Šta je novo?

Athlon AXDA2600KV3C

NenadPaja

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruke
64
Poena
159
Podnozje je socket 462 iliti socket A.Ovaj proc kada stavim na ploci Asus A7N8X-X ne daje nikakvu sliku na monitoru.Posto imam sempron 2300+ trenutno ovaj athlon je malo jaci hteo sam da pitam ukoliko je neispravn zar ne bi trebalo da ploca pisti posti ima onaj mali zvucnik?:)ventilatori vrte normalno, hard se cuje da dize sistem ali nema slike?
 
Poslednja izmena:
Ne mora da pisti, imao sam skoro jedan Athlon 2000 koji je bio neispravan, ploca nije davala sliku sa njim, isto se ponasao kao taj tvoj. Ako taj sempron radi na ploci a ovaj ne onda je 99% neispravan.
 
Tako je, ne mora da pisti ploca, ako sa sempronom radi onda je ovaj athlon rikavela
 
Ovaj procesor je skinut sa ploce koje je imala via kt 400 cipove.neznam da li je rado i koliko je radio.uzeo sam ga kao nesipitanog nista me nije kostao i eto nece da daje sliku.
 
Jedna od mogucih varijanti da ga ispitas je da vratis na 1005 ili 1006 od kad stoji na listi "podrzanih". E sad problem je ako ni tad ne baci sliku, neces moci semprona da pokrenes bez 1010 biosa. Sve mi to nesto dodje veliko ali.
 
A7N8X-X ti nije daleko od KT400, to ti je zapravo nforce2 sa kojeg je skinuto doslovno sve sto valja. Ako imas mogucnosti probaj procesor na A7N8X Deluxe, A7N8X-E ili na KT880 ploci. Na prve dve nforce imas glasovnu dijagnostiku, dok vecina KT880 ima zvucnu + vizuelnu.

Inace skok sa T-Breda 2300+ na 2600+ ojadjenog Bartona, tj. Thortona, ti nije neki boljitak. Manje ce se grejati, ali ima i manje kesha i manji FSB. Najverovatnije je da je taj primerak rikavela od vrlo rizicne procedure otkljucavanja kesa u cilju konverzije u kvazi Bartona ili pregrejavanja procesora jer KT400 nije imao zastitu od prekomerne temperature.

Najvise sto mozes da dobijes je da kupis plocu sa dual memory kontrolerom tj. nforce2 MCP ili KT880 [bolje nforce2 zbog SoundStorma] - tu bi ti kanta progledala.
 
Nova ploca? Cemu? Za koliko procenta bolji rad a isti proc, mem i grafa? Dual-channel mislim da definitivno ne vredi zamene cele ploce, mozda ranije ali sada, plus sto i ne mora da znaci da ce da proradi kad su dve razlicite memorije... Ok, dobio bi sata prikljucke ali su to opet i ipak sata 1 standard koga je i sada zurka uposliti sa novijim hardovima, dolby radi i vredi ali opet u odnosu na novije integralke mislim da je smesno uporedjivati. Opet kazem previse "ali" za mizeran "boljitak" a cene bilo kakvih starijih delova bar kod nas u oglasima necu ni da pominjem. Ako moze taj semp na 200 fsb, odlicno, ipak je to dodatnih 300mhz sa brzom magistralom i to se vec oseti, ulagati vise u takvu masinu, mislim da bacanje je cisto para.
 
@Jofka, svojevremeno sam bio svedok u vise navrata prelazak sa A7N8X-X ili jos gore A7V8X/A7V8X-X na A7N8X/A7N8X-E/NF7/NF7S - razlika je neuporediva. Sto se tice zvucne - taj SoundStorm je nesto najbolje od integrisanih karti sto je napravljeno. Napravljen je od nVidie i MSa za potrebe XBOXa, ali je MS odustao jer je bio preskup u proizvodnji, pa ga je nVidia ubacila u nForce2 MCP gde se takodje odustalo od istog zbog cene u proizvodnji. Nije samo boljitak u kvalitetu zvuka, vec i u iskoriscenju profcesorske snage, jer je SS tako napravljen da mu je maksimalno opterecenje CPUa svega 2%. Razlika obicnog nForce2 i nForce2 MCP tj. Ultra je neuporediva, kao da je totalno drugi cipset u pitanju. Ako me dobro pamet sluzi cene na lansiranju tog nForce2 chipseta su bile ovakve:
A7N8X-X -70e
A7N8X -105e
A7N8X-DL [kasnije -E] - 180e

Pride ovakva ploca danas ne moze da kosta vise od 10e. Za tih 10e ce dobiti ne samo brzu masinu nego i manje optercenje. Proguglaj malo o bencmarcima i analizama ploca iz tog vremena, a za SS mozes proguglati soundstorm vs audigy2. O OCu sa highend plocom sa termalnom zastitom i lowend plocom bez termalne zastite ne treba ni pisati, tu je valjda sve jasno iz prve.
 
Sve sto si napisao stoji ali covece sada nije 2002 vec 2011...od k7 do danas se izmenjalo sve zivo... Sa obicne nforce 2 na na nforce 2 ultru skoro nisam ni primetio razliku ali sam osetio drndanje oko podesavanja ploce a najvecu razliku sam primetio u to vreme prelaskom na kt800 i k8. Zvuk, iskreno cak mi je bio mnogo cistiji na live! 24-bit-u nego na integrisanoj, sa soundstormom se samo secam da nikad nije bilo nekih problema kao sa creative-ovim zvucnama.
 
KT800 je vec drugi socket i prica za sebe. Kontam ja tebe sta ti hoces da kazes, ali covek ne moze d akupi Z68 sa napucanim i7 2600K za 10e ili mozda moze?
 
@Jofka
kad bi i uspeo da flesujem bios za 1010 na 1006 sa sempronom na ploci da li bi se tada flah prekinuo ili izbacio neki eror u procesu,pitam samo zbog toga ne zbog nekog drugog razloga kao sto je pad napona ili los bin fajl?I kad bih uspeo da ubacim 1006 tada sempronm mozda nece raditi i ukoliko ne radi ni ovaj athlon posto mozda nece davati sliku na monitoru kako da vratim bios na 1010 ako athlon ne daje sliku?
 
Tebi je trenutno 1010 ako ti tog semprona prepoznaje kako treba... Kad bi flesovao stariji bios (u trenutnom stanju i morao bi sa sempronom) a njega da ubacis u socket, tesko da bi butovao... E sad ono sto jeste najveci problem. I da sve prodje kako treba, ako je athlon neispravan, moraces ili da juris neki drugi proc (sto je sve teze, s obzirom da je stara platforma) ili da nosis u servis na flashovanje. Vec sam rekao, previse "ali" za realni dobitak, bar po meni. Moj ti je predlog da se ne zezas mnogo nego da odneses u neki servis pa da oni provere proc.
@Ribizla, poenta je da sve vise ce osetiti starosti trenutne platforme (o dostupnosti delova je tek prica, ovo prvenstveno mislim na manja mesta gde je nekad umetnost naci i mx4xx) koja je ako cemo iskreno stvarno pregazena u nekom normalnom kucnom okruzenju. Vise se isplati prodati sve zivo i uzeti bar (mislim na polovno) ati 760 cipset sa nekim jednozegrenim athlon64 i bar 1gb rama uz mozda i to verujem da moze da odradi za neku malu doplatu.
 
Nazad
Vrh Dno