Šta je novo?

Ati 3870 vrti kuler ulazi u windows ali nedaje sliku

bose025

Cenjen
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruke
21
Poena
154
Zdravo drugari nedavno sam dobio ati radeon 3870 i ima problem gore opisan iz naslova znaci komp se upali kuler vrti ali monitor nikak onece da se upali,kada su zvucnici upaljeni cuje se da grafika ulazi u windows cuje se i paljenje programa npr skajp ali nema slike,pa eto da li neko zna mozda u cemu bi mogao dabude problem??Probao sam da je stavim u cros fire sa jos jednom 3870 i komp se upali i ima slike posto je ova druga ispravna i u gpu-z mi neprijavljuje da su dve kartice isto tako i u catalist kontrol centru mi prijavljuje samo jednui karticu
 
Ili je crkla grafika ili ne valja PCI-e slot, trece nema ? Probaj da pritisnes restart dugme dok se pali komp sa samo tom problematicnom grafikom. Znaci pritisnes power dugme i sacekas 5-6S i onda na restart. Ako to ne upali najverovatnije je riknula.
 
Slot je ispravan.ugglavnom odnesem u neki servis i kazu mi da se moze popraviti nekim rebalingom.pitam kolko kosta kaze mi cenu.a za tu cenu sto mi reko mogu da kipim duplo bolju kartu od ove
 
Pitanje koliko ti se to isplati, jer to ti je minimum 30e u najboljem slucaju, plus da bude pravi reballing (ne reflow ili pecenje u rerni, posto to moze svako sam da odradi), skidanje starih i stavljanje novih lemova (kuglica), naravno pre svega da se utvrdi da li je to problem...
 
Znaci gurnem je u rernu i ona proradi?zar nepostoji neka opasnost od eksplodiranja kondenzatora?verovatno postavljam glupo pitanje ali kad se nerazumem krastavac
 
Pa ne bi reko da vredi ulagati u te stare kartice, imas na tube klipove gde rade ljudi to, ja sam to radio cetiri puta na razlicitim karticama od ortaka, i svi pokusaji uspesni (8800GTX, dve 8800GT i x1950 pro) rade jos uvek, ali ne mora da znaci, nekad rade i jedan dan samo, ja sam imao srece... Ali prvo bi bilo dobro utvrditi do cega je problem, mozda je sa lemovima sve ok a nesto drugo zeza.. Ovo se radi umesto reballinga ili reflowa, samo se ne zna koliko ce da traje takva kartica.. A i pecenje u rerni treba odraditi pedantno i precizno, tako da onaj ko nema bas nikakvog iskustva sa elektronikom treba dobro da porazmisli, tako da nebi da te nagovaram... Ako se resis ipak, recicu ti kako sam ja odradio mada postupak je uglavnom isti pa probaj na svoju odgovornost...
 
Prvo: poskidaj sve sa kartice, hladnjak, plasticne delove, ostaje samo video konekcija, ako ima plasticnih kondenzatora skidas i njih (odlemi), detaljno ocisti karticu od paste i prljavstine mozes alkoholom. Sledeci korak, folijom prekri sve oko GPU-a, lepo i pedantno da koliko toliko zastiti od toplote uzmi neki pleh za pecenje, pa oblozi folijom gde ce kartica da stoji, karticu polozi na neke srafove ili parcice drveta, ( ja sam koristio one srafove-drzace na koje se srafi maticna ploca u kucistu i tako mi je kartica stajala potpuno vodoravno),karticu usmeravas tako da GPU gleda na gore. Bitno je da ti sporet bude 100% ispravan (da precizno meri temperaturu), podesi na 200c... Sacekaj da ugreje do te temperature, onda polako ubaci pleh na kome si predhodno postavio karticu kako sam ti objasnio i stopuj 10min pecanja.. Kad prodje 10 minuta samo otvori vratanca i ugasi rernu, pusti da se samo od sebe ohladi (bez duvanja ventilatora iz sporeta i sl) mada ako ti je zgodno mozes i da izvadis pleh ali vrlo pazljivo, ne sme nista da mrdne i da se krivi. Sacekaj 1sat da se samo od sebe ohladi pa polako namontiraj sve sto je skinuto, i naravno stavi novu pastu na gpu, a na memorijskim cipovima termalnu traku.. Onda ostaje da probas i da se nadas najboljem... Drugi jeftin metod je da ti neko ko ima duvaljku, nagreje GPU i tako vrati lemove na svoje mesto, to nije losa metoda... Rekao sam ti kako sam ja odradio to i srecom uspelo mi je, e sad ti vidi sta ces, radis na svoju odgovornot, ali ja bi ti savetovao da se jos malo raspitas i da isprobas karticu na drugom kompu...
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na ovom detaljnom uputstvu
probacu sutra pa javim rezultste
 
Nazad
Vrh Dno