Šta je novo?

Banka Intesa

Plati račun za mobilni, ili internet, i podeli ga na rate, beskamatno.
 
Ko je govorio o tome? Anyone? Mislim, ako će da se postavljaju neka pitanja koja nemaju apsolutno ali apsolutno nikakve veze o onome o čemu sam pisao bojim se da ćete morati naći drugog diskutanta koji će vam davati odgovor na ista ... Pošto je sugestija besmislena i apsolutno se ne odnosi na bilo šta što sam rekao nemam nameru ni da odgovaram na nju...
 
Razumeo sam da možeš platiti tom karticom bilo šta u Srbiji, I ukupan trošak podeliti na rate? To je tvoja tvrdnja
 
Još da citiraš to gde sam JA rekao ili još bolje, kako si se izrazio gde sam TVRDIO da se na taj način može platiti BILO ŠTA u Srbiji bilo bi super.

Cenim da ti neće biti teško naći taj citat.

Ako to uspeš onda imaš ogromno izvinjenje sa moje strane ali ako ipak to ne uspeš, složićemo se da je u tom slučaju ono "To je tvoja tvrdnja" vrhunac bezobrazluka.
 
Aha, onda ipak plaćaš na rate samo tamo gde je Intesa ugovorila?
OK, iznjavam se ja tebi, zaista nisi ti rekao.

Iskren savet: probaj malo bolje da razumeš svet finansija. I zamoli nekoga da ti pogleda izvode kreditne kartice, vrlo je moguće da se tu nalaze revolving kamate.
Nemoj da se ljutiš: "Turbo folk je nekritičko i primitivno korišćenje tehnologije"
 
Znači kada si se izleteo i ispalio sa jednim pokušajem podmetanja nečega što nisam rekao sledi sada pokušaj spuštanja - na tvoju žalost ponovo kao i prvi put bez osnova... Ali lepo je što ne odustaješ...

Svet finansija zaista nije moj svet ali lično, kao što sam i pomenuo više puta, nikad nisam koristio revolving model o kome se govorilo (5 ili više posto duga) a još manje za sve to vreme imao probleme sa plaćanjem bilo kakvih naknada, po bilo kom pitanju, te sasvim pouzdano mogu reći da, uprkos tome što to nije moj nativni svet za svoje potrebe znam sasvim dovoljno.

U svakom slučaju i moj iskren savet za tebe: Pre nego što nekom nešto odgovoriš potrudi se da pažljivo i naročito sa razumevanjem pročitaš šta je napisao kako ne bi došao u gore opisanu situaciju da bilo kome namećeš reči/tvrdnje koje on nije rekao.

Svako dobro.
 
Izuzetak: Piše da Magnifica klijenti ne plaćaju 50din po rati. Komšija (Magnifica) tvrdi da su mu to naplaćivati na MC Standard, te da mu je savetnik rekao da nema naplate samo na MC Gold, pa je prešao na nju.
Mogu da potvrdim. Magnifica + MC Standard naplaćivali 50 din po rati, a kad sam uzeo MC Gold, više nije bilo dodatne naplate.

Za trajni nalog u vezi MC se pretpostavljam mora ići u banku, ne može se namestiti preko aplikacije? U slučaju aktiviranja trajnog naloga meni bi Intesa automatski skidala određeni iznos sa osnovne kartice Visa Inspire i prebacivala na Master Card?
Savetnik obično pita koliko % želiš da ide preko trajnog naloga prilikom potpisivanja ugovora za kreditnu (minimum je 5%, maksimalno svih 100% dospelih na naplatu u prethodnom mesecu). Tako je bar bilo kod mene za obe MC kreditne (Standard i kasnije Gold). Naplata ide 10-og u mesecu, ako u međuvremenu ne uplatiš ručno preko aplikacije ili na šalteru (iz nekog razloga).
 
Upravo tako, ja sam odabrao da mi skinu punu sumu duga kad dodje vreme za naplatu.
 
ne znam da li sam jednom prešao u sledeći mesec s dugovanjem na MasterCard za ovih desetak godina, ali nikada ne bih stavio da mi automatski povuče 100% duga 10. u mesecu, jer se po mom mišljenju, tako gubi jedna od ključnih komponenti posedovanja kreditne, a to je vrsta osiguranja za nepredviđene materijalne situacije
 
Kamatu sam platio jednom, za jedan dan, jer sam zaboravio da platim i jedan dan, sa prelaskom na novu app, dok nisam shvatio da više ne dolaze izvodi na mail.

Kako vam je rešen trajni nalog za EUR potrošnju? Isto kao dinarski, samo sa deviznog računa ili....?
 
Phishing, pokušaj prevare ?
Nemem i nikada nisam imao račun ni nikakvi karticu u ovoj banci a danas mi stigne ovo, čak i pogrešan IP.
1664867244509.png
 
naravno da je phishing, i pride, nije to Vaš IP, već neki nasumični
 
To sam i mislio, gde baš mene nađoše ?
Moraću da ukinem ovaj prastari nalog kod pošte, previše jednostavna adresa ali tako je bilo 1997e. [email protected].
 
Kamatu sam platio jednom, za jedan dan, jer sam zaboravio da platim i jedan dan, sa prelaskom na novu app, dok nisam shvatio da više ne dolaze izvodi na mail.

Kako vam je rešen trajni nalog za EUR potrošnju? Isto kao dinarski, samo sa deviznog računa ili....?
Meni skida sa dinarskog, sam radi konverziju.
 
ne znam da li sam jednom prešao u sledeći mesec s dugovanjem na MasterCard za ovih desetak godina, ali nikada ne bih stavio da mi automatski povuče 100% duga 10. u mesecu, jer se po mom mišljenju, tako gubi jedna od ključnih komponenti posedovanja kreditne, a to je vrsta osiguranja za nepredviđene materijalne situacije
Tačnije ja u aplikaciji mogu da odaberem da li plaćam ceo iznos ili samo minimalni iznos. I mogu da reagujem do 10. u mesecu, u protivnom skinuce pun iznos.

Samim tim opcija postoji pa u skladu sa trenutnom finansijskom situacijom možeš i da je koristiš.
 
Aj da se i ja ukljucim. Kod njih sam 2g.Kada sam uzimao kreditnu,nisam dobio info a ni znao kako to sve funcionise. Ono sto mi je savetnica rekla je da bi trebalo da bude ceo iznos na racunu,tekucem,pa da ce sistem automatski skinuti ceo iznos. Do sada se samo jednom desilo da su sami povukli, uvek ja uplatim. Iako placam ceo iznos,ima opcija i minimalnog placanja, kao sto rece kolega iznad.
 
ja i govorim o minimalnom iznosu, za koji sam razumeo da ga je kolega postavio na 100%, jer je to moguće - pitaju te prigodom preuzimanja kartice, koji hoćeš, a u rasponu od 5 do 100 posto, i to uđe u ugovor

znam ljude koji su odabrali upravo tu obavezu, da čitav dug namire do 10., i na to se osvrnuh, jer ja prosto ne bih tako uradio, i da to, donekle, obesmišljava posedovanje kreditne

ali ok, to each his own ;)
 
Mene nista nisu pitali, to je poenta mog posta. Cak i da sam znao da mogu da biram, odabrao bih ovako-da skidaju sve.
 
Takođe ni mene nisu ništa pitali, a od prvog dana uplatim do 10. u mesecu ceo iznos. S obzirom da kako kolega iznad reče postoji mogućnost da pre 10. uplatiš manji iznos od 100% duga i da ti onda ne skidaju celokupan dug, ispada da je to mnogo bolja varijanta (mada kažem ja sam uvek sve uplaćivao). Sada zbog nepoštovanja neke njihove procedure moram da gubim vreme u banci i tražim aneks ugovora o korišćenju kreditne kartice…
 
Tek danas sam skontao da se devize (euri) na Intesinim uplatnim bankomatima ne mogu uplatiti sa dinarskom karticom (Visa Inspire)!
Da li sam ja nesto previdio dok sam navigirao kroz menije na bankomatu, ili zaista ne moze?
 
Iskreno nisam probao sa Inspire karticom ali uplaćivao sam evre Dinom :) Mislim da to zavisi i od bankomata, znam da neki nisu primali Dinu za evre i da sam morao Visa Classic da koristim, u međuvremenu su ubacili Dinu i za EUR na ovim bankomatima koje koristim
 
Znaci definitivno je do bankomata (sto sam i sam pomislio)! Jer, ako negdje moze Dina, mora moci i Inspire, prilicno sam siguran!
Inace, u pitanju je Novi Sad, uplatni bankomat dijagonalno od Futoske pijace.

Prilicno je glupo da im nisu uskladjeni svi uplatni bankomati, jos jedna u nizu gluposti (moras grasak da bacas)!
 
Sve su šanse da jeste do bankomata ali može da se desi i da je do kartice, Dinu koristim isključivo za bankomate jer mi je najmanji rizik ako je proguta, barem da proguta najnebitniju karticu :)

Inače su u mom slučaju bankomati u BGu, moguće da ostatak zemlje još uvek kasni sa implementacijama, znam po unutrašnjosti da još uvek slabo ima bankomata koji uopšte podržavaju uplatu novca bilo kojim karticama
 
Meni skida sa dinarskog, sam radi konverziju.
Po kom kursu?

Mene u novoj aplikaciji nervira što u opcijama za uplatu na karticu u ponuđenim iznosima nema i treće opcije
"Dospele obaveze"

Kad god platim nešto posle 1.u mesecu, a karticu pokrivam posle toga, platim i to što dospeva tek sledećeg meseca.
Nemam veliku potrošnju, baš me briga kada ću da pokrijem račun, ali je besmisleno što nema najlogičnije opcije.
 
Uh, to rade po svom kursu, ne isplati se. Kreditna se namiruje samo sa dinarskog (Intesa kurs), a ako tu nema, uzimaju sa drugih računa.
 
Po kom kursu?

Mene u novoj aplikaciji nervira što u opcijama za uplatu na karticu u ponuđenim iznosima nema i treće opcije
"Dospele obaveze"

Kad god platim nešto posle 1.u mesecu, a karticu pokrivam posle toga, platim i to što dospeva tek sledećeg meseca.
Nemam veliku potrošnju, baš me briga kada ću da pokrijem račun, ali je besmisleno što nema najlogičnije opcije.
Užasno nervira nedostatak te opcije na mobilnoj aplikaciji. Postoji uredno na web-u.
 
Hvala za hint. Web aplikaciju, posle početnih problema, gotovo da nisam ni koristio.
 
Sto se tice Web aplikacije, Stanje duga i Rezervisana sredstva bi trebalo zbirno da daju ukupnu potrosnju u datom trenutku (proknjizene i neproknizene transakcije), medjutim to nije slucaj, bar ne u dinar. Nekidan sam izmirio obaveze i nakon knjizenja svih transakcija vidim opet dugujem jos neki dio dinara (tipa 0.40 din ili sl.) - totalna nebuloza. Moja pretpostavka je da neproknjizene transakcije racunaju u eurima i onda ih izrazavaju u dinarima po nekom svom kursu (a neproknjizene transakcije se svakako prikazuju u eurima, iako je potrosnja u dinarima, a i prikaz u dinarima ukljucen). Kakav idiotizam, tesko je opisati! Kao da je neko pisao aplikaciju sa ciljem da maksimalno oteza koriscenje!
 
Vezano za uplatu deviza na bankomatu, kod mene bankomat nije menjan od kako je stavljen,
pre 4-5 godina sam im pisao da se na ekranu ništa ne vidi čim malo sunce blicne ali džaba,
U BG 27 bankomata (znači svi) 40 km od BGa 0, nijedan...

P.S. ovo dobih danas, spremaju se da blokiraju sredstva kako im se ćefne...
1665066720523.png
 
Vrh Dno