Šta je novo?

Banka Poštanska Štedionica (bivša MTS Banka) (2024)

600.000 dinara ili protivvrednost u devizama po srednjem kursu se mogu podići bez prethodne najave.
 
Stigao mi SMS (imam racun mts banke):

Zbog tehnickog unapredjenja mobilne aplikacije potrebno je da obrisete postojecu verziju i preuzmete novu. Vasa Banka Postanska Stedionica.
 
Taj SMS stiže korisnicima običnih BPŠ računa i stare app, možda su te pomešali...
 
I u aplikaciji Računa plus nisi moga da se uloguješ nakon zadnjeg ažuriranje, već je trebalo da je obrišeš i instaliraš ponovo.
 
Ja sam poslednja dva ažuriranja uradio bez takvih problema. Ako pričamo o Android app.
 
@brzibg Moguće da je samo za iOS uređaje. Koje ti je to zadnje ažuriranje na androidu? Zadnje na ios je od 16.01.2024. godine, i na njega mislim. Niko nije mogao da se uloguje, dok nije obrisao i ponovo instalirao aplikaciju.
 
Koliki je dnevni limit za dizanje s bankomata? Je li i dalje 50000?
 
@slaksm 15.01. a bilo je jedno, čini mi se, u decembru. Svakako, očigledno se razlikuje situacija na Androidu i IOSu
 
Za iOS je bilo to azuriranje prosle nedelje, i nova verzija trazi novu "registraciju" kako to oni nazivaju, tj. kreiranje novog profila prilikom prvog logovanja na novu verziju aplikacije (sa starim user/pass).
 
MasterCard kartica (Plus racun) ostala zaglavljena u bankomatu Postanske stedionice u gradu koji sam posetio na dan-dva. Hajde rekoh pokusacu u Posti da podignem novac sa DinaCard-om, medjutim odbijen PIN (iako ga nisam menjao od kad sam dobio karticu). Odem do najblize Postanske stedionice, tamo kazu otvaraju bankomat samo ponedeljkom i cetvrtkom, a meni kartica zakljucana u utorak. Zvao call center, kazu kontaktirace filijalu, zvace me, a karticu cu morati licno da preuzmem (u prevodu da putujem oko 500km, round trip).

Inace koristim ovaj MasterCard za online placanje (npr SkyShowtime), posto mi iz nekog razloga MasterCard AIK banke (korisnik sam racuna jos od vremena SberBanke) odbija online transakcije. Dok cekam da mi stigne upozorenje da mi je istekla neka od pretplata za online servise, razmisljam da odem do Reiffeisen-a (imam neki Klub racun nakon isplacenog kredita) i porucim Visa debitnu za online placanje. Jos mi je i Reiffeisen na 300m, dok je najbliza Postanska stedionica oko 7km.
 
Jel si koristio dinu do sada? Postoji sansa da nije aktivirana uopste. Za dinu ide aktivacija pozivom za razliku od master.
 
MasterCard kartica (Plus racun) ostala zaglavljena u bankomatu Postanske stedionice u gradu koji sam posetio na dan-dva. Hajde rekoh pokusacu u Posti da podignem novac sa DinaCard-om, medjutim odbijen PIN (iako ga nisam menjao od kad sam dobio karticu). Odem do najblize Postanske stedionice, tamo kazu otvaraju bankomat samo ponedeljkom i cetvrtkom, a meni kartica zakljucana u utorak. Zvao call center, kazu kontaktirace filijalu, zvace me, a karticu cu morati licno da preuzmem (u prevodu da putujem oko 500km, round trip).

Inace koristim ovaj MasterCard za online placanje (npr SkyShowtime), posto mi iz nekog razloga MasterCard AIK banke (korisnik sam racuna jos od vremena SberBanke) odbija online transakcije. Dok cekam da mi stigne upozorenje da mi je istekla neka od pretplata za online servise, razmisljam da odem do Reiffeisen-a (imam neki Klub racun nakon isplacenog kredita) i porucim Visa debitnu za online placanje. Jos mi je i Reiffeisen na 300m, dok je najbliza Postanska stedionica oko 7km.
Dali ti je dina aktivirana uopšte?

Što se tiče gutanja kartica od strane bankomata, i ja sam se tako opekao i to dva puta. Od tada podižem sa bankomata samo beskontaktno telefonom ili satom, a kartica je na bezbednom kući.
 
Dali ti je dina aktivirana uopšte?

Što se tiče gutanja kartica od strane bankomata, i ja sam se tako opekao i to dva puta. Od tada podižem sa bankomata samo beskontaktno telefonom ili satom, a kartica je na bezbednom kući.
ima li spisak bankomata koji podrzavaju beskontaktno podizanje?
 
@geteks Možda grešim, ali mislim da svi bankomati Poštanske imaju onaj znak za beskontaktno podizanje gotovine. Barem su svi oni na koje sam ja podizao novac imali.
 
Dali ti je dina aktivirana uopšte?

Što se tiče gutanja kartica od strane bankomata, i ja sam se tako opekao i to dva puta. Od tada podižem sa bankomata samo beskontaktno telefonom ili satom, a kartica je na bezbednom kući.
Dina je aktivna i koriscena vise puta za kupovinu u prodavnici, kao i za placanje na rate. Na kraju sam promenio PIN i verifikovao ga na najblizem bankomatu, tako da bi trebalo da je sad u funkciji. Ipak, od MasterCard-a i dalje ni traga. Inace, nisam se usrecio sa Reiffeisen-om, koji mi je ponudio Visa Virtuon umesto Visa Debit, za +1250 RSD godisnje.
 
Pošto mi iz nekog razloga MasterCard AIK banke (bivše SberBanke) odbija online transakcije. Imam Raiffeisen Klub racun nakon isplacenog kredita i porucim Visa debitnu za online placanje.
Ovako: Zbog sankcija prema Rusiji, sve kartice koje je Sberbank izdala su blokirane i nema veze što ih je AIK preuzela, to Google, PayPal i ostale strane ne zanima. Ukratko, trebaće ti kartica koju je izdala AIK banka za nesmetano korišćenje.
Klub račun je samo dinarski i sa njom imaš pravo na Master. Ako si otvarao i devizni račun, uz njega možeš da vežeš tu Master karticu, ali imaš i mogućnost da tražiš Visa debitnu samo za upotrebu u inostranstvu uz godišnju članarinu od 1000 dinara. Ukoliko se odlučiš za iRačun, moraš da pogasiš sve i čekaš tačno 6 meseci od datuma gašenja.
 
Zahvaljujem na korisnim informacijama. Da li to znaci da su blokirane cak i nove MasterCard kartice koje izdaje AIK (nakon akvizicije), ukoliko su vezane za stare (SberBank) racune?
 
Zahvaljujem na korisnim informacijama. Da li to znaci da su blokirane cak i nove MasterCard kartice koje izdaje AIK (nakon akvizicije), ukoliko su vezane za stare (SberBank) racune?
Inače da odgovorim na pitanje i da prvo postavim jedno. Zar nisu promenjeni svi računi Sberbanke za one iz Aik Banke. U svakom slučaju bitno je da kartica ima bin (prvih 6 cifara) Aik Banke jer tako se utvrđuje koji je tip kartice i koja banka ju je izdala.
 
  • Like
Reagovanja: uji
MasterCard kartica (Plus racun) ostala zaglavljena u bankomatu Postanske stedionice u gradu koji sam posetio na dan-dva. Hajde rekoh pokusacu u Posti da podignem novac sa DinaCard-om, medjutim odbijen PIN (iako ga nisam menjao od kad sam dobio karticu). Odem do najblize Postanske stedionice, tamo kazu otvaraju bankomat samo ponedeljkom i cetvrtkom, a meni kartica zakljucana u utorak. Zvao call center, kazu kontaktirace filijalu, zvace me, a karticu cu morati licno da preuzmem (u prevodu da putujem oko 500km, round trip).

Inace koristim ovaj MasterCard za online placanje (npr SkyShowtime), posto mi iz nekog razloga MasterCard AIK banke (korisnik sam racuna jos od vremena SberBanke) odbija online transakcije. Dok cekam da mi stigne upozorenje da mi je istekla neka od pretplata za online servise, razmisljam da odem do Reiffeisen-a (imam neki Klub racun nakon isplacenog kredita) i porucim Visa debitnu za online placanje. Jos mi je i Reiffeisen na 300m, dok je najbliza Postanska stedionica oko 7km.
Mozes da trazis da posalju tvoju karticu u tebi blizu filijalu, i tamo je preuzmes, ali to ce svakako potrajati, mozda je ipak jednostavnije izvaditi novu.

Sto se tice placanja online servisa njih i dalje mozes placati bez obzira sto kartica fizicki nije kod tebe.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Zahvaljujem na korisnim informacijama. Da li to znaci da su blokirane cak i nove MasterCard kartice koje izdaje AIK (nakon akvizicije), ukoliko su vezane za stare (SberBank) racune?
Promenjeni su brojevi tekućih prošle godine, a stare kartice ostale vezane po novim računima, što je i inače praksa kada jedna banka kupi drugu (SoGe, Voban -> OTP, CA -> RF, Eurobank -> Direktna, očekivano dalje pripajanje u AIK) itd. S tim u vezi, AIK će ti nakon isteka izdati svoju, a postoji opcija da trenutnu zameniš uz naknadu. Jedino Raiffeisen to eksplicitno ne naplaćuje i kroz izvode poziva klijente da svoje kartice zamene pre isteka.
Offtopic:

@iriedreadlock2 Čime si zadužio forum sa 17 poruka, a da @uji (koji je legenda) i ti imate ista poena? :p

Pogledajte prilog 425905
Ja sam ovde samo protočni kanal sa uzastopnim slovima na tastaturi koji se lako upisuju 🤣
 
Normalno ovo je podrazumevano i logično pa zato nisam ni spomenuo :D
Jos uvek me nije niko kontaktirao iz Postanske stedionice (iako su obecali u odgovoru na e-mail), tako da sad imam 4 kartice i racune u 3 banke, a nemam mogucnost za online placanje u inostranstvu. DinaCard funkcionise na domacim sajtovima (npr mts dopuna kredita), ali ne i preko granice. Inace sto se AIK-a tice (malo smo offtopic), koristim staru zeleno-srerbnu DinaCard (izdata od SberBank) i novu MasterCard (belo-narandzastu) izdatu od strane AIK banke. Stara srebrna SberBank MasterCard mi je ostala zaglavljena u bankomatu NLB-a i nikad je nisam dobio nazad, te sam nedavno uzeo novu MC. Medjutim, ta kartica ne funkcionise (u mom slucaju) na PayPal sajtu, a ni na BandCamp i slicnim. PayPal izbaci poruku "Invalid", kad se unese broj kartice. U korisnickom centru kazu proverite da li sajt podrzava karticu, sto ocigledno nije slucaj.

A sto se tice slavlja, @jimmytza, otvaram sampanjac ako dobijem 5000 dinara za dobrodoslicu kod ErsteBank-a (uz 12 meseci besplatnog odrzavanja) i novu Visa Classic karticu. Ne vredi se vise oslanjati samo na MC. Prvo ukinuli podizanje novca bez provizije (za klijente mts banke), pa ukinuli placanje autobuske karte sa MC-om, a u slucaju AIK-a, deluje da su (za prebacene klijente SberBank) ukinuli ono najvaznije, a to je online placanje na inostranim sajtovima.
 

Prilozi

  • invcard.jpg
    invcard.jpg
    107.8 KB · Pregleda: 31
Nazad
Vrh Dno