Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Instalirao sve sto je rekao crazy.

Na mode 1 mogu da selektujem 24p konverziju, ne 30. Na mode 0 ne mogu nista. I dalje nema fluidmotion u Crimsonu.
Na sve to su filmovi black screen sa audiom :d
Fluidmotion u Crimsonu nemam ni ja.
Probaj desni klik na film pa ga navedi da otvori sa MPC-HC.
I izaberi da ti sve video fajlove otvara sa njim.
 
ste stavili ffdshow x64? Ja sam dobio u drajveru opciju i 30p u bluesky. Isto u ffdshow x64 treba aktivirati u DXVA one kodeke. To je bar ono sto sam ja radio. Mozda ima neke veze sto sam ja probao i SVP da koristim, ali odma pukne potplayer (za SVP mora u plejeru da se namesti externi ffdshow za klip). U svakom slucaju, uspeli ste do pola :p

Jeste malo veci load na GPU, ali koga je briga kad je slika življa :) Kod mene je bar isti load na CPU i malo veci na GPU. Sutra cu bar da proverim kako ide tacno sa i bez, posto sam video da GPU clock mi varira na 300 i 450.

@erik, koristi built in kodeke sa EVR rendererom. Tako kod mene svi rade, poneki hoce sa eksternim.
 
Poslednja izmena:
@ umart
Win 10 najnoviji

@Crazy
Skinuo sam ceo SVP4 kao i ti. A dodatno sam i sam skinuo ffdshow x64.
 
koliko vidim sedmica te koci.probaj i ovako sa nekim jacim enkodom,dal' ima razlike,nije bitno sta pise bitno je da radi. :)
 
Hvala na brzom odgovoru, kad pritisnes ctrl+j jel ti stoji 24fps-a ili 60. Nije valjda da trebam da instaliram 10-ku. Ne mogu da svarim sto nema transparentnih prozora.
 
Imam problem sa najnovijim drajverima.
Naime prilikom pokretanja računara hladnjak na grafičkoj (7770) se zakuca na 72% i tako radi svo vreme dok ga manuelno ne oborim na auto. To se nakon toga dogodi još jednom u toku rada računara ja opet vratim na auto i tako svako put kad isključujem racunar...
 
kad te vec mrzi da otvoris temu na ovom podforumu i vidis odgovor na tvoj problem,ponavljacu ja dok ne izlizem tastaturu kucajuci jedno te isto 15 puta:

ne moze i afterburner,trixx ili gpu tweak ili OC Genie ili ona MSi glupost od app-a ili sta vec koristis da klokujes kartu djuture sa overdrive-om u crimson podesavanjima.moraces da ili se odlucis za jedno ili da se vratis na proslu betu.

ako hoces da zadrzis crimson drajvere a da klokujes/pravis custom fan profil moraces sve drajvere da pobrises sa Display Driver Uninstaller-om,deinstaliras afterburner/trixx sta vec koristis,pozeljno ocistis registry sa CCleaner-om,stavis crimson drajvere,odupres se iskusenju da kliknes 'Accept' na Overdrive tab u crimson-u,stavis afterburner,trixx ili sta vec koristis i klokujes/pravis custom fan profil samo iz toga.

ako hoces da klokujes u overdrive-u ne instaliraj nista od tovog klokerskog softvera.ako ti treba da bi pravio custom fan profil,onda klokuj iz afterburnera,ionako je bolji program za to od overdrive-a.

kome treba monitoring softver da prati temperature,obrtaje venta itd ionako je gpu z em laksi em pregledniji i potpuniji.Rivatuner moze i bez Afterburnera da se instalira.

ako bas mora sve da bude popaljeno i cacnuto malo strpljenja,najavljena je hotfix beta i novi afterburner koji ce da ispeglaju ove probleme.
 
kad te vec mrzi da otvoris temu na ovom podforumu i vidis odgovor na tvoj problem,ponavljacu ja dok ne izlizem tastaturu kucajuci jedno te isto 15 puta:

ne moze i afterburner,trixx ili gpu tweak ili OC Genie ili ona MSi glupost od app-a ili sta vec koristis da klokujes kartu djuture sa overdrive-om u crimson podesavanjima.moraces da ili se odlucis za jedno ili da se vratis na proslu betu.

ako hoces da zadrzis crimson drajvere a da klokujes/pravis custom fan profil moraces sve drajvere da pobrises sa Display Driver Uninstaller-om,deinstaliras afterburner/trixx sta vec koristis,pozeljno ocistis registry sa CCleaner-om,stavis crimson drajvere,odupres se iskusenju da kliknes 'Accept' na Overdrive tab u crimson-u,stavis afterburner,trixx ili sta vec koristis i klokujes/pravis custom fan profil samo iz toga.

ako hoces da klokujes u overdrive-u ne instaliraj nista od tovog klokerskog softvera.ako ti treba da bi pravio custom fan profil,onda klokuj iz afterburnera,ionako je bolji program za to od overdrive-a.

kome treba monitoring softver da prati temperature,obrtaje venta itd ionako je gpu z em laksi em pregledniji i potpuniji.Rivatuner moze i bez Afterburnera da se instalira.

ako bas mora sve da bude popaljeno i cacnuto malo strpljenja,najavljena je hotfix beta i novi afterburner koji ce da ispeglaju ove probleme.
Da li je odgovor bio upućen meni?
Ako jeste onda cu prvo da ti se zahvalim na odgovoru, a drugo da hoću da kažem da nikad nisam ni pokušavao da klokujem kartu. Samo mi je bio instaliran afterburner i catalyst drajveri, a koliko mi se čini oni su išli u paketu kad sam radio sistem. Ne znam sta moze da predstavlja problem ali je ovo trenutno jako frustrirajuce....
 
Hvala na brzom odgovoru, kad pritisnes ctrl+j jel ti stoji 24fps-a ili 60. Nije valjda da trebam da instaliram 10-ku. Ne mogu da svarim sto nema transparentnih prozora.

Bluesky ne radi na win7, probaj da stavis na mode 1 ili 2, mada nece sigurno. Pise da je req kod njih na sajtu 8/8.1/10.

Inace, provalio sam dok sam citao opet kod njih na sajtu zasto je crna slika.

Zero-Copy Mode Requirements

Video Player use Enhanced Video Renderer(EVR)
If more than one GPU is available, EVR's GPU support the AMD Fluid Motion
If you use the PotPlayer, it use internal video decoder

Kada se taj zero-copy ugasi, radi normalno sa svim kodecima, madVR i verovatno ostalim renderer-ima. I manji je GPU load mislim. Sa zero copy uzima oko 15% vise GPU. Treba samo jos provaliti ima li razlike, mada mislim da su madVR i mogucnost eksternih kodeka dobra kompenzacija :)

About AFM Mode

Mode 0: Default setting and behavior depends on the GPU/APU
Mode 1: Created 2 original frames and 3 interpolate frames when converted 24p to 60p
Mode 2: Created 1 original frame and 4 interpolate frames when converted 24p to 60p

Zbog ovoga ne radi mode 0 na gcn 1.0 kartama, jer AMD driver nema profil za njih
 
Poslednja izmena:
Da li je odgovor bio upućen meni?
Ako jeste onda cu prvo da ti se zahvalim na odgovoru, a drugo da hoću da kažem da nikad nisam ni pokušavao da klokujem kartu. Samo mi je bio instaliran afterburner i catalyst drajveri, a koliko mi se čini oni su išli u paketu kad sam radio sistem. Ne znam sta moze da predstavlja problem ali je ovo trenutno jako frustrirajuce....

daj skrinsat overdrive-a,kladim se da ti je upaljen.ako nije afterburner ce da radi normalno i neces imati bag.
 
Da li ima neke razlike izmedju DDU i Driver Sweeper? Ja bas skinuo DDU, posto nikad nisam koristio, ocistio, restartovao, upalio DS i ostalo mi je par fajlova za pobrisati pa me zanima da li je DDU jednako dobar kao i DS?
 
Da li ima neke razlike izmedju DDU i Driver Sweeper? Ja bas skinuo DDU, posto nikad nisam koristio, ocistio, restartovao, upalio DS i ostalo mi je par fajlova za pobrisati pa me zanima da li je DDU jednako dobar kao i DS?
DDU je bolji, brise iz safe moda i azurira se sa svakim novim izlaskom drajvera.
Ja po brisanju sa DDU odem u program data folder i tamo izbrisem AMD folder.
Posle sa CCleaner ocistim registry da pobrise repove.
 
Poslednja izmena:
amd/nvidia folder u rutu drajva ostavlja namerno,bila je opcija i da ga ukloni ali zgodno je ko reinstalira drajver jer je tu samo instalacija.driver sweeper je pravio isti tip (wagnar) i batalio je kad je presao na DDU tj ne apdejtuje ga vise.
 
Vidim da mi crimson nije zapamtio fluid vec je stavio na off? Tj vratio je default profil a ne custom? I ako neko zna gde se nalazi taj render na potplayeru nek kaze gde je,ubi se trazeci :)
 
Poslednja izmena:
nesto je do tebe,meni pamti regularno sta god prcnem po drajverima.nemam pojma o cemu pricas,ako pricas o bluesky i potplayer-u nalazi se pod "external filters" podesavanjima,slicno je kao i na mpc-u.samo sto meni iz nepoznatih prazloga potplayer kresuje sa svakim ozbiljnijim enkodom,pa nisam ni pokusavao da ga sredim,jedino sto mi na mpc-u fali je plejlista ostalo se sve da podesiti i namestiti.

vlc uopste nema mogucnost da se ubaci filter,koliko vidim treba da se rekompajlira itd.tako do daljneg ostajem na mpc-u.

edit: na kmplayer-u moz' se namesti,ali ne radi dts enkod,crna slika ma sta cackao.
 
Poslednja izmena:
nema efekta na igre.ima efekta samo na video i to samo u plejeru gde si bluesky podesio kao glavni filter.sto se tice brzine logicno je da ce na prvu da bude cudno jer ovo ipak pravi aproksimaciju u bar pola frejmova u sekundi ali kad se odmaknes od monitora i zapravo krenes da gledas film neces ni primecivati.idi na renderer settings i upali ovako:



trebalo bi da pomogne i da skoro eliminise tearing.takodje,ne ocekujte da pravi cuda,ipak mu treba dobar enkod tj originalni video za pun efekt,zato i predpostavljam da je amd ovo planirao samo za BD da ne bi morali da odgovaraju bezbrojnim optuzbama kako i zasto ne radi.


Mislio sam na ova podesavanja u potplayeru,za render i to? A meni radi kao satic pp...
 
Imam r9 270 i nemam opciju u Custom za Fluid Motion.. Instalirao sam ffdshow i bluesky tu cak nisam ni imao opciju da izaberem 24p ili 30p... Mozda ipak ne moze za ovu karticu da se namesti?
 
Poslednja izmena:
pisano 50 puta do sad,od uvd 4.2 pa nadalje moze.a koje su to karte ili izguglaj ili nadji na temi.ostalo sto su serb i vuk pokusavali je softverska interpolacija.

bedazzled:

nemam pojma za potplayer i ne interesuje me jer kresuje sa ozbiljnijim enkodom,mpc radi perfektno sa svime kako je originalno okaceno i objasnjeno.
 
Imam r9 270 i nemam opciju u Custom za Fluid Motion.. Instalirao sam ovaj ffdshow sto je okacio i bluesky tu cak nisam ni imao opciju da izaberem 24p ili 30p... Mozda ipak ne moze za ovu karticu da se namesti?
Samo oputeno :) i u bluesky prebaci na mode 1 i stikliraj 24p i apply.
 
Kad moram sam sebe da citiram


Ovo sto kod mene u drajveru stoji da ima fluid motion, ustvari samo otkljucava 30p opciju u bluesky

1. crimson instalacija
2. bluesky FRC 1.3.3 (dodao sam ga odma u potplayeru u preferences/filter control/filter priority (overall) i stiklirao prefer) - u settings sam namestio mode 1 nakon instalacije i mogao sa, da stavim 24p ako se ne varam.
3. SVP (SmoothVideo Project) 4.0 free (od dostupnih opcija za instaliranje: Avisynth MT, madVR, LAV filters, MPC) - madVR nije potreban, ali on skida pretpostavljam zadnju verziju, ja nisam bio siguran koju sam ja imao
4. ffdshow x64 1.3.4500 i opcija je bila dostupna u radeon settings, zajedno sa 24 i 30p u bluesky.

Posto SVP instalira ffdshow x86, kada ga instalira (kao i za x64) na kraju ffdshow instalacije u DXVA decoder config sam stiklirao DXVA HW acc za h264 i VC1 kodeke i to je to. Mozda je ovo bitno, mozda nije, ne znam.
SVP, ffdshow x86 i avisynth sam obrisao i radi i dalje.

Postoji mogucnost da se driver prevari sa ovim. Erik je shvatio da ffdshow x64 mora naknadno da se skida, jer SVP ima samo 32bitni (ja se ustvari nadam da su to svi shvatili cim sam zasebno naveo instalaciju)

Da ne citiram i svoj treci post, mode0 u bluesky ne radi za gcn 1.0 jer taj mod vuce podesavanja iz drivera, sto nije dostupno za gcn 1.0 kartice bez obzira da li se ta opcija pojavila ili ne.
Mode1 kada radi 24p pravi 2 original slike i 3 interpolacijske, mode 2 radi 1 original i 4 interpolacijske. 30p nije objasnjen

Bluesky je filter (win 8+) koji mora da se podesi u plejeru i ustvari omogucava koriscenje AMD fluid motiona u normalnim plejerima (fluid motion je prvenstveno napravljen za BR filmove i powerDVD14+).

Ovaj zero-copy mode koliko sam shvatio, samo pravi probleme i mozda je korisno za APU (HSA) posto navodno smanjuje CPU cycle, ali poprilicno si ogranicen sa stvarima koje mozes da koristis, mora EVR renderer i najverovatnije built-in kodeci samo da bi video radio normalno, bez crnog flikeringa ili crne slike. Moja pretpostavka je da je bolje bez njega

To je to, ja mislim da je u ovom postu sve objasnjeno o fluid motionu preko bluesky i kako ga aktivirati na gcn 1.0.
 
Poslednja izmena:
nisam siguran koliko to ima veze sa fluid motion-om jer:

Mode 0: Default setting and behavior depends on the GPU/APU
Mode 1: Created 2 original frames and 3 interpolate frames when converted 24p to 60p
Mode 2: Created 1 original frame and 4 interpolate frames when converted 24p to 60p

po ovome ispada da je sve sem 'mode 0' softverska interpolacija,koliko dozima moje laicko shvatanje tematike.u praksi tuta taraba dok neko kome radi regularno ne vidi ovo sto ste vas dvojica prskali i vice versa,tek tad cemo znati dal' radi isto i/ili drugacije.

edit: jel' ko probao ovaj njegov ATIc Install Tool?deluje zgodno.

edit2: u procesu su apload-a hotfix drajvera,trebalo bi da bude brzo.
 
Poslednja izmena:
http://prntscr.com/98sjy5

Drugacije je kad se pusti video, vidi se razlika u frejmovima. Fraps kaze 60, a i pojavila mi se opcija fluid motion. Inace, imam r9 270..
 

Prilozi

  • ati.jpg
    ati.jpg
    164.9 KB · Pregleda: 69
nisam siguran koliko to ima veze sa fluid motion-om jer:



po ovome ispada da je sve sem 'mode 0' softverska interpolacija,koliko dozima moje laicko shvatanje tematike.u praksi tuta taraba dok neko kome radi regularno ne vidi ovo sto ste vas dvojica prskali i vice versa,tek tad cemo znati dal' radi isto i/ili drugacije.

edit: jel' ko probao ovaj njegov ATIc Install Tool?deluje zgodno.

edit2: u procesu su apload-a hotfix drajvera,trebalo bi da bude brzo.


Sta bi sa tim najavljenim hotfix-om?.......nesto ga nema.....
 
Nazad
Vrh Dno