Šta je novo?

Bas je ok ta Kej :) UZAS

KIBLA`s

Čuven
Učlanjen(a)
11.12.2003
Poruke
2,744
Poena
680
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 13900KF & NZXT kraken 360
Matična ploča
Asus Tuf Gaming Z690-Plus
RAM
2 x 16 GB Kingstone Fury DDR5
GPU
Asus Tuf Gaming 3080ti OC12G
Storage
2x1TB Kingston SFYRS/1000 + 2x1TB Patriot SSD
Zvuk
Creative Sound Blaster X3
PSU
Seasonic prime GX-1300
Kućište
Fractal Focus 2
Monitor
ROG SWIFT PG278QR 165Hz, G-SYNC
Miš & tastatura
A4Tech XL - 750BF & Logitech Ultrax Premium
Laptop
Lenovo X1
Mobilni telefon
BlackBerry Classic (Q20) + iPhone 13 mini
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
svi koji su kupili blic u nedelju imali su priliku
da vide i cenovnik gore pomenute robne kuce
evo sta je meni bilo najzanimljivije:

"kuciste 4
256mb, 8GB, AMO Sepron 2200"
i HP digitalac od 4.1 MX-a

stvarno uzas
mislim ajde kad dodje kupac i trazi ovako nesto, to mogu i da
razumem a kad prodavac ovako nesto napise stvarno je sramota
 
Strahota...
Izgleda da ovaj lik misli da je Pentium 4 vrsta kucista :D.
I digitalac od 4 MX-a, strasno...
 
to je dokaz samo da neki ludi koji se bave tj. prodaju ICT opremu NEMAJU blage veze, mogli bi da kupe makar knjigu informatika za prvi razred srednje skole pa da se malo obrazuju, misli da imaju toliki profit da mogu da je priuste cini mi se da je oko 300din gore pomenuta knjiga. :)
 
...dovoljno je da samo pogledaju sta pise na kutiji od proizvoda :S: za to je potreban samo dobro savladani prvi razred osnovne skole, koji oni, ocigledno nemaju :)
 
ali kintu imaju
 
Najgore je sto su takvi likovi konkurencija nekome ko zna sta radi, a prosechan kupac ... pa sta on zna ?!
 
Poslednja izmena:
Ja sam tokom leta u, cini mi se, Kuriru video malo blazu situaciju od ove gorenavedene: Prodaju konfiguraciju sa sempronom sa i845pe plocom...
 
ма све то је штампарска грешка, ови у штампарији немају појма- вероватно би то био одговор власника- тужићемо их за штету. Треба увести потрошачку полицију одмах!!!!
 
Moze se radi i da sam vec oguglao na ovakve stvari, pored svakakvih prodavaca, oglasa na netu(pogotovo na pc berzi) covek vrlo brzo prestane da se nervira i prihvata takve stvari kao normalne, iako ne bi trebalo.
 
ја се на те глупости не обазирем само када видим овако мало ме изнервира да морам свој монитор резолуције 1024 Gb* да мало шутнем....

*можда је ово њихова резолуција
 
ja sam danas nasao u cenovniku jedne kragujevacke firme nasao MSI RX800XT Platinum 256MB ViVo GDDR3 AGP po ceni od pogodite: 150.66E :D

Ja pogledam ne verujem ceni i rek'o ajde da pozovem firmu - mozda imaju neku na stanju pa da uzmem po toj ceni.

Pozovem i pitam za cenu u cenovniku, covek se malo zbuni i rece nesto kao: "Da pogledam u cenovnik..." i posle nekih pola minuta dobijam odgovor: "Dobro ste primetili, postoji greska u cenovniku - cena je 175e" :d
(inace na PC Berzi najniza cena je 500+ evr za tu kartu)

Ja sam se komirao - on covek i ne znam sta ima u cenovniku (a nisam razgovarao sa sekretaricom vec sa serviserom). Vec sam isplanirao da skrpim evre i da ih bacim u debelu tugu ako imaju neku (luda misao), ali moj drug posle pozvao i ovaj mu rekao cenu od 550E...

a bas sam se ponadao :d
 
Da pozelis da postanes Homicide_samurai... :d


Verovali ili ne, vidjao sam ja, doduse ne bas tolike gluposti, u nemackom Computer Bild-u pre par godina...
 
Bilo je svakakvih gluposti,
cini mi se bas u SK-u, nisam bas siguran ali je bio poznat casopis za racunare, pre jedno godinu dana da je bio "Pentium Athlon".


pozz.
 
Poslednja izmena:
Da, glavna je stvar da prodaju "Pentium 4 Athlon XP" procesore, to se vidja bas cesto i u Podgorici :)
 
Za to su veeeelikim delom krivi i glupi kupci koji udju u radnju sa recenicom: "Treba mi komFjuter za dete, obavezno da bude pentiJum cet'ri" :wall:
 
SRBIJA je ovo Brale :guitar:
 
Nije stamparska greska. Stampari nemaju veze sa tim. Stamparske greske se danas svode na poremecaj boja ili upotrebljenu debljinu papira.........i slicno.........
Konkretno za gore navedeni slucaj mislim da je rec o gresci lica ovlascenog od strane spomenute firme a koje je zaduzeno za pravljenje kataloga........verovatno iz marketing dela firme.
U firmu koja radi dizajn, gore navedeno lice donosi cenovnik i spisak proizvoda sa oznakama. Dizajn studio napravi katalog nakon cega se stampa test primerak i daje na potpis tom ovlastenom licu koje treba da pregleda sve potencijalne greske, (pravopisne resavaju obicno u firmi koja radi dizajn kataloga), ali jedan dizajner moze a i ne more da zna da li je ime Sempon, Sempron...itd. Plus to se vise puta uporedjuje sa podacima koje su dobili na unos.
Kada navedeno lice potpise test primerak on ide dalje na stampu i tu nema greske.
Stampari nemaju vremena da primecuju greske verujte mi......... desi se ponekad ali jako jako retko. (jeb.. .. rade non stop, ne vide svetla dana.......)
Moguce je da su u dizajnu napravili tu gresku sa unosenjem podataka ali je veca verovatnoca da je izvor greske taj iz firme koji nema pojma koja je tacna oznaka ili je prepisana od firme koja im distribuira konfiguracije a koja se mozda bavi blagom obmanom kupaca.
Da SRBIJA je ovo brale.........to dosta toga govori.........ali.............
Pazi koliko ljudi ode u prodavnicu i kupi DVD player da obraduje decu a ono neka firma tipa PanasoAnic. To je samo hir neobavestenog kupca koji mora da kupi, mora da potrosi a na sta......... e to je vec druga prica..........

Nije to samo Srpski fenomen............to je poenta...........
E sada pravno ne znam da li tu ima mesta za trzisnu inspekciju........ ja kao laik ipak mislim da ima.......
 
Poslednja izmena:
Evo jutros sam gledao muzicku slagalicu i pobedniku su dodelili pentium 5 sa laserskim stampacem.

Sada me bas zanima sta su to nazvali pentiumom 5?
 
GuruDexx je napisao(la):
Bilo je svakakvih gluposti,
cini mi se bas u SK-u, nisam bas siguran ali je bio poznat casopis za racunare, pre jedno godinu dana da je bio "Pentium Athlon".


pozz.
Sad je u modi Pentijum Barton i Pentijum Sempron :S: :-devil-:
 
Garant je Pentium 5 = 64bit procesor, 100%.
 
bice da je to :smash: :d
 
E, ljudi kada sam jurio mega stik, udje riba u prodavnicu i ovako odvali: Kupila bih pentijum 4, da, ceo skroz! I onda lik poceo da je farba, a ona slusa i klima glavom kao da je rodjena u kucistu. Ili jedan lik sto je kupovao cd-e:Imas neki cd-e da mi gruva u autu bas: bum, bum!
Kupci su bre krivi ponajvise, bar po meni! A sto ima glupih, a jos nad*kanih prodavaca. Grrrrrrr.
 
Poslednja izmena:
nisam rauzmeo jer kupovao CD uredjaj za kola, muzicki CD ili prazan CD ?

a majkemi, nisam razumeo ni ono za ribu :) Kupila bi pentijum 4 racunar i ? :S:
 
Pentium 4 Athlon XP je veoma cesto. To sam video svuda. Nego me zanima koja je to firma dala tako pametan oglas. Ako ne moze ovde da se odgovori onda bi zamolio da mi odgovorite na private. Mogla bi da se napravi neka tema sa ovakvim glupostima da se malo smejemo kao sto je ranije bila tema za izvale clanova foruma.
 
robna kuca KEJ
je dala taj cenovnk
 
Pentium 4 Athlon XP je bio oglas za Nomak rachunare (LIST)
 
Pa moraju tako da napisu, kad baba 'oce unuku da pazari PentiJum... :S:

p.s. Nije da ih branim...
 
Delija je napisao(la):
Pa moraju tako da napisu, kad baba 'oce unuku da pazari PentiJum... :S:

p.s. Nije da ih branim...
to je tuzna strana ove price
:S:
 
Vrh Dno