Šta je novo?

Battlefield2 - demo, konacno out

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A1200 je napisao(la):
BATTLEFIELD 2 DEMO je upravo izashao a vi se bakcete tamo nekim San Andreasima ! Kako vas bre samo nije sramota... :D


Evo stidimo se... ,) :D I da bih ispravio grešku počinjem da skidam demo. :) Jel zna neko kada će da izađe puna verzija? Ja sam na EA video samo da je igra GOLD i da uskoro treba da izađe, ali nema nigde datuma.
 
u demou kaze 22.jun USA, 27. Evropa (tako nesto)

nesto im je u*eban sistem kontrola, tj. isti je kao i u obicnom BF-u, i Vietnamu, ali to jednostavno ne funkcionise. Nadam se da je samo problem u demou.

inache, na stranu vegetacija ista kao u Vietnamu (isti tip, krzava kako god okrenes na TFT-u), glupost sto nema 1280x1024 rezolucije, ostatak igre i gameplay necu da komentarisem, nisam objektivan :D
 
Shta da kazem, igra je pervezija. Svaka chast momcima iz DICE:a! Inache neigram niti first-person-shootere niti multiplayer igrice ali demou nisam mogao da odolim...igrao sam do 03.00.

Grafika je pomeni bolja nego u HL2 ili DOOM 3 iako je zahtevnija. Kod mene ide prilichno glatko u 1024x768 skoro sve na high osim lightinga i josh neke stavke. Chak radi dobro i sa 2x AA ! Ima nekih 6 klasa i svaka klasa je pricha za sebe a o transportnim sredstvima da i neprichamo. Igrivost za 10:tku !

Josh samo da nabavim retail verziju i bice veselo... :guitar: :,,: :guitar:
 
Poslednja izmena:
evo koga zanima, ispisao sam brzo utiske ovde, mrzi me da pisem opet, ali za sada, chekam retail verziju (i da net proradi kako treba, pingovi su raspad i na sbb-u).
aj ipak...
ima 7 klasa + organizacija u squad-ove + overall commander koji inache moze da bude bilo koja klasa, na CAPS se pali commander panel, posle pustanja bespilotne letelice koja skenira teren ima pregled cele mape, gadja artiljerijom, postavlja zadatke squad-ovima, baca krejtove sa naoruzanjem/lechenjem.
Svaki squad leader je spawn za squad membere, fina ideja, fino realizovana, sad, kako ce ljudi koji igraju reagovati, pokazace vreme, mada, i u dosadasnjem BF fazonu uzimanja zastava bez ovih strategijsko-taktichkih dodatka moze lepo da se igra.
atmosfera je super :d
(zamislite CoD u savremenom dobu, e tako nekako, chak i jos zesce :bottle: )
 
Poslednja izmena:
Pomagajte ljudi, skinuo sam demo, instalirao, ali ne funkcionise. Prodje onih par uvodnih animacija i ekrana, i taman kada treba da udje u glavni meni, promeni rezoluciju a ekran ostaje crn. A muzika iz menija sve vreme pichi...
Posle izvesnog vremena, catalist mi javi VPU error, i samo ponudi da posalje info o tome. Kartica je radeon 9200, a drajveri najnoviji (5.6).
Do sada nisam imao problema sa igrama, mada ih nisam preterano ni ukljucivao poslednjih par meseci, ali sve i dalje rade.
Ako neko ima bilo kakvu ideju neka napise.
 
Dali ce da sljaka na Gforce 5200 i 1,2 ghz
 
Jah je napisao(la):
Pomagajte ljudi, skinuo sam demo, instalirao, ali ne funkcionise. Prodje onih par uvodnih animacija i ekrana, i taman kada treba da udje u glavni meni, promeni rezoluciju a ekran ostaje crn. A muzika iz menija sve vreme pichi...
Posle izvesnog vremena, catalist mi javi VPU error, i samo ponudi da posalje info o tome. Kartica je radeon 9200, a drajveri najnoviji (5.6).
Do sada nisam imao problema sa igrama, mada ih nisam preterano ni ukljucivao poslednjih par meseci, ali sve i dalje rade.
Ako neko ima bilo kakvu ideju neka napise.


Prvo islkljuci VPU-Recover,pa onda pokreni.

Poz
 
Poslednja izmena:
Nije to u pitanju, ali sam nasao resenje. :banana:
Po stranim forumima sam video da je to problem kod vecine vlasnika 9200, a resenje je vrlo jednostavno:

Make sure you have the latest CATALYST driver (5.6) www.ati.com
Now open up Control Centre > Veiw > Advanced View
Now in the left hand side click SMARTGART and change your AGP speed from 8x to 4x then press ok.
Hopefully you can now play BF2 Demo as I can aswell.

Posle 15ak minuta igranja, utisci su pozitivni, videcemo kasnije.
 
Šta su ovo uradili sa kontrolama? Moguće da samo treba vremena da se naviknem na njih, ali baš je mnogo drugačije nego u BF:V. Helikopteri više nisu okretni, nekako su previše tromi.

I jel mi se čini ili avioni nemaju više radar? I gde su health i ammo sanduci (mogli bi da se vide na 3D mapi).

Inače... strašna igra. :D ,) :D

A da. Imam jedan mali problem: kada uradim refresh liste servera prođe minut pre nego što mogu da selektujem neki, lista se strašno sporo skroluje, za pola servera mi ne piše koliki je ping. Uopšte sve operacije sa tom listom su strašno strašno spore. Kada se jednom povežem na neki server sve ide glatko. Jel se to još nekom dešava?
 
zeleni_zub je napisao(la):
Šta su ovo uradili sa kontrolama? Moguće da samo treba vremena da se naviknem na njih, ali baš je mnogo drugačije nego u BF:V. Helikopteri više nisu okretni, nekako su previše tromi.

I jel mi se čini ili avioni nemaju više radar? I gde su health i ammo sanduci (mogli bi da se vide na 3D mapi).

Inače... strašna igra. :D ,) :D

A da. Imam jedan mali problem: kada uradim refresh liste servera prođe minut pre nego što mogu da selektujem neki, lista se strašno sporo skroluje, za pola servera mi ne piše koliki je ping. Uopšte sve operacije sa tom listom su strašno strašno spore. Kada se jednom povežem na neki server sve ide glatko. Jel se to još nekom dešava?

I ja imam isti osecaj sa helikopterima, mada mi se svidela ona TV raketa kod kopilota (moze da se kontrolise misem posle ispaljivanja). Posle par sati igranja, mnoge stvari su i dalje nejasne, ali ocekujem da ce se vremenom sve srediti.
Situacija sa listom je ista i kod mene, verovatno stalno pinguje servere, ili nesto slicno.
 
Jel ima neko problema kada podigne rezoluciju na 1280x960? Kada stavim detalje na high, povremeno mi neke teksture nestanu i sve bude crno umesto njih. Kada stavim na medium pukne igra pre nego što učita mapu do kraja. Tako da u 1280x960 moram da igram na low. :(

Još jedna glupost - projektili nemaju splash damage.
 
par pitanja...skinuo sam demo sa jednog od ji4tze-ovih linkova, i tu nema nikakvih helikoptera??samo pesadija i tenkovi i vozila...da li je moguce da je ovo drugaciji demo ili da ja jednostavno nisam video helikopter :d ???
a drugo pitanje je da li nekom igra puca u meniju pri loadingu, i to kad je rezolucija veca od 800*600?...a ostalo je na high i radi ok...instalirao sam ponudjeni nv77xx drajver...tipa stavim sve na low i rezoluciju na 1024*768,a ona pukne pri loadingu,i to kod geometry,cini mi se...
POMAGAJTE!Bash mi se vozi helikopter, za ovo drugo i nije bitno, svaki savet je dobrodosao...
 
nex999 je napisao(la):
...samo pesadija i tenkovi i vozila...da li je moguce da je ovo drugaciji demo ili da ja jednostavno nisam video helikopter :d ???

Avioni i helikopteri samo u multiplayer-u. Kada pustiš single, igra se na dosta manjoj mapi.

edit: A da... i u MPu je moguće igrati malu mapu bez aviona, zavisi od max. broja igrača. Mislim da tek na mapi od 32 igrača imaju avioni.

nex999 je napisao(la):
a drugo pitanje je da li nekom igra puca u meniju pri loadingu, i to kad je rezolucija veca od 800*600?...

Meni u 1024x768 radi i na medium i na high, ali očajno izgleda na TFTu. U 1280x960 puca na medium, na high radi ali povremeno se izgube teksture...

Stavio sam nove Catalyste (5.6, imao sam 5.5) i opet isto.
 
Poslednja izmena:
nex999 je napisao(la):
par pitanja...skinuo sam demo sa jednog od ji4tze-ovih linkova, i tu nema nikakvih helikoptera??samo pesadija i tenkovi i vozila...da li je moguce da je ovo drugaciji demo ili da ja jednostavno nisam video helikopter :d ???
a drugo pitanje je da li nekom igra puca u meniju pri loadingu, i to kad je rezolucija veca od 800*600?...a ostalo je na high i radi ok...instalirao sam ponudjeni nv77xx drajver...tipa stavim sve na low i rezoluciju na 1024*768,a ona pukne pri loadingu,i to kod geometry,cini mi se...
POMAGAJTE!Bash mi se vozi helikopter, za ovo drugo i nije bitno, svaki savet je dobrodosao...

Ako hoces da probas sve letelice i vozila, napravi svoj local multiplayer server, i isprobavaj koliko ti volja.
btw, pored hariera vise ti ni ne treba helikopter. :d
 
Jel' ima sanse da se nekako pokrene na ti4200? Nebih da skidam bez potrebe

Pozdrav!
 
daki je napisao(la):
Jel' ima sanse da se nekako pokrene na ti4200? Nebih da skidam bez potrebe

Pozdrav!


Battlefield 2 only supports the following video cards:
Radeon X700 (PCIe)
Radeon X600 (PCIe)
GeForce 6600 (PCIe)
GeForce PCX 5900 (PCIe)
GeForce 5800 Series (AGP)
ATI Radeon X800 XT Platinum Edition
ATI Radeon X800 PRO
ATI Radeon 9800 Series
ATI Radeon 9600 Series
ATI Radeon 9550 (RV350LX)
ATI Radeon 9500 / 9700 Series
ATI Radeon 8500 Series
ATI Radeon X300 Series
NVidia GeForce 6800 Ultra
NVidia GeForce 6800 GT
NVidia GeForce 6800
NVidia GeForce FX 5950 Series
NVidia GeForce FX 5900 Series
NVidia GeForce FX 5700 Series
 
jel ima domacih severa za igru pingovi su mi ocaj (neigrivo) na wi fi 64k mada su mi pingovi prema nsasim sajtovima cc 50ms.. ?
 
zahvaljujem svima na helpu, a vidza je proradila na 1024*768 na high...mapa je ludilo!!!MI-28ica je ekstra...a onaj glupavi JSF sa vertikalnim uzletanjem...moracu da se pomucim...je'l neko probao da vozi nosac?? :d
 
sta je to igrica nece na acceleratorima koji nisu PS2.0 kompatibilni ?
 
Pa? I vreme je. Dosta je bilo trulih kompromisa i pravljenja caplazdivana "imam-gf4-mx-pa-bih-se-otvorio-za-radeon-9000/ti4200-koji-nisu-stariji-od-3-godine-korisnicima". I posle kao programeri treba da naprave igru da radi na svim masinama. A svi da im s*ru sto je grafika takva ili onakva ili kakva je to igra koja slabo ide na mxu.
Ispravno!
 
Malo cudno da ako radi na radeonu 8500 ne radi na 4200/4400/4600, zar ne :)
 
a kod mog ortaka na his9800pro nema ni ponudjeno rezolucije vise od 800*600 u meniju...?!!?
Mislim da je sve ovo samo zbog toga sto je u pitanju demo, kojeg su prikazivali na E3 i sl. cirkusima, na masinama sa 2procesora, pet grafickih :d i sl...a EA Games nikada nije svrbelo za optimizacije...
Stvarno bi bilo suludo da multiplejer kakav je ovaj ostane ovako zahtevan...(koliko se secam i bf42 je kada je izasao bio bezobrazno zahtevan a graficki veoma slab...)
Dakle, nadam se da ce stvari biti bolje kada bf2 konacno izadje...
 
"C:\Program Files\EA GAMES\Battlefield 2 Demo\BF2.exe" +szx 1280+szy 1024 +menu 1 +fullscreen 1

tako je meni radilo, a sa +menu 1 +fullscreen 1 ,dodas +szx 1280 + szy 1024 nije :trust:
 
nex999 je napisao(la):
...
Stvarno bi bilo suludo da multiplejer kakav je ovaj ostane ovako zahtevan...

Meni se čini da je manje zahtevan od Vietnama. Vietnam ne ide baš skroz glatko u 1280x960 na high detaljima, a BF2 radi odlično.
 
Grrr meni nece da radi, kad startujem samo pocrni monitor i iskoci u windows.

barton 2500,1 giga ram, medion radeon 9600 tx :wall:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno