Šta je novo?

Periferni uređaji Be Quite 120mm fanovi za kućište

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,115
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozz...imam kućište MS V710 sa 4 fabrička fana i 2 sam dokupio.
Oni su argb a rade na 1200max.
Kaže mi čovek koji mi je promenio ploču i proc.da su slabi,loši...da gledam da ih promenim.
Našao sam ove na netu po nekih 1200 din
Zanimaju me iskustva,da li ih neko ima,da li i do koje mere mogu očekivati pad temperature komponenti,najviše grafičke.
Ploča je Asus Tuf Gaming B769m Plus WiFi D4 a procesor i5 12600k i on je 50c u fulu kad pokrenem igru ali je graafika Zotac 3080 Holo Black i ona bez underwolta ide do 84c i automatski kada ona ode na te temperature u igri skoči i procesoru temp na nekih 60+-
Da li bi nešto dobio promenom tih fanova i u kojoj meri?
Isto me zanima kako ih spojiti jer ploča ima 3x 3pin a oni su samo sa 3pin.
Ili nesto drugo za isti novac ili nema pomoći sem otvaranja stranice 🫣
Unapred hvala!

😂😂
ovo je model....
 
Poslednja izmena:
Ako si kupio polovnu graficku, 99% je iz rudnika, bolje nek ti je neko servisira. Verovatno su pasta i padovi problem a ne ventilatori od kucista.
 
Oke...hvala.
Možeš li mi reći da li su 1.5mm dovoljni za ovu grafiku?Pošto negde piše 1.5,negde 2.. a negde kazu 1.5 i 2mm?
 
Nisam u tematici ima likova na kp da se time bave.
 
@CaptainCrash Bolje Thermal Putty za memoriju i VRM naponske sekcije na grafickoj, ne mora da se razmislja o debljini, samo dovoljna kolicina i sve se lepo istisne sa strane.

Jeyi 8100 ili Upsiren U6 PRO ili Upsiren UX PRO. Sad jedino sto samo preko Aliexpress-a, mozda ebay-a moze da se uzme i dosta ce potrajati dostava 10-20 dana

A za sam chip, opet pasta nije idealna opcija, jer ce trebati zamena posle odredjenog vremena, mozda 6 meseci, mozda godinu i po dana, zavisi do paste i koriscenje temperature u sobi.

Bolje Honeywell PTM 7950 ili Upsiren PCM-1 [fazno promenljivi materijali] (duze ce trajati)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno