Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

 
Gde se kupuju ti gelovi?

SIS je i moj favorit. Kucaj na Google SIS gelovi, pa će prvi link biti uvoznik. Imaju dve prodavnice u BG, ali i šalju.
Trošim Isotonic i Electrolyte sa po 22 grama ugljenih hidrata i Beta Fuel (Ili tako nešto) sa 40 grama.
Kada su mi prvi put rekli da probam, bio sam u fazonu, ma daaaj. Sada ih nosim kad god trčim duže od sat vremena, ali na treningu procenim da li će mi biti potrebni. Za trke uvek imam okvira plan kada ih uzimam.


Dopuna za ono gore, masaže i ostalo. Cold shower Kao zamena za icing. U toku leta, voda iz vodovoda je kod mene oko 15C. Tuširanje završavam sa nekoliko minuta potpuno hladno. To radim posle trčanja, pa sam nastavio i posle vožnje bicikla. U početku sam postepeno hladio, sada odmah grunem na najhladnije, jer sam shvatio koliko mi prija, pa da ne gubim vreme :)
 
Koja je razlika između tih gelova i ovoga npr? 🤔

 
po kolicini cistih sastojaka u pakovanju

u gelu dobijes mnogo vise potrebnih stvari u odnosu na taj prah razmucen u vodi
 
To ti je bliže Aqua Viva restart, nego gelovima.

Recimo, gel Electrolyte jedan sachet ima 60ml, od čega 22grama ugljenih hidrata, a svega 0.7 grama šećera (prepisao sam se ambalaže :)). Onaj Beta Fuel ista kesica ima 40 grama UH, ali ima i mnogo više šećera. U šorc za trčanje bez problema spakujem soft flask 250ml i 3 kesice 22+22+40 = 84 grama ugljenih hidrata, a za toliku količinu UH iz tog rastvora bi bilo potrebno da nosim 1.5 litara tečnosti.

Prsluk baš retko nosim i nikada ne koristim mehur na leđima, samo boce na grudima. Ako bih krenuo na neki ozbiljni Trail, od nekoliko sati, onda bi jedna boca od 0.5 litara sigurno bila napunjena tako nekim rastvorom.

Na biciklu je lakše, nosači za boce su lako dostupni. Često na ulici/Adi vidim da se nose po dve boce na ramu. Hrana, gelovi mogu uvek u nekakvu torbicu na ramu bicikla ili ispod sica. Realno, mesta koliko hoćeš.
 
Ja uvek nosim ranac kad bicikliram, što zbog alata i drugih stvari to i zbog tečnosti
 
ja u prsluku najcesce nosim jednu .5l ciste vode i drugu sa razmucenim isotonic praskom. na bajsu najcesce jednu bocu, dve nosim ako idem preko 100km. biciklom je lako stati na neku pumpu, prodavnicu, kupis vodu/sok :)

a ti gelovi se spakuju lako svuda :) jedino sto nisu bas jeftini :)

ranac nije bas pametno, ako duze vozis, zbog znoja, zadrzava se izmedju i dodatna tezina na ledjima vrsi pritisak na sedalne kosti. ako je ono blizu, ok. ali vec duze od sat-dva, nije bas skroz ok.
zato i postoje biciklisticki dresovi sa dzepovima za hranu :) a alat u torbicu na ram, ispod sedista...
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Svakako ranac moram da nosim kad idem na posao ili se vraćam, pogotovo što nosim i preobuku.
Kad ne idem na posao ponesem mali rančić iz lidla koliko stanu dokumenti, telefon, voda i energy bar.

A ruta mi je oko 45-60 min do posla
 
Ranac pakao za letnje mesece, bukvalno se tope leđa :D Isplati se ulaganje u razne torbe, torbice i ostala pomagala. Jedan ispod sica, bio u Lidlu onaj set alata sa flekicama za soma kinti. Napred nosač telefona s torbicama sa strane za ključeve i naočare. Nazad veće torbe, bisage, štagod. I ovako sam ceo život teglio stvari na leđima, vreme je da to sad bajs radi za mene
 
Ja sam dobio Deuter ranac za vožnju bicikla, ali nisam još vozio s njim na leđima.

Šta sve nosite od alata? Ja samo set za krpljenje guma i alat za skidanje spoljne.
 
ovo je moja, uvek na biciklu
Photo Aug 24 2023, 21 01 58.jpg
Photo Aug 24 2023, 21 02 48.jpg

multitool, rezervna unutrasnja, co2 kanister i pumpa, montiraci gume i ispod toga je kutija sa samolepljivim flekicama
 
Sve to + quick link za lanac i nekoliko zip vezica. Ali ja nosim dve gume i dve patrone (na brevete po tri).
 
To jeste, doduše ja imam neki vojni koji ima duplu membranu pozadi pa ne probija znoj u unutrašnjost ranca, plus što nosim quickdry majice uvek kad sam na bicikli pa pomaže i to malo

Kada čujem da je nešto "vojno", prvo što mi padne na pamet, jeste da je kupac prevaren prilikom kupovine.

Nikako da shvatim zašto ljudi potenciraju taj termin. Već sam pominjao, radim u prodavnici oružja, pa nam često upadnu ljudi "u punoj ratnoj opremi", majko moja čega se sve naslušam 🙄
Jedino bolje od "vojnog" je "doneo kum iz NJemačkE".

Quick dry je odličan, a verujem da mnogo bolje radi posao u vožnji. Moja omiljena Terrex majica, ima 98 grama i po specifikaciji može da zadrži još toliko vlage, ali se baš brzo suši. Sinoć, nakon treninga, sam iscedio možda 10-15ml tečnosti. Drugar je iz svoje, isto quick dry majice, samo drugi brend, iscedio fleku koju ne može da napravi 100ml vode prosuto iz čaše na beton. Fakat, znoji se više od mene, ali se i njegova majica mnogo sporije suši. Imam identičnu, pa znam i iz svog primera.
 
Šta sve nosite od alata? Ja samo set za krpljenje guma i alat za skidanje spoljne.
pumpu onu malu iz lidla, rezervnu unutrašnju gumu, set za krpljenje, alat za skidanje spoljne, mutlifuncionalni alat za bajs, i imam iz lidla onaj isto multi tool koji nosim više zbog posla ali je uvek u rancu pa i njega računam;)
 
Koliko često vam se dešava da ode guma u toku vožnje?
 
ja sam dosad na drumskom probusio tri puta gume (presao 14k km) i na mtb jednom (nekih 5.5k km)

Sve to + quick link za lanac i nekoliko zip vezica. Ali ja nosim dve gume i dve patrone (na brevete po tri).
quick links su u multitoolu :) ima magnetne drzace :) ima i chain braker :)

naravno ako se ide daleko i dugo onda dve rezervne minimum, jer marfi :D i rucnu pumpu
 
Kada čujem da je nešto "vojno", prvo što mi padne na pamet, jeste da je kupac prevaren prilikom kupovine.
Kupljen u vojnoj prodavnici pa "vojni" 😂
Koliko često vam se dešava da ode guma u toku vožnje?
Meni se dešavalo (pisao sam ovde) da mi dve gume unutrašnje stradaju u vrlo kratkom roku, za nekih 150km, posle detaljnog pregleda u servisu i zamene unutrašnje trake za sad se nije ponavljalo
 
Kupljen u vojnoj prodavnici pa "vojni" 😂

U Srbiji? Gde?
Vojne prodavnice ne postoje od početka devedesetih, a ni tada nisu prodavale rančeve. Jedino vojni otpadi, na kojima je bilo raznih ranaca, ali ni blizu toga o čemu pišemo (sa mrežicom, pogodno za bicikl).
 
Koliko često vam se dešava da ode guma u toku vožnje?
ako par puta odguras bicili sa busnom gumom x kilometara ne pitas za statisticku verovatnocu, vec uvek nosis sa sobom :)
btw zastita od busenja na gumi dosta znaci, a ne podize puno cenu gume.
 
Poslednja izmena:
E da, imam i ja pumpu i nosim je uvek. Baš ću da vidim i za ovo ostalo.

Dvaput sam probušio gumu u poslednjih godinu dana, oba puta na staklo.
 
Urban Dart u Zemunu

Sa njima korektno sarađujemo, čak je i on OK lik, bez obzira što ga mnogi smatraju za drksona. Ali ipak, za rešavanje problema, zovemo vlasnicu, tj njegovu ženu :)

Sa "vojna" prodavnica imaju veze koliko i ja sa vožnjom drumskog bicikla. Vozio nekoliko puta drugarov ROG "desetobrzinac", pre 30ak godina 😬

Očekivao sam da ćeš da napišeš Military shop, pa da ukažem na zloupotrebu izraza u nazivu, u svrhu obmanjivanja kupaca :)
 
Vlasnik Military Shopa u poslednje vreme stalno iskače po nekakvim podkastima i emisijama, a deluje jako prepotentno i izuzetno je odbojan.
 
Očekivao sam da ćeš da napišeš Military shop, pa da ukažem na zloupotrebu izraza u nazivu, u svrhu obmanjivanja kupaca :)
Ne znam na koji misliš, na onaj u Sarajevskoj ili onaj u Bul. Despota Stefana?

Ovaj u Sarajevskoj zaobilazim već dugi niz godina, ovaj drugi mi koristi da uzimam Pentagon pantalone kada ih nemaju u mom broju u Urban Dartu.

Što se ranca tiče, konkretno je ovaj model u pitanju


S tim što je kupljen pre 5+ god i po ceni od 8000-9000 din

Ima ovde snimak na češkom, gde se vidi ta leđna potpora i šta sve stane u njega



Ja sam ranac kupovao prvenstveno zbog toga što sam i dok nisam vozio bajs nosio i vukao dosta stvari na posao i sl.

Bio sam obilazio sportske radnje, gledao one školske rančeve i sportske ali nijedan mi nije odgovarao tada.

Ovaj mi je baš legao i za tada i sada za bajs.
 
Jeste da je off, ali baš mi treba neki ranac da bude za sve namene - od posla do odlaska na plažu ili u pustinju :)
Da li je prevelik - 36l? Kakav je po pitanju kvaliteta? Ima li negde jeftinije ;) Izbegao bih wengere i sl preskupe marke.
 
Ovaj moj je veći, kao sa videa linka, 36l, ovaj u prodavnici je 20l, ne znam jel imaju ovih većih ili moraju da naručuju.

Kvalitet šta znam, ne mogu baš da ocenim, platno je dosta tvrdo onako, izdržljivo, nije kao kineskih ranaca tanko. Izdržao je sve i svašta i izdržava još uvek, pokazuje polako znake habanja i spolja i unutra (postava se iscepala unutra između pregrada) ali koliko ga nisam štedeo i šta sam sve nosio čudi mi da je i ovoliko izdržao

Za jeftinije ne bih znao, možda onaj MMOC shop preko Pančevca, imaju veliki izbor i novih i polovnih rančeva i torbi iz Engleske i USA, Nemačke,Holandije i sl sa njihovih vojnih otpada
 
1692909584256.png

Uticaj bench foruma :)
Moj trenutni ranac za sve namene je ovaj umates, od kako mi se čini 20l
Nešt mi se čini da mi je 36l ipak previše, možda ću da pogledam ovaj od 24l
 
Nazad
Vrh Dno