Šta je novo?

BenQ G2420HD

@MaliAbner

Mozda je cena ta koja kazes. Ali to ne menja cinjenicu da se desava da uvoznik uzima vecu marzu od preprodavaca (dao sam ti primer) i ne znam kakav je to prilog cinjenici da je monitor los.

Kupio si monitor zato sto ti staje u policu a ne zato sto si mislio da je dobra kupovina. :lupko: Sta da ti kazem svaka ti cast. Izvini, ali i ono sa tarabe moze da stane u policu pa nisi to stavio.
 
Poslednja izmena:
Obicno se ne mesam u konflikte i rasprave ali moram da kazem par reci.. Pratim post od samog pocetka i mislim da sam prvi izneo kakva takva iskustva o monitoru. Ljudi koji vide tolike duhove na ovom monitoru i imaju primedbe na sliku definitivno imaju neki SUPERVISION koji obicni smrtnici nemaju. A probijanja svetlosti gore i dole, mislim stvarno... Probijanje je bolje ili manje primetno nego kod monitora ISTE klase. Slika nije savrsenstvo ali je takodje bolja i kvalitetnija nego kod monitora ISTE klase. Imao sam 2 Samsunga iz nize klase do sada od kojih je posebno 205bw SVETLEO gore i dole u odnosu na BenQ.
Za ovaj novac se dobija monitor po meni solidne izrade, koji ne krcka na sve strane, ima sve potrebne ulaze i daje solidnu sliku, za 15000 u ovom trenutku nema konkurenciju.
 
Samo jedno pitanje vezano za velicinu. Da li se isplati uzimati ovaj od 24 inca ako sedim na oko 65-70 cm udaljenosti?
 
Samo jedno pitanje vezano za velicinu. Da li se isplati uzimati ovaj od 24 inca ako sedim na oko 65-70 cm udaljenosti?

Naravno da da.Ja kad sam kupovao monitor isto sam gledao velicinu i umesto 22 uzeo sam 20 a sad bi ga zamenio samo tako.Uzmi 24 neces se pokajati.
 
Obicno se ne mesam u konflikte i rasprave ali moram da kazem par reci.. Pratim post od samog pocetka i mislim da sam prvi izneo kakva takva iskustva o monitoru. Ljudi koji vide tolike duhove na ovom monitoru i imaju primedbe na sliku definitivno imaju neki SUPERVISION koji obicni smrtnici nemaju. A probijanja svetlosti gore i dole, mislim stvarno... Probijanje je bolje ili manje primetno nego kod monitora ISTE klase. Slika nije savrsenstvo ali je takodje bolja i kvalitetnija nego kod monitora ISTE klase. Imao sam 2 Samsunga iz nize klase do sada od kojih je posebno 205bw SVETLEO gore i dole u odnosu na BenQ.
Za ovaj novac se dobija monitor po meni solidne izrade, koji ne krcka na sve strane, ima sve potrebne ulaze i daje solidnu sliku, za 15000 u ovom trenutku nema konkurenciju.

Alo bre covece nije monitor semenka pa da krcka na sve strane, a i ovo ti je argument kao da ga svaki cas guras tamo vamo, okreces, prevrces i tako dalje.
Kod monitora je najbitnija slika pa sve ostalo.

Losa mu slika ali zato ne krcka kad je na stolu, sjajno nema sta kupujte ga i ne berite brigu.

Sta da radim kad nisam kao noj pa da zabijam glavu u pesak kad se zeznem u izboru, i da sve ostale lazem kako je monitor sjajan za ulozene pare.
Jednostavno realan sam i realno prenosim sopstvene utiske korisceja i mogucnosti proizvoda koji sam kupio.

Uostalom predajem se, pobedili ste, monitor je do "keseice" !!!
 
Alo bre covece nije monitor semenka pa da krcka na sve strane, a i ovo ti je argument kao da ga svaki cas guras tamo vamo, okreces, prevrces i tako dalje.
Kod monitora je najbitnija slika pa sve ostalo.

Losa mu slika ali zato ne krcka kad je na stolu, sjajno nema sta kupujte ga i ne berite brigu.

Sta da radim kad nisam kao noj pa da zabijam glavu u pesak kad se zeznem u izboru, i da sve ostale lazem kako je monitor sjajan za ulozene pare.
Jednostavno realan sam i realno prenosim sopstvene utiske korisceja i mogucnosti proizvoda koji sam kupio.

Uostalom predajem se, pobedili ste, monitor je do "keseice" !!!

alo....
oces ti da prodas taj tvoj BenQ pa da se resis muke ?
 
Monitor nisam kupio zbog cene jer mi to nije imperativ, ja sam bio ogranicen prostorom izmedju stola i police QUOTE]

:laugh::laugh::laugh:
eeeeeeeeeeee........... koji si ti lik.
presudni faktor za kupivoinu monitora ti je " prostor izmedju stola i police" :d:d:d

sigurno i knjige kupujes na metar u boji koja se slaze sa tapetama :d:d:d
:laugh::laugh::laugh:
 
Monitor nisam kupio zbog cene jer mi to nije imperativ, ja sam bio ogranicen prostorom izmedju stola i police QUOTE]

:laugh::laugh::laugh:
eeeeeeeeeeee........... koji si ti lik.
presudni faktor za kupivoinu monitora ti je " prostor izmedju stola i police" :d:d:d

sigurno i knjige kupujes na metar u boji koja se slaze sa tapetama :d:d:d
:laugh::laugh::laugh:

:D:D:D
Tako su babe u Titovo vreme kupovale komplete knjiga koji lepo izgledaju tako da popune police a da ih pri tom nisu ni otvorile. Danas se brdo takvih knjiga moze naci na ulicama. Sve ocuvane kao da su juce izasle iz stamparije.

Nego da se vratim na monitor. Oni koji gledaju ovu temu ne treba da veruju nikome, ni meni ali ni ostalima. Svi koji su zainteresovani treba da odu u radnju i da vide kako to sve izgleda. Ja kad sam ga kupovao nekom liku su pustali Dead Pixel Tester da bi se uverio da nema mrtvih piksela a uvek stoji jedan ukljucen monitor. Tako da prodavci nista ne skrivaju. Lepo odete i na licu mesta pogledate da li je monitor dobar ili nista ne valja kako neki tvrde.
 
^ali vidiš, meni recimo utisci MNOGO znače, pošto u KGu, verujete li mi, nijedna radnja u kojoj sam bio ne drži 24" monitore, bilo kog proizvođača, nego ih sve naručuju iz BGa, a kada ih naruče, onda smatraju da sam ja taj monitor kupio. Kakvo crno testiranje, za to moram da izdvojim jedan dan da lepo otputujem do BGa, pa tek onda :(
 
^ali vidiš, meni recimo utisci MNOGO znače, pošto u KGu, verujete li mi, nijedna radnja u kojoj sam bio ne drži 24" monitore, bilo kog proizvođača, nego ih sve naručuju iz BGa, a kada ih naruče, onda smatraju da sam ja taj monitor kupio. Kakvo crno testiranje, za to moram da izdvojim jedan dan da lepo otputujem do BGa, pa tek onda :(

Idi u VV info kod starog "srca" i pitaj 36-36-36, oni su korektni po tom pitanju :)
 
Idi u VV info kod starog "srca" i pitaj 36-36-36, oni su korektni po tom pitanju :)

A sta je VV info...ja isto imam problem jer u mom gradu nigde nema da se kupi ovaj model da bih ga pogledala....nema ni u Kg-u, ni u Kv-u, Gm-u....nigde...i sta je ovo 36-36-36? Sto se sad iznervirah kad ga ovaj lik ispljuva, a taman sam se odlucila da ga kupim, sad sam opet na pocetku izbora......joooooooooooooooj:mad:. Jos fora danas u Pakomu pitaju me kako se nisam zapitala sto je tako jeftin mora da mu nesto fali.....pa da poludi covek majke mi....
 
A sta je VV info...ja isto imam problem jer u mom gradu nigde nema da se kupi ovaj model da bih ga pogledala....nema ni u Kg-u, ni u Kv-u, Gm-u....nigde...i sta je ovo 36-36-36? Sto se sad iznervirah kad ga ovaj lik ispljuva, a taman sam se odlucila da ga kupim, sad sam opet na pocetku izbora......joooooooooooooooj:mad:. Jos fora danas u Pakomu pitaju me kako se nisam zapitala sto je tako jeftin mora da mu nesto fali.....pa da poludi covek majke mi....

U Pakomu je Asusov 24" monitor skuplji za oko 2000 dinara (sto je 10% vise) u odnosu na jednog drugog prodavca. Da li to znaci da je kod tok drugog prodavca monitor losiji? Samo bez nerviranja. ;)
 
Jos fora danas u Pakomu pitaju me kako se nisam zapitala sto je tako jeftin mora da mu nesto fali.....pa da poludi covek majke mi....

Vrlo profi odnos Pakomovih zaposlenika :crash:
Sigurno "nesto fali" svemu sto oni ne prodaju :smackbum:
 
Vidim da se cesto spominje cena kod uvoznika... Uvoznici najcesce imaju vece cene nego drugi jer ne zele previse da se cimaju sa maloprodajom. Jednom prilikom mi je jedna firma objasnila kako sve to funkcionise.
 
A sta je VV info...ja isto imam problem jer u mom gradu nigde nema da se kupi ovaj model da bih ga pogledala....nema ni u Kg-u, ni u Kv-u, Gm-u....nigde...i sta je ovo 36-36-36? Sto se sad iznervirah kad ga ovaj lik ispljuva, a taman sam se odlucila da ga kupim, sad sam opet na pocetku izbora......joooooooooooooooj:mad:. Jos fora danas u Pakomu pitaju me kako se nisam zapitala sto je tako jeftin mora da mu nesto fali.....pa da poludi covek majke mi....

Radnja u KG i broj telefona :) Uzmi monitor, ok super je i slika je sasvim zadovoljavajuća ( i više od toga) i za igranje i za filmove...i za tekst;)
 
...

I sad se kajem sto nisam odmah kupio jos jedan LG ali LG M237WD-PZ jesete manji ekran za 1" ali ima i TV tuner, sta da radim kad sam jedan od onih koji uce na sopstvenim greskama:lupko:.

Ne bih se mešao u ostatak diskusije, ali i ja isto ne mogu da se nakajem što se pre par meseci nisam otvorio i kupio pomenuti LG već nešto drugo..a nije da nisam baš imao pojma.. u spavaćoj/radnoj sobi imam LG M1717 već preko 3 god, mnoogo zgodno kad daljinskim mogu da se biraju ulazi - VGA,RGB, SCART, component...a ovaj M237WD ima još i HDMI i DVI...sorry svima na offtopicu...
 
Poslednja izmena:
pazario.zadovoljan.samo što sam morao da dodam još 600 din za HDMI kabl.slika mnogo bolja nego na asus 222s.a i stao mi je knap ispod police gde je bio asus,pošto su iste visine.hehe.
 
Kupio ga u Megastores-u. Rece mi prodavac svaki artikal koji kupim kod njih mogu da vratim u roku od 10 dana ako mi se ne svidja, tako da ga nisam ni otvorio da vidim dal ima mrtve piksele - doneo sam ga kuci i u narednih 10 dana cu ga testirati - ako se pojavi i jedan - menjam.

Stvari koje su mi nebitne kod monitora (dizajn, krckanje :) 23,6 ili 24", odnos 16:9, 16:10...) necu da spominjem jer necu da nekome ostavim pogresan utisak. Naravno odmah sam ga vezao na DVI. (VGA nisam ni probao - sto bih?). Ono sto sam za ovih 5-6 sati koriscenja i testiranja primetio je da ima malo probijanja gore i dole po sredini (pri crnoj pozadini), mada tokom gledanja filma (gde najvise imate konstantno crnu pozadinu gore i dole) uopste ne smeta, mislim vidi se, ali ne bode ochi (bar meni ne). Pogledao sam film u mkv formatu, u zivotu nisam video ostriji video zapis. U PES-u sam primetio duhove pri skrolovanju ekrana ali se retko primecuju i opet, ne smetaju. Slika standardno ostra za DVI. Ne dobija se DVI kabl, sto predstavlja dodatni trosak (apsolutno se podrazumeva da ga povezete na DVI ili HDMI). Kako izadjete iz centra gledanja, slika postaje prilicno tamnija u gornjem, odnosno svetlija u donjem delu ekrana. Gledajte da ga postavite tako da vam centar ekrana bude u normali u odnosu na vase ochi. Nema podesavanje po visini, pa cete mozda morati ili da ga zakosite ili da postavite par kniga ispod njega da biste ga podigli.

Monitor je bas onakav kakav sam ocekivao da bude. Po mom misljenju, ovaj monitor ima trenutno najbolji odnos cena-kvalitet na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Kikiriki, semenke, suncokret, BenQ, sport za zubi...
 
Videću ako stignem sutra, thx for the info :)

Sad sam zvao, nemaju ga stanju ...
EDIT: Ovi ljudi nisu normalni, moj drug je platio monitor 15k u PCCENTRU, a sada kad ih zovem kažu da je cena od tih 14k bila greška (to samo razjasnili ranije-ok), ali i da će koštati 25k....?! WTF?! Ili je ova radnica totalno pobrkala lončiće, ili je ovo čist bezobrazluk.
 
Poslednja izmena:
Koja je to radnja u kg?
 
^za te pare mi onda deluje daleko pouzdanije i oprobanije Samsung 2494HS :/
 
Kikiriki, semenke, suncokret, BenQ, sport za zubi...

:d:d:d
ja da sam toliko razocaran kupovinom kao ti - odmah bi ga prodao,
osim ako ne postoji neki "uzviseni" razlog kao sto je " uklapanje u policu" :d
 
Joj, kakav thread... :d Počinjem da premotavam film unazad i jedina stvar koju sam na ovde generisani hype kupio na brzaka, a bio zadovoljan istom jeste onaj PhenomX2, ove ostale delove sam uglavnom prodavao posle mesec dva, mada ovaj Benq preti da postavi novi rekord. :D

Evo ja ću svoj prodavati čim pribavim T400s (čiji je jedini primerak uspešno lociran u SVrbiji), pošto mi desktop ipak ne radi, a mislio sam da ga koristim dok ne stigne laptop. :S: Mada, najverovatnije je da ću izvaditi još koju crvenu za CPU/MB kad se utvrdi šta je problem, pa će posle sve zajedno u oglas. Ili da idem da testiram to vraćanje robe u Megastores pošto je sve u mint stanju, sa sve folijama i neraspakovanim kablovima. :d
 
Joj, kakav thread... :d Počinjem da premotavam film unazad i jedina stvar koju sam na ovde generisani hype kupio na brzaka, a bio zadovoljan istom jeste onaj PhenomX2, ove ostale delove sam uglavnom prodavao posle mesec dva, mada ovaj Benq preti da postavi novi rekord. :D

Evo ja ću svoj prodavati čim pribavim T400s (čiji je jedini primerak uspešno lociran u SVrbiji), pošto mi desktop ipak ne radi, a mislio sam da ga koristim dok ne stigne laptop. :S: Mada, najverovatnije je da ću izvaditi još koju crvenu za CPU/MB kad se utvrdi šta je problem, pa će posle sve zajedno u oglas. Ili da idem da testiram to vraćanje robe u Megastores pošto je sve u mint stanju, sa sve folijama i neraspakovanim kablovima. :d

PREDLAZEM da se na Benchmark.rs otvori posebna soba pod nazivom ' I S P O V E D A O N I C A" :angel: za ovakve postove kao sto je mickyrsov (ispoveda nam se covek sta ce raditi kad mu se desi ovo, ono ... daje jos koju crvenu za cpu/mb .... mislim l**dilo !:wall:

:laugh:
 
Brate, sad stvarno preteruješ - ajde, iskulirao sam tvoje komentare na moje mišljenje o monitoru, ali tebi kao da baš nešto smetaju moji postovi?

Kupio sam monitor bez gledanja na osnovu pisanja ovde jer mi je trebao privremeno i uz to nisam nešto specijalno impresioniran slikom. I to sve ne smem ni da napišem na forumu jer se ti ne slažeš sa mnom, a i ostali koji napišu slično 'lupetaju' ili koja već etiketa beše. Čovek kupio monitor jer mu odgovara veličina uz nameštaj/sto, ne sme ni to da se napiše, kao, ko još tako kupuje. Pa eto, imamo razne razloge da kupimo nešto - sve vreme potenciraš ko nije zadovoljan neka ga proda, a ostali smeju samo da ga hvale. OK, moja kombinatorika troškova i za šta mi monitor treba je nebitna, ali i ti bi mogao malo manje da etiketiraš ljude koji napišu nešto što ti nije po volji.

:wave:
 
Evo posle par 5-6 dana koriscenja monitora da i ja napisem neki review. Naravno ovo odrazava moje misljenje i monitor ce takodje biti uporedjen sa mojim starim monitorom Samsung 931BF.

Kao prvo monitor dolazi samo sa VGA kablom i napojnim kablom (uputstvo i cd sa drajverima se podrazumeva). Postolje je standardno kao i kod ostalih monitora (nema podesavanja po visini, pivot, svivel...) sto omogucava samo zakretanje monitora prema napred i nazad. To meni ne predstavlja problem ali mozda ima nekog kome hoce.
Prvi utisak je da je monitor ogroman (ipak je to 24"). Plastika oko ekrana je ona sjajna klavirska koja je pravi mamac za otiske prstiju (ne svidja mi se ali nije veliki problem posto sam namestio monitor i ne diram ga). Kvalitet izrade nije nista losiji od drugih monitora. Monitor sam prikljucio preko DVI kabla posto ga posedujem. Naravno kao i kod svakog fabrickog podesavanja Kontrast i svetlina su previse nabudzeni pa sam morao da ih podesim. Sema koja meni odgovara je Brightness 25, Contrast 60, Sharpness 3, Color (R,G,B 93) mada jos uvek eksperimentisem. Postoji u Win7 neki wizardi za podesavanje ostrine slova (treba odraditi) kao i podesavanje slike tj. kontrasta i svetline koristeci neke referentne slike. Monitor nema mrtvih piksela (na 931Bf sam imao 2 komada) ali meni mrtvi pikseli nisu problem jer ni ih nisam primecivao ni na starom monitoru. Ukupan kvalitet slike i prikaza je na nivou 931Bf (znaci ja ne primecujem neku razliku). Probao sam i sa VGA kablom (ne onaj koji dolazi sa monitorom vec neki moj kabl) i mislim da je opet sve slicno ali je slika malcice manje ostra nego na DVI. Manje rezolucije su naravno zbog interpolacije manje ostre ali nisam probao sve (cesto se desava da je neka rezolucija bolja a neka je bas mutna pa treba malo eksperimentisati).
Filmovi (HD) su odlicni, DivX moze da prodje (ali to nije do monitora), igre odlicne i na manjim rezolucijama a i rad u windowsu na velikom monitoru je bas prijatan. Curenje osvetljenja nisam primetio ali mogu reci da se na 931Bf bas primecivalo ali mi to opet nije smetalo da gledam filmove.
Tu dolazimo do mane monitora (jedino to stoji od svih primedbi). Iskreno, pre ovoga nisam ni primecivao dok nisu ljudi poceli da pricaju o tome pa sam onda obratio paznju. Naime, na monitoru se vide duhovi i to narocito kada je na primer pozadina siva ili svetlo plava a strelica misa bela. Kada se strelica prevlaci preko te pozadine ostaje beli trag iza strelice (otvoriti paint, ofarbati pozadinu u neku od ove dve boje i prevlaciti strelicu). Skinuo sam i PES 2010 kako je neko spomenuo i utvrdio da stvarno postoji ali je u PES-u manje uocljivo. E sad tu manu je imao i 931Bf prilikom ukljucene opcije RTA (RTA se moze iskljuciti ali prilikom iskljucenja monitora opet se ukljuci tako da je prakticno stalno ukljucena). Kada sam na 931Bf iskljucio RTA opciju beli trag se nije video ali je trag bio sad tamniji (kao da je slika mrljava). Da napomenem da 931Bf ima odziv od 2ms. Koliko vidim, ovaj problem postoji i kod skupljih monitora npr Samsung 2494HM http://www.prad.de/en/monitore/review/2009/review-samsung-2494hm-part12.html#Responsiveness. Ocito da je i u ovom monitoru implementirana ta overdrive opcija bez mogucnosti iskljucenja sto dovodi do pojave duhova. U filmovima se ovo ne primecuje, a probao sam i Wolfenstein, Resident Evil, Bionic Commando, Tropico... gde se ovo takodje ne primecuje. Ocito je, da je to posledica proizvodjaca da vestacki povecaju odziv monitora.
I na kraju cena od 16k je odlicna. Ako ce cena biti kako neko rece 25k onda se svakako ovaj monitor ne isplati.
Oni koji zele ovaj monitor za profesionalnu namenu treba da ga preskoce (ovo se podrazumeva). Ja koristim komp za internet, filmove i za pokoju igru (slabije igram igre u odnosu na period od pre par godina) pa sam zadovoljan monitorom.
Valjda ce ovaj review nekom pomoci da se odluci ili ne odluci za ovaj monitor. Oni koji nisu zadovoljni ce verovatno ovo citati sa nekog drugog monitora.

P.S. Izgubih sat vremena pisuci ovo. :D
 
Poslednja izmena:
koliko monitor moze da se nagne u napred? Da li mozete da gledate film iz polozaja u kom vam je glava malo nize od donje ivice ekrana (lezeci u krevetu npr)? Na mom asusu 222s je slika previse tamna u toj situaciji bez obzira na to sto je maksimalno nagnut. Pogotovo gornja polovina, i to me prilicno iritira.

Inace, i ne planiram da njime zamenim asusa, vec mi treba jos jedan monitor, pa sto da ne i 24".


I da li neko mozda moze da uporedi sliku i uglove ovog benka sa popularnim samsung 22" modelima (T220, bw2232)? Znam da nije ista cenovna klasa u pitanju, ali ovo je poredjenje koje meni nesto moze da znaci, zato i pitam.

Inace, bio sam raspolozen za nabavku viewsonic-a 2433 koji je par hiljada skuplji, ali pokretac teme rece da je u istoj dilemi uzeo benq. Jos neko?
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno