Šta je novo?

Banka Poštanska Štedionica (bivša MTS Banka) (2024)

@anders Kad se upiše iban RS35360xxxxxxxxxx i swift SBPORSBG izbacuje da nije validan?
 
Cim se upise iban izbaci crveni usklicnik Could not find the bank you are trying to pay to.
 
Dešava im se to povremeno. Meni je jednom bilo hitno da platim, da iskoristim neku akciju vrv i nije mi stizao kod. Tada sam shvatio da treba imati backup banku. U poslednje vreme veliki broj kartica biva kompromitovan i to je dodatni razlog zašto treba imati rezervnu opciju (čekanje na nove kartice ili ne daj bože da sam u inostranstvu kada se to desi). Srećom postoje besplatne varijante, iRačun Raif npr.
 
Imao slican problem, probaj da im pises na [email protected]
i reseno nakon nekoliko sati, dobijas odgovor na e-mail na koji si i prijavljen
За сада, могу рећи да сам пријатно изненађен са услугом Рачун Плус.
Аплицирао сам за отварање текућег Рачуна Плус 18.3. .
Сутрадан (19.3.), донео је поштар уговор на потписивање.
Следећег дана (20.3.), рачун ми је отворен.
Што се тиче картица, прва је дошла Мастер картица 28.3., а Дина 29.3. са Пин-ом.
Имао сам проблема са картицама.
Мастер картица-није хтела да се дода у Гугл новчаник.
Дина картица-у апликацији је писало да је у "процесу израде", а она је била код мене.
Пошто је била "у изради", нисам могао да је активирам и креирам Пин.
Послушао сам те, али нисам контактирао преко имејла, него преко сајта банке-чет подршке.
Писао сам у понедељак 1.4., и забележили су наведе проблеме.
Истог дана, стиже имејл да су све решили.
Пробао сам да убацим Мастер картицу у Гугл новчаник, прошло је из прве.
Што се тиче Дина картице, променио се статус у "Активна".
Позвао сам Кориснички центар, активирали су картицу, па сам касније креирао Пин.
Просто, не могу да верујем да је све прошло тако глатко, сем ових наведених проблема који су решени у веома кратком року.👍

П.С. Стижу поруке о приливу/одливу новца.
Такође, уредно стижу ОТП кодови за Мастер картицу.
Све добро функционише преко Глобалтеловог броја.😀
 
Dobar je Racun Plus,jedino nije dobro sto ne moze da se prima novac iz inostranstva na racun ali zato moze direktno na karticu gde drze sredstva 3 radna dana.
Dinu beskontaktnu daju od 1.6.
 
naravno da moze na iban. mislim da ima jos uvek naknada od korespondentne banke koja naravno uzima svoj deo kolaca
 
Jel to moze na iban pises iz licnog iskustva ili nagadjas,kod mene nije htelo i kod jos nekoliko njih zato sto strane banke ne prihvataju iban racun plus pa su mi zato poslali direktno na karticu preko paysenda.
 
da iz licnog iskustva par puta sam prebacio cisto da probam svaki put je usluga 10e Rajfazenu iz Austrije. nebitno koliko je bila cifra u pitanju uvek je ista fee za prenos
 
@anders zato što nismo u Sepa sistemu (za članice evrozone, CH i UK), ali postoje indicije da i zemlje Zapadnog Balkana pristupe, međutim za sad je alternativa samo preko kartičarskih kuća.
 
Jasno uji,sve to stoji,meni je ovako dobro ispalo,smesna provizija 25 nok su platili proviziju na 3000e preko paysenda,stiglo za 5 minuta a ps drzi pare 3 dana.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Mene interesuje kad BPS skida mesecno odrzavanje onih 175 din, jer mi nisu naplatili nista za mart mesec, bar nema u transakcijama.
Када си отворио Рачун Плус?
Dobar je Racun Plus,jedino nije dobro sto ne moze da se prima novac iz inostranstva na racun ali zato moze direktno na karticu gde drze sredstva 3 radna dana.
Dinu beskontaktnu daju od 1.6.
Питао сам за Дину УниоПеј, и рекли су да почињу са издавањем од 1.7.2024. .
Може да се замени стара Дина, али то ће наплаћивати 400 динара.
 
Hvala Nemanja0 za najnoviji info,ja cu promeniti za novu dinu za 400 rsd, zato sto nema pina do 6000 rsd i moze da se placa u inostranstvu.
 
27 februara pokrenuta registracija / 01.03 neko odradio dokumenta za potpisivanje / 05.03 potpisana kad je postar doneo.
Нису ни мени скинули новац за месечно одржавање текућег рачуна, а било је промена.
Можда има неке везе што смо отворили текуће рачуне у сред месеца, па зато нам нису скинули месечну накнаду.
Чекамо за април, па ћемо видети шта су урадили.
Hvala Nemanja0 za najnoviji info,ja cu promeniti za novu dinu za 400 rsd, zato sto nema pina do 6000 rsd i moze da se placa u inostranstvu.
Тражићу и ја да се промени за Дину УниоПеј.
Чекај, зар не може да се плаћа са старом Дином у иностранству?
 
Prolazi stara dina u inostranstvo na pos terminalu i preko interneta gde pise discover i pulse,nisam je koristio,to ce bolje da objasni uji.
 
Kako gde, ali uglavnom meni online nije prolazilo ni u mts, niti u Komercijalnoj. Možda može na fizičkim prodajnim mestima, ali pošto ne važi upotreba deviza, onda nisam nešto posebno imao tu opciju u planu. Razmatram mogućnost da otvorim devizni u AIK banci pa zatražim Dinu i to će mi biti parametar.
 
Na stranim sajtovima gde pise discover i pulse prolazi dina jer je oni vide kao discover,takodje i za pos bi trebalo da prodje,naravno ovo se odnosi na racun plus multivalutni racun.
 
znaci dinu samo provuces na pos terminalu ? kao kod nas ili ?
 
Da,staru dinu sa cipom ubacis u pos i kucas pin a novu beskontaktnu samo prislonis.
 
Kako gde, ali uglavnom meni online nije prolazilo ni u mts, niti u Komercijalnoj. Možda može na fizičkim prodajnim mestima, ali pošto ne važi upotreba deviza, onda nisam nešto posebno imao tu opciju u planu. Razmatram mogućnost da otvorim devizni u AIK banci pa zatražim Dinu i to će mi biti parametar.
Može samo devizni u AIK da se otvori, bez dinarskog? Održavanje?
 
Može samo devizni u AIK da se otvori, bez dinarskog? Održavanje?
Nema. Jedino što proviziju naplate za loro doznake ko i svi ostali, ali mogu uplate i isplate evra Dinom na bankomatu. Pošto ne napomenuh u prethodnom postu, u mts i Kombanci su Discover dinarske pa zato.
 
Нису ни мени скинули новац за месечно одржавање текућег рачуна, а било је промена.
Можда има неке везе што смо отворили текуће рачуне у сред месеца, па зато нам нису скинули месечну накнаду.
Чекамо за април, па ћемо видети шта су урадили.

Тражићу и ја да се промени за Дину УниоПеј.
Чекај, зар не може да се плаћа са старом Дином у иностранству?
🤣
 
iRacun
 
Proknjizena uplata posle 2 radna dana kao sto je uji napisao.
 
Nazad
Vrh Dno