Šta je novo?

Athlon II x2 245, LC6550G i dim iz kucista

Nothingman

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2005
Poruke
2,827
Poena
425
Problem je sledeci. Kada sam startovao sledecu konfiguraciju:

AMD Athlon II x2 245
MSI 770-c45
Nvidia 7600GS
Hard disk
CD ROM
Kingston 2GB ddr3
LC Power 6550G (550W)

posle par minuta pocelo je da dimi iz otvorenog kucista.
Posumnjao sam da je riknulo napajanje, medjutim kada napajanje prikljucim na staru konfiguraciju (Sempron 2800+, ista graficka kartica, DFI Infinity NF4X ploca, hard disk, cdrom, 1gb ddr memorije) sve radi bez ikakvih problema.

Da li je moguce da je napajanje preslabo za ovu noviju konfiguraciju?
Upalio sam kasnije ponovo novi komp sa tim napajanjem, i usao u bios. Temperatura procesora je oko 30 stepeni, sistema oko 26 stepeni.
Nisam 100% siguran, ali mislim da mi je u biosu varirala voltaza za vcore (ne secam se tacno ali mislim izmedju 1.3V i 1.4V, mada je moguce da gresim brojeve).
Takodje, nakon nekih minut-dva u biosu monitor se ugasi (ploca upaljena, ventilator na procesoru vrti, ali monitor se gasi).

Jel ima neko ideju?
Hvala :)
 
Nema teorije da je napajanje preslabo... Izvadi disk iz novog kompa, uključi ga i drži aparat za gašenje požara pored... Bar da utvrdiš šta dimi. :d
 
Postoji prica o tome da uredjaji rade na beli dim. Kad beli dim izadje, uredjaj vise ne radi :d

Salu na stranu, kako je moguce da sve "radi" kada je nesto dimilo iz kucista jbt?
 
Radi sve na starom kompu (stari i novi komp su jedno te isto, samo se razlikuju ploca, ram i procesor). Dakle, kada ukljucim novu plocu i procesor, onda radi nekih minut (u biosu gledam temperaturu i oko 30 stepeni je) a zatim se samo ugasi monitor a procesor i ploca i dalje upaljeni :d

Ne znam ni ja kako radi kad je dimilo. Meni se uvek desavaju neke misteriozne stvari :d
Evo sada vam kucam sa starog kompa, dakle svi uredjaji su ispravni na njemu. A ako se prebacim na novu plocu, procesor i ram onda ce raditi minut i posle toga "ulazi u ler" :d Nije mi jasno to. Ako je riknuo procesor onda se komp ne bi ni palio. Ako je otisla ploca, cudno mi je sto izdrzi i taj jedan minut.
 
onda je jasno - ploca .

na procesoru nema sta da se dimi, on pusti malo onog belog dima i cao djaci .
 
Pogledaj na toj ploči što radi minut pa pukne u kakvom su stanju kondezatori.
 
Hvala svima na trudu, ali ipak je na kraju ispalo da je moja glupost zasluzna za problem. Naime, kad sam ubacivao plochu u kuciste prevideo sam da je stara plocha bila postavljena na 7 nosacha (matica), a da nova ima samo 6. Usled toga mi je taj jedan nosach viska stvarao kontakt sa donje strane ploche, pa otuda i onaj dim :d
Racunar sada radi bez problema, tako da i ako je nesto ispustilo dushu izgleda da nije neki kritican deo :d
Komp je upravo prosao nekoliko benchmark testova bez problema.

Hvala svima jos jednom i pozz :wave:
 
Nazad
Vrh Dno