Šta je novo?

Auto kamere

Hint za lepljenje 3M dvostruko lepljive trake (ne mora baš uvek biti 3M brendirana, ali to je to...)

Dobro očistiti staklo na mestu lepljenja. Najboilje alkoholom da se uklone tragovi bilo koje masnoće (al' ajd, ovo je poznato, jel...)
Treba raditi po toplom vremenu. Ali to nešto od oktobra do maja baš nije da možemo. Zato nije loše ugrejati staklo na mestu lepljenja, ugrejati i samu double side traku, i nosač kamere.
(Treba samo smlačiti, ne preterujte sa zagrevanjem...) Lepljenje na niskim temperaturama garantuje neuspeh.
Kada se nosač zalepi, ako je odvojiv od kamere, ostaviti sam nosač da stoji 12-24h. Tek tada ga opteretiti kamerom.

Drži odlično i praktično zauvek. Imao sam pre ovih saveta 2-3x otpadanje kamerice.

Skidanje nije neki problem. Skalperom polako seckate između stakla i kamere. Ostaci lepka se sastružu noktom i guljenjem.
 
Ja sam montirao samo sa 3M trakom jer folija ne može da drži u zoni sa crnim tačkicama kod retrovizora a ja sam baš tu želeo da stoji.
Zašto tu ne može da stoji?
Ne dozvoljavaju crne tackice iz nekog razloga da prione ili ... ?

Nalazim 2 kartice od 128GB sa High Endurance ili Endurance u nazivu.
To su:
Transcend High Endurance microSDXC/SDHC 350V Class 10+SD card reader TS128GUSD350V (1400din)
tra.jpg
i
Samsung Pro Endurance MB-MJ128KA (2900din)
sam.jpg

Koja je po vasem misljenju bolja i izdrzljivija?
Sta predstavlja ovaj znak u "šolji", na Transcendu je 1 a na Samsung je 3 kao i sta znaci V30 na Samsungu?

Da li se Ultra Performance smatraju pogodnim za kamere u kolima ili ipak samo Endurance naziv da se trazi?

Cini mi se da ove Transcend High Endurance nema na stanju.
 
Poslednja izmena:
Zašto tu ne može da stoji?
Ne dozvoljavaju crne tackice iz nekog razloga da prione ili ... ?
Da, ne moze da prione jer su te tackice reljefne a ta folija prijanja samo na ravno cisto staklo, ali 3M folija drzi bez greske tako da je meni gornji deo kamere ispod tog zasencenog dela a samo objektiv viri kroz staklo.

Karticu za sve kamere za snimanje ja uvek uzmem kingston select plus i nikada ni jedan problem a jeftine su.
 
U mene noviji B8 (kog mazim i pazim i namestam svako "perce")... :)
B8 nema ključ, samo daljinski, startuje se na dugme kad je kljuc u autu...

Cemu tacno sluzi el.stat. folija na koju se lepi nosac kamere?
Da li se u slucaju potrebe el.stat. folija moze skinuti i opet ista vratiti na drugo mesto? (nebitno sto ih ima kupiti na aliju)
Bolje veca folija (kontam veca povrsina pa ce golje da prione) ili nema veze ili ipak ima veze sa tezinom kamere?
Folija sluzi da ne unakazis staklo pa ga struzes posle i feniras 2 sata... Ja danas skinuo da prebacim na nova kola. I reko da skinem staru foliju sa 3M trake... Nema teorije! Zato i sluzi rezervna folija, isecka se stara, cak ima i obelezeno, pa na nju nova 3M traka koja se dobija, pa na novu foliju i na staklo... A kada skidas sve komplet sa stakla sa sve starom folijom samo svuces za sekundu i staklo cisto... Govorim za a800s...
 
Pa ne moze da se skine folija sa 3m trake, to je besmisleno. nema druge nego da je bacis.

Ali 3M sa stakla se skida prilicno lepo ako to radis pravilno, na silu ne ide nikako:

 
Da li se Ultra Performance smatraju pogodnim za kamere u kolima ili ipak samo Endurance naziv da se trazi?

Performance nije da ti je bitno za kamericu u kolima (sve iole novije kartice imaju dovoljnu brzinu upisa čak i za 4K), ali endurance jeste (puno piši briši ciklusa, i ekstremne temperature u kolima).
E sada, što proizvođači pišu sve i svašta na svemu i svačemu, ko ć' to povatati.

Ja bih išao na high endurance, i neki iole poznatiji brend.

Već 5-6 godina zaredom imam neku high endurance u kamerici u kolima, nije baš da je velikog kapaciteta tako da je vrv. već 'iljadu puta prepisana.
Radi i dalje. Ali pre nje sam imao neku no name, ta je crkla posle tek nešto malo više od godinu dana.
 
Na koliko podesiti duzinu snimanja pojedinacnih delova voznje?
Na 1min, na 2min ili na 3min?
 
zavisi koliko ti je velika kartica i koliko vozis
kod mene je 1 min jer mi je tako najlakse da pretrazim kada nesto trazim
 
Totalno sve jedno.
Ja sam na kraće podesio da u slučaju da treba snimak ne moram da se cimam sa kropovanjem (sečenjem).
 
Moze li se promeniti wifi sifra na 70mai uredjajima, ja ne nalazim opciju za promenu sifre?
Da li se svaki put kad se hoce pristupiti 70mai uredjaju treba rucno ukljuciti wifi odnosno prebaciti u hotspot mod?
 
Moze se promeniti sifra ali ne znam zasto bi to radio, i onako se ne moze niko zakaciti osim tebe koji si autorizovan.

Kamera stalno emituje hotspot i ti se po potrebi kacis telefonom na njega kada ti treba.
 
Nasao sam gde se menja sifra...
Sporo se konektujem telefonom sa kamerom A810, verovatno ja nesto ne radim kako treba...
Ima opcija i da se ukljuci hotspot na kameri al ne znam dal je to stalno onda ukljuceno il sta?

Kamrea je BRUTALNO dobra.
Snimci jasni, oštri, zvuk kola, govor, radio i muzika na njemu se cuju.
Narocito dobro snima glas (vozaca, sam sam bio u kolim)...

Ja sam odusevljen.

Mislio sam da ce biti losiji snimci ali ovo je vrh.
Od ovog je samo bolje da je manja cela kamera, da je jeftinije, da nema ekran (šta ce nam), da se lakse povezuje sa telefonom i da ima vecu brzinu prenosa snimaka wifi, BT il sta je vec ukljuceno...

MNOGO DOBRA kamera ova 70mai A810.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    345.6 KB · Pregleda: 155
  • 2.jpg
    2.jpg
    459.1 KB · Pregleda: 132
  • 3.jpg
    3.jpg
    404.8 KB · Pregleda: 118
  • 4.jpg
    4.jpg
    342.7 KB · Pregleda: 131
  • 5.jpg
    5.jpg
    364 KB · Pregleda: 138
  • 6.jpg
    6.jpg
    533.7 KB · Pregleda: 126
  • 7.jpg
    7.jpg
    562.5 KB · Pregleda: 118
  • 8.jpg
    8.jpg
    490.5 KB · Pregleda: 151
Evo nekoliko ss iz video snimaka.
SS iz video snimka pravio sa ekrana desktop monitora 4K takodje.

SS kod semafora da se vidi visina do koje dobacuje kamera...
Da li bi trebalo podici još malo sočivo kamere, da se ne vidi dole komandna tabla u kolima?

Ne znam kako da okacim ovde ili negde drugde 4K snimak od 3 minuta i 750MB na kome se bas vidi kvalitet snimka...
 

Prilozi

  • k1.jpg
    k1.jpg
    445.2 KB · Pregleda: 156
  • k2.jpg
    k2.jpg
    415 KB · Pregleda: 149
  • k3.jpg
    k3.jpg
    400.2 KB · Pregleda: 136
  • k4.jpg
    k4.jpg
    470.5 KB · Pregleda: 135
Koja je cena?
 
Da li bi trebalo podici još malo sočivo kamere, da se ne vidi dole komandna tabla u kolima?
Obzirom da je širokougaona kamera, ja bih ostavio na sredini (po visini), da bi vertikale ostale paralelne.
 
A810 je 129-134e, kako kod koga sa normalnim cenama, ima i skuplje...
Ja platio 131€, KINGSTON High Endurance 128GB MicroSDXC jos 34e.
Ukupno sa postarinom placeno 19.800din.
 
Na kraju si se i ti odlucio da je sklonis iza retrovizora.
Sad vidis zasto ja nisam koristio tu foliju, ja sam kameru zalepio u zoni crnih tackica
A mislim da i tebi vise odgovara ta pozicija jer ti se ne bi video kabl od napajanja koji ti se ovako vidi sa desne strane
Ovako kao na slici

1.jpg
 
Ma nek me samo taj kablic "nervira" u zivotu i poseca da savrsenstvo ne postoji i bicu vrlo srećan i zadovoljan u ostatku zizova... :)
Mogao je 5% bolje kablic da se ušuška al opet bi bio dugačak... majstor ga je vodio sa leve strane komandne table, tamo je postavio upaljač (12V uticnicu), spojio usb kabl (USB-A stranu) sa punjačem od kamere (u crveni ubo usb) i sproveo duz levog A stuba, iznad soferke duz ruba neba, kroz masku senzora iznad retrovizora pa na desno.
Neka ga za sad tako. Meni je bitnije da u voznji ne vidim kameru, mada mogu nekad pozeljeti da kliknem fotku ili video snimak da snimim nenormalnosti drugih... a ovako iza retrovizora je bas tesko naci i dohvatiti dugme za hitno manuelno snimanje.

Evo link ka snimku gde lepo covek objasnjava glavne razike izmedju A800S i A810...


Sama kamera (A810) mi uzivo deluje vizuelno tanja (ne manja vec tanja) od onog sto sam na video snimcima gledao (eto kamera dodaje i predmetima u širinu/debljini... :) ), zao mi je sto 4K snimke ne mogu da okačim da vitite koliko je slika dobra i da cujete vrlo glasan i razgovetan zvuk koji snima.

Mislim da je kamera zaista veoma dobra.
(mada ovo mi je prva kamera pa ...)

E da, majstor koji je ugradio, kad sam mu poslao snimke je rekao za kameru:"Skroz je dobra nema šta".
On ima u svojim kolima malu Hikvision AE-DC2015-B1 kameru.

Glavni razlog zasto nisam više uvis i na levo stavljao kameru je što sam se "bojao" da ce u kadar ulaziti ova moja široka maska od senzora i gledao sam da se od nje malo udaljim, sto vise a da ne bude previše.
Evo pogledajte odavde video, covek je dva puta ugradjvao kameru bas zbog toga sto mu je zasmetala maska iza retrovizora...


Evo ovde se vidi kako mu u kadar ulazi maska od senzora...
 
Poslednja izmena:
Zeha hvala.

Okaci na yt, pa posalji link...
 
Probao al da samo SD verziju ne da mi HD (kamo li 4K), zasto, kako, ne znam...

Da majstor ugradio, ja ne mogu a i ne umem prckati po elektrici.
 
sad nemam vise zapisano vec je proslo dosta vremena, ali to su sve bili modeli sa GPS-om koji su bili oko 80-100$
Mozda ima na nekoj od prethodnoj strana zapisano kada sam kupovao kameru, ne znam vise ni kako se zove ova 70mai koju sam kupio

DDPAI mi je bio prvi favorit, ali 70mai je najlakse kupiti i njega sam i kupio.
 
Pozdrav svima, molio bih za savet/mišljenje u vezi A810 kamere, imam nedoumicu, privukla me cena i kvalitet snimanja ali pozadi imam foliju sa zatamnjenjem 80%. Ovde sam pročitao kako je u tom slučaju beskorisna (što je svakako logično) pa okleva sa kupovinom iako je prednja izgleda fenomenalna a ukupna cifra je stvarno prihvatljiva. Dakle, do koje mere je zadnja kamera u mom slučaju neupotrebljiva, nisam nikakav video našao koji se time bavi? Pretpostavljam da snima kako-tako ok po suncu i SAMO po suncu a sve ostalo je tragedija, naročito noć? I još nešto, hardwire varijanta, radi na potres ili na pokret? Ako je na potres, valjda joj je za koji minut snimanja dosta njena baterija? Koliko je stvarno rizično to tako povezivati, zbog akumulatora? Jer je jedan član podelio svoje iskustvo kako se instalacija ne obazire na ograničenje napunjenosti akumulatora pa ga ubija. Hvala!
 
Edit:
Sad vidim da za P nadzor mora biti hardwired i da ima obe opcije, i udarac i senzor pokreta.
 
Stize mi napokon Imou T200 (Dahua M3 pandan), uzeh je za 21.42$ na Aliju u paketu sa hardware kit-om i micro SD karticom. Deluje ok na prvi pogled, kartica je V30 tako da bi trebalo da je solidna za ovu namenu.


Javljam kad je budem namontirao, nesto sam u guzvi ovih dana (mrzi me trenutno :) ).
 

Prilozi

  • 20240129_144623.jpg
    20240129_144623.jpg
    415.8 KB · Pregleda: 68
  • 20240129_144928.jpg
    20240129_144928.jpg
    193.5 KB · Pregleda: 72
Obe su relativno neproverene, narucio sam na svoju ruku spram par YT klipova, nekih iskustava i jer sam mogao da uzmem za relativno male pare a da nije najgori genericki Kinez.
 
Nazad
Vrh Dno