Šta je novo?

Battle For Middle Earth & Armies Of Exigo inicijalne reakcije !!!

Voodoo_NBGD je napisao(la):
AoE uopste nije losa igra. Sto Opti rece, na pocetku se cini da nije izbalansirana ali to je zato sto se prvo igra sa humanima protiv beastova koji imaju najjace jedinice (ko protosi u starcraftu). Ima opis na gamershell.com (ocena oko 90) i sasvim je realan. Znaci, sasvim dobra old-school strategija; ne znam sta ljudi ocekuju od novih igara kada je warcraft 3 sve rekao na tom polju..
protossi u sc-u imaju najjache jedinice ?

volim ovaj bench forum, svi sve znaju :))
 
shtaps je napisao(la):
Game over je kada ti ubiju jednog od clanova druzine prstenjaka u misijama gde nemas mogucnost da ih narucis ponovo (citaj u misijama gde nemas bazu).

Znaci, nema bag?
 
ima bag posto mi nikog ne ubiju ... svi se sami samoubiju!
bilo koji nivo traje oko 3 min. i onda svi crknu.
...mada su mi neki rekli da nemaju te probleme.
 
Highl1 je napisao(la):
protossi u sc-u imaju najjache jedinice ?
volim ovaj bench forum, svi sve znaju :)
A nego ko ima? :)
Ne mislim na masovke, nego na manja krljanja (u AoE najslabiji beast otkine dva footmana)...
 
Evo kod mene nema nikakvih bagova - barem nisam naisao ni na jedan (verzija od HOODLUM).

Dosta je igriva u sp ali osecam da je multi jako los. U principu nista posebno sem te grafike nisu ubacili u taj generals motor. Eto, imate population limit - u skirmishu je cini mi se 200 - tako da nema vise stekanja vojske do besvesti :)
A ono sa pustanjem scena iz filma u cosku za vreme kampanje proklinjem - zato uzima vise od 3GB a ono glupost zestoka.
 
Takezo je napisao(la):
ja igram(probao) the battle fer middle eartg i mogu da kazem da je odlicno odradjena ali da ima neki bag... naime iz cista mira u toku igre svi crknu i game over... u svakom slucaju dobra je posto ne mogu da je igram...

I meni se potpuno ista stvar desavala. U prvoj misiji iz cista mira nakon par minuta igranja svi clanovi druzine su odjednom popadali i sledio je Game Over (nikoga nisu ubili i svaki put se to desavalo na drugom mestu). Nakon reinstalacije igre sve je radilo OK tako da probas, ne moze da skodi.
 
Igram već par dana "Battle for Middle-Earth" i sve mi se više sviđa, ali nešto mi se ne sviđa, snimanje pozicije mi traje prilično dugo, na početku igre u rudnicima Morije je trajalo oko minutu, kasnije u Rohanu oko pola minute i od tada je otprilike tu negdje, možda je najkraće bilo neki 15 sekundi. Pri tom hard disk ne radi intenzivno već onako, pomalo.

Igram na ultra high podešavanjima, a imam XP 2800+, 512 RAM-a, Radeon 9600 (Pro).

Kako je kod vas?
 
meni jeste snimanje malo duze ali minut? meni mozda oko 10 sec max i stvarno smara..
 
takodje (mislim par sec, nikako minut)! Nije losa igra (mislim na Bettle for middle earth), samo me nervira sto ima tako malo razlicitih jedinica. Uzgred sto je neko gore pomenuo, postoji limit, ali taj broj nije 200, nego se povecava sa odredjenim misijama cini mi se do 300, sto nikako nije mali broj.

Sve u svemu lepa i zanimljiva igra za one koji vole tako nesto.I da napomenem da nemam tih problema sa krahiranjem igre i samoubijanjem!!!
 
Problem sa iznenadnim ginjenjem svega na ekranu se resava reinstalacijom, provereno
 
Dizem tred iz mrtvih da se javno izvinim i pospem pepelom sto sam lagano relativno popljuvao Armies Of Exigo "na prvu". Igra je odlicna i sad mogu komotno da kazem da je obaveza za sve poklonike rts fransize. Uostalom tezina je upravo takva, od starta igrac mora znati da igra bas dobro, ni u singlu nema lakih misija. Skirmish protiv kompa je dosta zeznut, mada kad se jednom provale 2-3 cake. Vrlo dobar AI te izvaljuje samo tako. Na primer ukoliko vidi da pravis gomile letecih jedinica eto njega sa strelcima, bez ijednog prasinara. Komp dosta pritiska i u singleu, taman da ako je neko bas woona odustane od igre na vreme...

Prica nije nista specijalno, ali ne zaostaje za tupavom pricom Warcrafta, meni je licno bolja. Sukobljene strane su dosta mastovito odradjene, bez obzira sto su naravno dobrim delom uzori iz vec nam poznatih SC i WC. Tu je i drugaciji (i zaista dobar) kontrolni sistem sa supergrupama...U svakom slucaju zaista solidna igra, iako ima par mana koje smo vec pominjali.
 
ja se smorih u singlu kad trebas da odbranish onaj zamak za odredjeno vreme il neshto slichno... bzvz totalno... a mrzelo me da se cimam pored bitke za srednju zemlju :) koji ipak ima bolji gameplay (drugachiji u svakom sluchaju)
 
4. misija kad treba da izdrzis pola sata ? Fenomenalna misija !!! Odlicno je se secam. Moras da se iscimas svetski ali super je osmisljena. I kao sto rekoh igra je teska od starta

P.S. ovo je jos jedan primer koliko je trulo opisivati igru a ne preci je sto je obicaj u nasim casopisima
 
Nije mi jasno zasto je izvadjen ovaj thred iz naftalina.... Ja sada video, i istripovao sam se da nije vec izaslo nesto mocnije od poslednjeg gospodara kojim je vecina bila zadovoljna... Ali dobro je... ;)
 
G!!! je napisao(la):
ja se smorih u singlu kad trebas da odbranish onaj zamak za odredjeno vreme

Kao sto rekoh :D :-devil-: ...

filipenko je napisao(la):
Komp dosta pritiska i u singleu, taman da ako je neko bas woona odustane od igre na vreme...

:d
 
Poslednja izmena:
:) razlika je velika izmedju voone i sado-mazo tipa kome su klonovi mnogo bolji od orignalnih igara

anyway dacu shansi AoE josh jednom ...i onako nema nishta ovih dana
 
Aoe sam probao samo jednom u igraonici i nije losa igra...mada mislim da iz pola sata igranja ne mogu doneti bas mnogo zakljucaka vezanih za istu...

bfme kida samo tako...odusevila me je igra i stvarno nemam nesto mnogo zamerki...sem da su mogli malo bolje da urade zavsrnu bitku[kao i ostale velike bitke] ali dobro...sta je tu je...
 
Nazad
Vrh Dno