bih lakše progutao. Pogotovo što je IPS.
 
Imam BenQ 2411 već 7 godina i super šljaka, međutim, SADA bih kupio AW2521H
Pogotovo na ovoj BlackFriday akciji na USA sajtu je 380$ i verujem da je bolji od BenQ (osim DyAc+)
 
Pa ovako. Ja peglam kanter od kada je izasao. Moja kupovina bi bila definitivno Dell. Zasto? Da bi on video tih 0.5ms razlike mora da ima:

Vrhunski skill
Vrhunski komp
Vrhunski podesen komp za cs
Vrhunski nastelovan kanter
Vrhunski tjunjran windows za sto nizi lag
Mis intatstatura bi valjalo da budu na 1ms
Vrhunski net (dzabe sve pare u kanteru i oprema ako je net krsina)

Da ti klinac ide na takmicenja i nosi opremu sa sobom, savetovao bih Zowie. Ovako nek sacuva malo oci i uzme IPS panel..

A da, taj del sam koristio par dana, fantastican monitor. Jedino ke postolje uzas... Tj preveliko. Ispisao sam ti ovo na brzinu, ali to je sustina..
 
Pa ovako. Ja peglam kanter od kada je izasao. Moja kupovina bi bila definitivno Dell. Zasto? Da bi on video tih 0.5ms razlike mora da ima:

Vrhunski skill
Vrhunski komp
Vrhunski podesen komp za cs
Vrhunski nastelovan kanter
Vrhunski tjunjran windows za sto nizi lag
Mis intatstatura bi valjalo da budu na 1ms
Vrhunski net (dzabe sve pare u kanteru i oprema ako je net krsina)

Da ti klinac ide na takmicenja i nosi opremu sa sobom, savetovao bih Zowie. Ovako nek sacuva malo oci i uzme IPS panel..

A da, taj del sam koristio par dana, fantastican monitor. Jedino ke postolje uzas... Tj preveliko. Ispisao sam ti ovo na brzinu, ali to je sustina..
Apsolutno si u pravu. Iako si ispisao na brzinu, ništa nisi izostavio.(y)
Isto sam razmišljao, koprcao se, otezao, ali na kraju ipak
71D12EDD-FE66-4FA0-973E-9938A114E046.jpeg
pa, ako ništa drugo, nećkanje mi se isplatilo jer sam ga dočekao po extra ceni, pa mi bar s te strane neće biti žao kad shvati da se zajebao, ako shvati.;)
Vuk sit, ovce na broju.:)
 
Nazad
Vrh Dno