Šta je novo?

BENQ DW1650 ili Pioneer 111D ?

Xeg

Čuven
Učlanjen(a)
03.11.2003
Poruke
175
Poena
619
Doslo vreme da promenim DVD "przilicu" (sto bi rekla nasa bivsa braca) pa da se posavetujem s' vama.
Dakle, sta mi predlazete od ova dva: BENQ DW1650 ili Pioneer 111D?
Znam da je 111D mozda bolji od svih Pioneer-a do sada (D serija) i svidja mi se mod 111D --> 111L ali mi je i BENQ nekako simpatican.
Ovde je 111D u blagoj prednosti ali kazu da je BenQ tisi u radu i pouzdaniji...
Ipak, vise verujem nasimacheers pa ne budite cicije i odvojite 2-5 cents;)
 
Ja imam Benq DW1620 i mogu da podelim neka iskustva koja su zajednička svim Benq DVD rezačima, osim najnovijeg DW1670, koji nema Philipsov čipset.

Prvo, ovaj moj neće ni da pogleda Princo DVD-R 4x diskove bilo prazne ili narezane. Ne znam jeli tako i sa ostalim njihovim rezačima.

Drugo, uz njega dolazi program Qscan koji rešava problem sa "nepoznatim" praznim DVD diskovima. Dešava se s vremena na vreme da drajv ponudi samo neku konzervativnu brzinu rezanja. S ovim programom se skenira disk i odredi maksimalna brzina rezanja za ubuduće. Postignuta vrednost se čuva u bazi.

Treće, uređaj radi jako fino. Brzo prepoznaje diskove, čita prastare CD-R-ove, grebuje muziku poprilično brzo itd.
 
Imam 111D i zadovoljan sam sa njim.Cita i reze sve bez problema.
Ja kad sam hteo da kupim DVD rezeac,citao sam iskustva korisnika po raznim forumima i za bilo koji model situacija je bila od tesko njesra do najbolji do sada.

Mislim da koji god da uzmes od ta dva neces mnogo pogresiti.
 
SGH19 je napisao(la):
...za bilo koji model situacija je bila od tesko njesra do najbolji do sada.
Bas to je cesta pojava ali za dobre stvari, one stvarno lose su LOSE i kraj.
Hvala vam na podeljenim iskustvima, moj konacan izbor ce definitivno pasti za par dana kada uzmem u ruke i 1 i 2. i u trenutku odlucim vizuelnom metodom:D
 
Sto ocrniste Pioneer, modeli 107D i 108D su bili OK, Da su svi bili losi ko bi kupovao Pineera, malo podbacili sa 109D, i 110D, a o 111D videcemo.

Meni jos uvek sljaka 108D - preko 1000 diskova narezanih.
 
Poslednja izmena:
Xeg je napisao(la):
Hvala vam na podeljenim iskustvima, moj konacan izbor ce definitivno pasti za par dana kada uzmem u ruke i 1 i 2. i u trenutku odlucim vizuelnom metodom:D
Ako ovo bude presudno verovatno ćeš uzeti Benq jer uglavnom dolazi u retail pakovanju, šarena kutija, prazan 16x DVD+R, gomila knjižica itd.
 
mmilovan je napisao(la):
Pa, ja se nisam nešto preterano usrećio sa 111D, mislim da nije na visini zadatka...
Zasto? Reci mi konkretno sta mislis da su mu mane?
 
Kao sto znate pioneer koristi nec-ovu elektroniku, tako da su i boljke slicne (razlikuje se samo firmware i plastika).
Mozda ipak Benq?!
 
Uzmi benq, vec 6 meseci kod mene radi super(1655 ali ne verujem da ima neke razlike osim ls). Nemam primedbi, sto sam kod pioneera bogami imao. Neces pogresiti veruj mi.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je Pioneer 111D OK uredjaj, po kvalitetu rezanja malo zaostaje za 108D, barem po PI/PO skenovima. Uz to Pio 111D se lako da flesovati u 111L. :)
 
Pioneer je bolji izbor, Benq ima moja devojka i katastrofa je, krastavac ipak je to LG upakovan u BENQ.

JOJ ljudi pa dajte vise ovakvi postovi....
ZASTO je krs?
Malo obrazlazite vasa misljenja

Npr pioneer je izuzetno cudljiv tacnije prilikom ripovanja bez ikakvog razloga uspori pa onda ubrza, podatke sa diska ume da prebacuje citavu vecnost iako su diskovi dobri...dakle motor nesto zeza. Mozda je to bilo do modela koji sam imao prilike da koristim.....
 
Moram da se vrlo loše izrazim o BenQ 1650 rezaču u pogledu kvaliteta narezanih DVD-a (u odnosu na moj stari NEC 4550A).
Kvalitet rezanja na nekoliko tipova DVD-a je uvek nešto lošiji od NEC-a (a NEC je star godinu dana i narezao je oko 500-600, dok je BenQ nov novcijat, narezao par kom), dok je čitanje kod BenQ-a mnogo bolje od NEC-a.
E, sad, ti zaključi nešto iz ovoga. Ja NEC koristim za rezanje, a BenQ za čitanje i zadovoljan sam. Radi posao.
 
Ko što sam negde napisao: uzmi LG-ja i nema da te boli glava.
Jer to nije LG!

Naime od nekog vremena to je sve Hitachi-jeva elektronika unutra - LG je bio katastrofa dok ih nisu preuzeli pametniji i bolji inženjeri.

Uzgred, nikada nisam imao problema sa BenQ modelom, čitao je i rezao sasvim solidno. NEC ili Pioneer 111D kojeg sam prebacio na posao imali su gomilu problema sa čitanjem kako DVDjeva tako i običnih CDova.
 
LG u svim novijim modelima fura Panasonic čipsete, a da li će se vratiti na Renesas još uvek nije izvesno...

BenQ je izgleda puko na EU tržištu, a izgleda će se povući i sa US... krastavac, upucali ga Pioneer i Nec sa cenama.
 
Moram da se vrlo loše izrazim o BenQ 1650 rezaču u pogledu kvaliteta narezanih DVD-a (u odnosu na moj stari NEC 4550A).
Kvalitet rezanja na nekoliko tipova DVD-a je uvek nešto lošiji od NEC-a (a NEC je star godinu dana i narezao je oko 500-600, dok je BenQ nov novcijat, narezao par kom), dok je čitanje kod BenQ-a mnogo bolje od NEC-a.
E, sad, ti zaključi nešto iz ovoga. Ja NEC koristim za rezanje, a BenQ za čitanje i zadovoljan sam. Radi posao.

A da li bi bio ljubazan da nam kazes na kojim medijima se to pokazalo - ili + i kako si ustanovio tu razliku u kvalitetu. Ako si skenirao, na cemu si skenirao narezane diskove, na kojem drajvu?
 
Uzgred, nikada nisam imao problema sa BenQ modelom, čitao je i rezao sasvim solidno. NEC ili Pioneer 111D kojeg sam prebacio na posao imali su gomilu problema sa čitanjem kako DVDjeva tako i običnih CDova.

Imam BENQ 1640 i da nisam ostavio prethodni čitač i rezač, grdno bih se prevario. Jako je loš u čitanju loše snimljenih diskova. Diskove koje Pioneer 108 i LiteOn 167 čitaju sa malim obaranjem brzine, BENQ jednostavno ne može da pročita ni pod tačkom razno. Nažalost :(
 
To sto si skenirao na NEC-u okaci macku o rep. Mozes da poredis iskljucivo skenove pravljene na istom uredjaju, a u tvom slucaju to treba da bude BenQ.
 
Ja koristim još uvek 108-icu za čitanje diskova. Keva je za to. A preturila je za protekle dve godine preko 5000 narezanih diskova. Dva puta sam je otvarao i čistio. Sada režem na 111D samo zato jer 108-ica čita bolje.
 
Da, i moj se ponašao isto. Pucali su diskovi na 8x, a na 4x ne.
 
Da li je to znak da je treba cistiti?


Da treba ocistiti objektiv lasera, medjutim kod Pioneera postoji jos jedan veoma nezgodan problem, koji kod NEC_a nisam primetio. Zbog otvorenosti nosaca lasera sa donje strane dolazi do prljanja i ostalih sociva u sklopu a ne samo onog sa gornje strane (objektiv) koji se uobicajeno cisti. Znaci "patina" od prasine se nahvata i na difrakcionoj resetki, na polarizujucem spliteru, konkavnom socivu, cilindricnom socivu i colimator socivu. Kad devojke u masini se nalazi Pioneer 120S slot-in DVD-ROM koje je otkazao poslusnost sa svim diskovima a samo ponekad je hteo da procita presovane single layer diskove ciscenjem objektiva nista se nije menjalo pa sam rizikovao i ocistio sve delove koje sam nabrojao i od tada uredjaj perfektno radi. Potpuno iste simptome imao je i Pioneer 106D kod brata u masini i takodje je objektiv bio potpuno cist ali pregledom drugih sociva ustanovio sam da su zestoko prljava pristupio sam ciscenju ali svojm nepaznjom sam zaboravio da obelezim tacne pozicije gde se koji deo nalazi a ekstremno je vazno sve vratiti tacno na svoje mesto sto je ipak jako tesko posto su delovi koji moraju da se skinu (konkavno socivo i colimator socivo) da bi i ostali mogli da se ociste, zalepljeni na nosac nekom vrstom tvrdog lepka lako se skidaju ali tesko namestaju i moraju ponovo da se lepe. Taj Pioneer 106D vise ne radi ali srecom drugar poseduje isti takav pa cu verovatno uspeti da vratim sociva na prava mesta. Ova metoda ciscenja je vrlo rizicna i moze se koristiti samo kao poslednja slamaka spasa za neki opticki uredjaj koji je otkazao poslusnost a objektiv lasera je cist a hod nosaca je neometan.
 
Meni je NEC 3520A otkazao poslusnost, e sad on cita diskove sve, samo nece da reze nista.
Cistio sam mu socivo al nista i dalje nece da reze.

Sad mene zanima mozes li to ciscenje malo bolje da pojasnis ili da posaljes neki link na netu kako se to radi. Rad sam da probam da ga vratim u zivot, ako mogu.. Nemam puno da izgubim.
 
Meni je NEC 3520A otkazao poslusnost, e sad on cita diskove sve, samo nece da reze nista.
Cistio sam mu socivo al nista i dalje nece da reze.

Sad mene zanima mozes li to ciscenje malo bolje da pojasnis ili da posaljes neki link na netu kako se to radi. Rad sam da probam da ga vratim u zivot, ako mogu.. Nemam puno da izgubim.

Ma nista od toga nisam nasao na netu, sem shema kako opticki uredjaji funkcionisu. Sve sam sam provaljivao i eto uspesnost mi je bila 50%. Mozes ovih dana da navratis do mene, poneses ladnu kokisku ili pivo pa zajedno da pokusamo da popravimo.
 
Nazad
Vrh Dno