Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

E hvala na predlogu za McKinley's, danas ću da prođem po intersportu da vidim kakva je ponuda.
U vezi vojnih/pandurskih rančrva, ja sam pre nekih 5 godina pazario iz Hornet šopa iz NS ranac od 30L i to je prsvo čudo šta sve može u njega da stane, redovno za putovanja do 7 dana mogu sve da spakujem u njega. Ranac je vrhunskog kvaliteta, svašta stane u njega, a i ima kaiševe sa strane koji mogu da se stegnu kada se napakuje ranac da bi se dodatno smanjio gabarit evo ga link ranca ako nekog zanima. (http://hornetshop.org/rancevi/)
Za bajs i vožnju mi treba nešto manje tako da ću da vidim ovih dana šta imaju u intersportu pa se javljam [emoji4]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
jel ovi kinezi iz amerike jel prihvataju paypal ako su brzi od alija znaci oko 20 dana dostava.
 
Ja sam porucio neku sitnicu da vidim kako izgleda.
Koliko sam mogao da primetim, za sve se placa shipping, ne mnogo.

Rokovi su oko 45 dana.

Moze i paypal.
 
Jesi ti porucivao nesto sa ovog americkog?

preko 20 djidja bidja i sve mi je stiglo u roku od 20 dana. Ono sto me ispalilo za njih, daju neke artikle free, samo da se plati postarina, to je otprilike 200 din, tj. 2 dolara. Njihovu reklamu sam skinuo bas sa Paypal,a i nisam se prevario. To sto je free, uglavnom i ne kosta vise od 2 dolara. Recimo imaju mali blutut za usnu skoljku koji je i za muziku i za fon, itd.
 
#190 - Od Parcana do Sopota
Definitivno vožnja za dušu. Umesto sedativa, mada može da izazove zavisnost. ;) Prosto divota i uživanje. Praktično nigde žive duše ni saobraćaja (do Sopota), a puno zelenila, predivnih pejzaža, fantastičnih lokacija za život, uz gomilu mira i tišine. Milina. Ova ruta bi mi odgovarala i za šetnju, ali je ipak malo predaleko da se postigne u jednom danu. Btw, ovo će verovatno biti i poslednji upload na YT.

 
Kojim si ti ovo stazama vozio čoveče, svuda osim putem :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
;) Vide li ti nekad naše puteve? :)

Pa prvo sam pokušao onom stazom kao prethodni put, ali je opet bila blatnjava, pa baš pređoh na puteve. Ali ako hoćeš putem, mora da se ide mnogo okolo i to na kraju da izađeš na onaj isti put od Avale preko Ralje do Sopota kojim sam vozio bezbroj puta. Pa onda rek'o mora da postoji neki prolaz kroz šumu da se to malo preseče. :) Šta da ti kažem, kad voziš mtb sve opcije su ti na raspolaganju. ;)

Btw, čini mi se da je Boris Ložač pitao bio za neki dobar asfalt kojim može da vozi skejt ili neku sličnu dasku sa točkovima. E, baš iznad Sopota je sveže asfaltiran put, odlična nizbrdica, nema bolje. Samo nije mnogo dugačak.
 
Daj trek da vidim kojom si to precicom preprečio?[emoji23]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Bre, ajd' što u opisu svakog filma postoji link na trek (ako ga imam) nego još imaš i film u realnom vremenu. :)
https://www.strava.com/activities/1070593138

Dakle, od Ibarske ka Ripnju, pa još malo i onda skretanje, pa dole preko pruge, pa u brdo do onog radara (bela kugla na vr' brda) i malo spust na zapad. To je bilo u prvom delu. Početak drugog dela je kroz šipražje kroz koje sam se nadao da može nekako da se prođe iako mape nisu imale ucrtane nikakve staze. Kad ono - put u izgradnji! :) Onda malo stazom koje ima na mapama, do Parcana. I onda taj drugi offroad gde sam našao česmu i izvukao se stazom do glavnog puta koji prolazi kroz Parcane, a kojim sam vozio i na prvom pokušaju da stignem do Mladenovca.
 
hehe...nisam ja to ni video :)
Tek sad kad si mi dao link sa strave vidim da si isao od sopota preko tri sise do ralje, tuda je dosta krace nego preko djurinaca.

Inace od kosmaja prema ducini pa preko beljine je isto jako lepa priroda, takodje od ralje mozes i na babe
 
vidim da si isao od sopota preko tri sise do ralje
Hahaha, ne želim ni da pitam za detelje. Ali da sam išao preko svega i svačega, to sigurno. :)

Inace od kosmaja prema ducini pa preko beljine je isto jako lepa priroda, takodje od ralje mozes i na babe
Što bi rekli, been there, done that. Išao pored Avale i Trešnje, kroz Ralju i Sopot do Kosmaja, pa onda na Rogaču, Dučinu i Barajevo i nazad Ibarskom.
Više puta bio samo do Ralje ili Sopota. Bio do Trešnje i nazad. Povezao Trešnju i Ripanj, pa okolo preko Barajeva nazad. Do Avale preko Pinosave, pa jednom od Pinosave uz prugu, kroz šipražje, do Ripnja. Pa Duboki potok, Bela reka (do koje sam išao i pešice, odlična šetnja, https://www.strava.com/activities/994045968). Kroz Rušanj bezbroj puta, biciklom i pešice, Ibarskom skroz od Lazarevca do Beograda (bliže delove više puta), itd, itd. Do Mladenovca bi mi sigurno bilo najbrže opet kroz Pinosavu do Avale, pa tim putem do Mladenovca, ali ako još jednom vidim taj put poludeću. :) Ah da, njime sam prošao i tokom Istočne ture, kroz Vrčin, Zaklopaču, Grocku, Ritopek, Vinču, Leštane, Kaluđericu... A i na turi preko Grocke i Brestovika do Smedereva, pa Kovina i Pančeva.

U stvari sam došao dotle da sam obišao baš sve što sam mogao direktno bajkom od kuće u jednom danu (uglavnom po više puta). Čak i u nekoliko dana, kao kada sam išao na turu do Novog Sada (uz Dunav, naravno, a i to sam više puta), pa onda preko Zrenjanina nazad za Beograd. Sad ću morati da idem sve dalje i dalje, a za to se baš i nema para, jer bih morao dobar deo kolima. Eventualno ću da probam da kombinujem voz, pod uslovom da ga puste na jug (od prošlog proleća rade na pruzi). Jedino što mogu još da probam bez dodatnog prevoza jeste od Uba do Vranja, ali zbog planiraniih obilazaka i slikanja (Brankovina, npr) teško da mogu u jednom danu ako nazad ne mogu vozom. Uz to, moram i da se selim sad, biće mnogo skuplji život, pa je pitanje da li će i biti nove sezone vožnji i snimanja ili ću samo malo da se vrtim po kraju onako, bezveze. Ne mogu ni da pređem na šetnje, jer sam i prepešačio praktično sve - grad, Novi Beograd, kroz Resnik do Jajinaca i Avale, Rušanj i do Bele reke, Sremčica, Železnik... Eh. valjda ću nešto smisliti.
 
Hahaha, ne želim ni da pitam za detelje. Ali da sam išao preko svega i svačega, to sigurno. :)
Tri sise su ona tri strma brda izmedju Sopota i Ralje.

U stvari sam došao dotle da sam obišao baš sve što sam mogao direktno bajkom od kuće u jednom danu (uglavnom po više puta).
Kad sam ja došao do istog zaključka shvatio sam da je MTB pogrešan tip bicikla i da mi treba drumas.
Ne da bi išao brže već da bi otišao dalje...



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Prošle sezone sam stavio Kenda Kadre gume na MTB i primetio sam da je otpor kotrljanja užasan. Bukvalno čim prestanem sa pedalanjem na ravnom bike odmah usporava i to baš osetno. Zanima me jel imate neku preporuku za drue gume? 70% vređena sam po gradu na asfaltu, 30% neki laki xc. Drugar mi je rekao da je vozio Race/X King od Continentala i da su se pokazale kao odlične i za asfalt, ali da misli da su mu Schwalbe Rapid rob bile malo bolje.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imam ja Kadre, prezadovoljan sam

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
@bakara Sećam te se ja na MTB (mada i tada na tankim gumama), imam te čak i na filmu. :) Ali, nije drumaš za mene. Uostalom, ja i volim da imam lep, lagan ritam, da ne žurim, da upijam prirodu oko sebe. I da idem van asfalta. Čak i da sebi nekako povećam domet to bi opet bilo relativno kratkog veka. Jedna sezona i opet si obišao i to sve. Rešenje je da u životu imaš puno slobodnog vremena i još više para. :D
 
@frostysrb

Po zahtevima voznje (slican kao moj) ne znam zasto ides na kramponke? Da li si razmisljao da probas ovako nesto:
http://probike.rs/26"/Schwalbe-Delta-Cruiser-Plus
http://probike.rs/26"/SCHWALBE-Silento
http://www.capriolo.com/rezervni-delovi/spoljne-gume/michelin-26x175-country-rock
Ove zadnje se spremam da montiram za novu sezonu, jer su mi dosadasnje (cini mi se Schwalbe Road Cruiser ) pri kraju i sa njima sam bio skroz zadovoljan. Imam u podrumu kramponke i ne secam se kada sam ih vozio, nisam imao potrebu da ih stavljam.
 
Poslednja izmena:
Ja se baš razmišljam između Schwalbe Silento i Schwalbe Land Cruiser. Više vozim po asvaltu, ali volim da se provozam i po nekim zemljanim putevima i stazama pa zato gledam nešto kombinovano. Ovaj Land Cruiser mi deluje kao dobar kompromis.
 
@frostysrb

Po zahtevima voznje (slican kao moj) ne znam zasto ides na kramponke? Da li si razmisljao da probas ovako nesto:
http://probike.rs/26"/Schwalbe-Delta-Cruiser-Plus
http://probike.rs/26"/SCHWALBE-Silento
http://www.capriolo.com/rezervni-delovi/spoljne-gume/michelin-26x175-country-rock
Ove zadnje se spremam da montiram za novu sezonu, jer su mi dosadasnje (cini mi se Schwalbe Road Cruiser ) pri kraju i sa njima sam bio skroz zadovoljan. Imam u podrumu kramponke i ne secam se kada sam ih vozio, nisam imao potrebu da ih stavljam.
Pa nisam još rešio da uzimam kramponke, ali se raspitujem, za ove kramponke (Rapid rob i XKing) sam dobio potvrdu sa više strana da se odlično kotrljaju i da nisu bučne.

Isto sam video da su Continental Double Fighter 3 i Schwalbe Huricane baš hvaljene za ovaj vid vožnje.

Imam vremena još ću malo da razgledam pre nego što pazarim.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam za ovu nesto uzu varijantu (1.75), vozim je zadnjih 3 godine i nije mi zatrebala sira guma. Preporuka za Silento.
 
Najbolja za neke ne velike novce koja ide lepo i po asfaltu i po zemlji je Continental Race King (2.0 verzija). Ima i navedenih sličnih Schwalbe-ovih guma, ali se mnogo brže troše po asfaltu. Slično se obe gume kotrljaju tj. imaju otpor kotrljanja. Kod Continental i Schwalbe guma sa većim kramponima je (ako se ne varam) situacija obrnuta. Schwalbe se manje troši po asfaltu, a Continental više.
 
Poslednja izmena:
Imam ja Kadre, prezadovoljan sam

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

Za ovih 8, 9 meseci voznje su se dosta dobro pokazale na svim podlogama.
Da se razumemo - nisam odusevljen sa gumama ali sam zadovoljan i nisam primetio da prave toliko visok otpor kotrljanja a cesto vozim brdske/planinske asfaltne deonice gde ima veoma zaebanih uspona, morao bih da primetim tako izrazenu manu cak i pri gradskoj voznji.

Inace, do 70-ak km/h sam se spustao sa njima (u kracim intervalima), preko toga ne dolazi u obzir. U ovim krajevima takva brzina se ostvari bukvalno posle samo nekoliko sekundi spusta i onda obicno slede opasne krivine sa svim ostacima zimskog ''odrzavanja'' pa je izuzetno opasno spustati se, posebno zimi i na prolece.
 
Poslednja izmena:
@hsv

Ja ih imam od kada sam uzeo Avalanche. Imaju ekstra prianjanje, sto mi se mnogo svidja

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jedan mali upad, ne zamerite što dugo nisam vozio bajs. Što se tiče baterijskih lampi, otvrena je tema u online delu za kupovinu preko interneta. Imate linkove sa akcijama i kodove za popust, a i pišemo utiske. Pokušavam da sastavim u jednu temu lampe i baterije za iste. Online delo, jer se naručuju preko neta.
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?416059-Baterijska-lampa-i-baterije
 
Zdravo, može li savet koji bicikl da kupim za ćerku, nepunih sedam godina, 120 cm visoka? Ima već dečiji bicikl koji vozi na dva točka skoro dve godine ali sad joj je mali pa je vreme da se potraži nešto ozbiljnije. Voleo bih da bude nov, iz radnje (za sebe nemam problem da kupujem polovne). Hvala unapred i izvinjavam se ako post nije u dobroj temi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Odeš sa cerom u kapriolo i ona izabere koji joj se sviđa.
Vidi da bude sa krutom vilom bez amorta blatobrana i ostalih stvari koji otežavaju i onako težak bicikl.
Ako ona ipak hoće takav onda nju slušaj :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno. Ali veličina, prečnik točkova i slične začkoljice?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno