Šta je novo?

[Avantura] Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720
QU7rvDq.jpg


http://www.sherlockholmes-thegame.com



Developer: Frogwares
Publisher: Focus Home Interactive
Release date: September 2, 2014
Genre: Adventure
Mode: Single-player
Engine: Unreal Engine 3
Platforms:
  • Microsoft Windows
  • PlayStation 3
  • PlayStation 4
  • Xbox 360
  • Xbox One
 
Nisam neki fan avantura ali jesam ogroman fan prica serloka holmsa i ovo mi deluje skroz zanimljivo.
 
Izasla, javljajte utiske ko proba.
 
Jel probao neko? Citam utiske na stranim sajtovima i uglavnom se slazu da je ovo najbolja " Sherlock Holmes " igra do sada.
 
Ovaj isti developer pravi i novu Call of Cthulhu igru.
 
Skroz je ok igra, presao sam tek prvu misiju tj.slucaj i nastavicu dalje cim se ohladim od SoM :D
 
I meni je ok avantura, drzi paznju, ali je dosta jednostavna. Lako sam prikupio dokaze, bez mnogo razmisljanja i trazenja, i sada sam u dilemi koga da optuzim za ubistvo Crnog Petra... Koga ste vi optuzili i zasto? ...moze u spojler.

onaj mornar P.C. mi je za sada glavni osumnjiceni, da ga je ubio u samoodbrani... ali otkud onda onaj notes u krvi?
 
Poslednja izmena:
Neverovatno mi je jedna ovako kvalitetna igra, nema ni jednu punu stranu na ovom forumu...

Sherlock Holmes Crimes and Punishments – Generalno, dobra igra, jedna od boljih avantura u skorije vreme…
Slucajevi koje resavate su zanimljivi, sam gameplay je dobar, raznovrstan I ne dosadi lako… mozda tek kad dodjete do zadnjih slucajeva osetite neko zasicenje, jer uvek radite istu proceduru, ali ima tu udela I duzina igre, ima ukupno 6 slucajeva, sto mozda ne zvuci puno, ali svi uglavnom dugo traju, od pricanja sa svedocima I osumljicenima, do ispitivanja mesta zlocina, prikupljanja dokaza, resavanja zanimljivih zagonetki, pa formiranja zakljucka, sve to ume da potraje…
Igru su olaksali u solidnom broju gameplay elemenata, ali nisu svi u fazonu da privuku mladju I neiskusniju publiku, vec su neki tu cisto da izbace neke negativne deonice u igrama, kao sto su repetativnost I preterani rucni rad… dakle uradjeno je tako, da sa jedne strane mogu da zamerim, jer ubija nesto izazova, a sa druge strane da pohvalim, jer stedi vreme koje bi se utrosilo na nepozeljne gameplay deonice…
Ali zato su kraj svakog slucaja, kad se formira vasa odluka, otezali, te mozete doneti zavisno od slucajeva, po 3,4 razlicita zakljucka, a samo je jedan pravi, a to necete znati do kraja igre, ili ako ne resite da sebi spojlujete odmah iskustvo I saznate…
Jako je lepo uradjen taj deo oko povezivanja svih tacaka I donosenja zakljucka…

Grafika je Unreal 3 engine, lepo upregnut, nista posebno, ali sasvim lepo I pedantno izgleda… Holms je zanimljivo odradjen, malo drugacije nego sto smo navikli na tv ekranima, ali posle malo privikivanja, savrseno se uklapa u sopstven lik I delo I tu nemam zamerki, vec I pohvala… Watson je od pocetka lik na kakvog smo navikli…
Zvucno su sjajno odradjeni, zvuci u igri su ok, muziku I nisam primetio, sto znaci da I nije nesto posebno…
Zamerka sto se tice tehnickog dela ide na to sto se svako novo mesto koje posecujete ucitava I to ne bas tako brzo, a obzirom da imate potrebu da cesto putujete sa jednog mesta na drugo, definitivno ume da zasmeta I dobijete osecaj da je nekako tehnicki staromodno odradjen ovaj naslov I da nisu iskoristili Unreal engine u potpunosti na pravi nacin… jeste stariji engine, ali nisam primetio u ostalim igrama koje ga koriste bas ovoliko cesta ucitavanja, I to sve samo za malo parce mape… to se moglo I sa ingame streamingom resiti… ili bar da se ne ucitavaju nanovo lokacije koje ste vec posetili, ali nista od toga…
Takodje smara I ona animacija putovanja, koja je svaki put ista ili slicna, uvek putujete kocijom, samo se razlikuje ko je u tom momentu sa vama… bas brzo smori I bolje da niceg nema, nego to da gledam…
mozda bi se onda bar mapa ucitala brze, jer ovako koci animaciju, dok se ucitava…

Zatim ova igra ima najgori tearing koji sam ikad video u nekoj igri, svaki pokret misa je propracen cepanjem slike, tako da je vsync opcija za ovu igru obavezna I spasava stvar, jer kad se ukljuci, sve glatko ide…

Na kraju igre sam imao takav bilans, da sam prva 3 slucajeva resio pogresno, a zadnja 3 ispravno… ima nekih novih elementa u ovoj igri, te mi je ocigledno trebalo vremena da udjem u fazon, mada se mora priznati da je bilo I nesto nelogicnih situacija… sve u svemu, ja sam sasvim zadovoljan igrom – 8.5/10
 
Nazad
Vrh Dno