Šta je novo?

Benchmark GOTY 2011: Igra godine

Benchmark GOTY 2011: Igra godine?

  • Battlefield 3

    Glasovi: 67 28.0%
  • The Elder Scrolls V: Skyrim

    Glasovi: 79 33.1%
  • Deus Ex: Human Revolution

    Glasovi: 41 17.2%
  • Batman: Arkham City

    Glasovi: 25 10.5%
  • The Witcher 2: Assassins of Kings

    Glasovi: 5 2.1%
  • Portal 2

    Glasovi: 22 9.2%

  • Ukupno glasača
    239

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
I titulu najbolje medju najboljima odnosi? :)
 
A da se moderatori dogovore oko ovih tema? Čas su zaključane, čas otključane i posle malo nestaju? :mad:
 
Ma nista, ja sam kriv...spetljao sam se sa ovim anketama ko neki noob. :d
 
^^Cemu zurba? Mislim jel te neko drzi na nisanu...sredice se sve polako :)
 
Skyrim bez konkurencije ;)
 
Poslednja izmena:
I would vote for the game of the year but I just took an arrow in the knee :d
 
t0JqI.png
 
Ja sam glasao za Portal 2, ze mene je to najkompletnija igra ove godine.

Skyrim je epic ali fali dosta poliranja i to ne mislim u tehnickom smislu.

LOL za one koji su glasali za konzolnog Batmana pored kvalitetnih PC/RPG igara.
 
World of Tanks.
 
Igranje bez drugara nije full uzivanje.
Ace_Squad_Ribbon.png
 
Skyrim sigurno
 
lol @ Battlefield 3 leading...
 
Za mene je Portal!
Najviše smeha, a najmanje nerviranja. Jedva čekam nastavak.
 
Skyrim je pokidao. I najvece pesimiste je digao i zalepio pred monitor.
 
Tesko odluciti se izmedju Skyrim-a u DeusEx-a. Razlicite igre istog zanra.

DeusEx nekako vise napakovan akcijom i sa daleko manjom mapom ali dosta fleksibilniji u izvodjenju i resavanju questova. Najvise zbog ogranicene mape i gradskog okruzenja gde je lakse izvesti razlicitite pristupe questu.I pored toga mape su izvrsno odradjene i dovoljno raznovrsne za duzinu igre. Atmosfera je odlicna, dijalozi i prica takodje. RPG UI je dobar, kompletan po malo predimenzioniran na cinjenicu da mozes igrati ili stalth ili krljanje. U svakom slucaju koncentrisana zabava kojoj nista ne fali, sta vise uradjena je sa ukusom za ljubitelje SF-a poslatica.

Sa druge strane imamo Skyrim, fantazi RPG sa ogromnim svetom koji me je iznenadio i nisam siguran da sam sreo nesto tako veliko u igri. Lako se moze desiti da igrate mesec dana a da ste tek poceli main story. Main UI je podbacio ali ne moze se reci da ometa toliko da kvari igru. Ono sto ima Skyrim a nema DeusEx je daleko veci izbor u nacinu igranja i na neki nacin nezavisan zivot od main questa kojeg daje velicina mape i broj side questova koji se mogu pokupiti. Igranje je daleko raznovrsnije u zavisnosti od klase. Sistem atributa je veci i kompleksniji i igra ostavlja dosta prostora za ponovljeno igranje sa potpuno razlicitim iskustvom. Atmosfera u igri nije nabijena kao u DeusEx-u jer jednostavno svet je preveliki da bi se sve zbilo za koji dan. Vizuelno igra izgleda odlicno a fantazi je docaran jako lepo, ne previse detinjasto a opet dovoljno magicno.

Glasam za Skyrim kao najbolji igru, zbog velicine i raznovrsnosti i za DeusEx kao najbolji RPG zbog fluidnosti i akcije.
 
Poslednja izmena:
BF3 je "u igri" za igru godine samo na ovom forumu, Skyrim relano nema konkurenciju...
 
Hehe, kakve bi tek reakcije bile da su napravili ES kakav dolikuje 2011. godini, koji nije samo izvrstan dungeon crawler nego mnogo vise i u kome 90% kvestova nije smor zivi kakve samo Bethesda zna da spakuje a main kvest nesto genericko, sa svim mogucim kliseima napakovano.

Ne kazem da je losh Skyrim, u odnosu na vecinu danasnjih igara je fenomenalan ali je to moglo mnogo bolje da su uzeli jos malo vremena i bili kreativniji ;)
 
Battlefield 3, Batman-a i Deus Ex imam... a jedino sam stigao da igram BF3.

Mislim da je zasluzeno Skyrim vodeci s obzirom sta sve nudi ta igra. Ali ja moj glas ne mogu jos da dam s obzirom da nisam ni probao DE i Batman-a.

A realno mogli biste da produzite rok za glasanje! :)
 
@G@W, kakav si iskusan kriticar, da su tebe imali u timu da im sve to kazes, bila bi najbolja igra u istoriji igara...ovako ce samo za 2011 godinu ;)
 
Igrao sam samo Portal 2 jer mi se igrao. Ostalo me mrzi i da instaliram.

Tako da - Portal 2 :)
 
Hehe, kakve bi tek reakcije bile da su napravili ES kakav dolikuje 2011. godini, koji nije samo izvrstan dungeon crawler nego mnogo vise i u kome 90% kvestova nije smor zivi kakve samo Bethesda zna da spakuje a main kvest nesto genericko, sa svim mogucim kliseima napakovano.

...u pravu si za ovo. Ocigledno da vise nije potrebno praviti te zapetljane rpg kvestove, gde se mora razmisljati o posledicama. Takav kvalitetan nelinearan gamplay se ne trazi, moze da pravi problem i zbunjenost kod neiskusnih igraca, a verovatno je potrebno dosta vremena i para uloziti da bi se razradio takav kvalitetan rpg, jer je tu pojava bagova najveca.
 
Deus Ex je po meni GOTY zbog price, i nelinearnosti. :D
 
Nazad
Vrh Dno