Šta je novo?

Auto kamere

  • Like
Reagovanja: mnt
Pozdrav!
Nov sam na forumu.
Evo moje dileme: Ugradio sam prošle godine uz multimediju i kameru ( reda 20 € ili tako nešto ). Zadovoljava moja očekivanja, ali su mi dve kartice crkle. Obične, jeftine koje sam imao po kući, a i prodavac u jednoj od radnji mi reče da mi treba malo bolja. Čitajući forum zaključujem da je nužno da bude Endurance oznaka pa sam se dao u potragu.
Imam dva pitanja za iskusnije i sa obrom voljom:
Koji mi je kapacitet dovoljan za neprekidno snimanje/brisanje u vožnji, a provodim za volanom možda 2h dnevno, nekad i manje.
Koju od kartica uzeti ( približne su cene a ja sam se nešto zainteresovao za Samsung PRO Endurance )
Hvala u napred!
Bojan.
 
Pozdrav, uzmi class 10 memoriju, ali vodi računa šta ti je potrebno. SDHC su mislim do 32GB, a SDXC do 2TB.
 
Pozdrav ljudi,

Imam dilemu oko auto kamere pa rekoh da cujem vase misljenje ili predlog.
Zapala mi za oko Xiaomi 70mai pro plus a500s. Radi se o kompletu sa zadnjom kamerom i cenom od oko 100e. Jel mozete nesto da mi predlozite u tom cenovnom rangu ( ne mora nuzno da ima i zadnju kameru ali bi bilo lepo ) sa sto boljom slikom i sto dugotrajnija. Kamera bi u principu radila svaki dan po 7-8-9h.
Jel imate iskustva sa ovom kamerom i ako mozete da kazete koju rec ono tipa pozitivne i negativne strane :)
 
Poslednja izmena:
Ja je imam, ali bez zadnje kamere. Koristim je skoro godinu dana i zadovoljan sam. Mana je aplikacija kojom se kamera veže sa telefonom. Neće automatski, preko njihovog wifi-a, da se povežu pri pokretanju kola. Mada to i nije neki problem.
Druga mana je relativno velika refleksija instrument table pri dnu kadra. Potreban je polarizacioni filter na objektivu, ali to je možda i do mojih kola(pug 308).
 
Znači 70mai PRO je preporuka?
Da li imate neki shop na Aliju koji je voljan da šalje u zemlju Srbiju i da ne dere sa cenom poštarine?
 
Sve 70mai su za preporuku u svom segmentu. Meni ona osnovna od pre par godina radi kao sat.
 
Što da Alija, kad ih ima na KP po sličnim cenama sa nekom garancijom.
 
Stigla mi 70mai 1s sa alija na kineskom što baš iritira.
Koliko je bezbedno flešnuti na neki engleski firmware?
 
I meni je stigao 70MAI pro plus i sve radi kako treba. Uspeo sam da iskljucim iritirajuci zvuk koji se cuje kada se ukljucuje i iskljucuje kamera.
Treba samo da se preko Telnet aplikacije na telefonu promeni ime audio fajlova LINK

There is a way to turn off the power-on/shut down sound:

1.Connect to the dvr's wi-fi network.
Launch any telnet client. For example "Mobile Telnet" (https://play.google.com/store/apps/details?id=mobiletelnet.feng.gao)

2. -> "Telnet Settings" -> Remote Host Name: "192.168.0.1", port: "23" (by default)

3.-> "Connect"....
The inscription "NVTEAM login" will appear: Write "root", press "enter"

4. Enter the command (rename the turn-on sound) and press "enter":

mv /mnt/app/res/voice/public/bootsound.raw /mnt/app/res/voice/public/bootsound_1.raw


mv /mnt/app/res/voice/public/shutdown.aac /mnt/app/res/voice/public/shutdown_1.aac
 
Interesantno. Pošto imam wifi u garaži, pretpostavljam da bih mogao wifi na kameri da iskoristim da automatski skidam snimke kad dođem kući.

Da li neko zna kako bi to funkcionisalo?
 
Nikako, bar na kamerama sa kojima sam ja imao iskustva. Nije zamišljeno da radi tako.
 
BTW, snimite fotku na linku za 70MAI. :ROFLMAO:
 
Pozdrav ljudi, poručio sam ogledalo kameru sa Ali expresa i radi polovično. Snima zvuk i video, napred i nazad, ima ADAS i rikverc ali ne radi SIM ni WiFi tako da ne radi navigacija, ne radi ni FM radio, a ni bluetooth, pa nemam share mogućnost. Na njemu je instaliran Android 8.1. Da li neko zna kod koga bi mogao da odnesem u servis da uradi updata ili šta već da proradi sve kako treba jer se Kinizi prave mutavi.

US $75.00 50%OFF | 12 Inch Android 4G Dash Cam Dual 1080P Car Rearview Mirror Stream Media Camera Car Dvr ADAS 3 Split Screen GPS Navi Registrar
 
Pozdrav svima
Jesu li dozvoljene dash kamere za snimanje u Grčkoj?
Čuo sam da nisu I da kažnjavaju.
 
"Greece. A bit of a grey area. Dashcams are legal for personal use, but publishing your footage and using it for insurance purposes is illegal. Footage can only be used as evidence when someone is accused of a crime."
 
To sam i ja našao. E sad, sta podrazumevaju pod "zločin".
I čini mi se da se otvara prostor za razna tumačenja tj kako policiji odgovara
 
Imam 70mai 800s...sasvim ok snima... ALI ima mali problem sto se mnogo reflektuje na staklo i snimak odsjaj ko ima glatke sjajne povrsine... Tu mora nekako ugradim polarizacioni filter, evo razlike bez i sa naocarima sa filterom, preko 70 posto smanji odraz u staklu...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220713_153008_com.simplemobiletools.gallery.pro.jpg
    Screenshot_20220713_153008_com.simplemobiletools.gallery.pro.jpg
    328.7 KB · Pregleda: 99
  • Screenshot_20220713_153041_com.simplemobiletools.gallery.pro.jpg
    Screenshot_20220713_153041_com.simplemobiletools.gallery.pro.jpg
    275.7 KB · Pregleda: 98
To je problem svake kamere bez filtera... Nema slot za filter?
 
Bem li ga sta je to... 😅
 
Predvidjeno mesto gde stavis ili nakacis filter
 
ko da je bitan odsjaj ne snimas tom kamerom film.
gledaces te snimke dok ti je nova kamera a posle za nedaj boze.
 
Polarizacioni filter sam dobio uz mini 8080 kamericu, i skroz cool se kači magnetom na kamericu. Da, smanjuje odsjaj sa stakla, ali isto tako smanjuje i količinu svetla na noćnim snimcima. Više mi kvari noćne snimke nego što popravlja dnevne.
 
Imam 70mai 800s...sasvim ok snima... ALI ima mali problem sto se mnogo reflektuje na staklo i snimak odsjaj ko ima glatke sjajne povrsine... Tu mora nekako ugradim polarizacioni filter, evo razlike bez i sa naocarima sa filterom, preko 70 posto smanji odraz u staklu...
Evo filtera za tu kameru:
 
Polarizacioni filter sam dobio uz mini 8080 kamericu, i skroz cool se kači magnetom na kamericu. Da, smanjuje odsjaj sa stakla, ali isto tako smanjuje i količinu svetla na noćnim snimcima. Više mi kvari noćne snimke nego što popravlja dnevne.
Ja sam na mojoj Viofo A119 v3 primetio znatan boljitak na oba rezima.
 
Nazad
Vrh Dno