Šta je novo?

BenQ G2220HDA utisci

someguy

Slavan
Učlanjen(a)
29.01.2008
Poruke
182
Poena
319
Naime, doticni monitor se pojavio u "jednom" hipermarketu po vrlo povoljnoj ceni (po istoj po kojoj se i BenQ E2200HDA mogao kupiti).
Da li ga je neko vecu kupio i kakvi su prvi utisci?

Po onome sto sam ja pronasao monitor je poceo zvanicno da se prodaje marta 2009. (svez proizvod).
Po specifikacijama se razlikuje od E2200HDA samo po tome sto ima 40000:1 dinamicki kontrast i sto nema zvucnike (vizuelno se malo razlikuje).

Ako ga neko ima neka javlja kakav je, moze i poredjenje sa E2200HDA.
 
Nisam siguran, ali:

HDA - samo analog
HD - analog + DVI

Kod nas sam vidjao samo HDA modele...

EDIT: Videh sad na linku ka BenQ sajtu, onako je kako sam napisao...
 
Poslednja izmena:
Imam ja bas ovaj model i meni je apsolutno svejedno da li ima dvi ili vga...sve mi izgleda extra na njemu, a filmove gledam na lcd-u....za 120 evra (koliko sam ga platio) je extra...
 
Za sada sam usepo jedino da nadjem da je G serija novija,skroz je crne bolje, ima vec dinamcki kontrast ali nema zvucnike u odnosu na E seriju.

Vrlo malo je to promena da bi izbacili novi model,sigurno je razlika u josh necemu?!
 
mozda jos jedino u panelu..koliko sam cuo kod e serije ima veceg probijanja nego kod g ali neznam jel to istina..ima i sitna razlika u verziji viste za koju je sprman analogni je za vistu basic asa dvi vezom premium
 
Poslednja izmena:
Imam G seriju, ali nisam video E seriju da bih mogao da tvrdim ali mislim da ima da se kupi u Metrou ovaj od 21.5" za samo 9.500 dinara ... neka neko kupi pa mozemo da ih poredeimo i damo izjavu povodom toga ;)
 
Poslednja izmena:
Imam i E i G seriju. Kod G je malo vece prosvetljenje, kod E je skoro pa zanemarljivo.
G ima veci kontrast.
Na G je slika stvarno dobra, i monitor moze da se koristi i za cad (sto recimo neki asusi koje smo probali nisu mogli nikako)
 
U najnovijem katalogu metro-a je ponudjen model E2200 po ceni od 9700.E sad,stvar je sto se tamo prodaje G2220HDA po istoj ceni pa ko razmislja o kupovini neka pogleda ovo.
 
Pa taj deo si boldovao. Moze da se koristi drugi, ali on smatra da je ovaj vishe nego odlichan za tu namenu. Jednostavno da li zheli da opravda svoj best buy ili neshto trecje, to bi morao konkretno njega da pitash. Ja imam taj monitor na poslu i meni je solidan za svakodnevni rad.
Okej igram i counter strike u pauzi i tada je josh bolji nego da gledam u tikete : ))
 
...

Taj deo sam razumeo. Nisam razumeo zasto neki monitor to ne bi mogao?

Mnogo monitora moze da se koristi za autocad, medjutim ne svi jeftini monitori.
Naime, moze se desiti, u odredjenim rezimima rada u autocad-u, da monitor jednostavno preskace neke linije i time ne dobijas potpun prikaz nekog crteza koji radish. To zaista moze da bude problem. Konkretan primer je sa nekog asus monitora (22 incha, ne znam tacno koji model).
Kada je moja devojka trebala da kupi monitor jedan od glavnih zahteva je bio da monitor nema taj problem. Probali smo i benq e2200hda i benq g2220hda i monitori nisu imali taj problem.
Ponavljam, ne verujem da neki skuplji i bolji monitori imaju takvih problema, ali kod jeftinijih moze da se desi.
Ne postoji nikakva skrivena namera kod toga sto sam rekao.
Jednostavno, ova informacija mozda nekome bude od velike pomoci, pa zasto je ne objaviti.
 
Dal je iko primetio kod ovog monitora, dakle 22 hda, da pri gledanju HD filmova 1080p u nekim trenucima, tipa dim vulkana, dubina mora, takav neki sklop nijansi, kao da daje mutniju sliku, kao da se narusi ostrina slike pa se vide oni oblačići na površini. Ne znam u čemu je stvar, pa ako iko ima neku ideju o čemu se radi?
 
Imam taj monitor i nisam tako nesto do sada primecivao. Aj kada budem bio kuci bas cu da pustim neki film sa takvim scenama pa da vidim dal se i kod mene tako nesto desava.
 
Ne znam dal je do snimka možda, šta li. Rcimo kad pustim neki animrani hd, tipa Ice age i to. Sve je ok, izgleda zaista odlično. Tako da sa tim nema problema. Ali, eto, pogledaj baš pa javi. E i imaš odličnu konfiguraciju:) Poz.
 
:) I ja cu da preporucim ovaj Monitor koristim ga 5 meseci stvarno je dobar za HD filmove, igrice, nijedan mrtav niti zaglavljen pixel. Sada je jos povljniji + ima HDA model koji ima DVI!
 
Nazad
Vrh Dno