Šta je novo?

BENQ RL2455HM ili ASUS VX238H za gaming :)

Kasa5033

Slavan
Učlanjen(a)
02.08.2013
Poruke
2,951
Poena
230
Moja oprema  
Laptop
Dell Latitude 5480
Mobilni telefon
Poco F1
Steam
Kasapin5033
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Sad kada sam se odlucio za price point, muci me sta da uzmem :( Oba monitora imaju slicnu cenu, ali koji je bolji po vama za pure gaming i ponekad neki film i standardno browsing itd.
Specifikacije oba monitora:
http://www.asus.com/rs/Monitors_Projectors/VX238H/specifications/ (ASUS VX238H )
http://gaming.benq.com/gaming-monitor/rl2455hm/specification/#skip ( BenQ RL2455HM )
Ovaj BenQ ima vecu konektivnost ( u sustini mi treba samo DVI ili HDMI ) i sto je 24" za manje para, a opet jedan ms GtG vreme odziva i oko 10ms input lag. Nema puno podata i recenzija za oba monitora, pa moram vama da se obratim.
Ako ima neko iskustva sa oba, ili neko ko je koristio jedan od ovih duze vreme, i to podeli ovde, bicu veoma zahvalan :)
 
Ja koristim Ovaj BenQ vec duze od godinu dana otprilike i nemam nekih vecih zamerki. Iskreno nisam koristio niti imao prilike da isprobam pregrst monitora ove klase pa da dam neko detaljnije poredjenje ali sto se tice "mana" jedino sto sam morao da podesavam kod mog modela su bile boje da bi smanjio istaknutost crvene i to sto tasteri za promenu podesavanja nekad ne reaguju na prvi dodir i treba se malo privici na to. Sto se tice same slike tokom gejminga odlicna je i ne oseca se nikakav lag, bar ja ne primecujem. Odgovaraju mi prikljucci posto ga koristim i kao TV a i ima kakve-takve zvucnike tako da je po meni ok izbor. Ovaj Asus je 23" pa ne znam da li to ima nekog uticaja na odluku, ipak je rezolucija ista.
 
Rezolucija je ista, ali je zato veci i jeftiniji od ASUS-a i ima 3 godine grancije. Sad gledah neku recenziju i kazu da mora da se koristi overdrive na high da bi se i prislo tome vremenu odziva od 1ms kod BenQ-a, ali ne znam kakva je situacija kod ASUS-a ? I ovaj BenQ videh na amazonu da moze da pici do 75Hz refresh rate, sto je isti refresh rate kako i kod ovog LG-a, ali zato kakav ima ghosting kada se koristi blurbuster aplikacija sa tekstom, znaci ne mozes da pratis, sve je zamazano. Mora da se slika fotoaparatom da bi se uocilo dokle ide, a ovako se vidi bas trag kada se UFO pomera, golim okom.
 
Nazad
Vrh Dno