Šta je novo?

BenQ G2420HD

Hmm, izgleda i ovaj odlicno...
 
Dizaj je po meni lepsi kod E2420HD. Jedina sustinska razlika izmedju ova dva su zvucnici koliko mogu da vidim.
 
Sad je u pc centru 18900,ima li ga negde po staroj ceni?Moze na pp.Inace,super monitor,ali me zanima necije misljenje da li je za te pare bolji asus 242h od ovog?
 
Video sam prekjuče u Elektronikiju za ~18000, ja sam u Novelu pazario poslednji komad (tada) za 18900, koliko je sada u PCC...
 
Da,ali to sad menja situaciju...za 15000 je bio prvi izbor,ali sad kad ima i asus za te pare,pitanje je koji je bolji.Cenim da je asusov model bolji za te pare,ali rekoh ipak da pitam,da cujem jos misljenja.Znam da su nijanse u pitanju,ali ako cu da koristim nesto 4-5 godina,i nijanse su bitne
 
Gledao sam ja i ASUS, ali ga nažalost nije bilo u WinWinu za onih 19000 kad sam ja hteo da kupim, a uvoz će navodno tek za ~mesec dana... Imaju ga u Pakomu po 23 hiljade, što je smešno. Dobar je i on, nema neke prevelike razlike u odnosu na Benq, isti priključci, ista cena... Pa, ko šta voli :)
 
Ne bude i za 3 meseca,nije vazno, mogu da cekam.Taman dok se ne nakanim da prepravim sto :smash: da ga stavim na propisnu razdaljinu :p
 
Poslednja izmena:
Ima u Tehnomaniji G2420HD za 17000 :).
 
koja podesavanja boja ste stavili (preseti su bezveze) ?
 
Poslednja izmena:
Brightness ipak 60, contrast 50, sharpness 3, sve boje na 95, jedino tako izgleda normalno, fabrički je bila neka baljezgarija sa 91, 98 i 100, pa je izgledalo crvenkasto sve... :)
 
Oko 180 evrica, nesto malo preko...
 
Poz ljudi, evo i ja da se javim da sam razrešio svoju dilemu ViewSonic vs BenQ tako što sam uzeo pre 10 dana BenQ G2420HD u PC Centru za 14.680 din :)

Monitorom sam oduševljen, možda delom i zato što mi je ovo prvi widescreen monitor, pre toga sam imao Samsung 713N koji je bio 4:3.

HD filmovi izgledaju sjajno, DivX filmovi solidno (pogotovo sa veće udaljenosti) a igre fantastično :D
Probijanje osvetljenja postoji po sredini uz gornju i donju ivicu ali je toliko blago i neprimetno kao da ga ni nema. Uglovi gledanja su dobri i rekao bih tačno u skladu sa specifikacijom.
Jedino što mi smeta kod monitora su meniji koji su mogli biti i bolje osmišljeni i neke opcije pristupačnije, no vremenom ću se valjda navići.

Evo par slika, neujednačenog kvaliteta (nešto sam slikao po danu, nešto noću, sa blicem, sa lošim osvetljenjem u sobi, iz raznih uglova itd).

Monitor:



Igre:



DivX:



HD 720p:

 
Da li su ti se javljali problemi na DVI-u sa TV karticom, pošto vidim da gledaš basket, pa pa pretpostavljam da imaš? Meni jesu sa 2200HD....
 
@Villy_Da_Man

Gde vide tv sliku ??? Ja jedino vidim screenshoot iz neka NBA live igre ...
 
Oko 180 evrica, nesto malo preko...

Zahvaljujem !
Neka je i 200 eura, nije to puno za ovako dobar monitor ! A da, jel u cijenu uračunat i vas porez ?
Zanima me još, jel se moze kod vas u Srbiji plaćati sa eurima i da li ova radnja od Tehnomanije ima negdje u BiH ? Hvala !
 
Da li su ti se javljali problemi na DVI-u sa TV karticom, pošto vidim da gledaš basket, pa pa pretpostavljam da imaš? Meni jesu sa 2200HD....
Čovek, onaj basket na slici nije TV prenos nego je igra NBA 2k9 :D


@ ante2009 - odgovoriću ti ja kad već kuckam. Cena je sa uračunatim porezom, u Srbiji se ne može plaćati evrima ali imaš menjačnice na svakom koraku tako da to i nije problem. Mislim da ne postoji prodavnica Tehnomanije u BiH. Evo i linka do monitora na njihovom sajtu.
 
Poslednja izmena:
Imaces G2420hd u Megastores Electroniki u subotu 26.9 za 15.999 ja ga tada uzimam ;)
 
A kakav je od 22 inca? G2220HD??? Ima li ga neko vidim da mu je cena 146 e u ww sto je stvarno bruka cena ako je monitor dobar. Treba da mi stigne iz USA nov komp tj delovi pa treba da uzmem i monitor.Graficka je HIS 4870 fabricki klokovana pa jel nema razlike izmedju 22 i 24?Nece biti problema za igre i to?
 
Izmedju 22" i 24" lako je izabrati, narocito kada je razlika u ceni ovako mala.
Uzmi 24" i ne razmisljaj.
 
@Moca - kao što reče Dark Angel, idi na monitor od 24", razlika u ceni je zanemarljiva a u veličini veoma primetna (2.5 inča tj 6.35 centimetra veća dijagonala kod 24-ke) plus na 2420HD imaš i HDMI ulaz koji može da ti služi ako poželiš da priključiš PS3 ili X360 na njega.

Oba monitora imaju istu native rezoluciju (1920x1080) tako da će ti igre raditi isto i na 22-ci i na 24-ci, ne znam kakve probleme bi mogao da imaš.
 
Ok znaci u novembru pada ovaj monitor taman kad stignu delovi iz Usa ima bude sou :)
 
Stvarno neverovatno da je mogao da se kupi po 14680. Ako je jednom mogla ta cena, verovatno ce moci uskoro opet (mozda na nekom drugom mestu). Kazem to, jer ne bih da se zalecem u Megastores Elektroniki za 16k.

Edit: sad sam dobio informaciju iz prve ruke da je cena u PCC-u od 14680 bila GRESKA ??? Sad U PCC-u kosta 19k!
 
Poslednja izmena:
greska ?
he..he..he...
lepo je uciti se na tudjim greskama ;-)
 
@Moca - kao što reče Dark Angel, idi na monitor od 24", razlika u ceni je zanemarljiva a u veličini veoma primetna (2.5 inča tj 6.35 centimetra veća dijagonala kod 24-ke) plus na 2420HD imaš i HDMI ulaz koji može da ti služi ako poželiš da priključiš PS3 ili X360 na njega.

Oba monitora imaju istu native rezoluciju (1920x1080) tako da će ti igre raditi isto i na 22-ci i na 24-ci, ne znam kakve probleme bi mogao da imaš.

Koji kabel koristis za konekciju, preko dobijenog VGA kabela slika je blago receno ocajna.
Crna slova na sivoj pozadini imaju shugavu belu senku i deluje mutna.

Ovaj odnos stranica 16:9 je nakon 4 godine koriscenja iskljucivo 16:10 blago razocaravajuci. Prosto me nervira sto sam dobio prosirenje vidika samo na stranu (240 tackica) a ne i na gore (30 tackica ni ne racunam u neko prosirenje).

No ono sto ga je u mom slucaju ucinilo primamljivim su prvenstveno visina (meni je bilo bitno da stane u 44.5 cm po visini) i cena koja je 15999 (a ovi nasi ne vracaju kusur:D, daleko smo mi od nemacke, svaba me davne 1992 jurio tri bloka da mi vrati kusur od 2DM i to na iznos preko 2000DM:d).

Dopuna...
Nakon kacenja preko DVI-D kable sve nejasnoce slike su nestale, svi fontovi se vide kako valja i radi kako treba.
Ostaje jedino taj za moj ukus cudni odnos stranica 16:9 trebace vremena navici se na to.
Uglovi gledanje su dobri po horizontali ali po vertikali su daleko losiji nego na starom LG L204-WT, ili na Asus 220T, jednostavno cim krenem da ustajem sa stolice slika bledi i menja boje....
 
Poslednja izmena:
Hocu li moci preko ovog monitora da gledam tv npr emisije koje su radjene u digitalnoj televiziji, ako koristim obicnu tv karticu, tj ne digitalnu...sta konkretno dobijam kao novinu u odnosu na samsung 19 odnosa 4:3 koji sad koristim? Molim za odgovor, extra mi je monitor samo da vidim da li se isplati menjati ovaj za taj i doplacivati neke pare...
 
!

Hocu li moci preko ovog monitora da gledam tv npr emisije koje su radjene u digitalnoj televiziji, ako koristim obicnu tv karticu, tj ne digitalnu...sta konkretno dobijam kao novinu u odnosu na samsung 19 odnosa 4:3 koji sad koristim? Molim za odgovor, extra mi je monitor samo da vidim da li se isplati menjati ovaj za taj i doplacivati neke pare...

i ja sam imao slicnu dilemu ---> menjaj
 
Vrh Dno