Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Gde ostavljate pse na čuvanje tokom odmora?
 
I mi isto - samo, ove godine to nije opcija. Neki putuju s nama, neki su se pokondirili a u neke mi nemamo poverenja...
 
Meni je bolje dati nekome koga znam nego ovima sto cuvaju za pare.

Vodi onda sa sobom, mada za inostranstvo je komplikovano.
Ja bi moju miciku svercovao majke mi :)

Kad vidim da rus ili kinez turista dodje sa mackom ili psom, pomislim sta ja tu filozofiram.
 
Nestala Nala. 🙁

Starost godinu dana, plašljiva, ali umiljata. Lako se prepoznaje po tome što primetno zanosi guzom dok hoda (najverovatnije povreda karlice kad je bila beba). Tražimo je od juče (08.08.) od oko 11h. Lokacija Satelit, Futoški Put, u blizini vrtića "Bajka".

20220801_114427_002~2.jpg20220605_164534~3.jpg20220512_230710.jpg
 
:(
prelepa je
nadam se da ce se vratiti, ako je plasljiva
 
chatte.jpg
 
Руска плава. Мало ми је сумњива, али не мари. Велики је лаф. :)
 
Укрштена и некрштена. Луда мачка. :)
Ево једне малко старије, кад се доселила:
IMG-0e35e2e5930b2e1edfddcab2fe73189b-V.jpg
 
Danas stigao novi član porodice - Maja. ☺️

20220816_184725.jpg
 
Divan je, šta je?
 
Do večeras nisam znao za njih, i sad naleteh na:

:)
 
Jel neko imao iskustva sa scottish fold mackama?
Ako moze nesto ukratko da napise.
 
Ako se dobro sećam emisije o njima sa NatGeo u nekim zemljama je zabranjen njihov uzgoj jer je nehuman, zbog nekog gena celog života trpe bolove.
 
Jel neko imao iskustva sa scottish fold mackama?
Ako moze nesto ukratko da napise.
Imam ja dve. Šta te konkretno interesuje?

Lepe su, umiljate, socijalne, gde god ideš, prate te. Ako se šetaš iz sobe u sobu idu za tobom. Karakteristično je za njih da se propinju na zadnje noge, pa stoje uspravno, kao merkati. Mada moje to retko rade. Dlaka im opada normalno. Ako se redovno češljaju nema nikakvih problema. Moje dve imaju različitu dlaku, pa se jednoj 2 puta pojavili čvorići u krznu, uplela se dlaka (ne znam sta je razlog) ali sam rasčešljao. Znatiželjne su i smešne. Često nam zauzimaju mesto (gde mi sednemo/legnemo, tu hoće i one. Zauzmu mesto bukvalno čim odeš do toaleta).

Nemam ništa negativno da kažem. Doduše, hoće da sednu na tvoje stvari (majica, knjige, sveske, novine...), a ženka mi se penje na stomak/grudi kad legnem da spavam i masira i pređe malo, zaspi pola sata pa se skloni. Hoće I da nas bude ujutru (ženka se unese u lice, pređe i mjauče, pa ako je ne mazimo šapicom nas dira po nosu, bradi, licu... A mužjak to radi kulturno, legne pored nas i zove nas). To zvuči baš odbojno kada pomisliš ali su tako slatke i simpatične da čak i meni ne smeta.

Imaju genetsku manu sa hrskavicom koja je slabija (zato su uši preklopljene), pa se trebaju pariti različite (jedna sa preklopljenim, jedna sa uspravnim ušima). Naše su treća generacija i to je ispoštovano.

P.S. Kao i kod svake mačke, potrebno je reći da se krznk treba četkati (ima dobrih četki sa iglama koje se uvlače), kao i da se mora redovnije usisavate i skupljati dlake sa tepiha i nameštaja (gde opet ima dobrih četki koje se guraju napred-nazad sa rezervoarom za dlake, kao i platnene rukavice koje su odlične i za skidanje dlaka sa odeće.).
 
Maja našla savršeno mesto za spavanje. Ne zove se džabe "be quiet!" 😂

20220901_220639~2.jpg
 
11-12 godina,posedela mu brada
 
Nazad
Vrh Dno