Šta je novo?

Auto change folder picture

mimitza

Cenjen
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruke
296
Poena
180
Caos svima.
Nisam znala gde da postavim pitanje, pa sam eto ja to ovako i ovde ako nije problem.

Radim neku stampu i za svaku osobu imam poseban folder. Kako je stampa jedinstvena za svakog klijenta, ja stavim za svakoga razlicitu sliku kao"Folder pictures" kroz "customize" opciju.

E sad, da li postoji neka opcija da se automatski postavi ta slika nebitno da li je jpeg ili png ...?

I imam jos jedan problem, kada to sve isprebacujem na eksterni hard ( ili na neku drugu lokaciju na hardu) taj "folder pictures " nestane.

BAs bi mi puno znacilo ovo , jer radim sa puno foldera, i ko ce to rucno menjati stalno.

Veliki pozdrav i svako dobro
Hvala
 
Folder pictures je zavisna od “putanje” za koju se setuje.
Npr. C:/desktop/folders
Kada je prebacite na eksterni ili bilo gde drugo, putanja više nije ta, već je druga, menja se slovo diska u npr. D:/folders
Vama je potrebno da skinete gotove custome made fascikle foldera sa utisnutim slikama za svaki folder i onda će slike ostati nepromenjene.
 
Hvala na odgovoru.
Moze li samo pojasnjenje gde i kako da skinem te " custome made fascikle foldera" ?
Bila bi Vam jakooo zahvalna.
 
iskreno, ne znam.
Ali sigurno ima kad se ukuca folder icons download.
 
Možeš sama obaviti, odeš na sajt https://icoconvert.com/ i konvertuješ sliku koju želiš da koristiš u ico format, skineš konvertovanu ikonu i potom iz customize odeljka za željeni folder mu dodeliš tu ikonu.
 

Prilozi

  • 2021-08-20 17_38_23-Nova fascikla - svojstva.png
    2021-08-20 17_38_23-Nova fascikla - svojstva.png
    24 KB · Pregleda: 9
Nazad
Vrh Dno