Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Imas ovde tu hranu, pakovanje od 15 kg.
Ako su navikli na te granule ne treba ih menjati.
 
Meni je drugar veterinar rekao da zaobilazim joseru u širokom luku. Moj pas jede Brit Care, poskupeo je u poslednje vreme baš mnogo, ali pošto je imao probleme sa varenjem, kad smo mu taj brit care uveli (losos) sve je prošlo, tako da se ne usuđujemo da promenimo na bilo šta drugo. Pre neki dan uzeh 12kg džak za 9.000. Bio je 5-6 hiljada godinama.
 
Zavisi koja Josera, imaju i oni superpemijum hranu, samo treba znati citati ono sto na pakovanju pise. Isti je slucaj i kod ostalih proizvodjaca, jedino sumnje nema kod Orijena i Acane, to je najbolja hrana u ponudi, ali zato i imaju cenu koju imaju. Psi nemaju potrebu da menjaju hranu, jedino ako se javi alergija ili problem sa varenjem.
 
Moja alergična mješanka već tipa šest godina jede Vetlife Hypoallergenic Fish&Potato, i za svaki obrok skače i laje kao prvi dan, kao da je ne znam kakva gozba.
 
Ja kokerku skrasih na ND sa kinoom za sterilisane kuje, sa njom smo se nekako vratili na normalnu tezinu, i evo godinu i po dana skoro je ne menjamo. Sreca da joj dzak traje tri meseca, ali se zato ona i dalje ponasa kao da nikada nista ne dobija da jede xD
Seter je, s druge strane, na hills gastrointestinal low fat, i sabije dzak od 15k za mesec dana bez problema... Plasim se i da probam da menjam, taman se najzad ugojio malo i drzi se na nekoj pristojnoj tezini...
 
Imas ovde tu hranu, pakovanje od 15 kg.
Ako su navikli na te granule ne treba ih menjati.
Dobio sam preporuku za ovu hranu, nikako da je probam, upravo u PetCentru online kupovina. Za sada mu dajem Premil Sunrise, kupujem pakovanje od 3kg a 1000 dinara, kupim, ledja, papaline, kuvam mu to sa pirincem i povrcem.
Malko sam ga ugojio, posto gospodin dobija od cerkice svakog dana njenu hranu koja ona ne pojede
 
Naša matora nastaja :)
 

Prilozi

  • 20231015_180035.jpg
    20231015_180035.jpg
    154.3 KB · Pregleda: 165
Jeste
 
Kakva iskustva imate sa Carnilove hranom za mačke. Tačnije imam mače od 7 meseci jede N&D granule piletina nar bez žitarica, mislim da joj polako uvodim vlažnu CARNILOVE KITTEN zečetina i neven bez žitarica.
Molim za vaša iskustva
 
Po savetima pokojnog školskog drugara, profesora na veterini retko dajem tu konzerviranu hranu, samo ponekad onu sa suplementima i žitarcama jer su i žitarce potrebne za probavu. Uglavnom slabo skuvam celu kokošku, ja batake ispečem za sebe a ostalo iseckam satarom. kosti i sve ostalo. Ponekad i govedinu. Papaline uzmem po par kila i skuvam u pari. Glavna mačka Turbo voli graanule takođe a njena 2 mačeta ni da pipnu ali meso i ribu samo makljaju. Sve je to prirodno a moje mačke su activne i borave u dvorištu pa se ne goje.
 
IMG_20231019_232643099.jpg
IMG_20231019_232342573.jpg

Starfield = grejalica za macku. 😁
 
Moj Garfield je bio jako razočaran kada sam sa CRT prešao na flat monitor.
1697790025398.jpeg
 
Moja lutka jedva pretekla, nedelju dana borbe za život, teška upala creva. Dehidrirala toliko da su joj jedva našli venu za braunilu i to posle potkožne infuzije. Na roštiljadi joj je neko bacio meso iz tanjira koje je bilo u kontaktu sa belolučenom ljutom paprikom. Krv je liptala na sve otvore, poludeo sam.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-10-21-17-42-57-94_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2023-10-21-17-42-57-94_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    58.9 KB · Pregleda: 118
Za mačke mogu da preporučim Josera Culinesse. Naravno uvek se tu nadje i nešto konkretno pileća ledja sa pijaca za sitne pare, meso od ručka, neke iznutrice....
I macja trava u saksiji;)
 
Da li pas moze da jede hranu za mačke?

Koliko sam video.. Sastav je veoma sličan ali hrana za macke je nutritivno bogatija..

Elem, akcija za pse koja deluje trenutno dobro u pet centru ako gledamo sastav hrane..

 
Ne bi trebalo da jede mačiju hranu.
 

samo psi koji treba da izbegavaju masniju i hranu bogatu proteinima koliko vidim

jer kao sto sam naveo..hrana za macke je bogatija nutrijentima..

Bas me zanima koja je razlika zasto ne sme konkretno..ne ono pa na reklami pise da je za macke ...
 
Mir brate mir.
 

Prilozi

  • 20231026_155734.jpg
    20231026_155734.jpg
    370.9 KB · Pregleda: 93

samo psi koji treba da izbegavaju masniju i hranu bogatu proteinima koliko vidim

jer kao sto sam naveo..hrana za macke je bogatija nutrijentima..

Bas me zanima koja je razlika zasto ne sme konkretno..ne ono pa na reklami pise da je za macke ...
Razlika je bas ta koju si naveo, visok procenat masti i proteina. Uporedi hranu za stence i za odrasle pse, videces koliko manje proteina i masti ima na deklaraciji hrane za odrasle pse. Opet i u ishrani odraslih pasa ima razlike, u zavisnosti od rase, starosti, tezine, koliko su aktivni, da li su u treningu i dr.
 
Ukoliko na deklaraciji jasno ne pise kog je porekla zivotinjsko meso (piletina, jagnjetina, pacetina, riba i dr.), vec kao na ovoj stoji ''dehidrirano zivotinsko meso'' ili ''prerađen protein životinjskog porekla'', bezite od toga.
 
Nazad
Vrh Dno