Šta je novo?

Battlefield 3 problem!

5Ronic

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2011
Poruke
28
Poena
154
Kad je igra izasla kupio sam originalne cd-e i instalirao igru. Radila je ekstra na ultra high detaljima. Medjutim posle nekih 2 meseca igre odjednom su mi poceli lagovi i kao da mi preskacu frejmovi?! Oborio sam sistem, skinuo poslednje drajvere, direct X, i proverio kompletan hardver i sve je u redu! Takodje imam i Call of Duty MW3 takodje original igru i ona sljaka u fulu bez ikakvih problema? Kupio sam i ovaj novi premium dodatak za BF3, ali ne mogu da igram pa shizim! Nista mi nije jasno, moze li ko da mi pomogne? Evo i konfiguracije pa ako neko tu vidi problem:
-Maticna-Gigabyte GA-MA770T-UD3P
-Grafika-ATI Radeon 5750/1gb/ddr5/128bit
-DDR3 4gb
-Windows 7 64bit

Hvala unapred!
 
Proveri hdd
 
...

HDD radi odlicno! Ostale igre rade perfektno! Cak i u kampanji mi se desavaju isti problemi!
 
Za pocetak imas malo ram memorije treba ti 8 gb rama i smanji te detalje grafike na medium ili cak low
 
Evo sad sam odradio test i temp ide max do 58 stepeni! Nisam vise pametan... :(
Ma smanjim ja i detalje na low i na ultrahigh isto mi se desava. Cak i rezoluciju smanjim ali isto!
 
Poslednja izmena:
Koji procesor je u pitanju, mozda on se previse greje?
 
Juhuuu procitaj jos jednom imas malo ram memorije , nisi ni prvi ni poslednji sa tim problemom u BF3 ;) . Ako imas pozajmi od nekoga i uverices se vrlo brzo :)
 
Jos i 2 jezgra pa di ces gore od toga , pod hitno jos 4 giga rama !!!
 
Ali objasni mi molim te kako to da je igra radila bez ikakvih problema 2-3 meseca, na istoj konfi?!
 
Jel mozes da objasnis u kom smislu to laguje i preskacu frejmovi? Kad su eksplozije, dosta igraca, kada se mapa dosta razori? I meni se desavalo da posle patcheva igra losije radi, pogotovo pred kraj runde kada je mapa solidno unistena...
 
Pa sta znam, desava se kad trcim, vucem mis levo desno malo brze, cak i kad pucam preskace puska bez obzira dali sam u fajtu ili ne!
 
Pa sta znam, desava se kad trcim, vucem mis levo desno malo brze, cak i kad pucam preskace puska bez obzira dali sam u fajtu ili ne!

Mozda ti jos neki proces otkida cpu za vreme igranja igre. A mozda je i igra pobrljavila pa treba da menjas process priority, cpu affinity u task manageru. Probaj da upalis igru, izadjes na alt-tab, pokrenes task manager i u procesima da nadjes bf3.exe i stavi mu cpu affinity na 1 jezgro. Naravno sa ovim ce dosta losije da ti radi, ali ce i da pokaze da li je u pitanju neki dual core stutter bug, tj. to trzanje...
 
Pa kad je izaslo zilion patcheva a ti se jos cudis sto igra koci , rekao sam ti sta ti je usko grlo , pogledaj potpis mog racunara koji ne moze da gura Ultra setovanja i bice ti jasnije ;)
 
Nema teorije da mu je igra radila na ultra sa 5750
 
Nema teorije da mu je igra radila na ultra sa 5750

Brate radila mi je igra majke mi prvih 2-3.meseca i onda je pocela da baguje i secka do dana danasnjeg.. nisam vise pametan!!!

PS: sutra cu da narucim jos 4.Giga rama da ubacim i da vidim oce li biti sta bolje.. ako ni to nepomogne DIZEM RUKE i kupujem PS3 i kraj price jer stvarno nemam vise zivaca ovo me ubi u pojam nacisto!!!! :(
 
Častiš pivce ako proradi sa još 4 gb rama :)
 
Častiš pivce ako proradi sa još 4 gb rama :)

Ako proradi ''dizem ti spomenik'' na sred bg-a ;)

Evo sad citam na maticnom bf3 forumu neki lik ima isti ovaj problem ko ja i to sa ovom konfiguracijom(Windows 7 64-Bit , i7 3960 Extreme , Radeon 7970 , 32GB Ram , 2xSSD Corsair GT 120) tako da daj boze da ram pomogne... ako on nemoze da igra kako treba sa ovakvim kompom sta onda tek ja da kazem!!!! :lupko:

Negine mi konzola koliko vidim!!!
 
Covece kakav ram ako ti tako isto tako stutteruje i kad stavis na low... probaj za svaki slucaj ono sto sam ti rekao sto se tice iskoriscenosti procesora jer igra generalno ima bagova sa dual core procesorima.
 
Ja imam 4 GB ram-a i nema kocenja i laga,na medium imam 45-65 FPS,1650x1080.
 
Covece kakav ram ako ti tako isto tako stutteruje i kad stavis na low... probaj za svaki slucaj ono sto sam ti rekao sto se tice iskoriscenosti procesora jer igra generalno ima bagova sa dual core procesorima.

Jesam probao sam ovo sto si rekao i nevredi opet isto!!
 
A na kojoj rezoluciji ti igras ?
 
A na kojoj rezoluciji ti igras ?

Ispocetka dok mi nije bagovalo igrao sam na 1080#1020 a posle sam probao bas SVE rezolucije koje imaju u opciji do one janize od 600 i nesto i nece pa ubi ga.. neverovatno uporan i cudan problem zaista a na moju nesrecu ili srecu nisam jedini koliko vidim sa tim seckanjem i lagovanjem evo sad citam po raznim forumima BRDO ljudi se zali na ovo isto sto se meni desava... jednostavno ovi MAGARCI iz ''dice-a'' su nacisto sjebali igu sa prokletim pecevima, u zivotu nisam igrao online igru sa vise peceva update-a i ostalih sranja... nisu ljudi normalni majke mi mogli su dosad napraviti jos dve pune igre od ovih silnih peceva i gluposti sto su izbacili.. STRASNO!!! :mad:
 
5750 na high ima oko 30fps,na ultra je neigrivo,sp donekle ali mp,nema sanse.
 
Imao sam isti problem sa Bad Company 2. Posle jednog od patch-eva igra je pocela da secka i baguje. Reko mozda je graficka pocela da se greje jer je bila sa staticnim hladjenjem pa sam kupio novu. Dobio sam 3-5 frejmova vise. :mad: Nebitno na kojim detaljima. Pozajmio rame od ortaka, bez ikakvih poboljsanja. I tako dok nisam uzeo quad core pre par meseci i ddr3. Ako imas volje i mogucnosti vidi da uzmes neki od onih Phenom Black Edition pa da mu otkljucas i ona dva dodatna jezgra. To bi trebalo da sljaka.
 
Deluje mi kao da igra koristi 1 core...Probaj affinity da stavis na 2 core mozda se poremetio parametar meni se to vise puta desavalo.....Do memorije sigurno nije zato sto ti je igra radila kako treba a i meni radi skroz ok sa 4Gb rama,ne kazem da ne bi jos bolje radila sa jos 4Gb ali mi i ovako odradjuje posao ...
 
vrati starije drajvere za grafiku, meni je to pomoglo
 
Nazad
Vrh Dno