Šta je novo?

BATTLEFIELD 2042

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,338
Poena
575
Za sada najviše imamo leakove ali je jucer izaslo nesto malo konkretnije; igra bi trebala biti predstavljena u Junu:
1620827851714.png

Battlefieldu je ponovo smjestenom u moderno doba. Procurilo je nekoliko screenshotova sa trailera sto treba uzeti sa dozom rezerve:


Bilo je nekoliko informacija da ce BF6 biti next gen only, ali i to pada u vodu:


Ovo bi mogla biti do sada najveca Battlefield igra jer je EA ukljucio nekoliko studija.

image.png


Ali ne sa razlogom da imamo epic naslov, vec sto uporedo izlazi i mobilna verzija te navodno stand alone free 2 play battle royale mod 2022-ge.

Leakovani screenshotovi i prikazana mapa su vjerovatno stvarni jer se podudara sa stvarnom lokacijom, Tanegashima Space Center in Japan:

image.png


Drago mi je sto se vracaju modernom ratovanju jer WW nije niti popisno propracen nit se imao osjecaj da je WW okruzenje. Pogotovo BF5. Svi vjerujem ocekujemo sve samo ne BF5 debakl sa early access sadrzajem i konstantnim izmjenama core gameplaya.
 
Malo rekla kazala.
Izgledalo je kao da ce trailer izaci ovog meseca.
Kada su najavali da ce biti u Junu bilo je rejdza u komjunitiju jer su pre mesec dana rekli soon.
A jos davnije su rekli da je trailer spreman i da se raduju njegovom prikazivanju.
Tako da je moguce da ce u svetu entrtejmenta nesto dosta jako da se objavi, pa EA ceka svoj red.
Sta moze da vrati najavu novog battlefielda nazad u pecinu? Trenutno jedino Rockstar.
A mozda i Izrael.
 
ww1 a pogotovo 2 (bf5) okruzenje je bio pravi odmor od snajpera koji ce se sigurno vratiti u velikom stilu u modernom ratovanju
 
taman sam se ponadao da nece biti za stare konzole
 
Nekad je to bilo lozenje na Battlefield serijal, sad nazalost vise ne.
 
Tuga koliko je tema prazna. Za BF3 u ovo vrijeme je bilo preko 100 stranica diskusije. Sada vise botova ima na temi :D
 
  • Like
Reagovanja: rpm
Ne znam šta je tu čudno, od četvorke prave sve gore i gore igre, a igra još uvek nije ni predstavljena. Da su pravili dobre igre bilo bi i hajpa.
 
izmigolje oni dobar hajp preko trejlera. Uvek su bili nekako nadareni za to... samo kontam i ljudi su sad svesni toga. Nisam BF igrao od cetvorke skoro nista, a bas sam ga zeljan. Preko twittera tvrde da im je conquest sad primaran. Valjda zele da se okrenu miksu dvojke i trojke kako im je stotinu puta ukazano da je dobar recept. Ako i ovog puta ne postignu neki uspeh, mislim da je to to sto se tice cele fransize i EA-a i digital illusionsa...
Nego sta mislite hoce biti taj besplatni battleroyale cheatfest ko u warzone? :)
 
Naravno, kao i sa svakom online fps igrom.
 
Caspian trailer je bio epic. I danas mislim da je najbolji. A osjecaj za ovaj gameplay je i nakon 10g neprevazidjen:

 
Kako ne, cela ta priprema za pustanje igre je bila epic. Doduse i bf3 je bio top.
 
da, bf3 uopste nije bio razocarenje u odnosu na trejlere sto je protekle decenije retkost
 
Najveci razlog za hajp BF3-ke, pored dobrog marketinga, je bio BC2. Ja sam napravio 1300h u trojci i meni je najdrazi BF, ali kontam sto je dosta veterana prestalo sa trojkom zbog COD mapa i sto je nesto sasvim drugo od BC2.

Bilo je tada i ovoga:

 
Da secam se tog videa!
Secam se da sam gledajuci BF3 videje razmisljao kako je to to, kako su igre graficki dostigle vrhunac :D
Sto se battleroyal moda tice, mislim da je on postao novi neprijatelj nekoj base igri iz koje proizilazi. Kao sto je to primer u CoD MW. U periodu nakon release, battleroyal mnogo paznje odvlaci devovima i onda osnovni multiplayer trpi sa kontentom. Nema novih mapa itd.
A battleroyal kao koncept je malo i smorio. Na stranu chiteri, vise nije naivan i spontan kao na njegovom nastanku vec je pun profi strimera i oznojenih trajhardova.
Ali radujem se da vidim kako ce izgledati prvi BF battleroyal koji je radjen natenane. Firestorm deluje zbrzano i ubudzeno, tek da se kaze da ga ima.
 
Ne slažem se stobom u vezi MW,jedini Cod koji sam pazario i igrao.

Jedini CoD koji može da parira Batlefildu,ne računajući zadni BF.

Svaki BF sam pazario i igrao do besvesti dok to za peticu ne mogu reć.

Upravo zaradi BR sam i pazario CoD,i verujem dosta njih ,pa u BR je bilo 75M igrača.

Sad i Division oće komadić torte....sa 45 igrača,šta će od toga bit neznam,i naravno biće F2P
 
BR je zamišljen kao survival mod a ne kao shooter mod "one man standing". Ko je igrao Player Unknow Battle Royale zna o cemu pricam. To je donekle i PUBG propratio ali samo na pocetku. Bila je potraga za najboljom opremom i vozilima.

U PUBG beti je trebalo dosta vremena da se nadje vozilo. Prvi plavi krug je imao smisla. Will Smithov PUBG strem se zvao "Behind the Blue Line". Bila je taktika da kada nadjes vozilo, a prodjes pored drugog, da bušiš gume. Od tuda potice naziv za squadove: "spite club". Racunao se svaki metak i nivo goriva. BR je tada bila prava survival igra.

Danas..... pojavom Fortnajta, Apexa, COD-.a i cega sve ne, u tim igrama samo fali nuklearna bomba. Toliko su preplavljene gomilom gluposti da se igra pretovrila u klasicni TDM. Potraga za oružjem i opremom vise ne postoji jer ti je pri ruci cim sletiš. Ne moras ni lootati. Samo prodjes kroz kamaru nabacanu okolo i sve uzmes kao da je mobilna igra. Krugovi nemaju vise smisla. Zadnji put sam mislim bjezao od plavoga kruga u PUBG prije 3 godine. U COD-u jbt sletiš sa pištoljem dok svaka kuca, svaki sprat ima najmanje 2 lootboxa sa po 2 oružja. Samo je stvar sta tebi lezi a ne da moraš traziti. Koliko sam pobjeda uzeo u PUBG sa samo AK i red dotom jer je bila jedina AR koju sam nasao. Pobjede gdje nisam imao jedan jedini boost. Pretrage kuca su morale biti takticke jer si pokusavao prici da te niko ne vidi jer tada nisi mogao gasiti motor pri prilasku objektu.

Sada je BR kao GTA5 poligon za zayebanciju. Izgleda tacno kao neki sandbox rolblox mod.

Razumijem da ima tržište za to, neka se ne ponavlja isto. Nije to problem, ali je sada BR obicni TDM a onda zašto ne paliti neki TDM koji je osmišljen tako from the beginning. Zato i palim BF pored sile problema jer ima dosta više smisla nego bilo koji današnji death match koji se krije iza BR znacke jer je moderno.
 
Nemam nista protiv br ako odrze obecanje da ce im conquest biti primarni fokus.
Za nas old school imamo conquest, za novu gardu br, svima ok.
Svaki stariji igrac ce i onako da kupi premium bez sumnje pa tim i logicnije da se njima vise okrenu.
Osim ako nekim nesrecnim slucajem dobro monetizuju besplatnu varijantu. Onda smo nadrljali :)
 
@Glenn svaka cast za opazanje. Prvi BR mi je bio pubg u early accessu i secam se da mi je jedan od zanimljivijih elelemenata bila lutrija sa oruzijem. Kada naletis na 8x scope jednom u 10 partija pa imas pusku s kojom mozes da ga uparis to je imalo tezinu i posebnu car.

@-bahamud- Ja mislim da br mod neke mp igre utice na ostatak te igre kao sto gta online utice na gta single player. Jos to nije toliko izrazeno ali verujem da ce biti.
MW sam uzeo skoro day one pa sam ispratio ambijent pre i posle izlaska Warzona. Odredjeni content i eventi za mp deo igre su sigurno u napred bili isplanirani pa se ambijent nije znacajno promenio ali verujem da ce sledeci cod biti fino podredjen BRu kao sto ce i sledeci gta biti onlineu.
 
Nisam optimista što se tiče nove igre. Kvalitet igara im postepeno opada iz igre u igru jedino su grafički lepše i to je to. BF3 i BF4 igrao sam preko 1000 sati, BF1 i BFV ni 100 sati ukupno. Na primer BF V počeo da igram pre nekoliko nedelja hteo da promenim dog tag kad ono ne može neki bag. Odem na internet i nađem teme stare dve godine ljudi sa istim problemom koji ni posle dve godine nije rešen a to je sitnica. Više ni za svoj platon nije moguće napraviti amblem. Takve sitnice mene baš nerviraju.
 
BF5 je napuštena igra i dovoljno govori koliko o njoj misle ne samo igraci vec i developeri. Jedino sto su je sada dali za free na PS+ pa se sakupilo vise ljudi. Ovo sto je EA bacio sve snage u razvoj BF6 mi malo daje nade ali opet, mislim da je to radi vise ulaganja u BR i mobilnu verziju sto mene mnogo ne interesuje.

Ako bude BR epic, a moze, imaju resurse. Eto mene u BR. Ali sumnjam. Vjerujem da ce kopirati f2p platformu samo da se vrte miktro-transakcije dok gameplay nece biti nisto posebno.

Ja sam navikao od BC2: Dovoljno mi je 3-4 dobre puske u 3-4 dobre mape za 2 godine zabave.
 
Poslednja izmena:
Mozete da racunate na karbonsku kopiju Warzone-a, sto ne mora da bude lose, jednostavno prate se trendovi, a trenutno je WZ hot shit.
 
Za br ceo bf arsenal sa vozilima i letelicama ce im dati prednost protiv monotonog igranja. Samo pitanje je kakav ce balans biti jer stari igraci koji su presli taj zeznut learning curve letenja ce previse dominirati. U ostalim igrama se brzo uci pa si uvek negde na sredini, a ovde ili si grandmaster ili izvrtanje helija na prvih pet sekundi. Da ne pricam o fanaticima koji voze jet 99% vremena naopacke, skrivaju sa scout/attack heli i biju iz zatvorene prostorije i kampuju sa F-35 ispod mosta. Prepoznace se neki iz bivseg klana sa foruma. :)
 
image.png
 
Nazad
Vrh Dno