Šta je novo?

Auto sijalice (LED)

Btw, nisam znao da imaju aplikacije za merenje jacine svetlosti, videh slucajno u jednom klipu da koriste ovi sto repariraju farove.

Moze biti korisno za uporedjivanje prilikom zamene sijalica.

 
Jedan xenon mi je promenio boju pa bi trebalo da zamenim posto je u pitanju D1S 35W, autoelektricar mi akze placas marku,
Naso u jednoj prodavnici ima 2500 po komadu pa 7000, pitao u delmaxu od 5 pa od 9k, slicne cene i na prodajadelova, gledao Helu, Bosh
Na autu su Osram i te kostaju 8k po komadu.
Jel neko imao iskustva\menjao skoro, koliko traju i tako to. Receno mi je da sta god da kupim ima garanciju od godinu dana
 
Ja bi ti preporucio da pogledas Wurth, imas na njihovom sajtu, cena odlicna!
 
Samo cu ti reci da me moj majstor zvao da pita gde sam ih uzimao...

I imaji sve uredno garanciju, sa navedenim serijskim brojem sijalice.
 
Ne, u radnji sam njihovoj uzeo, traju od decembra, a i kad sam uzeo auto bile su Wurth u njemu, al je jedna slabija bila, pa rekoh da ne omasim boju, uzmem iste.
 
Ja sam zamenio obe d1s sijalice čim sam uzeo auto pre 5 godina i još uvek traju. Phillips preko KP, čini mi se da je bio oko 40e komad.
 
Bas sam se cuo sa autoelektricarom pre pola sata da ga pitam za Wurth i kaze ok su, opet mi je napomenuo da placam marku i da su moje pare, da uz sve dobijam garanciju od godinu dana.
Garancija preko kupujem prodajem?

jel ste uzimali samo sijalicu ili celu onu dzamutku

koliko sam uspeo da slikam far ovako nesto mi treba a i majstor mi rece da ide sve u kompletu ne samo sijalica
 

Prilozi

  • osram-66140.jpg
    osram-66140.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Jedan xenon mi je promenio boju pa bi trebalo da zamenim posto je u pitanju D1S 35W, autoelektricar mi akze placas marku,
Naso u jednoj prodavnici ima 2500 po komadu pa 7000, pitao u delmaxu od 5 pa od 9k, slicne cene i na prodajadelova, gledao Helu, Bosh
Na autu su Osram i te kostaju 8k po komadu.
Jel neko imao iskustva\menjao skoro, koliko traju i tako to. Receno mi je da sta god da kupim ima garanciju od godinu dana
Ja kada sam istraživao za sebe ali D3S izdvojio sam Osram Xenarc Cool Blue Boost i Osram Xenarc Night Breaker Lase, kao bacaju više lumena a cene lom...

 
@Oswajac Da, nema garancije preko KP ali je u radnji ista bila duplo skuplja. Ja sam se kockao i super prošao, kao što rekoh 5 godina rade top.
 
Imate dobrih led na bear.rs. Juce drugar bio sa Meckom,stavio D2S zamena za Xenon. Na oko se vidi da je jaca dosta…
 
Zameni obe u paru i miran si godinama. Moje traju već 5 godina i jedna je već počela da zeza s vremena na vreme.
 
Ja koliko sam ispratio ljudi masovno prelaze sa xenona na led... Te sam i ja u toj fazi, za vikend cu zameniti.
Imate dobrih led na bear.rs. Juce drugar bio sa Meckom,stavio D2S zamena za Xenon. Na oko se vidi da je jaca dosta…
Na bear.rs su preskupe... Isto kina kao sa alija, za x4 para...
 
Kako mislis imitacija xenona?
Jeste zabranjeno, a masovno se voze po EU, nisu srbi to izmislili.
 
Kako mislis imitacija xenona?
Jeste zabranjeno, a masovno se voze po EU, nisu srbi to izmislili.
Lose sam se izrazio, izbace xenone i ubace led(pretpostavljam zato sto su led jeftinije a i dugorocnije resenje, vise traju sijalice), ja nocu imam problem sa jakim belim svetlom kada mi dolazi u susret, pretpostavljam da su to ledasi
Pre par godina sam stavio u Fiata led sijalice, kratka svetla unutra u kabini, iznad tablica i pre registracije komsija koji radi na tehnickom mi rekao da iz farova izvadim jer necu proci tehnicki da su zabranjena
 
Pa nije samo sto su jeftinije,cak sta vise, mislim da uopste nisu jeftinije,ako poredis no name led i osram xenon (hid),onda jesu jeftinije,ali ako poredis osram led i osram hid,onda nisu. Menjaju uglavnom zato sto bolje sijaju. Proguglaj malo, vecenina servisa koji se bave farovima u 80% slucajeva bilo koje vrste servisa/reparacije farova zavrsi se i prelaskom na led sijalice. Pricam o farovima sa socivima/projektorima, halogene i hid su jednostavno prevazidjene.

Na tehnickom je problem ako si u obican far bez projektora stavio bilo koju,a da nije halogena. Mislim da kada imas projektor i stavis led umesto xenona niko to nece ni skontati, sama sijalica se ni ne vidi, grlo je fakticki isto,samo sto led grlo obicno ima i ventilator. A ida ih menjas pred tehnicki, nema tu sta,one su 1/1 sto se montaze/demontaze tice.
 
И фабрички ледови су довољан циркус, ове буџевине би требало озбиљно кажњавати. Ништа горе него кад по мокром путу крену да бљеште одсјаји од свих тих наводно прецизних извора...
 
Trebalo bi malo patrole da ih udaraju po dzepu za to jer pred svaki tehnicki skidaju LED i stavljaju halogene i tako zaobilaze pad na tehnickom.

Sto je jos gore, pojedine LED bas vidljivo trepe pa vise lice na strob nego na kontinuirano svetlo, bas juce naleteh na jednog takvog u Alfi 147.

Nalete li na nekog ko ima problem sa epilepsijom - eto problema.
 
Nisam nikada vidjao da u "glavnom" faru treperi, to sam samo vidjao na pozicijama, osvetljenju tablice.

Najbolje sve ograniciti, kubikazu na 1.0, snagu na 50kw, brzinu na 60 i onda lagano mozemo i sa pozicijama da vozimo.
 
Moja situacija je iz prve ruke, sinoc se vracam pesaka kuci i dolazi mi Alfa 147 iz kontra smera i tacno se vidi treperenje.

Inace nisam pristalica da se sve i svasta zabranjuje ali ne bih ni da me raznorazni Sumaheri zaslepljuju kao jelena sijalicama od 200 din sa Alija.

Ko ima sve to lepo skockano tako da je lepo i vozacu i onima koji mu dolaze iz suprotnog smera - sto se mene tice nema problema - ali vecina nisu takvi.
 
Kupuje se najjeftinije zato je i problem.

Mislim da im i nije bolje osvjetljenje sa tim smecem, nego eto fora bijelo svjetlo.

Ako vec uzimas LED sijalicu uzmi da valja, koje su i dizajnirane kao zamjena za halogenke, i neces smetati nista vise od onoga sa fabrickim LEDom.

Bijelo svjetlo LED, bljestavilo smeta na mokrom (i sam sebi smetas, a ne drugi), jednostavno je priroda svjetla takva.

Halogeno je 'prirodno' svjetlo, prijatno za oko.
 
Ništa čudno. Ova LED svetla su još jedno oličenje (ne)kulture u saobraćaju.
Desi se ponekad da ljudi ugrade i podese to kako treba, da ne smeta suprotnom smeru, ali u većini slučajeva nije tako.
Najgori su ovi su reflektorskim farovima pa još ako su malo matirali, lepote...

Čak ni fabrički matrix/laser nisu idealni. Na audiu se pun snop upali pre nego što vozilo iz suprotnog smera prodje skroz, pa dobiju blic sa 2-3 metra. Jednom mi je neki range rover tek na 50ak metara krenuo da gasi segmente, pretpostavljam jer sam bio na motoru...

U svakom slučaju, jačina svetla na novim luksuznijim automobilima je nenormalna, što je odlično kad si sam na putu u nekoj nedođiji. Za druge situacije gde ima vozila iz suprotnog smera trebalo bi nekako da se ograniči i pored matrix sistema.
 
Хоћу ли имати проблема на техничком са dynamic жмигавцем?
 

Prilozi

  • IMG_7442.jpeg
    IMG_7442.jpeg
    131 KB · Pregleda: 33
  • IMG_7443.jpeg
    IMG_7443.jpeg
    135.8 KB · Pregleda: 28
Meni nisu pravili problem a isto ih imam u retrovizorizorima (aftermarket varijanta)
 
Nema razloga, meni oba nisu ni radili u retrovizorima kad sam isao na tehnicki.... Veci je to greh nego sto su dinamik.
 
Nazad
Vrh Dno