Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Imas na PS-u, fast dornancy toggle for i9300, radi i za S2.

Nisam nasao na xda. Nasao sam ovde https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokhanmoral.fastdormancytoggle.i9300 kako da se brzo proveri da li je dovoljno posle restarta od kako aktiviram da disable-je da se odma procita log fajl ili mora da se ceka neko vreme?

@ danilo
vidim da svasta nudi ta aplikacija, trenutno je nisam previse pregledao, da li i tamo ima da se iskljuci?


p.s. jel ima smisla zarad ustede baterije ukljucivati power saving mode?
 
Pa piše lepo ...
Ako imaš rut samo klikneš, ako nemaš ...

2015-09-07-035040.png


- 'ServiceMode MAIN MENU': It is Samsung built-in tool + stock firmware.


Ali za FD treba rut tak oda sve ovo gore pada u vodu :D
 
E da si samo jednu stranicu iza procitao :). Ali da ti skratim tolku muku :), rutovan je tel.
Ne znam sta dobijam ovim...Ovde pise o nekom service mode, mi pricamo za FD. Ako je to neka precica za iskljucivanje, probao sam je. Nije se nista desilo. Iskljucio sam preko onog gore programa sa google playa pa cekam nightshadow da se javi i kaze da li moze odma da vidi da li je iskljucen FD ili nije ili mora opet par sati da stoji u mirovanju tel.
 
Ne mora par sati mirovanje, daj log odmah(ipak, morao bi tel da bude sa ukljucenim mobile data za to vreme)
 
Sad je ok, iskljucio si.
Ali ne znam sto ti baterija otisla za 13% za tako kratko vreme, a telefon bio u deep sleep-u vecinu vremena.
U logu nema nista cudno, sve izgleda ok.
Koliko ti je matora baterija?
 
E super, hvala! Znaci sa onom gore spomenutom app. sa google playa sam uspeo da iskljucim.
Tek sto sam je kupio. Nisam siguran zasto se to dogodilo. Mogu videti jos jednom da odradim 4h mirovanja pa da se uporedi razlika. Sa FD posle oko 4h stajanja isprazni se oko 10% po onome sto ja mogu da vidim, kolko pise u log-u trebalo bi valjda priblizno da bude. Sada bi trebalo jos manje da se isprazni.
 
Aj pre nego sto legnes da spavas uvece, skini telefon sa punjaca(100% da bude) i ostavi ga preko noci. Ujutru izvuci log.
 
Poslao sam opet, za svaki slučaj da proverim...

screenshot2015-09-08-15-.png


Znači ništa ne dirati za MTS :)
 
Nadam se da nema neke greške, pratio sam uputstvo.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2015-09-09_035755417.txt
    12.5 KB · Pregleda: 1,106
Nadam se da nema neke greške, pratio sam uputstvo.
Bolje od toga ne moze, 0.6%/h, to je odlican rezultat.

@Rusi, ok ti je log, nema nista da sisa bateriju u pozadini, ali je opet potrosnja velika(2.1%/h)
****ga, pretpostavljam da je do baterije, na S2 ona je uzasna.
 
Poslednja izmena:
Sinoc pre nego sto sam legao bio je na punjacu, prvi put mi je zapucao od kada imam novu bateriju sto je bilo daleko cesce zadnjih mesec dana sa fabrickom verovatno pad napona pa se upuca procesor, samo je bio crn ekran pa sam morao da je izvadim i vratim, tada sam mogao da upalim mob.
Da nije do signala nesto? Primetio sam da signal nekim razlogom zna da opadne na minimum a mom delu grada kao i na drugim lokacijama (ne znam da li FD ima veze sa time) to ne bi smelo da se dogadja, drugo sto kad god je mobile data (3g) ukljuceno uvek je dralo bateriju, kada ugasim i ne koristim mob spada po 2,3% za par sati.
Bila je jedna aplikacija koja kada je ekran ugasen podesis na posle kolko vremena automatski da ugasi 3g i onda se automatski upali kada se aktivira ekran ponovo. Ali nije sljakala nesto najbolje.

I da, zeznuo se kada sam kupovao novu bateriju. Zivkam radnje sve pitam kolko mA i garancija i na kraju odem u radnju za koju nisam pitao, on je vec stavio, nisam gledao kada ono 1450mA. A otisao tamo zbog 6 meseci garancije dok za ove od 1650 ili 1800mA (i skuplje za 300,400din) je bilo 3 meseca.
 
Poslednja izmena:
Batali te povacane kapacitete. Kupi original baterijiu sa stock amperazom. Te povacane mAh su prevara.
 
Jesu prevara.

Pa bice da je do baterije onda, ko zna sta su ti dali. Nisam cuo za 1450mAh bateriju za S2 jos uvek. :p
 
1200 din je kostala. Radi za sada, sve je ok. Ma bitno mi je da moze do uvece da izdrzi i to mi je dovoljno.
Hvala na ovim analizama. Danilo spominje taj e-mail da je proverio u MTS-u, ti kazes po logu da je zbog toga, kada je ugaseno sada je ok pa time cu i primetiti duze trajanje baterije. Zasad sam zadovoljan kako sljaka.
 
Da, toliko. Nakon što sam završio sa tim, ostavio sam telefon i onda je potrošio nekih 10% umesto da bude u deep sleepu, kao što se vidi na onom screenshootu.
 
Zdravo, nesto mi cucla bateriju, evo okacio sam log, log je napravljen od jutra do 17h, vidim da je wifi running 100%, iako je pola vremena bio iskljucen, jel to normalno? Baterija je stara skoro 2 godine.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2015-09-22_165912382.txt
    36.4 KB · Pregleda: 1,144
Ajde pročitaj još jednom prvi post i kako zakačiti log.
 
moraš novu verziju BBSa da staviš. za wifi je normalno ako ti je uključeno wifi skeniranje (u wifi opcijama pod advanced)
 
Za oko 8 sati preko noci sam izgubio 10%, 1.3%/h, awake time vise od 2 sata, ali ne mogu da provalim sta bi moglo da bude. Moze neko da pogleda log?
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2015-10-01_101042227.txt
    27.4 KB · Pregleda: 123
Može li neko reći neki program koji je koristan ako telefon nije rutovan ?
Kako da utvrdim šta jede bateriju i da li uopšte može bez ruta da se utvrdi ? :)

1.png
2.png
 
Poslednja izmena:
GSAM battery monitor pro
Ali i to je samo odokativno da vidis, jer nema naprednih funkcija.
 
Nazad
Vrh Dno