Šta je novo?

benefit od 100+Hz osvežavanja

jonesba

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2007
Poruke
485
Poena
320
Možda će nekom zvučati malo glupo moje pitanje , ali hteo sam da vas pitam za savet tj da mi razjasnite nešto.Koliko je bitno osvežavanje ekrana ( govorim preko 100hz ) nekome ko ne igra igre , a i to što igra je tipa Fallout 4 , Civilization serijal , možda u budućnosti Fallout 76. Dakle casual sam gamer , uglavnom je sve ''slow'' , ne takmičim se itd...Da li mogu da se provučem sa 60/75hz ili je ipak potrebno ići na preko 100hz.

Ne znam šta mi donosi , tj bolje pitanje šta bi meni donelo ?
 
Cim se pitas da li ti je bitno verovatno ti i nije jer da ti je bitno sigurno bi vec to znao.
Ja sam recimo presao sa 144 hz koji sam jedno vreme koristio na 75 hz na kojem sam i sada i nikakav downgrade u game iskustvu nisam primetio.
Lol je u pitanju prilicno brza igra gde bi to moralo da bude primetno.
E sad verovatno je moj vid u pitanju koji je daleko od dobrog.
Tako da je individualno, Ima smisla da se ide na sto kvalitetniji monitor koji mozes da priustis a to su obicno oni sa visokim osvezavanjem.
Dok se sam ne uveris da ima ili nema za tebe primetne razlike neces znati.
 
Kod mene je bila vidljiva razlika sa 60 na 75Hz, posle opet lepa razlika na 144. Gledaj bar 75Hz i nemas brige.
 
Jasno , pa nekako se i meni čini da mi neće predstavljati problem a opet voleo bih recimo da novac koji izdvojim za monitor ( oko 500e ) ipak ide na stranu recimo USB hub , PD charge , kvalitetan panel...

Recimo vuče me Asus ProArt 27 , ona verzija sa USB type C , i takođe Benq monitori zbog dobrih zvučnika.Nekako bi da imam all in one monitor , takođe Dell P serija.

Ako sam dobro razumeo veliko osvežavanje je bitno za competitive gaming ? Gde pola sekunde utiče na ishod ?

Trenutno sam na Asus Tuf 24ci sa 144hz osvežavanjem , sviđa mi se prikaz slike i to što ima zvučnike ali iskreno kada sam ga birao uzeo sam ga na preporuku.
 
Nema tebi sad vraćanje nazad na ispod 100hz da znaš. :) Isto je sa ultrawide monitorima, downgrade kako god se okrene.
 
@jonesba koja je poenta pokretanja teme?
Razumeo bi da sad imaš 60 ili 75Hz monitor pa pitaš za savet.
Ti več imaš monitor od 144Hz, lepo obori osvežavanje pa sam vidi kako ti je.
 
E to , toga se plašim :D Dakle da ne eksperimentišem preterano.

Na poslu radim sa 60hz monitorom , ne mogu sad reći da primetim razliku ovako da kažem činjenično, osim da osećam subjektivno daje moj monitor mnogo bolji tj bolje iskustvo i verovatno ima veze sa osvežavanjem , kvalitetom ekrana itd.

A da razlog pokretanja teme jeste što planiram kupovinu , pa feature koje ja želim imaju uglavnom profesionalni monitori ( Hub,Lan,PD charging ) a delom Gaming monitori ( dobri zvučnici , osvežavanje )

Pa eto mislio sam da eliminešem makar osvežavanje kao faktor pri izboru sledećeg monitora ali izgleda neće baš ići
 
Pa lepo ti rekoše, smanji osvežavanje na tvom monitoru i vidi. ( :
 
Iskreno nisam ni znao da može da se smanji osvežavanje ali odličan predlog
 
Što kaže Čika_Kure, desni klik na desktop, Display Settings, Advanced, i obori osvežavanje na 60Hz, probaj malo surf, igre, pa vrati na 144, proceni da li ti to smeta ili ne.
 
@jonesba Napravi test (kao što sam ja radio kada sam imao monitor na 144Hz).

Otvori browser i nađi neki Youtube video i pauziraj snimak.

Ispod videa nalaze se komentari.

Skroluj komentare na 60Hz, zatim se prebaci na 144Hz.

Videćeš ogromnu razliku.

To isto uradi sa tekstom u Wordu, skroluj ovaj forum...
 
Što kaže Čika_Kure, desni klik na desktop, Display Settings, Advanced, i obori osvežavanje na 60Hz, probaj malo surf, igre, pa vrati na 144, proceni da li ti to smeta ili ne.

E jesam **** :) Mislio sam da treba nešto na monitoru da menjam , tipa u podešavanjima.Uvek razmišljam komplikovano
 
Na skrolovnaju i pomeranju prozora se najvise vidi razlika. Neko ni to ne vidi. Meni je to bila sjajna promena pri prelasku na 144Hz. Probao sam 60Hz, 75Hz i 144Hz i dramaticno mi je prijatnije na 144Hz. U igrama moze da se primeti, ali nisam siguran da bih samo zbog toga kupio, posebno sto najvise igram strategije.
 
Presao sam skoro na 144hz i primetna je razlika, mada nije nista sto je "neophodno". Da kupujem opet verovatno bih uzeo 75hz ali vecu rezoluciju.
 
Samo da javim da sam spuštao na mom trenutnom monitoru sa 144hz na 60hz i 75hz , nisam baš primetio neku razliku.Takođe koliko vidim ovaj 27 inča , 75hz , full HD monitor na poslu me zadovoljava što se tiče prikaza.

E sad da li su to moja očekivanja manja ili šta je već to ne znam.Gaming skoro da možemo i da isključimo , pošto sve manje i manje vremena imam za isti.Testiraću još , možda bi bilo najbolje da recimo monitor sa posla prebacim kući i koristim jedan vikend čisto da vidim razliku.
 
Definitivno brzinu osvežavanja ne vide svi ljudi isto.....neko to više primećuje neko manje.....ustvari,nemoguće je ne primetiti kada monitor radi npr u 60hz ili na 144hz ali neće kod svih to ostavljati taj neki "wow" efekat......nekima će ta razlika izgledati kao nešto najbolje što su videli a nekima neće biti ništa posebno...
 
Nazad
Vrh Dno