Šta je novo?

Battlefield V

Naravno da ima.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@Glenn @gorgilije najviše mi smeta što likovi uopšte ne odudaraju od okoline, videh negde da se radi o samoj osvetljenosti igrača, suviše je to tamno. Povećavanje brightnes pomaže u zatvorenom ali napolju i dalje me prestravi kada vidim da neki kamen ili žbun puca na mene. Igrao sam bf4 hard-core, bez trouglića i bilo je mnogo lakše spaziti nekoga nego ovde.

Postoji 3d spotting, kada si snajperista imaš onaj gadget za spotovanje, nisam siguran još da li samo ljudi iz tvog squad mogu da vide spotovane protivnike ili svi u ekipi. Ali baš malo ljudi to koristi, dok sam igrao skauta bez toga ne bih mogao ništa da ubodem, što kaže kolega, prvo izvadim to, ispotujem sve živo i onda lagano ih skidam ili mi padne spot assist. Ali džabe kada igraš drugu klasu a nemaš ljude koji to koriste...

I ima tenkista neki apgrejd da se spotuju protivnici.
 
Poslednja izmena:
Ja na monitoru imam "image enhancer", dodje kao OC sharpness pa pomaze. Ostrija je slika. A ako nemas, mozes instalirati reshade. Ima par sharpness modova pa se poigraj sto se vidljivosti tice. Ali opcenito je grafika off. Dosta ljudi ne zna ali obzirom da ray tracing nece postojati kao puna implementacija ni za 15+ godina, jedna mapa ima na desetine izvora svjetlosti. I osvjetljeje je najgore sto sam vidio u jednoj igri. Pogotov refleksije. Nalaze se na pogresnom mjestu. Sama činjenica da ne postoji AA off jer se tada dobije flickering, dovoljno govori.

Kao grafički dizajner sam prije upotrebe GI, kao i svi ostali, lažirao ray tracing sa vise izvora svjetlosti i u BF5 me "bode" u oci koliko je igra pogresno osvjetljena. Recimo da ima izvor svjetlosti koji pada samo na borce. To radi svaka igra da se vojnik vidi, istice, ali je to slucaj samo u zatvorenm objektu. Likovi u kuci su totalno pogresno obasjani. Evo dva primjera koji idu u krajnost:

bloyrwe5167iqw4zg.jpg

d8ckcx7auw6muzgzg.jpg
Na prvoj je neprirodno svjetlo dok ga na drugoj uopste nema.
Van objekta nema uticaja. Nesto su zeznuli, da li zbog RTX-a ili su doveli nekog drugod lighting strucnjak, ne znam. Mislim da igra opcenito trazi redizajn osvjetljenja. Kao da nije frostbite.

Sto se gasenja TAA tice, evo razlike, max settings 100% crop bez kompresije:


78h3tlarmrcas5nzg.jpg

u4tkg9l5ljby5tyzg.jpg

A igra kao igra, gameplay na 2 max 3 mape mi se dopada tako da mi se jos ne uzima. Ja cekam. Odigrao sam oko 20h.
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva stvar je da igra izgleda poprilicno ostro u visim rezolucijama i TAA uopste ne smeta. Jedna stvar koju sam primetio (probao na PS4 pro i PC) je to da ta temporalna AA komponenta na PS4 pravi ogroman ghosting na mapama sa mnogo detalja, tipa ako se okreces u krug u onom zitnom polju na Arasu. Na PC-u to nisam primetio uopste a igra po meni bas solidno izgleda, doduse na 4k 90% rez skaliranje HDR, detalji "do kraja". Na drugu stranu, PS4 pro verziju igram 95% vremena i grafika je mutnija ali daleko od toga da mi smeta.

MSAA odavno nema efekta na ovim visokofrekventnim detaljima u FB engineu pa su zbog toga uposlili TAA solucije. Bilo bi idealno kada bi dodali sharpness opcije kao sto to recimo ima novi iD tech engine (Doom).

Inace sto se tice osvetljenja, logicno je da je ono daleko od bilo kakve real time solucije ali opet meni je grafika super i posle vec 40 sati igre nijednom se nisam zalio, dok na mnoge gameplay stvari jesam.

I jedno pitanje, jel ima jos neko problem da ode online u igri kada mu je DX12 upaljen i da li ima resenja za to?
 
da li se jos nekom desava da izmedju mapa na multiplayeru, kad krene da ucitava sledecu, zakuca, i da onaj kruzic "V" sto vrti desno dok ucitava, da se duplira, i da se onda vide dva koja vrte? cekao sam i cekao i nista, i na kraju svaki put kad se to desi ALT+TAB, desni kliki i close window, pa ponovo startujem, nema druge
 
da li se jos nekom desava da izmedju mapa na multiplayeru, kad krene da ucitava sledecu, zakuca, i da onaj kruzic "V" sto vrti desno dok ucitava, da se duplira, i da se onda vide dva koja vrte? cekao sam i cekao i nista, i na kraju svaki put kad se to desi ALT+TAB, desni kliki i close window, pa ponovo startujem, nema druge

da,isto tako,moram iz igre....to posle pača se događa
 
@Glenn to je to, lepo si objasnio, slike u prvom spojleru bas ilustruju problem koji postoji.

Ne banuju ako se koristi reshade? Secam se da su neki ljudi to koristili u BF3, da se rese onog plavicastog filtera pa se svasta pricalo, ban, dozvoljeno... Smanjio sam AA na low (nema opcije za kompletno iskljucivanje?) a stavio sam resolution scale na 120% tako da nemam problema sa iskrzanim ivicama a slika je manje mutna ali bilo bi jos bolje kada bi mogao skroz da iskljucim AA. Ali i dalje je daleko od idealnog, problem izgleda treba resavati na visem nivou.

Inace medic je totalno upropasten. Kad god ga uzmem imam osecaj da sam u hendikepu, sve klase ga razvaljuju na vecim daljinama. Bilo bi super kada bi DMR ili kako se vec zovu one poluatomatske puske ovde prebacili na medica, ionako assault ima vise odlicnih opcija za svaku situaciju, ne treba im jos i DMR. Skoro sve assault puske kada se prebace na pojedinacnu paljbu mogu da ispune tu rolu DMR. Ma i ne mora da se prebacuje, dovoljno je samo da se tapka po tasteru misa i eto DMR.
 
Ne vjerujem da bi banovali zbog koristenja reshade-a. Za vrijeme BF3 nije bio reshade vec FXAA i sweetfx fajlovi. Mislim da ih nisu mogli ni detektovati. Ja sam ih koristio jer sam imao bolje performanse i obzirom da je BF3 bio poprilicno siv, mogao si podici saturaciju. Bilo je i ostalih funkcija kao sharpness ili kako kazes, gasenje plavog filtera kojeg su poslije izbacili u DLC-ovima. Ali nisu nikad banovali zbog toga.

TAA se moze ugasiti, napravis user.cfg fajl u Bf5 main folderu i ubaci ovo u njega:

WorldRender.LightTileCsPathEnable 0


Da bi funkcionisao, mora motion blur biti aktiviran pa stavis na minimum 1%. Ali ces vidjeti da ima malo problema, neki flickering odredjenih refleksija ili ivica predmeta. Zato nisu ni ubacili OFF opciju, opcija koju imasvaki BF ili svaka normalna igra. Ali bi bilo dobro da onda ponude neke AA alternative.
 
Levitira :p....il nam oće nešto reć,sledeći BF Mars Attack
 
Posle svakog updejta meni igra sve gore i gore radi :( .. ili gtx1060 nikako nije dovoljan za 2k
 
Šta su menjali, nisam kući, vidim da su nešto čačkali i TTK?
 
meni isto radi ko i prethodnih dana, upravo odigrao 4 mape....
 
Da bi mi radilo prihvatljivo moram resolution scale da stavim na 80 i tad je igrivo.. ali zato izgleda skrnavo... detalji izmedju low i ultra slabo prave razliku, tek nekih 5-10 frejma razlike kod mene
 
Šta su menjali, nisam kući, vidim da su nešto čačkali i TTK?

Ma taj TTK 2.0 nazovi su pustili na probu, a ovaj TTK 1.0 sto je bio do sad navodno ostaje na serverima pod filterom Conquest Core, koga btw jos uvek nema :D

Ne vidim kako je TTK problem, TTD jeste neke puske jos uvek kao da ubijaju iz metka i ako je ispaljeno vise metaka od strane napadaca.Tu je netcode problem, koji prvo mora da rese, pa tek onda ovo da rade.

https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/a5fa7u/battlefield_v_ttk_change_list_12122018/

Ne znaju ni oni vise sta ce.BF je bio na popustu na origin store-u 33% par dana i obicna i deluxe verzija.Moraju da privuku kupce.

Ljudima je ovo navodno HardCore (ttk 1.0 koji je bio do sad), pa kuknjava.Kme kme brzo umirem.Idu do te mere da izcasualishu igru, tako da puca neko na tebe 2sek pa da ti skapiras e puca neko na mene pa da odskakuces ko zec i da ostanes ziv.

Videcemo sta ce biti.Al previse drame a igra nije ni mesec dana stara.
 
Hoce je zahebat sa ttk izmjenama. Zna li se za taj core hoce biti odmah il to kontaju nekad za 2 godine ubacit?
 
Ma taj TTK 2.0 nazovi su pustili na probu, a ovaj TTK 1.0 sto je bio do sad navodno ostaje na serverima pod filterom Conquest Core, koga btw jos uvek nema :D

Ne vidim kako je TTK problem, TTD jeste neke puske jos uvek kao da ubijaju iz metka i ako je ispaljeno vise metaka od strane napadaca.Tu je netcode problem, koji prvo mora da rese, pa tek onda ovo da rade.

https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/a5fa7u/battlefield_v_ttk_change_list_12122018/

Ne znaju ni oni vise sta ce.BF je bio na popustu na origin store-u 33% par dana i obicna i deluxe verzija.Moraju da privuku kupce.

Ljudima je ovo navodno HardCore (ttk 1.0 koji je bio do sad), pa kuknjava.Kme kme brzo umirem.Idu do te mere da izcasualishu igru, tako da puca neko na tebe 2sek pa da ti skapiras e puca neko na mene pa da odskakuces ko zec i da ostanes ziv.

Videcemo sta ce biti.Al previse drame a igra nije ni mesec dana stara.
Da, TTD je problem. Mada ja imam drugi problem, pisah gore, sa raspoznavanjem protivnika. Pa kad zapuca neko na mene ni nemam vremena da reagujem jer pojma nemam odakle puca... Kad bi to sredili, bombonica. Ovako sa svim klasama nosim smoke, više mi se isplati da begam nego da uzvraćam.

U BF1 je do menjanja TTK bilo baš smor igrati, dok ubiješ nekog rodiš mečku. Posle su to sredili, fino je bilo za igranje kada su malo smanjili TTK.

A i dalje bi trebalo da traje popust od 50% na Deluxe verziju za one koji poseduju BF1, Bf4 ili Bf:Hl. Do 20.12.
 
Da, TTD je problem. Mada ja imam drugi problem, pisah gore, sa raspoznavanjem protivnika. Pa kad zapuca neko na mene ni nemam vremena da reagujem jer pojma nemam odakle puca... Kad bi to sredili, bombonica. Ovako sa svim klasama nosim smoke, više mi se isplati da begam nego da uzvraćam.

U BF1 je do menjanja TTK bilo baš smor igrati, dok ubiješ nekog rodiš mečku. Posle su to sredili, fino je bilo za igranje kada su malo smanjili TTK.

A i dalje bi trebalo da traje popust od 50% na Deluxe verziju za one koji poseduju BF1, Bf4 ili Bf:Hl. Do 20.12.

Minimapa minimapa i samo minimapa.60% smrti se dogadja zbog ne gledanja minimape.Minimap size povecaj bar na 130% u opcijama. I malo zoom-out da ti se vide bar 2 zastave na njoj i resen problem.To je bar 100m udaljenosti recimo izmedju dve zastave.Odmah znas dal je tvoj ispred tebe/na zastavi ispred tebe na minimapi tj taj koji puca ka tebi.Sa ovakim setup-om minimape nema sta da raspoznajes koji je i ciji je.Gubi se vreme za reakciju sa previse informacija.
 
Znam sve to, igram bf od 1942 :). Nego sam pisao gore, ne vidim odakle neko puca na mene jer se vojnici slabo izdvajaju od okoline zbog lošeg modela osvetljenja, Glenn je fino to ilustrovao. U prethodnom igrama se kosilo sa pameću da ležiš nepomičan u šteku, ovde je to način života. Tako da kada neko zapuca na mene više se ni ne trudim da odgovorim, osim ako nije baš, baš očigledan i otvoren sto posto. Nego u zaklon, smoke ako treba i bežanija do bolje pozicije ili se skroz sklonim.

E da, šta je sa Kill cam? Ne prikazuje mi odakle me je neko ubio.
 
Poslednja izmena:
Odlepili su svi zbog izmene u ttk. Iskreno, meni je to veliki korak u nazad. Ocigledno im je profit jedina briga, nama su vec uzeli pare, sad hoce druge da navuku.

Tapatalk from Poco loco
 
To je to. Koja tuga, takav potencijal i sad nista. Jos ja magarac novi komp kupio maksuz za bf5.
 
E da, šta je sa Kill cam? Ne prikazuje mi odakle me je neko ubio.
Ovo se i ja pitam.Do ovog decembarskog pecha je bilo kao neka crvena figura koja bi trebalo da predstavlja onog koji te je ubio,mada se cesto(bar kod mene) ta figura onako prosto smrze,i posle mi stoji bar jos minut na ekranu,a igra traje.:D A posle petcha nema cak ni toga.
 
Da, TTD je problem. Mada ja imam drugi problem, pisah gore, sa raspoznavanjem protivnika. Pa kad zapuca neko na mene ni nemam vremena da reagujem jer pojma nemam odakle puca... Kad bi to sredili, bombonica. Ovako sa svim klasama nosim smoke, više mi se isplati da begam nego da uzvraćam.

U BF1 je do menjanja TTK bilo baš smor igrati, dok ubiješ nekog rodiš mečku. Posle su to sredili, fino je bilo za igranje kada su malo smanjili TTK.

A i dalje bi trebalo da traje popust od 50% na Deluxe verziju za one koji poseduju BF1, Bf4 ili Bf:Hl. Do 20.12.

U principu pojacali su boje i senke na char. u beti je bilo jos gore.Kontam na sta mislis..posebno na sneznim mapama... Kill cam je tu ..al tipa na sirini od 20m.Ubise... ladno je ttk do sada sto je bio nazvan Hard core .. ma hahaha Casual casual casual.Prosto ljudi hoce da klikcu na 2-3 tastera i da se osecaju godlike.Sve samo da se uzimaju novci :)
 
Poslednja izmena:
Sva sreca pa sam uzeo onaj Premium Origin Acc da probam ovo djubre :D Otkazao i cao zdravo. Nema smisla vise da nastavljaju ovako. Trebaju oni ovo skroz da menjaju.
 
Nazad
Vrh Dno