Šta je novo?

Ati rezolucije

masnikosa

Slavan
Učlanjen(a)
26.07.2005
Poruke
540
Poena
319
Naime,imam lcd tv u dnevnoj sobi koji je spojen hdmi kablom u decijoj sobi sa kompom.Tamo je monitor tft 4:3 a lcd tv je 16:9.Kako da im podesim da imaju clone mode ali da svaki zadrzi svoj aspect tj. neka lcd tv ima rez.1920x1080 a tft monitor 1024x768.Jeli to moguce?Pokusavao sam svasta ali nece.Ili neznam,pa bih molio step by step ako nije problem.U pitanju je catalyst 10.12 i graficka 3000 nesto jbm.li ga.Hvala.
 
Zelim da ti pomognem, ali evo priznajem da sam se premisljao neko vreme, jer iako tvoje pitanje deluje jednostavno, ono spada u "koska" pitanja, odgovor je sve, samo nije jednostavan.

Prvo, clone ti treba, pretpostavljam, da bi imao kontrolu i video sta se desava i na drugom LCD TV, koji ti je u drugoj sobi. A kad ukljucis clone, na TV-u ti se automatski namesti 1024 rezolucija ili 720p, a onda to nije to.

Clone namesta istu rezoluciju na oba, (prikazuje isti sadrzaj), znam da je moguce obrnut slucaj, da ti je tv primarni, rez. 1920x1080, a da uradi downscaling na TFT monitoru, ako je ukljucena opcija u CCC-u gpu scaling, ako se dobro secam. Na amd forumu su uspeli sa tft monitorom vece rezolucije i projektorom sa 1024 rezolucijom, clone.

Ali, tebi treba obrnuto! Necu da kazem da je to nemoguce, ali ako je nekom uspelo nek se slobodno javi kako?

Moguca resenja su, pa, losa ili ti nece odgovarati.

Mozes da i dalje koristis clone sa istom rezolucijom TFT i LCDTV.

Mozes da ukljucis Extended, pa da namestis oba u native rezoluciji. Ali i sa Extended ces imati nekih problema i opet ces morati da setas do decije sobe.

E sad resenja sa Extended modom:

Da prodas taj TFT i kupis monitor u istoj rezoluciji, moze i polovan. Ali to je skupa varijanta.

Mozes da kupis bezicnu tastaturu i misa, da ih koristis u dnevnoj sobi. Jeftinija varijanta.
Ali, tu se ogradjujem, jer ne znam kakav je domet i da li ce uopste to moci tako da radi kod tebe.

Da uzmes produzni usb kabl ili usb hub, na njega stavis usb misa jos jednog. Tu postoji ogranicenje duzine usb kabla, mislim do 5 metara, a zavisno od konfiguracije stana, mozda mozes da probusis rupu u zidu i smanjis rastojanje. Mislim, cim ti je povezan TV sa HDMI kablom pretpostavljam da ovo mozes da uradis.

I opet se ogradjujem za neke odgovore, jer nisi napisao koja je graficka u pitanju tacno, mozda imas integrisanu 3000 nesto, a mozda i ona onda ima neka ogranicenja u rezolucijama i osvezavanju slike (mada ne bi trebalo).
 
Definitivno bi trebalo malo vise detalja o grafickoj i konfiguraciji postavke uredjaja.
A i nisam shvatio kako je tacno povezano sve ovo. Da li ide jedan HDMI kabel od graficke do TV i onda dalje do TFT monitora preko nekog splittera ili ide sa drugog konektora na monitor?
Jer ako grafika ima 2 ili vise izlaza, postoji neka mogucnost da se naprave razlicite rezolucije za svaki izlaz. (u zavisnosti da nije integrisana grafika)
 
re

Desktop je u dečijoj sobi.Hdmi kabl ide od njega u dnevnu do lcd-a.Drugi izlaz sa karte je na monitor koji je 4:3.Grafička je 3650 asus agp,128 bitna.Ima dva dvi izlaza a spojen je hdmi kablom sa lcd-om iz razloga sto nosi i zvuk sa istim.
 
Da, tacno sve kako sam i pretpostavio!
Moze da postavi native rezolucije ako su postavljene u Extended modu. Ali, to nije clone.
 
molio bih pomoc naime imam slican problem pa mi treba pomoc,monitor mi je 19 inca lg a imam lcd tv ful hd kupio sam hdmi kabal i zeleo bih da povezem graficku sa tv-om a da gledam video sadrzaje u ful hd.graficka je 5770 1gb.interesuje me kako da da povezem a da mi nesmeta primarnom monitoru...unapred hvala
 
Nije mi bas jasno zasto si pomislio da ce ti smetati primarnom monitoru?

Ali, povezi HDMI kablom LCD TV, u Win 7 Control Panel\All Control Panel Items\Display\Screen Resolution namesti Extended za LCD TV 1920x1080. Primarni monitor ti je 19-ica LG.

Video, film u full HD rezoluciji startujes sa player-om koji koristis na TV-u i razvuces ga u Full Screen. (Ako nisam bio jasan: startujes video Player prvi put u prozoru, na primarnom LG monitoru i onda ga prebacis, prevuces na TV.) Ne zaboravi da ukljucis Playback devices na AMD HDMI Output (set default) da bi imao zvuk na TV-u.
Ja koristim vise programa za pustanje videa, ali konkretno KMPlayer mi se automatski startuje na TV-u.
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se nisam se dobro izrazio kada sam izrazio problem,interesuje me kako da namestim da na monitoru ostane 1440x900 rezolucija a da na tv ima rezoluciju 1920x1080 probao sam i pojavila mi se slika na tv-u ali nije bila preko celog ekrana.molio bih objasnjenje kako se to radi iz catalista..pozdrav izvinjavam se na smaranju
 
Ako mislis na desktop sliku koja ti se nalazi na LG monitoru, a ta slika nije razvucena preko celog TV ekrana, nego ima crne bordere sa strane? Da li mozes da koristis crne bordere kao radnu povrsinu. Mislim da li mozes da stavis ikone ili prozore preko tih bordera na TV-u. Da li ti je u Catalistu prepoznat LCD TV, trebalo bi da stoji rezolucija 1920x1080 i da bude Extended. Imas opciju Scaling, tako da slajderom namesti underscan-overscan.
 
evo ovako prijatelju sve je u redu imam mogucnost prevlacenja video plejera i ostalih prozora a catalist mi je uredno prepoznao Lcd-tv.Ikone i traka zadataka mi je na monitoru tako da je to uredu ,za zvuk mi nije jasno bas najbolje izaberem HDMI Output i dobijem zvuk na tv-u dali je moguce da imam zvuk i na primarnom izlazu zajedno sa ovim.puno pozdrava i puno hvala
 
Ne mozes. Kad setujes default AMD HDMI Output zvuk ide preko HDMI kabla na TV, preko zvucnog chipa integrisanog u grafickoj kartici.
 
Pretpostavio sam da nemogu istovremeno obadve,ima logike......pozdrav i hvala
 
Nazad
Vrh Dno