Šta je novo?

ATI HD4850 DualView problem

Gidra85

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,847
Poena
650
Imam Gigabyte ATI HD4850 graficku karticu i od skora na nju prikljucena 2 monitora Samsung 2232BW + 913N. Povremeno se desava da dodje do blinkanja monitora, slicno kao da se menjaju rezolucije. U nekim slucajevima posle 4-5 blinka pojavi se BSOD (blue screen of death), gde vidim da je uzrok "atimkdag.sys". A u nekim slucajevima posle jednog blinka se vrati na normalno i nastavim sa radom.
Malo sam gledao po net-u i video sam da je manje vishe "well known ati issuse" sa 2 monitora. I da ATI jos uvek nije to popravio. :(
Posto mi je malo cudno da jedna od 2 najvece kompanije za proizvodnju grafickih procesora ne izbacuje resenje za takav problem, hteo sam to da podelim sa vama benchmark-ovcima, da vidim sta vi mislite o tome i da li je neko imao slicna iskustva.

Hvala unapred

Edit: Navodim da sa jednim monitorom je sve radilo OK.

POZ:wave:
 
Poslednja izmena:
Hmm, da postavim pitanje "other way around". Ima li nekoga ko ima neku ATI-jevu karticu iz najnovije generacije 48xx i 2 monitora prikljucena i da nema problema uopste?

POZ:wave:
 
Hmm, da postavim pitanje "other way around". Ima li nekoga ko ima neku ATI-jevu karticu iz najnovije generacije 48xx i 2 monitora prikljucena i da nema problema uopste?

POZ:wave:

Ma ATI je majka kako moze tako nesto da ne radi :d Salu na stranu, probaj negde u opcijama CCC da nadjes nesto nalik na single GPU multiple monitor acceleration kod nvidia-e :wave: Prosto mi je neverovatno da im se potkrala ovakva "sitnica" :wall:
 
Hmm, da postavim pitanje "other way around". Ima li nekoga ko ima neku ATI-jevu karticu iz najnovije generacije 48xx i 2 monitora prikljucena i da nema problema uopste?

POZ:wave:

Imam ja i nemam problema, s tim da drugi monitor retko palim, tj. samo po potrebi. Primarni monitor je Samsung SM 205BW, a sekundarni LG Flatron F700P (CRT).
 
Ma ATI je majka kako moze tako nesto da ne radi :d Salu na stranu, probaj negde u opcijama CCC da nadjes nesto nalik na single GPU multiple monitor acceleration kod nvidia-e :wave: Prosto mi je neverovatno da im se potkrala ovakva "sitnica" :wall:

Instalirao sam samo driver-e bez CCC. Mozda cu kasnije da probam da skinem sa CCC pa da vidim opcije.

POZ:wave:
 
Nazad
Vrh Dno