Šta je novo?

athlon II x2 250 usko grlo?

Stainless

Slavan
Učlanjen(a)
10.06.2007
Poruke
246
Poena
319
sta mislite da li ovaj procesor predstavlja usko grlo za ati 3870?
 
Taj procesor ti neće pretsavljati usko grlo ni za 4870 ili neku 57X0, ako se odlučiš na upgrade. Naravno, trebaš samo malo da ga klokneš. Na 3.8GHz ide svaki, a ta tvoja ploča (ako je konfa iz "moja mašina" u pitanju) može da izbaci sigurno 3.5.
 
pa da ploca je iz potpisa,6400+ se mnogo grejao na ove ljetnje dane a i tdp mu je 125w,skoro duplo vise u odnosu na ovaj novi.
x2 250 sam setovao na 1.2V i stabilan je na 3.0ghz,temperature u loadu su smijesne:38-39c,
sto se OC tice ide do 3,5ghz sa default naponom,je li to ok?
 
Kako na 34 stepena napolje CPU moze imatu 39c load?
Jel klimatizovana prostorija ili ti pogresno pokazuje temp?
 
Ja vise nemam zivaca da se natezem oko takvih stvari...
Samo na kraju ispadnem namcor. :)

Neka misli ko sta hoce... :)
 
evo vam screenshot od malo prije,posle 25min orthosa,mada sad sam malo blize planinama pa mi je sobna temperataura trenutno 23C,e da i cool n quiet je ukljucen,
ja sam odusevljen kako je hladan ovaj proc.(kako i nebi posle 6400) :)

edit:kuler je box
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    225.7 KB · Pregleda: 134
Poslednja izmena:
Mene interesuju dve stvari:
1. Kako si smanjio broj obrtaja na tom Athlonu(pitam jer imam x3 425 i radi na 3 i kusur hiljada RPM-ova,iako sam smanjivao ali je i dalje poprilicno bucan...)
2.za 800mhz 1.2v?
 
ja ko papagaj zadnjih dana - zashto li kupujete x2 pored x3 i razlike u 10 evra ?

a2 x2 je jedini nativni dual, i nema na njemu nishta shto bi moglo da se otkljucha.

dok sa x3 koji koshtaju po 60ak evra, dobijash u 40% sluchajeva full phenom2, ili u 80% sluchaejva malo sakat Phenom2
 
Mene interesuju dve stvari:
1. Kako si smanjio broj obrtaja na tom Athlonu(pitam jer imam x3 425 i radi na 3 i kusur hiljada RPM-ova,iako sam smanjivao ali je i dalje poprilicno bucan...)
2.za 800mhz 1.2v?
1.ne bih znao,uglavnom ne prelazi 2200rpm,ima nesto u biosu 'smart fan' mozda je to.
2.ne,stabilan je na 3.0ghz na 1.2v a nisam probao moze li jos manje.

@igoritza znam ja to,ali ova moja ploca ne podrzava acc tako da nista otkljucavanje.(a i nije bilo x3 na lageru ;))
 
Def AMD kuler ,3ghz i temperature ne prelaze 38c na ovom vremenu?
 
i everest kaze isto :),probao sam juce i stabilan je na 1.175v,ali imam nekih problema pri oc-u ne mogu da predjem fsb 232.
 
ima chovek jaku klimu u gajbi, mozda, nemojte da ste skeptici. ne drzi kucishte u dvorishtu, i to crne boje
 
Jednostavno sam prestao da se trudim ;)
800MHz i temp 30 a full load na 3GHz 38, fenomenalno...
kako ne kapiras,jos se nije bio ohladio od opterecena pa je zato 30c,kasnije se spusti na 25c kad je na idle i 800mhz.
inace nemam klimu jer je ovamo svjeze,a vjerujem da su temperature realne zbog obrtaja kulera.
 
Da je athlon II ladan ko spricer potpisujem i ja. Inace nije taj amd usko grlo ni za dve 3870. Evo moje temp u load na sobnih 28-29 i to jos oc. Inace ga hladi tx3
 

Prilozi

  • temperature.JPG
    temperature.JPG
    251 KB · Pregleda: 105
Ljudi, nemojte se zanositi tim ciframa. Stvarno mi je glupo da i vama po stoti put objasnjavam zasto to nije moguce. Znam ja da se ne greju oni nesto posebno ali nemojte lupetati s tim temperaturama. Idle temp mora biti minimum 34c na sobnih 28 a ne load.
 
Tesho, aj okaci nam screenshot iz cpuid sa temp kad ti je masina idle i ne radi nista pa da vidimo koliko ocitava temp na sobnih 28-29 stepeni.
 
Prava temperatura je pod TMPIN1, znaci 39 stepeni, ovo po jezgrima malo zeza (uvek je 5-6 stepeni nize nego TMPIN1). Kacim temp u idle veceras ili sutra jer sam trenutno na poslu.
 
Ti onda opusteno mozes da teras proc bez kulera uopste...to se zove apsolutna tisina :)
 
Hint-pogledati moj potpis... :d
 
E to Ronin hahaha

Treba mu cooler ali mu vise ne treba klima u gajbi :D

Znam da na AMD-u ne pokazuje uvek najbolje temp mada kod tog procesora temp stvarno nije problematicna. Posebno se ne treba frljati s onim ciframa koje su sve samo ne tacne. Samo me mrzi da svakome objasnjavam da nisu tacne i da se ne zanose time. Mozda je bolje i da ne znaju ljudi koja im je temp i da je i ne gledaju ;)
 
Za mene je vec kasno :d

Pratim temperature k'o d*bil,non-stop...da me pita neko zasto ne bih znao sta da mu kazem. :D
 
Tesho, aj okaci nam screenshot iz cpuid sa temp kad ti je masina idle i ne radi nista pa da vidimo koliko ocitava temp na sobnih 28-29 stepeni.

Evo sad je upravo u sobi 28 stepeni. Uslikao sam i temp iz bios-a ukoliko vam to znaci. TMPIN1 i bios se poklapaju. Moguce da diode u procesoru baguju povodom temperatura ali nikad nisam obracao paznju kolika je kod drugih koji imaju athlon II tako da ne znam koliko bi i trebala da bude. Mislio sam da je to kod mene normalna t. Jos jednom da napomenem da ga hladi tx3 a ne box. Inace mali rpm kod tx3 je jer ga drzim u biosu na auto (kod mene ga tako prebaci na voltage regulation) umesto pwm jer je tako tisi i ne prelazi 1500 rpm. Ima cak i tema koju sam otvorio o tome.
 

Prilozi

  • temperat.JPG
    temperat.JPG
    243.1 KB · Pregleda: 58
  • Photo-0086.jpg
    Photo-0086.jpg
    145.4 KB · Pregleda: 55
Nazad
Vrh Dno