Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Komplet tockovi su bili polovni. Osecalo se malo pod prstom da je krenula felna, moja greska je sto sam mislio da to moze jos. I da je bio manji pritisak, vrv bi to guralo jos, ali krastavac gotovo sad :)
 
@Marezz Ne treba baš očekivati da neko drugi pregleda oglase za tebe. Pogledaj ponudu, izaberi 2-3 koji ti nekako najviše odgovaraju (po stanju, opremi i ceni), pa pitaj za savet. Mada, na forumu mislim da se slabo voze drumaši. Možda je bolje da pitaš na cikloberzi. Što se vožnje po BG tiče, voze mnogi, možeš da ideš skoro bilo gde. Samo u nekim ulicama moraš da budeš oprezniji zbog kolotraga, šahtova i rupa. Naravno, bolje da zaobilaziš i kaldrmu. Ipak, voziti drumaša po gradu je prilično besmisleno. On je pravljen za brzinu i daljinu. Ako ćeš po gradu, bolje uzmi city ili treking bajk, ne drumaša.

@annoyer Po oglasima (cikloberza i ciklonaut) redovno imaš i zidne i plafonske nosače za bajk.

@Bogdan Zašto misliš da svi drugi imaju mesta? Kako reče Dule, većina mora malo da se pomuči. Npr, ja imam sobicu oko 3x4 metra. U njoj krevet (210x90), sto, stolicu, ormar i veliku policu. Bajk uguravam nekako u sve to i stalno ga pomeram. Ako mesta dibidus nema, tu je kačenje na zid ili plafon. Ako ni to nije rešenje, možda da skidaš prednji točak, da zauzima manje mesta. Naravno, ako sve to otpada i moraš da držiš bajk u nekom podrumu i već navedenim lokacijama, sve je ok, samo računaj da će sve na njemu daleko brže da propada, truli i rđa. Naročito gumeni, plastični i metalni delovi i sajle. Dakle, više brige i više održavanja (što znači i više para), uz češće čišćenje i podmazivanje (ako hoćeš da traje duže i radi bolje). Da ne pominjem problem krađe. Btw, što se tiče te vožnje po stazi - http://www.youtube.com/watch?v=2iooq5lHol4 (deo na 12:55). To ti je Beograd.

@Dule Torbica jeste ista (ako je i tebi trakica "zaheftana" sa dve nitne), okrenuću definitivno. A stvarno mi nije jasno gde nađe da pumpaš gumu na više od 4,5 bara, dobro da te nije lansirala. Možda da probaš pune gume, koje se i ne pumpaju vazduhom, kao na onim dečjim triciklima? :D

@džoni Kolika sila je bila potrebna? Hmmm.. da vidimo, da vidimo... Da nije 4,8 bara? :D
 
Poslednja izmena:
Schwalbe Marathon koje sam uzeo trpe okruglo 5.0 po specifikaciji, nisam video razlog zasto ih ne bih pumpao na jak pritisak kad vozim vecinski asfalt :) Prednjem tocku nista ne fali iako je na istom pritisku, samo je felna u duplo boljem stanju.
Inace, jeste, torbica je sa tim nitnama.
 
Hahaa, Cane nam je nesto negativan u poslednje vreme :)

Dzoni, jel si video da nam sredjuju zrenjaninac? Taman kad treba da kupim drumasa, valjda ce ovaj put dobro da ga okrpe :D
 
Zdravo narode, planiram sebi da kupim drumski bicikl pa mi treba vaša pomoć da nađem nešto dobro :)
Ako nađete negde dobrog drumaša za 300e ili ako znate nekoga ko prodaje, vi mi javite. Moja visina je 175cm dužina "unutrašnje" noge je 80cm. Odgovarajuća veličina rama bi verovatno bila 52cm za moje dimenzije, maksimalno 54cm. To bi mi bio prvi drumski bicikl, do sada sam vozio 9 god. stari MTB koji je na izdisaju :D

Jel znate neka dobra mesta po Beogradu gde može komotno da se vozi drumaš?

Ako kupis drumasa zaboravi voznju po gradu, samo van grada, realno bzv je tako nesto voziti po gradu a i moras paziti na svaku rupu.... Ja moj po gradu vozim samo kad idem na voznju van grada pa dok izadjem iz grada a inace imam neki bzv bajs za po gradu koji ovako koristim da ne akam bajs a i veca verovatno da ce neko da ti ga mazne negde ako ga parkiras tipa da udjes u prodavnicu itd, kradu na svakom cosku.....
 
@marezz

Još da sklone onu zabranu za vožnji bicikla po zrenj. putu u Krnjači (pošto su taj deo sredili pre 2-3 nedelje), gde bi nam bio kraj. :) Do Borče ako srede, alal im vera.

Počelo je opasno da me smara vožnja po servisnom putu od Bipa do mosta - onaj mostić kod pošte u Krnjači posebno, uvek ima nekog na njemu, rasečeni asfalt po širini kojeg niko ne krpi, pa onda keve sa kolicima koji šetaju uporedo, pa ljudi koji su operisani od osećaja za prostor pa šetaju po sredini tog servisnog puta, pa je6ena dostavna vozila ili bilo kakva vozila na tom delu puta - kažem to jer blokiraju ceo servisni put, likovi koji skreću sa glavnog puta u sporedne ulice bez gledanja... A bre, glavnim putem stignem iz Koteža do mosta očas posla, al' dole kad mi se potrefe sve te stvari... 'oću da izludim.

Danas neka budala zamalo da me udari sa Golfom 2 iz pravca Borče ka gradu kod skretanja za poštu u Krnjači. Vozim uporedo sa njim i on hoće da skrene udesno, skreće polako i gledam ga da l' će da ukoči... ma ništa, briga njega za sve. Na metar-metar i po od vozila, proderem se ''alo bre budalo'' - čulo me je jedno 20-30 ljudi, malo usporim, pogledam ga i produžim. Čekali su me Dule i Ivan, nisam imao vremena da ispravljam krivu Drinu.

Zato već par nedelja gledam neku kameru da nabacim na bajs, al' ono što mi približno odgovara, je tipa od 150e pa više. Tako da... moraću to da ostavim za neka druga vremena. Al', bez imalo preterivanja, mogao bi dnevno minimum 3-5 minuta klip da napravim o svakakvoj stoci koja misli da je neko i nešto - prolazak na crveno (ovoga imam redovno), skretanja bez migavca, vožnja u suprotnom smeru kod jednosmernu ulicu, isecanje bicikliste (mene, i o ovome mogu film da napravim), pa zatim, vožnja motora na bici. stazi (onih jačih, ne do 50 kubika), pa tu je i bilo padova biciklista bukvalno ispred mene jedno 3-4 ove godine (mahom pričaju sa fonom u desnoj ruci i levom kad prikoče... ode mas' u propas'). Ima svega i svačega, da ne mračim više, čeka me pas, hoće da se šeta. :)
 
Poslednja izmena:
@dzonihsv

Hehe, znam kako ti je. Vozio sam samo par puta doduse ali svaki put je neko bio na tom puticu.. Nisam znao da postoji zabrana za voznju bicikla na zrenjanincu, dosta puta sam video likove kako voze najopustenije :D

@ZeXx

Jel imas neke preporuke gde moze fino da se vozi? :)
 
@dzonihsv

Hehe, znam kako ti je. Vozio sam samo par puta doduse ali svaki put je neko bio na tom puticu.. Nisam znao da postoji zabrana za voznju bicikla na zrenjanincu, dosta puta sam video likove kako voze najopustenije :D

@ZeXx

Jel imas neke preporuke gde moze fino da se vozi? :)

E pa ja sam iz zr pa ti za bg nmg pomoci, vidi sa drugarima sa foruma ko je iz bg i gledaj neke puteve sa sto manje rupa i tjt sve ce biti ok :)

p.s 52 ram uzmi iste smo visine tj ja sam vislji par cm ali za tu visinu ti je 52 super.
 
Poslednja izmena:
@4,8 bara O_O ja mogu samo da sanjam da imam gume i točkove koji mogu tako da se pumpaju, ja pumpam na oko 2,3-2,5 :D
 
Poslednja izmena:
Nisam znao da postoji zabrana za voznju bicikla na zrenjanincu, dosta puta sam video likove kako voze najopustenije :D

Od Bipa, tamo gde je skretanje za Kotež, pa do samog mosta (u oba smera na istom potezu). Pazi, kad budeš vozio. Viđam i ja redovno likove koji tuda voze, al' bolje da njima naplate kaznu, nego tebi. :)

Što se vožnje tiče, imaš Pančevački put i od Pančeva 3 puta koja vode na sever, istok i jug. Zatim, preko pančevačkog mosta do Ade (stazom) i do Umke/Ostružnice/Moštanice. Zatim, do Avale (jes' da prolaziš kroz grad, al' nije loš asfalt). To su ti ono popularna mesta gde se drumaši teraju.

Nemoj se tol'ko cimati da je specijalka k'o jaje. Ako uzmeš kvalitetne točkove/gume, nemaš ti tu zapravo puno cimanja. Jeste neudobnije nego MTB, al' diži dupe na rupe i problema u 95% slučajeva neće biti (kad kažem problem, mislim na - iskrivljene točkove, bušne gume i sl.).
 
Poslednja izmena:
Da dodam ja sam za vikend mogao gadno da prodjem... Vracam se iz voznje i imam obicaj da kad udjem u grad na jednom delu gde je lep put malo proforsiram taj deo od nekih 1km i uglavnom ja idem putom sa prvenstvom prolaza i sa leve strane se sa puta ukljucuje auto u moju traku znaci skrece levo, iza mene nije bilo vozila ispred mene u suprotnoj traci nije bilo vozila znaci ja sam i auto bukvalno kako skrece tako meni sece put ja kontam vidi me i usporice da prodjem jer je tu put bas dosta sirok medjutim ne auto nastavlja i bukvalno ja krecem da kocim u poslednji cas auto nastavlja dalje kako je skrenuo sabio bi me uz bankinu kao u levak posto je smotao tik uz bankinu, pored se ljudi krste , ja bukvalno skoro pa stao koliko sam kocio i na kraju onako iznerviran krenem da jurim za autom i stignem ga kad neka starija zena vozi cirka 55-60god, znaci kao konju kad se stavi ono oko ociju nzm kako se zove da samo pravo gleda tako i ona ukocena , htedoh da joj zveknem pesnicom o staklo al reko ako se uplasi ima da me udari jos pa ja da budem kriv.....
 
@Džoni I posle kažu ljudi ja negativan... Nego, daj za nas koji ne poznajemo te tvoje zabiti, te pošte i skretanja... Može li Zrenjanincem da se stigne do Zrenjanina biciklom ili ne? Taj deo gde je neki degenerik zabranio za bicikle, ima li alternativni put, bar u vidu trotoara ili zemljane staze uz Zrenjaninac? Ne bih da idem u Zrenjanin preko Pančeva.

@Zex Bejah par puta u ZR, ali ga uopšte ne poznajem (samo u prolazu). Ajde preporuči neke bitne lokacije (adrese), nešto lepo i zanimljivo, nešto čime se Zrenjaninci ponose i što bi trebalo videti/snimiti.
 
Sad ne mogu da odlučim... da li da uzmem drumski bajs u ok stanju sa 3x9 Tiagrom za 310 evra ili neki MTB/trekking sa Deore/XT?

@canejr

Ima put sa leve strane kad gledaš iz pravca grada ka Borči.
 
Sad ne mogu da odlučim... da li da uzmem drumski bajs u ok stanju sa 3x9 Tiagrom za 310 evra ili neki MTB/trekking sa Deore/XT?

A šta misliš o 29" mtb-u? To je točak 28" plus guma koja mu daje ceo inch. Drumaš je teži za vožnju uzbrdo zbog pogona koji je 50/38/28 i zadnje kasete 11/26/28. Pogon ne mora da bude sa tim rasporedom ali jeste veći broj zuba u odnosu na mtb. Drumaš ide brže od Mtb-a ravnom za istu snagu. Lošije koči od mtb-a (ne bitno da li porediš sa v-brake-om ili diskom). Brže mu se troše gume na istu kilometražu (poredim slick sa slick-om). Možda sam nešto zaboravio.
 
@Džoni I posle kažu ljudi ja negativan... Nego, daj za nas koji ne poznajemo te tvoje zabiti, te pošte i skretanja... Može li Zrenjanincem da se stigne do Zrenjanina biciklom ili ne? Taj deo gde je neki degenerik zabranio za bicikle, ima li alternativni put, bar u vidu trotoara ili zemljane staze uz Zrenjaninac? Ne bih da idem u Zrenjanin preko Pančeva.

@Zex Bejah par puta u ZR, ali ga uopšte ne poznajem (samo u prolazu). Ajde preporuči neke bitne lokacije (adrese), nešto lepo i zanimljivo, nešto čime se Zrenjaninci ponose i što bi trebalo videti/snimiti.

Da ne lutas previse po Zr u samom centru imas par zanimljivosti: Opstina, iza nje imas gradski park sa mini zoo vrtom mada ne znam radi li i dalje taj zoo vrt, ali je lepo uredjen park, tu je preko puta katolicka crkva, onda imas blizu opstine Ajfelov most ( vidi se od opstine ne mozes ga promasiti, kad gledas u opstinu stojeci ispred nje sa leve strane je most ), ispod je jezero a nekad je bila reka Begej pa je promenjen tok, kad predjes most tu ti je zgrada suda i pored je reformatorska crkva. Na kraju jezera imas most na suvom, msm da je jedini takav koji jos postoji, nekad je tuda prolazio Begej kao i ispod Ajfelovog mosta, u losem je stanju taj most ali je i dlaje tu, imas jos objekata ali su razbacani po Zrenjaninu, ostavicu ti kartu skontaces po njoj gde je sta :) i par slika :)

http://www.planplus.rs/default.aspx?lang=null&z=3&mx=173749&my=97636&setp=y

zrenjanin2.jpgBlog October 17th 2010 BRIDGES.JPGTrg_slobode_-_Zrenjanin.jpg

Na prvoj slici ti je zgrada opstine, na drugoj ti je Ajfelov most, reformatorska crkva i zgrada suda, i na trecoj isto postina i katolicka crkva.
 
Poslednja izmena:
@Džoni I posle kažu ljudi ja negativan... Nego, daj za nas koji ne poznajemo te tvoje zabiti, te pošte i skretanja... Može li Zrenjanincem da se stigne do Zrenjanina biciklom ili ne? Taj deo gde je neki degenerik zabranio za bicikle, ima li alternativni put, bar u vidu trotoara ili zemljane staze uz Zrenjaninac? Ne bih da idem u Zrenjanin preko Pančeva.

Nisam ja negativan, ja sam realan. :)

Može naravno, nema naplatnu rampu koja propušta automobile, a bicikliste vraća. :) Pređeš most, cepaš do OMV pumpe zrenjanincem i tu pored samog glavnog druma sa desne strane imaš servisni put (ne mož' da ga omašiš, bukvalno je na 3-4m od glavnog puta). Njime ideš nekih 1-2km dok ne dođeš do nekog mostića i prešaltavaš se onda na drum. Videćeš jednu zabranu za bicikliste i iskuliraj je jer nemaš kuda da ideš, već samo drumom. Kad prođeš skretanje za Kotež tj. pumpu sa desne strane (mislim da je Elp il' tako nešto) odatle više nema zabrana za bicikliste i onda samo pravo do Zr. Sad rade taj deo druma u povremenim naletima, pa očekuj dobar/lošiji asfalt kako su koji deo stigli da zamene. Elem, od skretanja za Kotež do Borče su ti 2+2 trake i nije cim za vožnju, al' čim dođeš do mesta gde 95ica skreće ulevo, traka se sužava u 1+1 i taj deo je malo čupaviji, jer je uzano i ima kamiona/buseva. Nakon 1-2km, izlaziš do groblja Zbeg (kraj Borče) i tu saobraćaj postaje razređeniji. Kad priđeš Padinskoj skeli i prođeš je, tu se još više razvodnjava saobraćaj i nije problem da se vozi (iako mahom svi voze ~80km/h). Najgori deo ti je od skretanja za Opovo, gore do skretanja za Titel. Tu nekako svi jure, al' sad sve češće ima radarska kontrola, pa malo to jurcanje neutrališu. To ti je opcija 1.

Opcija 2 ti je ovo što je Marezz rekao. (Pešačka) staza sa leve strane druma iz pravca grada ka Borči. Urađena pre 2-3 godine, al' je u stanju k'o da ima 5-7 godina. Opet ide isto, dođeš do onog mostića servisnim putem, pređeš ulicu, onda pređeš taj isti mostić sa druge strane (onaj mostić o kome sam pričao da uvek ima nekog na njemu) i sa leve strane druma ideš samo pravo. Nije jednosmerno i slično, već je odvojen od glavnog druma. Dođeš do skretanja za Kotež (semafor), pređeš preko puta i nastaviš pravo. Tu sad kreće kao ta staza i vodi skroz do izlaska iz Borče (do groblja Zbeg). Dobra stvar je što se ne cimaš na saobraćaj, loša je što ima pešaka, biciklista, majka sa bebama, nepropisno parkiranih automobila, šahti koje fale - na ovo posebno vodi računa!, dosta onih ivičnjaka (doduše spuštenih), bus stanica, nađe se i srča neretko...

Povratak isto, samo što od skretanja za Kotež do mosta imaš nonstop zabranu za bicikliste, pa moraš tim servisnim putem nonstop do mosta.

Otprilike ti je to to.

Sad ne mogu da odlučim... da li da uzmem drumski bajs u ok stanju sa 3x9 Tiagrom za 310 evra ili neki MTB/trekking sa Deore/XT?

Ja sam uvek bio za ovu opciju - ako imaš MTB, sad uzimaš specijalku kao drugi bajs. Ako nemaš ništa, uzimaš treking. Univerzalniji je prilično, iako sporiji (ne previše, dosta zavisi od kondicije vozača) u odnosu na drumaša.
 
Poslednja izmena:
=====
@ Serbian SPIRIT

Нисам баш фан дебљих гума, ако би узео МТБ, вероватно би му одмах ставио слик гуме или неке тање крампонке.
=====

Е сад, што се тиче тог друмаша што сам поменуо, лик каже да га није баш одржавао. По сликама бих рекао да је у ок стању али стање механике не могу да знам по сликама. Наводно предњи мењач спорије пребацује на средњи зубчаник. Само се надам да нису шамараљке дотрајале.. Бајс је 2007 годиште, МТБ би вероватно могао неки млађи да нађем. Јако сам несигуран у вези ове куповине јер није мало дати 300е за нешто то може да се испостави да не ваља.

@dzonihsv

Имам МТБ али ко да га немам :) У питању је крш стар 9 година који је зрео за отпад. Јел исто да јурим рам величине 52цм за МТБ и трекинг?
 
Pa pazi, Tiagra ti je neka srednja road grupa i posao ti može završiti savršeno. Šamaraljke ne verujem da su dotrajale, već je problem sigurno do pogona, lanca i kasete, eventualno pakni za kočnice. Ako nije od toga ništa menjao, trebaće ti još jedno 100-ak eura minimum da sve to izmenjaš (specijalka je inače skuplja od MTB/treking bajseva što se tiče zamene delova i održavanja).

Što se veličine tiče - da, geometrija je veoma slična.

PS: Daj fotke tog drumaša, da se vidi ovako otprilike. :)
 
Poslednja izmena:
Hvala svima, sad je malo jasnije, mada tek ostaje da vidim kako to izgleda "uživo". Inače je ideja da se tim putem vraćam iz Zrenjanina, dakle ka BG.

@Zex U stvari mi je potrebna vožnja od bar pola sata, nešto okolo-naokolo. Ona pešačka zona, neki parkovi i šume, omiljena okupljališta i izletišta... Plus, naravno, sve što si naveo (opština, crkve, mostići, centralni delovi grada). Da ne bude ceo film o Zrenjaninu samo 10 minuta, ispadne da je grad bolje zaobići, a u stvari svi kažu da je jako lep. A ono malo što sam bio i video stvarno i jeste jako lepo.

@Bogdan Hahaha, to je prava stvar! :D

@Marez Ja mislio ti već izabrao tip... :) Ti moraš da odlučiš za šta ti je bajk potreban. Da li ti je bitno samo da prelaziš što veće udaljenosti i ideš što brže, ali isključivo asfalt, uz malo nezgodan položaj tela? Da li želiš da ideš i u brda i planine, kao što je bila naša nedavna tura oko Golupca, uz razgledanje i uživanje u predelima? Ili tražiš nešto između? Budi sasvim iskren prema sebi, pa ćeš imati tip bicikla koji ti najviše odgovara. Potraži i na netu detaljnija objašnjenja i preporuke određenih tipova bicikala.
 
@canejr Onda ako ces da se vozas tako ispisacu ti pored ovog jos par mesta gde mozes da se provozas i da ubijes tih pola sata, jer je ovo sve skockano u samom centu :)

Imas motel Sumicu omiljeno izletiste Zrenjaninaca za prvomajske praznike ( tereni za mali fudbal, basket, teniski tereni, odbojka na pesku itd ) , pre motela ti je Manastir Svete Melanije ( zenski manastir ), onda mozes da posetis Karadjordjev park i stadion Proletera i novu halu sportova to je sve jedno pored drugog , ima i jos par crkava i jos par zanimljivosti koje su tu u blizini i tako. Napravicu ti ja posle kao neku mini mapu pa cu ti ovde okaciti kuda da ides i gde ti se sta nalazi da ne lutas :) U krajnjem slucaju mogu ja da te sprovedem kroz grad , samo sve zavisi kad si planirao da dodjes hocu li tad moci :p
 
Poslednja izmena:
@dzonihsv

Слике нису баш добре али ево их: https://plus.google.com/u/0/photos/100827056727835900141/albums/5913917397728384401
Џаба онда да купујем ако у старту морам да пукнем још 100 евра хехе

@canejr

Јој Цане, не знаш каква је то мука кад не можеш да се одлучиш :) Највише ми се допада друмаш као тип бицикле али су доста ограничени што се тиче терена, волео бих понекад и да одем на коју туру по природи итд. За то ми већ требају 2 бицикле :D

Тренутан циљ је да вратим мало здравље у нормалу и да смршам јер сам био јако неактиван у последњих пар година, за тако нешто је вероватно друмаш најбоља опција?
 
Sa fotki izgleda zaista ok, još za 300e... isplati se. Uživo, dok se ne proba, teško se može znati. To za menjač će se lako doštelovati, al' po fotkama mi se ne čini da je previše vožen bajs.

Ima i dobrih trekinga za te pare isto, pa sad... moraš sam da odlučiš kakav ćeš bajs (kao što Cane kaže). Mi ti samo pomažemo, al' tvoja je poslednja. :)
 
Poslednja izmena:
@Zex E to, to sam i mislio, taj park i izletišta, bravo. Mapa bi bila idealna stvar. A za vožnju ću da znam verovatno pola sata ranije, pa ne vredi. :)

Јој Цане, не знаш каква је то мука кад не можеш да се одлучиш :)
Joj, Mare, zašto svi uvek misle da je drugima lakše? :) Pa ja jedva odlučio koje pedale i korman da uzmem, da ne pričam za torbicu.
Imaj u vidu da sa tim "kršem" ti i ne znaš kakav je osećaj i užitak voziti MTB. Recimo, da li bi te zanimalo da voziš ovako nešto - http://www.youtube.com/watch?v=jk5K0CUIQ2E#t=890 (snimak sa bicikla)? Ili pregledaj slike sa Golupca - http://www.flickr.com/photos/98532991@N04/sets/72157635138123437/ (film neće skoro). Onda je malo sporija vožnja na asfaltu mala cena. Ipak, ako ti je bitno samo da ideš brzo, uzmi drumaša. Meni je najveća glupost kad neko na MTB stavi neke tanke gumice. Isto kao da na drumaša staviš kramponke. Ali bih preporučio da probaš da voziš drumaša bar 50 km pre kupovine, da budeš siguran da ti odgovara. I spremi se za kupovinu nekih ozbiljnih biciklističkih gaća, jer su neki bitni delovi ;) na drumašu mnogo više spljeskani.

Btw, ako je u pitanju zdravlje i mršavljenje, drumaš je po meni najgore rešenje. A za mršavljenje je obična, redovna šetnja (npr, 10 km dnevno), mnogo bolja od bilo kog bicikla.
 
Zasto bi neko setao 10km kada moze da istrci 4,5km za pola sata max, i brze i efikasnije resenje za mrsavljenje..
 
Zasto bi neko setao 10km kada moze da istrci 4,5km za pola sata max, i brze i efikasnije resenje za mrsavljenje..

Zavisi koliko je težak i po kojoj podlozi trči. Može da se pozdravi sa kolenima jako brzo.

Ako hoćeš da smršaš PROBUŠI KAŠIKU i plivaj (nadam se da znaš).
 
Ako hoćeš da smršaš PROBUŠI KAŠIKU i plivaj (nadam se da znaš)

Naravno da znam, ali mi nije potrebno, treniram za sebe i jedem ko stoka ali ne uvece + se trudim da je sve to jedem zdravo :)

A te fore sa setanjem i nekim ozbiljnim gubitkom kilograma.. smesno :) Setnja je zdrava i sigurno korisna ali ko ima veci problem sa viskom kilograma bez velikog fizickog napora uz skroz regulisanu i zdravu ishranu nema nista. I sve to na bas duzi vremenski period.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre koju godinu šetnjom i regulisanom ishranom skinuo 30 kg za 10 meseci.

Doduše sada sam ih vratio zbog "sedećeg" posla, ali sam u poslednja 4 meseca ponovo skinuo 12 kg, ovaj put bajsom i ishranom.

Ishrana + samodisciplina je ključ za skidanje kg. Uz rekreativnu fizičku aktivnost koja jeste bitna, ali ne kao klopa.

EDIT: Ove sezone preko 2000 pređenih km na bajsu za 4-5 meseci.
 
Poslednja izmena:
@hsv Upravo se i radi o dužem periodu i zato tih pola sata trčanja neće imati nikakvog efekta. Može se očekivati da efekat bude i suprotan. Nagli, veliki i kratak napor neće da dovede do toga da organizam počne da troši masne zalihe, ali će da dovede do pojačavanja apetita. Duga šetnja mozak ne stavlja u paniku i kroz svoje trajanje, a uz angažovanje praktično celog tela, dovodi do trošenja zaliha. A tu su i problemi sa kolenima, stopalima i petama koje je Spirit pomenuo u vezi sa trčanjem (najnezdravija aktivnost). Osim toga, ogromna je razlika i u uzrastu. Sa 20 godina sam i ja lako skidao po 10 kila viška i bez ikakvog vežbanja. Sa 30 je mnogo teže (pogotovo ako radiš po ceo dan), a sa 40 skoro pa iluzija. Btw, i plivanje je jako korisno, ali je problem što je i ono uglavnom naporno i brzo se javlja jak osećaj gladi.

Što se ishrane tiče, treba uzimati što manje porcije bilo čega. Dakle, ne neke niskokalorične gluposti koje se vare za 15 minuta i kojima se samo proširuje želudac. Izbaciti i grickalice i užine, a svu baš masnu hranu tipa pomfrit i majonez uzeti možda za Novu godinu i rođendan. Takođe, izbaciti gazirane sokove i alkohol (ko već pije). Lično, savetujem da se zaobiđe prepouka stručnjaka o 5 obroka dnevno i da se ide samo na 3. Sve preko toga dovodi do navike da se nešto stalno jede i to opet ne valja. Takođe, važno je da ta tri obroka budu u približno isto vreme. I, kako hsv reče, izbegavati večere posle 18-18:30 h.

Posle 20 godina borbe sa težinom (od prekida aktivnog treniranja), ta pravila su mi omogućila da konačno skinem 20 kila viška i već godinu dana lako održavam težinu. Svaki dan prošetam bar 7-8 km, a često i 15+. U narednom periodu planiram da skinem bar još 5 kila. Uopšte ne trčim niti nešto specijalno vežbam, a jedem skoro sve. Uključujući mastan burek, torte, a evo sam baš ovih dana pravio i palačinke. Ali je sve u malim količinama. Osim palačinki. :D
 
Vrh Dno