Šta je novo?

ATi 6990

cod3r

Cenjen
Učlanjen(a)
03.10.2011
Poruke
144
Poena
180
Pozdrav,
Primetih da na forumu nema striktno o ovoj grafichkoj, pa reko da je otvorim, ako je ima gde, neka administrator izbrishe, hvala.

Uzeo sam dve ATi 6990, model je PowerColor:
powercolor-hd6990-ati-ram-4g-gd5-bit-256-graphic-card-1108-19-TangoTham@1.jpg

http://www.amazon.com/PowerColor-DisplayPort-PCI-Express-AX6990-4GBD5-M4D/dp/B004RBWMEU
Koristim ih za SL3 BruteForce, napaja ih CHIEFTEC BPS-950C 950W Full Nitro 85+. Grafulje su stvarno maximum, negde u testovima sam gledao da chak ni GTX590 ne mozhe da je pobedi u igricama. Kao na primer u ovom linku.
Shta mislite o ovoj grafichkoj, pitam one koji su je testirali i one koji su reshili da je uzmu, a i nemoj da se razmishljaju, grafichka je TOP!

A shto se tiche SL3 BruteForce, za otkljuchavanje novih NOKIA-nih modela, tu jede svaku nVIDIa-u, a nVIDIA GTX590 je skoro 3x sporija.

Hvala
 
za otkljuchavanje novih NOKIA-nih modela, tu jede svaku nVIDIa-u, a nVIDIA GTX590 je skoro 3x sporija.

Hvala
Nokia-nih modela?
Sto se nvidije tice sumnjam da moze biti 3X sporija....malo bolje isprati testove i forume od ovih pa i karti pre...
 
3x je sporija u bruteforce za SL3 telefone, i to provereno. Za igre, tu su negde cak je ATi 6990 bije u nekim igrama.
 
Ja sam testirao tu kartu, sasvim je ok, sem malo losijeg referentnog hladjenja, koje je bucno, ali uspeva da je ohladi... Brza je malo od GTX 590...
 
A josh bucnije je, kada se cooler postavi na 75% rada i to trpish po ceo dan. :)
100% opterechenje, radi danima, maximalna temperatura je 75c.
 
Igrao sam se nesto malo sa tom kartom, i to je zaista zver. Na 80% fana je radila na 76C. I nije 3x vec 4x brza od 590-tice sto se takvih stvari tice (BTC mining na primer).

Nije mi jasno zasto na njoh hladjenje nije bolje izvedeno, to joj je jedina mana (kao i svakoj referentnoj 6990).
 
Poslednja izmena:
E Adame Adame,morao si i na benchu da se pohvalis ;)
To za testove mozes da okacis macku o rep pogotovu ono sto pise Charile ;)

U globalu za igre GTX 590 je dosta elasticnija u radu i brza karta overall mada po sirovoj snazi su tu negde od igre do igre.
 
Poslednja izmena:
E Adame Adame,morao si i na benchu da se pohvalis ;)
To za testove mozes da okacis macku o rep pogotovu ono sto pise Charile ;)

U globalu za igre GTX 590 je dosta elasticnija u radu i brza karta overall mada po sirovoj snazi su tu negde od igre do igre.

Lik nije uzeo graficku za igre.
 
Nazad
Vrh Dno